Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις απολυτο δικιο. Οταν επαθε την ζημια με το μικροφωνο επειδη δεν ηξερα τι ήταν, αλλαξα ρομ απο global dev (marshmallow) σε global stable (lollipop) αλλα με miflash (flash all). Πρεπει να ξαναβάλω dev για να λειτουργουν και οι δυο?

 

Ναι δυστυχώς πρέπει να πας σε marshmallow.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

 

παρέλαβα εχθές ένα Note 3 Pro από geekbuying που είχε κάποια Global ROM και μου έβγαλε το μήνυμα αναβάθμισης. Βλακωδώς σκέφτηκα ότι είναι καλύτερα να την κάνω τώρα, που δεν έχω περάσει τίποτα,....και μου έβαλε Κινέζικη

 

Κατέβασα την official Global αλλά είτε από μέσα από τον Updater είτε από το PC Suite μου λέει "....cannot verify update..."

 

Από τότε έχω χάσει πολλές ώρες να διαβάζω στα forums σχετικά. Δεν έχω προλάβει να δω αν είναι κλειδωμένος ο bootloader αλλά φαντάζομαι ότι θα είναι.

 

Έχω κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα αλλά από ότι καταλαβαίνω θέλει πολλές ημέρες και δεν μπορώ να περιμένω.

 

Μια λύση που βρήκα είναι με το MiFlash (http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html)

 

Υπάρχει κάποια ποιο "ήπια" μέθοδος με μικρότερο ρίσκο brickαρίσματος?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

παρέλαβα εχθές ένα Note 3 Pro από geekbuying που είχε κάποια Global ROM και μου έβγαλε το μήνυμα αναβάθμισης. Βλακωδώς σκέφτηκα ότι είναι καλύτερα να την κάνω τώρα, που δεν έχω περάσει τίποτα,....και μου έβαλε Κινέζικη

 

Κατέβασα την official Global αλλά είτε από μέσα από τον Updater είτε από το PC Suite μου λέει "....cannot verify update..."

 

Από τότε έχω χάσει πολλές ώρες να διαβάζω στα forums σχετικά. Δεν έχω προλάβει να δω αν είναι κλειδωμένος ο bootloader αλλά φαντάζομαι ότι θα είναι.

 

Έχω κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα αλλά από ότι καταλαβαίνω θέλει πολλές ημέρες και δεν μπορώ να περιμένω.

 

Μια λύση που βρήκα είναι με το MiFlash (http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html)

 

Υπάρχει κάποια ποιο "ήπια" μέθοδος με μικρότερο ρίσκο brickαρίσματος?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

Ανεβασε μια φωτο απο το about phone να μαθουμε ποια εχεις ακριβως.

Και τσεκαρε και τον bootloader

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ενα link για αγορα του κινητου απο κατάστημα ωστε να μην εχω θεμα με αναβαθμισεις;

Vickmall..

Link to comment
Share on other sites

επιχειρω να παω σε adroid 6 με την τελευταια ρομ.. να ρωτησω.. αυτος ο οδηγος https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/16575-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Android-5-1-1-%CF%83%CE%B5-Marshmallow-6-0-0-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi/?pageNo=1 λεει οτι εαν δεν εχεις sd καντο με εντολες sideload.. η απορια μου ειναι η εξης .

δεν μπορω να πεταξω χυμα την ρομ μεσα στο κινητο χωρις να εχω sd και να ακολουθησω τις οδηγιες του συγκεκριμενου οδηγου?θα πρεπει απαραιτητα να την βαλω σε sd η να το κανω με sideload?

επισης εαν το κανω με sideload?πρωτα θα μπω σε twrp στο κινητο και μετα θα το συνδεσω στο pc?και θα ακολουθησω αποκλειστηκα αυτον τον οδηγο?https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/15150-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-GTV-Rom-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BB%CF%8E%CE%BD-adb-adb-sideload-method/

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ή το λεει απλα σε περιπτωση που καποιος ξεχασει να την περασει μεσα ή δεν εχει χωρο?

Link to comment
Share on other sites

επιχειρω να παω σε adroid 6

 

Κάντο όπως ξέρεις ... κανονικά...

Να ξέρεις όμως 2 πράγματα..

1 θα κλειδωσει bootloader και πρέπει να το ξεκλειδώσεις...Όταν τελειώσεις το flash αντι να κάνεις reboot system

θα πας πισω και reboot bootloader ..για να ξεκλειδώσεις

2 Θα χρειαστεί να κάνεις format data στην πρώτη επαφη με twrp....

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξεκλειδωσα χθες που φοραγα global 6.9.29 beta.σημερα έκανα update 6.10.13 φαντάζομαι δεν κλειδωσε ε? μετά από κάθε αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα sd τελικα μην κανω καμια πατατα..το 2 που λες δεν το καταλαβα..ειμαι ηδη στην διαδικασια..

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακολουθω ακριβως τον οδηγο,,οτι λεει

Link to comment
Share on other sites

εβαλα sd τελικα μην κανω καμια πατατα..το 2 που λες δεν το καταλαβα..ειμαι ηδη στην διαδικασια..

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακολουθω ακριβως τον οδηγο,,οτι λεει

 

Δες αν σου βγάλει κωδικό στο twrp και αν δεν σε αφήνει να κάνεις τα wipe.... Αν ναι....

wipe/format data-->yes //-reboot recovery

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω ξεκλειδωσα χθες που φοραγα global 6.9.29 beta.σημερα έκανα update 6.10.13 φαντάζομαι δεν κλειδωσε ε? μετά από κάθε αναβάθμιση?

 

Συνήθως όχι

Link to comment
Share on other sites

εχω μεινει στο εικονιδιο με το fastboot ..συνδεω το κινητο στο pc h oxi?

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13298-%CE%A0%CF%89%CF%82-%CF%84%CF%83%CE%B5%CE%BA%CE%AC%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD-%CE%BF-bootloader-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%AE-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CF%84%CE%BF%CF%82/ προφανως ναι..ακολουθω αυτο ετσι?

Link to comment
Share on other sites

εχω μεινει στο εικονιδιο με το fastboot ..συνδεω το κινητο στο pc h oxi?

 

Δώσε fastboot oem device-info και αν είναι κλειδωμένο βάρα ξεκλείδωμα με το πρόγραμμα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απο εδω ειναι καλα να το παρω η θα εχω θεμα?

https://www.aliexpress.com/store/product/Xiaomi-Mi-Redmi-Note-3-Snapdragon-650-Hexa-CoreFingerprint-Metal-Body/103919_32718553033.html?aff_platform=data-feeds&sk=JYJQJYByj%3A&cpt=1476451069507&af=98bc3331-9210-11e6-b5c1-02863d06534d&&aff_trace_key=30dcacf282544ef6ab1f473f60b9bc39-1476451069507-02340-JYJQJYByj

Με προβληματιζει που το εχει 40 δολλαρια κατω απο τα υπολοιπα κινεζομαγαζα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι κλειδωμενο αλλα εχω αλλο προβλημα .. εχω αλλαξει sim..και δεν δεχεται κωδικους εδω.. http://en.miui.com/unlock/

ή πρεπει να κανω κατι αλλο..?

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μισο θα το φτιαξω..μπηκα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι κλειδωμενο αλλα εχω αλλο προβλημα .. εχω αλλαξει sim..και δεν δεχεται κωδικους εδω.. http://en.miui.com/unlock/

ή πρεπει να κανω κατι αλλο..?

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μισο θα το φτιαξω..μπηκα.

 

Δεν έχει σχέση με την σιμ...... Απλά ξεκλείδωσε το

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/unlock/ εδω μου δεχτηκε τους κωδικους και μετα στο unlock tool που κατεβασα απο εκει den δεχεται τους ιδιους κωδικους που εχω..τι παιζει?τι κανω τωρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ε ρε αυτο το αγχωτικο που σε πιανει μερικες φορες.. δεν εβαζα το +30 της ελλαδος/// φτου...

Link to comment
Share on other sites

ειναι κλειδωμενο αλλα εχω αλλο προβλημα .. εχω αλλαξει sim..και δεν δεχεται κωδικους εδω.. http://en.miui.com/unlock/

ή πρεπει να κανω κατι αλλο..?

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μισο θα το φτιαξω..μπηκα.

 

Να ξέρεις πάντως Οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν το έχουμε σε εκτίμηση το συγκεκριμένο μαγαζί. Συνήθως διαλέγουμε το δεύτερο πιο φθηνό που είναι αρκετά πιο ακριβό βέβαια από το Ali.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εχω την εκδοση με τα 2 gb και ειμαι προβληματισμενος με τη διαθεσιμη μνημη του κινητου που ειναι συνεχεια κατω απο 1 gb ειναι φυσιολογικο?

 

Φυσιολογικό μου φαίνεται εμένα. Πχ εγώ με το mi max που έχω 3 gb Μόνιμα έχω 1,7 και 1,5 ελεύθερα οπότε υπολογίζω πως διαθέσιμο θα έχεις το 50% της ραμ

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό μου φαίνεται εμένα. Πχ εγώ με το mi max που έχω 3 gb Μόνιμα έχω 1,7 και 1,5 ελεύθερα οπότε υπολογίζω πως διαθέσιμο θα έχεις το 50% της ραμ

 

Έτσι ακριβώς είναι και το δικό μου Mi max,1,3 έως 1,6 gb ελεύθερη ram. Το έχω δει βέβαια και κάτω από 1 όταν ανοίγω πολλές σελίδες στον UC browser.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,κατοχος εδώ και λίγες ώρες αυτού του μοντέλου,θα υπάρξουν εκπλήξεις;

 

αναλογα τι ρομ εχεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,κατοχος εδώ και λίγες ώρες αυτού του μοντέλου,θα υπάρξουν εκπλήξεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς δε μπορώ να στείλω φώτο τα στοιχεία ειναι: Mioui 8 global 6.10.13 beta android 6.0.1 MMB29M εξαπυρηνο 3γιγα ραμ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,κατοχος εδώ και λίγες ώρες αυτού του μοντέλου,θα υπάρξουν εκπλήξεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς δε μπορώ να στείλω φώτο τα στοιχεία ειναι: Mioui 8 global 6.10.13 beta android 6.0.1 MMB29M εξαπυρηνο 3γιγα ραμ

 

official dev ! καλα θα σαι . πιθανον να εχεις μικρο bugs λογω beta rom αλλα φτιαχνουν :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...