Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, σκεφτομαι να αναβαθμισω την ρομ στην συσκευη μου .. αυτην τη στιγμη εχω την GTV 6.7.7 DEV με miui 8 εκδοση adroid 5.1.1 .

 

ποια ρομ προτεινετε να περασω ?την τελευταια? και αν υπαρχει η δυνατοτητα με αυτην την ρομ να το κανω σαν update οπως ειχα περασει αυτην που εχω χωρις να χασω τα δεδομενα..

επισης εαν μπορει καποιος να με παραπεμψει καπου να καταλαβω πως γινετε το backup μεσω twrp..μενει στην συσκευη το αρχειο backup ή στο pc?το κανεις απο το κινητο και μονο ή πρεπει να ειναι συνδεδεμενη η συσκευη στο pc?

 

αμα πας στην τελευταια dev θες αυτο https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/16575-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Android-5-1-1-%CF%83%CE%B5-Marshmallow-6-0-0-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi/?pageNo=1

 

Δυστυχως θα σβηστουν ολα...

 

Οσον αφορα το backup,μπαινεις twrp πας backup τικαρεις τα παντα και κανεις swipe..μετα στην μνημη στον φακελο twrp/backup υπαρχει ενας φακελος με την ημερομηνια..τον αντιγραφεις στον υπολογιστη να εισαι σιγουρος οτι υπαρχει καπου εκτος κινητου και αμα χρειαστει τον κανεις restore μετα μεσω twrp...

 

(αρχεια κλπ τα κανεις backup απο micloud ή καποια εφαρμογη)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατα πασα πιθανοτητα ναι...

 

με miflash δες στην υπογραφη του geoanto αμα εισαι ξεκλειδωτος περνας οποια θες (και global dev )

 

 

απο updater μπορεις να πας απο official stable <-> dev και απο china stable <-> dev

 

δες στην πρωτη σελιδα στο συχνες ερωτησεις

 

Προσπαθω να περασω με miflash την china dev και brickαρε και μου βγαζει το μηνυμα :

Not enough storage space is available to process this command (0x80070008 :Max buffer size is 256)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περασω με miflash την china dev και brickαρε και μου βγαζει το μηνυμα :

Not enough storage space is available to process this command (0x80070008 :Max buffer size is 256)

 

δοκιμασε αλλη version της china dev

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αλλη version της china dev

 

Μονο την τελευταια μου βγαζει στο site της xiaomi .Μηπως ξερεις καποια εκδοση να δουλεβει σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Μονο την τελευταια μου βγαζει στο site της xiaomi .Μηπως ξερεις καποια εκδοση να δουλεβει σωστα?

http://en.miui.com/download-301.html#439

 

Δες στο china older versions

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορειτε να μου πειτε πως να απενεργοποιησω το φλας της καμερας που αναβοσβηνει οταν με παιρνουν τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορειτε να μου πειτε πως να απενεργοποιησω το φλας της καμερας που αναβοσβηνει οταν με παιρνουν τηλεφωνο?

Τηλεφωνο -> Ξ (το κουμπι κατω αριστερα) -> ρυθμισεις εισερχομενων -> led

Link to comment
Share on other sites

αυτο ισως ειναι καπως off topic.. για πρωτη φορα απεκτησα και δευτερη καρτα και θα ηθελα να ρωτησω ποια η σημασια στην θεση που θα βαλω την καθε σιμ;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φοραω την ελληνική stable miui 8 και θέλω να ρωτησω ή εφαρμογή που έχει ή rom που λέγεται βίντεο, μπορεί με κάποιο τρόπο να παίξει υπότιτλους ή με κάποιον codec; Γιατί δεν εβγαλα άκρη, αλλιώς τη σβηνω και βάζω mxplayer απλά μου την κάρφωσε τώρα...
Link to comment
Share on other sites

αυτο ισως ειναι καπως off topic.. για πρωτη φορα απεκτησα και δευτερη καρτα και θα ηθελα να ρωτησω ποια η σημασια στην θεση που θα βαλω την καθε σιμ;

Καμια...απλα λενε οτι η data καλυτερα στην σιμ1 .. εγω βεβαια την εχω στα 2 :ρ

Link to comment
Share on other sites

Καμια...απλα λενε οτι η data καλυτερα στην σιμ1 .. εγω βεβαια την εχω στα 2 :ρ

 

εχω 2 καρτες. μια κοσμοτε και μια καινουργια βονταφον. και οι δυο ειναι micro απλα στην βονταφον βλεπω εχει ετοιμο το κοψιματακι αν θελω να την κανω νανο. βασικη θελω την βονταφον (για τα δεδομενα τουλαχιστον... και ναι ξερω και για το 4g :p ). επειδη βαριεμαι να τρεχω να μου δινουν αλλη νανο σιμ στην κοσμοτε, θα ειμαι οκ αν βαλω την βασικη (βονταφον) στην δευτερη θεση ως nano sim? γιατι λενε πως ειναι καλυτερα στην πρωτη; :p

 

Εδιτ: ειπα "δεν παει στο διαολο" και εκανα την βονταφον νανο σιμ :P μια χαρα φαινεται να δουλευει και με δεδομενα. κανει καμποση ωρα να αλλαξει απο την μια στην αλλη την χρηση δεδομενων και στην αρχη νομιζα πως κατι χαλασα αλλα ολα καλα :D ευχαριστω!

γενικα αν πρεπει να προσεξω κατι με τις 2 σιμ πειτε μου..

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μόλις σήμερα παρέλαβα το xiaomi redmi note 3 pro από minideal...

μου ήρθε με miui7 όπου και έγινε miui8 (8.0.1.0)LHOCNDG αν θυμάμαι καλά ,

όλα καλά, μέχρι που πήγα να κατεβάσω κάτι από ο playstore (το έκανα μόνος μου εγκατάσταση γιατί δεν το είχε μέσα )

με wifi κατέβαινε κομπλε, με δεδομένα όχι .... παρόλο που πάταγα να κατέβει με δεδομένα και όχι wifi ...

έτσι είπα να το ψάξω λίγο ... και πήγα να κάνω αναβάθμιση σε 8.0.5.0 LHOMIDG , κατέβασα την ρομ : miui_HMNote3ProGlobal_V8.0.5.0.LHOMIDG_a831ea486e_5.1.zip

και προσπάθησα να μπω στο recovery mode για να κάνω το update .... πατησα το vol up + power button .... και μου έβγαζε μια εικόνα με

το κινητό και το microusb σαν να μου έλεγε να το συνδέσω ... το έκανα κανα 2-3 φορές ( συνδέοντας το στο φορτιστή ) και τώρα είμαι χωρίς κινητό ( ακόμα δεν πρόλαβα να το κρατήσω καλα καλα ), έχει κολλήσει στο mi εκεί που κάνει boot , πατάω να το κλείσω , κλείνει και μετά σχεδόν αμέσως ανοίγει μόνο του και κολλάει πάλι στο mi ......

είδα αυτό το βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=kh73C7AM-WA αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το συνδέσω στο pc μάλλον επειδή δεν έχω επιλέξει κάτι για την usb συνδεση και πρέπει να είναι μόνο στην φόρτιση όταν το βάζω στο pc :( :( :( !!!!

ξερει καποιος τι μπορώ να κάνω ..... ???? ?? ? desperate !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μόλις σήμερα παρέλαβα το xiaomi redmi note 3 pro από minideal...

μου ήρθε με miui7 όπου και έγινε miui8 (8.0.1.0)LHOCNDG αν θυμάμαι καλά ,

όλα καλά, μέχρι που πήγα να κατεβάσω κάτι από ο playstore (το έκανα μόνος μου εγκατάσταση γιατί δεν το είχε μέσα )

με wifi κατέβαινε κομπλε, με δεδομένα όχι .... παρόλο που πάταγα να κατέβει με δεδομένα και όχι wifi ...

έτσι είπα να το ψάξω λίγο ... και πήγα να κάνω αναβάθμιση σε 8.0.5.0 LHOMIDG , κατέβασα την ρομ : miui_HMNote3ProGlobal_V8.0.5.0.LHOMIDG_a831ea486e_5.1.zip

και προσπάθησα να μπω στο recovery mode για να κάνω το update .... πατησα το vol up + power button .... και μου έβγαζε μια εικόνα με

το κινητό και το microusb σαν να μου έλεγε να το συνδέσω ... το έκανα κανα 2-3 φορές ( συνδέοντας το στο φορτιστή ) και τώρα είμαι χωρίς κινητό ( ακόμα δεν πρόλαβα να το κρατήσω καλα καλα ), έχει κολλήσει στο mi εκεί που κάνει boot , πατάω να το κλείσω , κλείνει και μετά σχεδόν αμέσως ανοίγει μόνο του και κολλάει πάλι στο mi ......

είδα αυτό το βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=kh73C7AM-WA αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το συνδέσω στο pc μάλλον επειδή δεν έχω επιλέξει κάτι για την usb συνδεση και πρέπει να είναι μόνο στην φόρτιση όταν το βάζω στο pc :( :( :( !!!!

ξερει καποιος τι μπορώ να κάνω ..... ???? ?? ? desperate !!!

 

Δεν μπορείς να βάλεις global πάνω σε Κινέζικη...

βάλε μία china developer, ξεκλείδωσε το και μετά μέσω fastboot mode - miflash πέρνα την global που θες..

Αν δεν θέλεις να περιμένεις μπορείς σε EDL MODE μόνο την global stable ..

Link to comment
Share on other sites

το κινητό δεν ανοίγει ... έχει κολλήσει στο boot

πως το ξεκολλάω ?? και το αφήνω και στην κινέζικη ... αρκεί να ανοίξει

Link to comment
Share on other sites

το κινητό δεν ανοίγει ... έχει κολλήσει στο boot

πως το ξεκολλάω ?? και το αφήνω και στην κινέζικη ... αρκεί να ανοίξει

 

Μπορείς να μπεις σε fastboot mode? volume - & power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα!Ευτυχής κάτοχος της συσκευής εδώ και 2 μέρες.Το πήρα απο vickmall με global dev έκανα αναβάθμιση σε 6.9.29,ξεκλείδωσα bootloader μπας και βάλω καμιά ελληνική.Γενικά το κινητό ακόμα και με την global πήγαινε βολίδα για τις απαιτήσεις μου το μόνο που θέλω ειναι την καλύτερη δυνατή μπαταρία!Να περάσω σε ελληνική gtv 6.9.29 ή δεν υπάρχει λόγος να φύγω απο την official?Και τώρα ευχαριστημένος ειμαι απο την μπαταρία αλλα θέλω το καλύτερο δυνατό και ψαχνομαι..
Link to comment
Share on other sites

ναι μπορώ ....

έχω κατεβάσει και το flash tool ...

 

Είναι ξεκλειδωτο ή κλειδωμένο είπαμε;

Εχεις λογαριασμό μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Ξερω ότι έχει ξανααναφερθει το θεμα αλλά μπορεί να μου απαντήσει κανείς για το θεμα με τους 60 χαρακτήρες στα SMS? Το κινητό είναι ενός φίλου αγορασμένο από vickmall με global stable rom!
Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκλειδωτο ή κλειδωμένο είπαμε;

Εχεις λογαριασμό μέσα;

δεν του έχω κάνει απολύτως τίποτα ... εκτός από το να φτιάξω ένα λογαριασμό στο mi account (με τον αριθμό του κινητού μου ..) οπότε είναι κλειδωμένο ...

Link to comment
Share on other sites

Ξερω ότι έχει ξανααναφερθει το θεμα αλλά μπορεί να μου απαντήσει κανείς για το θεμα με τους 60 χαρακτήρες στα SMS? Το κινητό είναι ενός φίλου αγορασμένο από vickmall με global stable rom!

 

ας δοκιμασει καποια εφαρμογη απο το playstore π.χ google messenger

Link to comment
Share on other sites

δεν του έχω κάνει απολύτως τίποτα ... εκτός από το να φτιάξω ένα λογαριασμό στο mi account (με τον αριθμό του κινητού μου ..) οπότε είναι κλειδωμένο ...

 

Οκ... Τότε είσαι για εδώ...

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE%CF%82-Rom-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro/?postID=131353#post131353

Link to comment
Share on other sites

ok , το διάβασα όλο αν εξαιρέσεις αυτά που λέει για το usb debug και κάτι ακόμα που πρέπει να κάνεις μέσα στο κινητό ( και εγώ δεν μπορώ να τα κάνω γιατί το κινητό δεν ανοίγει ) όλα καλά ... για δες αυτο το βίντεο μία αν μπορείς https://www.youtube.com/watch?v=kh73C7AM-WA

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ok , το διάβασα όλο αν εξαιρέσεις αυτά που λέει για το usb debug και κάτι ακόμα που πρέπει να κάνεις μέσα στο κινητό ( και εγώ δεν μπορώ να τα κάνω γιατί το κινητό δεν ανοίγει ) όλα καλά ... για δες αυτο το βίντεο μία αν μπορείς https://www.youtube.com/watch?v=kh73C7AM-WA

και ποια ρομ να κατεβάσω ( είχε την κινέζικη ) την κινέζικη ? ή την global ?

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος του οδηγού θα δεις ότι σου δίνει αρχείο στην περίπτωση ππου δεν μπορείς να μπεις στο κινητο..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...