Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(off topic)

 

Θέλω να ευχαριστήσω προσωπικά έναν-έναν όλα τα παιδιά εδώ που βοηθούν (με τις γνώσεις τους) κάποιους από εμάς που συναντούμε "προβλήματα" ...

 

Ιδιαίτερα Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο μέλος geoanto555 που είναι πάντα εδώ, για τα πάντα ! :respect:

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, θέλω βοήθεια , είμαι ασχετος με τις rom, πήρα το εν λόγω τηλέφωνο από banggood αλλα έχει κολλήσει η μπαταρία στο 2%, μου έδωσαν από το banggod ένα λινκ για update, εγώ ποια ρομ πρέπει να περάσω και οδηγίες που θα βρω ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΥΓ: Ενδιαφέρομαι για σταθερή ρομ με ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω βοήθεια , είμαι ασχετος με τις rom, πήρα το εν λόγω τηλέφωνο από banggood αλλα έχει κολλήσει η μπαταρία στο 2%, μου έδωσαν από το banggod ένα λινκ για update, εγώ ποια ρομ πρέπει να περάσω και οδηγίες που θα βρω ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΥΓ: Ενδιαφέρομαι για σταθερή ρομ με ελληνικά

Στην πρωτη σελιδα εχει αρκετές πληροφορίες που θα σε βοηθήσουν. Κατα 99.9% εχεις multi rom και πρεπει να την αλλαξεις με custom ελληνική rom ή official global

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Ναι το enhancer από τις ρυθμίσεις, το διάβασα. Δεν μου δουλεύει, το δοκιμασα την ώρα που μιλαγα με hands free...

 

Global dev από vickmall

 

φιλε μου δεν εισαι ο μονος με αυτο το προβλημα αλλα ειναι αρκετη με αυτο το προβλημα!!πιστευω οτι ειναι θεμα της ρομ που ειναι beta ακομα!!??:O το enhancer το δοκιμασα και εγω αλλα χωρις κανενα αποτελεσμα!!τωρα οσοι εχουν kenzo με lolipop ας μας πουν αν υπαρχει και εκει το προβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κινεζική miui 7 dev για να στείλω το μήνυμα στην xiaomi για ενεργοποίηση.. Μπορώ να βάλω global μέχρι να έρθει το μήνυμα ότι το αίτημα καταχωρήθηκε γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα τα κινέζικα ή πρέπει να μείνω china; και global τώρα βάζω μόνο μέσω fastboot σωστά; δοκίμασα με τον updater και μου βγάζει ερρορ cant verify update
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κινεζική miui 7 dev για να στείλω το μήνυμα στην xiaomi για ενεργοποίηση.. Μπορώ να βάλω global μέχρι να έρθει το μήνυμα ότι το αίτημα καταχωρήθηκε γιατί μου έχουν σπάσει τα νεύρα τα κινέζικα ή πρέπει να μείνω china; και global τώρα βάζω μόνο μέσω fastboot σωστά; δοκίμασα με τον updater και μου βγάζει ερρορ cant verify update

 

τελευταια ξεκλειδωνει και με τις official stable οποτε δεν θα εχεις θεμα

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν εισαι ο μονος με αυτο το προβλημα αλλα ειναι αρκετη με αυτο το προβλημα!!πιστευω οτι ειναι θεμα της ρομ που ειναι beta ακομα!!??:O το enhancer το δοκιμασα και εγω αλλα χωρις κανενα αποτελεσμα!!τωρα οσοι εχουν kenzo με lolipop ας μας πουν αν υπαρχει και εκει το προβλημα!!

 

απ οτι εχω καταλαβει ειναι θεμα ΡΟΜ, πανε σε stable να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. με τις dev παιδευομαι κι εγω, μια με ακουνε , μια δε με ακουνε.

Link to comment
Share on other sites

τελευταια ξεκλειδωνει και με τις official stable οποτε δεν θα εχεις θεμα

 

Και πως να πάω σε official stable από china; Μόνο με fastboot γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι μια ερώτηση. Έχω βάλει την rom του gkalen την 6.9.22. Βγήκε η 6.9.29 πριν από τρεις μέρες, πρώτον την έχει βάλει κάποιος έχει κάποιο θέμα; και δεύτερον την βάζω στο κινητό και κάνω μόνο wipe cache και dalvik; δεν χρειάζεται data η system γιατί αν είναι να το ξαναστείνω από την αρχή σε κάθε ενημέρωση την βάψαμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Έχω περασμένη την GTV 6.9.15 της miui.gr γύρω στις 2 εβδομάδες αν θυμάμαι καλά... Πιστεύω (αν κ δεν το έχω ψάξει) ότι η μπαταρία τελειώνει ελαφρώς πιο γρήγορα σε σχέση με προηγούμενες rom που είχα κ επίσης παρατήρησα κάτι ανεπαίσθητα κολληματάκια σε εφαρμογές (όπως το piano tiles 2) μετά από συνεχόμενη ώρα παιχνιδιού! Βλέπω έχει κυκλοφορήσει η 6.9.29! Αξίζει να βάλω αυτή; Έχετε δει διαφορές;
Link to comment
Share on other sites

το ενσωματωμενο call recorder της συσκευης εχει πολυ μετριες ηχογραφησεις η ειναι ιδεα μου?εβαλα και το auto call recorder αλλα δεν δουλευει
κανείς; εντωμεταξυ κανένα call recorder απ'το play store δεν δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Πριν απο τρεις περίπου μέρες μου ήρθε μήνυμα στο κινητό για αναβάθμιση απο global stable 8.0.2.0 σε 8.0.5.0 την οποία και παραμέλησα να την κάνω διότι δεν είχα και αρκετή μπαταρία εκείνη την στιγμή. Σήμερα που το θυμήθηκα και πήγα να κάνω έλεγχο για τυχόν αναβαθμίσεις δεν μου εμφανίζει τίποτα.

 

Γνωρίζει κανείς κάτι;

BlackAngel The Nightmare
Link to comment
Share on other sites

Tsiliout δεν την έχω αλλά ο Gkalen είναι εγγύηση προχώρα μόνο με wipe cache και dalvik.

AJP23 βαλ την τζάμπα είναι.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tsiliout δεν την έχω αλλά ο Gkalen είναι εγγύηση προχώρα μόνο με wipe cache και dalvik.

AJP23 βαλ την τζάμπα είναι.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ να σαι καλά. Το wipe πριν η μετά το install?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ να σαι καλά. Το wipe πριν η μετά το install?

 

εγω κανω πριν και με το που τελειωσει το ινστολ πριν το ριμπουτ

Link to comment
Share on other sites

απ οτι εχω καταλαβει ειναι θεμα ΡΟΜ, πανε σε stable να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. με τις dev παιδευομαι κι εγω, μια με ακουνε , μια δε με ακουνε.

 

φιλε μου δεν υπαρχει stable mm ακομα και δεν θελω να προσπαθήσω γυρίσω πισω στην lolipop γιατι πολλα παιδια ειχαν προβληματα και καποιοι μαλιστα χασανε και το imei της συσκευης!!οποτε καλα θα κανει διορθώσει με τα update αυτο το προβλημα που ειναι αρκετα σοβαρο παρα τα καποια optimization που κανει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ να σαι καλά. Το wipe πριν η μετά το install?

Υπάρχουν οδηγίες εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6126-ROM-MiUi-8-Custom-Rom-για-το-RedmiNote3-Pro-Kenzo-MiUi8-6-7-21/ για την όλη διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κανείς; εντωμεταξυ κανένα call recorder απ'το play store δεν δουλεύει

φιλε μου δεν το εχω δοκιμασει αλλα οι εφρμογες απο το play store μηπως θελουν ρουτ για να δουλεψουν!!

Link to comment
Share on other sites

(off topic)

 

Θέλω να ευχαριστήσω προσωπικά έναν-έναν όλα τα παιδιά εδώ που βοηθούν (με τις γνώσεις τους) κάποιους από εμάς που συναντούμε "προβλήματα" ...

 

Ιδιαίτερα Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο μέλος geoanto555 που είναι πάντα εδώ, για τα πάντα ! :respect:

Να σαι καλά Λευτέρη///

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια ....αλλα υπαρχει κανενα μαγαζι να παρουμε το τηλεφωνο φθηνα και να δουλευει κανονικα εδω στην ΕΛΛΑΔΑ μολις το βγαλουμε απο το κουτι η τζαμπα καθομαι και διαβαζω και δεν μπορω να βγαλω ακρη!!!!ευχαριστω!!!! αν γινεται κανενα λινκ.....απο εξωτερικο. Edited by monaxitis

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια ....αλλα υπαρχει κανενα μαγαζι να παρουμε το τηλεφωνο φθηνα και να δουλευει κανονικα εδω στην ΕΛΛΑΔΑ η τζαμπα καθομαι και διαβαζω και δεν μπορω να βγαλω ακρη!!!!ευχαριστω!!!! αν γινεται κανενα λινκ.....απο εξωτερικο.

Εγώ δεν ξέρω να σου πω από Ελλαδα και πιστεύω δεν συμφέρει γιατί παίρνεις το 2/16gb πιο ακριβά από το 3/32gb αν το παρραγγειλεις από κινα. Ως προς το εξωτερικό έχουν αναφερθεί μαγαζιά και πάντα ενδεικτικά σου αναφέρω τα geekbuying, vickmall, και minideal. Για αυτά τα τρια γνωρίζω ότι είναι αξιοπιστα. Τώρα αν κάνεις μία αναζήτηση υπάρχει στο φόρουμ οδηγός για κινεζομαγαζα να κατατοπιστεις. Εγώ αυτά τα τρια τα ξέρω και στα προτείνω απροβληματιστα αλλά υπάρχουν και άλλα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσυ θες και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο.....

 

Με 230€ πήρα το iinternational απο το youhou.gr με 2 χρόνια εγγύηση....Η θήκη σιλικόνης των 6€ που έχει μπαίνει και στο kate...

 

Τέλος μου ήρθε με global dev και τώρα φοράω την τελευταία 6.9.29 και είμαι πολύ Ευχαριστημένος....

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

 

οχι ρε φιλε αλλα χαθηκα με ολα αυτα που διαβαζω και νομιζω οτι αν μπω στη διαδικασια να το κανω θα το χαλασω το τηλεφωνο.......ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια ....αλλα υπαρχει κανενα μαγαζι να παρουμε το τηλεφωνο φθηνα και να δουλευει κανονικα εδω στην ΕΛΛΑΔΑ μολις το βγαλουμε απο το κουτι η τζαμπα καθομαι και διαβαζω και δεν μπορω να βγαλω ακρη!!!!ευχαριστω!!!! αν γινεται κανενα λινκ.....απο εξωτερικο.

 

to e-shop αν θυμαμαι καλα στελνει με official rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...