Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Root γινεται να το κανεις και να βγαλεις τις κινεζιες πριν ξεκλειδωσεις τον bootloader? Μπορεις να κανεις αιτηση για ξεκλειδωμα απο πριν? Οι κινεζοι πως μπορουν και σου βαζουν τις rom που ζητας οταν το παραγγελνεις αφου ο bootloader ειναι κλειδωμενος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Root γινεται να το κανεις και να βγαλεις τις κινεζιες πριν ξεκλειδωσεις τον bootloader? Μπορεις να κανεις αιτηση για ξεκλειδωμα απο πριν? Οι κινεζοι πως μπορουν και σου βαζουν τις rom που ζητας οταν το παραγγελνεις αφου ο bootloader ειναι κλειδωμενος?

 

Root δεν μπορείς να κάνεις χωρίς ξεκλειδωμένο bootloader (ακόμη).

Αίτηση μπορείς να κάνεις χωρίς να έχεις καν το κινητό. (κανεις ένα λογαριασμό μιουι κλπ)

Οι ρομς που βάζουν δεν χρειάζονται ξεκλειδωμένο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου συγννωμη,αλλα πως το ξεκλειδωσες τοσο αμεσα?Να υποθεσω οτι ειχες στειλει αιτημα απο πριν?

Την ιδια ημέρα που εδωσα την παραγγελία ταυτόχρονα εκανα και την αίτηση , μύνημα από την xiaomi , επιβεβαίωσης ότι μπορω να ξεκλειδωσω τον bootloader δεν μου ρθε ποτέ (είμαι με wind ...)

Edited by kostas45
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχει προστασία η οθόνη απλά δεν gorilla glass είναι κάτι παρόμοιο, αν ψάξεις στο YouTube θα βρεις βίντεο με τον Hugo bara και τις δοκιμές του

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ!

Έχασε η μάνα το παιδί, και το παιδί τη βρήκε.
Link to comment
Share on other sites

Την ιδια ημέρα που εδωσα την παραγγελία ταυτόχρονα εκανα και την αίτηση , μύνημα από την xiaomi , επιβεβαίωσης ότι μπορω να ξεκλειδωσω τον bootloader δεν μου ρθε ποτέ (είμαι με wind ...)

 

Μια απο τα ιδια!!Wind!!Σημερα εκλεισα 10 μερες,αλλα δοκιμασα και ακομα τιποτα.Θα δοκιμασω αυριο παλι μπας και!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος εάν αυτό: http://www.e-shop.gr/kingston-dtduo3-64gb-datatraveler-microduo-64gb-usb30-flash-drive-p-PER.345847 , "τα πάει καλά" με το RN3 PRO γιατί έχω διαβάσει ότι με κάποια φλασάκια OTG "τα πάει καλά" ενώ με κάποια άλλα όχι? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γειά σου!! Σήμερα παρέλαβα το κινητό και εμείνα πολύ ευχαριστημένος. Κάτω από τον ήλιο η όραση είναι μια χαρά χωρίς να κομπιαζεις και να ζοριζεις τα μάτια σου

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γειά σου!! Σήμερα παρέλαβα το κινητό και εμείνα πολύ ευχαριστημένος. Κάτω από τον ήλιο η όραση είναι μια χαρά χωρίς να κομπιαζεις και να ζοριζεις τα μάτια σου

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

φιλε μου μια ερωτηση να κανω παρηγγειλες απο βικμολ, ποτε εκανες την παραγγελια ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μια ερωτηση να κανω παρηγγειλες απο βικμολ, ποτε εκανες την παραγγελια ?

Ναι φίλε μου από βικμολ παρήγγειλα στις 26 Μαρτίου και παρέλαβα σήμερα το πρωί

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου από βικμολ παρήγγειλα στις 26 Μαρτίου και παρέλαβα σήμερα το πρωί

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

ευχαριστω φιλε με υγεια την καινουργια συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με την αναζήτηση δεν βρήκα αν έχει απαντηθεί, μπορεί κάποιος να επιβεβαιωσει αν έχει ράδιο το pro ?

 

Έχει ραδιόφωνο ναι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ραδιόφωνο ναι.

το οποιο λειτουργεί και χωρις ακουστικα.. ;)

βεβαια στην πολη που ειμαι πιανει μονο εναν τοπικο σταθμο χωρις ακουστικα (αφου τα ακουστικα λειτουργούν και ως κεραια) , σε κάποια μεγαλύτερη πολη ισως είναι καλυτερα τα πραγματα..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Από global stable 7.1.9.0 που ήρθε από το vickmall(λογικά αυτή είναι η multi language,ε?) θέλω να περάσω την official.πως το κάνω αυτό?έχω διαβάσει πολλές σελίδες αλλά μπερδευτηκα.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την απάντηση περί του ραδιοφωνου. Έπεσε παραγγελία για την γυναικα αν και μου φαίνεται πως πρεπει να το κρατήσω εγώ το xiaomi!
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την απάντηση περί του ραδιοφωνου. Έπεσε παραγγελία για την γυναικα αν και μου φαίνεται πως πρεπει να το κρατήσω εγώ το xiaomi!

 

Ανάλογα με το τι έχεις εσύ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέληξα σε αυτά τα βήματα μέχρι τώρα, διορθώστε με...

 

Θα το εμπλουτίσω στην πορεία....:)

 

Διαδικασία ξεκλειδώματος bootloader και φλασάρισμα της Ελληνικής.

 

1)Περνάμε την stable και μετά την dev, τις οποίες κατεβάζουμε από εδώ:

http://en.miui.com/download-301.html#439

 

Η stable περνάει βάζοντας τη συσκευή στο "μαμίσιο" recovery (power+vol up) και μετά με το MI PC SUITE, αναβάθμιση:

http://files.xiaomi-mi.com/files/Mi_Setup/MiSetup2.2.0.7032_2717.rar

 

Η developer μπαίνει κανονικά μέσω του updater της συσκευής.

 

2) Μέχρι να έρθει ο κωδικός για ξεκλείδωμα και είστε με την dev, επειδή δεν έχει google play, εδώ πως θα περαστεί:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6640621#post6640621

 

3) Για να ξεκλειδωθεί ο bootloader:

http://en.miui.com/unlock/

 

Αφού γίνει αίτηση και μετά το πρώτο sms, μετα το οποιο σου ερχεται ενας κωδικος που κανεις send, έρχεται ένα δεύτερο sms σε καμιά 10-ριά μέρες:

"Your unlock request has been approved. Go to http://en.miui.com/unlock/ to download the unlock tool"

 

Αφού έρθει αυτό το sms, πας και κατεβάζεις το unlock tool και μετά ακολουθείς τον παρακάτω οδηγό για να περάσεις την Ελληνική:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-

 

** σε περίπτωση που έχετε πρόβλημα με τους drivers της συσκευής και σας βγάλει "unauthorized device" όταν γράψετε την εντολή "adb devices", αφού εγκαταστήσετε το πρόγραμμα pda net στον υπολογιστή σας (επιλέγοντας "always allow usb debuging), κάντε τα εξής:

Disconnect device

run "adb kill-server"

run "adb start-server"

Reconnect the device

run "adb devices"

Σε μένα έπιασε!!

 

Υ.Γ.: . @lallasgr, σε περίπτωση που δεν το ξέρεις, μπορείς να περάσεις απευθείας την dev rom χωρίς να έχει προηγηθεί η stable...αλλά εγώ δεν το ρισκάρω....:p

 

Το νήμα έχει καταστραφεί για μένα, οι μισοί μιλάνε για ημέρες αποστολής και οι άλλοι μισοί ρωτάνε ξανά και ξανά τα ίδια πράγματα. anyway

 

δυστυχώς δεν είναι μόνο τα off topic, είναι και οι επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις. ανά 5 σελίδες γίνονται οι ίδιες ερωτήσεις. πως περνάω dev, πως ξεκλειδώνω, ποιες οι διαφορές, τι γράφω στην αίτηση κτλ. μπαίνω να διαβάσω κανένα νέο και βλέπω συνέχεια ερωτήσεις που σίγουρα έχουν απαντηθεί στις τελευταίες 20-30 σελίδες και το κάτι πραγματικά χρήσιμο που θα γράψει κάποιος θα χαθεί από δέκα συνεχόμενα ποστ σχετικά με τα ΕΛΤΑ.

 

@xander, δείξε κατανόηση...όλοι ήμασταν "στραβαδια" κάποτε...:p

Για το θεμα που υπαρχει λοιπον, προτεινω να μπει ένας αναλυτικός οδηγός(πολύ πρωτότυπη πρόταση ε? :lol: :lol:) στην αρχή και να τροποποιησουμε όλοι τις υπογραφές μας (αυτό είναι όντως ριζοσπαστικό! :rotfl: :rotfl:)

"ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ, ΑΦΟΥ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΤΕΙ 5 ΦΟΡΕΣ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΤΗΣ 1ης ΣΕΛΙΔΑΣ, ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΥΦΙΣΤΑΝΤΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ"

:lol: :lol: :lol:

Υ.Γ. λένε πως, όταν δε μπορείς να αποφύγεις κάτι, απόλαυσε το...;)

 

Από global stable 7.1.9.0 που ήρθε από το vickmall(λογικά αυτή είναι η multi language,ε?) θέλω να περάσω την official.πως το κάνω αυτό?έχω διαβάσει πολλές σελίδες αλλά μπερδευτηκα.ευχαριστω

 

Αυτό είναι σίγουρα καρα-τρολαρισμα για τον @xander!!!

:X :lol: :rotfl: :lol:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας... εκανε κανεις την τελευταια αναβαθμιση??

Καλημέρα φίλε μου εγώ την πέρασα χθες αν εννοείς την 7 6. 3.31. Δεν μπορώ να σου πάω αν έχει αλλαγές από την προηγούμενη γιατί μόλις χθες παρέλαβα

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

demakhs δεν έχω καταλάβει τι εννοει stable στο πρώτο βήμα.εννοει την official stable?γιατί εμένα γράφει ότι εχω global stable.έχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις,συγχωρα με.κ ειλικρινά έχω δια βάσει πολλές σελίδες.απλά είμαι καινούριος κ αγχωνομαι να μπω σε μία διαδικασία που δεν έχω ξανακάνει έχοντας τον φόβο να μην έχω κινητό μετά :) .
Link to comment
Share on other sites

demakhs δεν έχω καταλάβει τι εννοει stable στο πρώτο βήμα.εννοει την official stable?γιατί εμένα γράφει ότι εχω global stable.έχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις,συγχωρα με.κ ειλικρινά έχω δια βάσει πολλές σελίδες.απλά είμαι καινούριος κ αγχωνομαι να μπω σε μία διαδικασία που δεν έχω ξανακάνει έχοντας τον φόβο να μην έχω κινητό μετά :) .

Καλημερα...

Απ την στιγμή που σου ζητάει να περάσεις Google apps μιλάμε για την Αγγλοκινεζικη (Redmi Note 3 Qualcomm China) , αν πατησεις το link που εβαλε ο demakhs θα σε παει απευθείας στην σελίδα για να κατεβάσεις την ρομ , πρώτη σου εχει την stable και απο κατω την developer...εσυ θα επιλέξεις την πρώτη που ειναι η stable .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σίγουρα καρα-τρολαρισμα για τον @xander!!!

:X :lol: :rotfl: :lol:

 

:lol: το έχω πάρει απόφαση πια ότι δεν θα φτιάξει!

 

edit:

μπήκε και το τηλέφωνο μας στα avatar. είναι ίδιο με το απλό αλλά μπήκε το 'pro' στο τέλος του ονόματος.

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...