Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.παιδια μια βοηθεια αν και ειμαι σιγουρος πως θα εχει ξαναερωτηθει...

Να το παραγγειλω με την global stable;Δεν με νοιαχει για το αγγλικο μενου αλλα ΟΤΑ παιρνει;

Τα περισσοτερα σκρουτζομαγαχα οπως το youhou που το εχει αυτη την στιγμη στην καλυτερη τιμη με ποια rom το πουλανε;

ευχαριστω προκαταβολικα

Με global stable αφου δεν σε νοιαζει...ρωτα τους αν και νομιζω το youhou στελνει με μυλτι αλλα μην σε παρω στον λαιμο μου.παρτους ενα τηλεφωνο να σου πουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασε ενα wipe cache+dalvik ..

 

Εισαι ρουτ;

 

Αν δεν δοκιμασε να ξαναπερασεις απο πανω την ρομ (χωρις wipe data) ωστε μην χασεις τιποτα και μετα βλεπουμε

 

να'σε καλα ρε φιλε...:D:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια help ακολουθησα τους γνωστους guide που παιζουν εδω ξεκλειδωσα bootloader περασα twrp flashara την γνωστη rom του gkalen επιτοπου απο την global developer 6.10.13 και τωρα δεν μπορω να πραγματοποιησω κλησεις απο 3g με τπτ (cosmote) 2g λειτουργει κανονικα....ιδεες?...

 

το εφτιαξα με *#*#4636#*#* >Phone Information 2 > Preferred Network Type > TD-SCDMA, GSM/WCDMA and LTE και μετα σε μια random οτι νανε επιλογη στην συνεχεια reboot και gg το 3g λειτουργει ξανα κανονικα τι να πω αλλο παλι και τουτο oO ...το 4g εξακολουθη να μην φενεται πουθενα παντως χεχε..

Edited by Devilhanzo
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε ενα wipe dalvik ,cache ..και αν δεν πιασει δοκιμασε να ξαναπερασεις την ρομ με (με wipe dalvik,cache) ή να βαλεις καποια πιο καινουργια..

 

(Μην κανεις data δεν ειναι αναγκη να χασεις αρχεια)

 

τα δοκιμασα όλα αλλά τίποτα.. μάλλον θα ξαναπερασω ρομ δεν το γλυτωνω..

Link to comment
Share on other sites

Με global stable αφου δεν σε νοιαζει...ρωτα τους αν και νομιζω το youhou στελνει με μυλτι αλλα μην σε παρω στον λαιμο μου.παρτους ενα τηλεφωνο να σου πουν

 

Καλημερα.Οταν φοραει την global stable OTA δεχεται;

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Οταν φοραει την global stable OTA δεχεται;

Ναι αμα φοραει οντως οφισσιαλ και οχι μυλτι με ονομα οφισσιαλ (global stable)..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά έχω στο κιν μου την 6.8.18 gkalen αλλά μου κάνει κάτι κολληματακια υπάρχει κάτι δοκιμασμένο να βάλω από gkalen ?? Πιο σταθερό
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά έχω στο κιν μου την 6.8.18 gkalen αλλά μου κάνει κάτι κολληματακια υπάρχει κάτι δοκιμασμένο να βάλω από gkalen ?? Πιο σταθερό

Εισαι ακομα lollipop..οι επομενες 6.9.χ ειναι marshmallow,δεν νομιζω να βρεις κατι πιο σταθερο προς το παρον στην mm...

 

Αν θες κατι πιο σταθερο πηγαινε στην gkalen stable...

Αν πας σε πιο νεα dev παρε πρωτα backup αυτην που εχεις τωρα απο το twrp..

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ακομα lollipop..οι επομενες 6.9.χ ειναι marshmallow,δεν νομιζω να βρεις κατι πιο σταθερο προς το παρον στην mm...

 

Αν θες κατι πιο σταθερο πηγαινε στην gkalen stable...

Αν πας σε πιο νεα dev παρε πρωτα backup αυτην που εχεις τωρα απο το twrp..

Επειδή δεν σκαμπαζω και πολλά θα ήταν εύκολο να μου δωσεις κάποιο λινκ και οδηγίες για το πώς πρέπει να τη βάλω ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν σκαμπαζω και πολλά θα ήταν εύκολο να μου δωσεις κάποιο λινκ και οδηγίες για το πώς πρέπει να τη βάλω ?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/16151-STABLE-ROM-gkalen-MiUiV8-x-x-x-THUNDER-Stable-Custom-Roms/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Ως νέος στο forum και στα κινέζικα κινητά (!) έχω μια απορία.

 

Θέλω το note 3 pro, αλλά την έκδοση που περιλαμβάνει και τα 800MHz για τη wind. Δεν με νοιάζει το Ελληνικό μενού.

 

Κατέληξα στο vickmall και θέλω να ρωτήσω αν το κάτωθι είναι αυτό το μοντέλο που θέλω.

 

http://www.vickmall.com/official-international-version-xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-32gb-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery-grey.html

 

Επίσης, αν έχετε να μου δώσετε κανένα hint & tip για την αγορά.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

τα δοκιμασα όλα αλλά τίποτα.. μάλλον θα ξαναπερασω ρομ δεν το γλυτωνω..

 

μιας κ το πρόβλημα δεν λύθηκε στην gtv 6.10.20 ποια άλλη συνίσταται να περάσω?? η 6.9.9 είναι οκ???

Link to comment
Share on other sites

μιας κ το πρόβλημα δεν λύθηκε στην gtv 6.10.20 ποια άλλη συνίσταται να περάσω?? η 6.9.9 είναι οκ???

Στην προηγούμενη σου δουλευε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρειάζεται να ξεκλειδώσει ξανά ο bootloader ?

Το λεει στην αρχη με κεφαλαια.....

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη σου δουλευε;

ναι δουλευε αλλά φορούσε official dev κ όχι ελληνική.εχβ κατεβάσει ,gtv 6.9.9 είναι λίγο παλαιότερη αλλά ειναι mm6, να την φλασαρω??

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην προηγούμενη σου δουλευε;

ναι δουλευε αλλά φορούσε official dev κ όχι ελληνική.εχβ κατεβάσει ,gtv 6.9.9 είναι λίγο παλαιότερη αλλά ειναι mm6, να την φλασαρω??

 

ελα Χριστε κ Παναγια... έστρωσε!!!!!! λίγο πριν αλλαξω ρομ.

Link to comment
Share on other sites

καληυσπερα και απο εμενα καταφερα τελικα και το μπρικαρα,

τωρα μονο κανει εκκινηση εμφανιζει δυο φορες το σημα mi και κλεινει, οταν το συνδεω μονο του το πισι το αναγνωριζει σαν 900Ε,

μπαινει σε fastboot. σε fastboot δεν μου το αναγνωριζει καπως ο υπολογιστης (windows10 64)

 

οταν ειναι συνδεμενο κλειστο αναβοσβηνει το λαμπακι του κοκκινο

 

παρακαλω για την βοηθεια σας

ευχαριστω πολυ

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

καληυσπερα και απο εμενα καταφερα τελικα και το μπρικαρα,

τωρα μονο κανει εκκινηση εμφανιζει δυο φορες το σημα mi και κλεινει, οταν το συνδεω μονο του το πισι το αναγνωριζει σαν 900Ε,

μπαινει σε fastboot. σε fastboot δεν μου το αναγνωριζει καπως ο υπολογιστης (windows10 64)

 

οταν ειναι συνδεμενο κλειστο αναβοσβηνει το λαμπακι του κοκκινο

 

παρακαλω για την βοηθεια σας

ευχαριστω πολυ

 

Το ότι ανοιγοκλείνει σημαίνει ότι κλείδωσε(μάλλον)

Κάνε αυτό για drivers///

Επαναφορα οδηγού

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μου ηρθε το κινητο με global stable. Υπαρχει καποιος οδηγος με τις κινησεις που πρεπει να κανω;;
Link to comment
Share on other sites

Το ότι ανοιγοκλείνει σημαίνει ότι κλείδωσε(μάλλον)

Κάνε αυτό για drivers///

Επαναφορα οδηγού

 

καλησπερα, σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου, ξερω οτι εχεις βοηθγσει πολυ ολα τα παιδια εδω μεσα,

εφτιαξα καλωδιο το βραχικυκλωσα και καταφερα και περασα μια αγγλοκινεζικη ρομ, το θεμα ειναι οτι δεν πιανει ουτε wifi σημα ουτε βλεπει τις καρτες sim, και δεν βλεπει ουτε σε φαστμπουτ το τηλεφωνο για να περασω καποια αλλλη

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μου ηρθε το κινητο με global stable. Υπαρχει καποιος οδηγος με τις κινησεις που πρεπει να κανω;;

Τι θες να κανεις;; Να βαλεις ελληνικη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα, σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου, ξερω οτι εχεις βοηθγσει πολυ ολα τα παιδια εδω μεσα,

εφτιαξα καλωδιο το βραχικυκλωσα και καταφερα και περασα μια αγγλοκινεζικη ρομ, το θεμα ειναι οτι δεν πιανει ουτε wifi σημα ουτε βλεπει τις καρτες sim, και δεν βλεπει ουτε σε φαστμπουτ το τηλεφωνο για να περασω καποια αλλλη

Ειχες dev marshmallow και πηγες σε dev/srable lollipop?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μου ηρθε το κινητο με global stable. Υπαρχει καποιος οδηγος με τις κινησεις που πρεπει να κανω;;

 

Αν θες να παραμείνεις στη global stable που είναι η πιο σταθερή δεν υπάρχει κάποια επιπλέον κίνηση. Απλά στήνεις το κινητό όπως το θες. Και το μόνο που μπορεί να σε μπερδέψει αρχικά είναι το ότι το ποιες άδειες θα δίνεις στην κάθε εφαρμογή θα το ρυθμίσεις μέσω του security app.

 

Αν θες ν αλλάξεις rom ακολουθείς τον οδηγό της πρώτης σελίδας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...