Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την official μετά πως τη περνάμε με το updater του τηλεφώνου?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Ποια official? Τι έχεις χάσει από την διαδρομή;

Official δεν θα έχεις;;??????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά! Μόλις παρέλαβα! Πολύ ωραίο φαίνεται, αλλά δεν είχε αντάπτορα για ευρώπη :( ούτε ακουστικα :(

 

Γράφει:

 

redmi note 3

5.1.1 LMY47V

MIUI 7.4 STABLE 7.4.9.0 (LHOCNDD

Hexacore Max 1,8 GHz

 

Είμαι καλυμμένος; είναι εντάξει αυτή η rom και η έκδοση;

 

Δεν απάντησε κάποιος. Δεν ήταν συγκεκριμένη η ερώτηση μάλλον. Αυτή είναι η κινέζικη rom; Δεν έχω πρόβλημα γενικά αλλά έχει διάφορα pop-ups και εφαρμογές που δείχνουν πολύ ύποπτα. Θα πρέπει να βάλω την global stable; Υπάρχει άλλος τρόπος απενεργοποίησης των διαφόρων malware(έτσι θα τα λέω.); Μπορώ π.χ. να κάνω root (γίνεται root με αυτή τη rom ; ) και να περάσω κάποιο ad blocker ή να σβήσω τις εφαρμογές; Επίσης μου πιάνει πολύ συχνά μόνο EDGE με vodafone, σε μέρη που δεν θα έπρεπε. Αυτό συμβαίνει επειδή έχει λιγότερες μπάντες; Νόμιζα ότι ίσχυε μόνο για την wind και μόνο για 4g.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :ninja:

Edited by marduk132003
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα αντιμετώπισα ένα θεματακι με την gkalen 6.8.18 η λυχνία led σε εφαρμογές όπως messenger facebook instagram κλπ δεν ανάβει ξέρουμε μήπως κάποιο τρόπο να το φτιάξουμε ?

 

ΓΙΑ ΤΑ LED ...

Πάμε ρυθμισεις/εφαρμογες/ληφθεισες/ ... παταμε στην εφαρμογή*που δεν δουλεύουν τα led και παταμε στη πρώτη επιλογή , "Προβολή ειδοποιησεων" , απο'κει ενεργοποιουμε τα led .

 

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Το παρήγγειλα για έναν φίλο στις 6/9 από vickmall και μόλις παρέλαβα .

Πρώτη φορά τόσο γρήγορα από κίνα

 

Σε μισώ, το geekbuying κάνει 700 χρόνια.

UMi Rome Gold/OPPO Find 5 32GB Midnight Black
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ πλεον εδώ και τρεις μέρες του note 3 pro 3gb ram 32gb rom από geekbying.

 

Το κινητό ήρθε με miui 8.0 stable 8.0.1.0.0(LHOCNDG).

 

Κάποιος μου είπε ότι ήμουν τυχερός γιατί έχω την stable rom της xiaomi και δεν έχει πειραχτεί η συσκευή. Εμένα μου μπήκαν υποψίες ότι έχει πειραχτεί διότι όταν ήρθε το κουτί δεν είχε καμία ταινία ασφαλείας.

 

Τελικά ακολούθησα τα βήματα για να δώ αν ο bootloader είναι κλειδωμένος με το αρχείο adb και μου εμφάνισε ότι ο bootloader είναι ξεκλείδωτος.

 

Αυτό που θέλω, είναι να περάσω την καλύτερη rom μέχρι στιγμής (δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά) και να κλειδώσω τον bootloader.

 

Είναι εφικτό αυτό; Μπορεί κάποιος να μου παραθέσει κάποιο λινκ;

BlackAngel The Nightmare
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα από geek buying έκανε 9 μέρες :p

 

Sent from my Redmi Note 3 international

 

Οπότε να έχω ελπίδα! Πήρα ένα RN3 international για την αδερφή μου και ένα mi max 4/128 για εμένα. Άντε να δούμε.

UMi Rome Gold/OPPO Find 5 32GB Midnight Black
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ πλεον εδώ και τρεις μέρες του note 3 pro 3gb ram 32gb rom από geekbying.

 

Το κινητό ήρθε με miui 8.0 stable 8.0.1.0.0(LHOCNDG).

 

Κάποιος μου είπε ότι ήμουν τυχερός γιατί έχω την stable rom της xiaomi και δεν έχει πειραχτεί η συσκευή. Εμένα μου μπήκαν υποψίες ότι έχει πειραχτεί διότι όταν ήρθε το κουτί δεν είχε καμία ταινία ασφαλείας.

 

Τελικά ακολούθησα τα βήματα για να δώ αν ο bootloader είναι κλειδωμένος με το αρχείο adb και μου εμφάνισε ότι ο bootloader είναι ξεκλείδωτος.

 

Αυτό που θέλω, είναι να περάσω την καλύτερη rom μέχρι στιγμής (δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά) και να κλειδώσω τον bootloader.

 

Είναι εφικτό αυτό; Μπορεί κάποιος να μου παραθέσει κάποιο λινκ;

 

Έχεις την multi...δες την υπογραφη του geoanto

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την multi...δες την υπογραφη του geoanto

 

Είναι καλή η συγκεκριμένη rom;

 

Μπορώ απλά να κλειδώσω τον bootloader και να αφήσω αυτή την rom;

BlackAngel The Nightmare
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εδώ και 2 μέρες το κινητό το βάζω να φορτισει κ μου φορτίζει κατά 40% και μετά σταματάει πχ 40-80 και 15-55 έχει τύχει σε κανέναν??
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή η συγκεκριμένη rom;

 

Μπορώ απλά να κλειδώσω τον bootloader και να αφήσω αυτή την rom;

Οχι πρέπει άμεσα να περασεις άλλη, το λεμε συνέχεια αυτην που εχεις τώρα η rom δημιουργεί προβλήματα,άλλαξε την αμέσως δες την υπογραφή του φιλου geoanto :ninja::ninja::cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δεν απάντησε κάποιος. Δεν ήταν συγκεκριμένη η ερώτηση μάλλον. Αυτή είναι η κινέζικη rom; Δεν έχω πρόβλημα γενικά αλλά έχει διάφορα pop-ups και εφαρμογές που δείχνουν πολύ ύποπτα. Θα πρέπει να βάλω την global stable; Υπάρχει άλλος τρόπος απενεργοποίησης των διαφόρων malware(έτσι θα τα λέω.); Μπορώ π.χ. να κάνω root (γίνεται root με αυτή τη rom ; ) και να περάσω κάποιο ad blocker ή να σβήσω τις εφαρμογές; Επίσης μου πιάνει πολύ συχνά μόνο EDGE με vodafone, σε μέρη που δεν θα έπρεπε. Αυτό συμβαίνει επειδή έχει λιγότερες μπάντες; Νόμιζα ότι ίσχυε μόνο για την wind και μόνο για 4g.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :ninja:

Unofficial............ γι αυτό τα κάνει όλα.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/15593-A%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%B1%CF%80%CF%8C-unofficial-%CF%83%CE%B5-official-%CF%81%CE%BF%CE%BC-%CE%AE-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-redmi-note-3-pro/

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εδώ και 2 μέρες το κινητό το βάζω να φορτισει κ μου φορτίζει κατά 40% και μετά σταματάει πχ 40-80 και 15-55 έχει τύχει σε κανέναν??

Παντα να λες και τι ρομ εχει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ' όλους. Οι επιδόσεις του xrn3 p με dev 6.9.9 Ελληνική. Δείτε σκρινσιοτ: Edited by foivos_s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ' όλους. Οι επιδόσεις του xrn3 p με dev 6.9.9 Ελληνική. Δείτε σκρινσιοτ:

Δεν μπορώ από το κντ να ανεβάσω άλλα σκρινσιοτ 5ω.23λ...κλπ και 2η.14ω κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ' όλους. Οι επιδόσεις του xrn3 p με dev 6.9.9 Ελληνική. Δείτε σκρινσιοτ:

 

Πολυ καλο.Εμενα σε dev global 6.9.9 μου βγαζει το τηλ σε αδρανεια 18% και μου τρωει περιπου 15% ολη την νυχτα σε αδρανεια.Περιμενω σημερα για αναβθμιση και αν δεν γινει τιοοτα υα κανω hard reset.Μεσακατεψε η τελευταία αναβθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου δώσει κάποιος ένα λίνκ με την τελευταία επίσημη rom της xiaomi γιατί έχω χάσει την μπάλα και δεν ξέρω ποια να κατεβάσω.

 

Ενημερώνω ότι έχω προεγκατεστημένη την multi και ο bootloader είναι ξεκλείδωτος.

BlackAngel The Nightmare
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέβασα αυτή

 

http://bigota.d.miui.com/V8.0.1.0.LHOMIDG/kenzo_global_images_V8.0.1.0.LHOMIDG_20160805.0000.29_5.1_global_5e65360aff.tgz

Edited by Manifesto
BlackAngel The Nightmare
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου δώσει κάποιος ένα λίνκ με την τελευταία επίσημη rom της xiaomi γιατί έχω χάσει την μπάλα και δεν ξέρω ποια να κατεβάσω.

 

Ενημερώνω ότι έχω προεγκατεστημένη την multi και ο bootloader είναι ξεκλείδωτος.

Αν θες να πας σε ελληνικη θα βαλεις μια παλια dev πριν παρει το mm

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να πας σε ελληνικη θα βαλεις μια παλια dev πριν παρει το mm

 

Δεν με ενδιαφέρει εάν είναι ελληνική, θα προτιμούσα περισσότερο να μην είναι ελληνική.

 

Διάβασα τον οδηγό για το πως θα το ρουτάρο. Το μόνο που δεν βρήκα ακόμη είναι το πώς θα ξανακλειδώσω το bootloader.

 

Γνωρίζει κανείς?

BlackAngel The Nightmare
Link to comment
Share on other sites

 

Διάβασα τον οδηγό για το πως θα το ρουτάρο. Το μόνο που δεν βρήκα ακόμη είναι το πώς θα ξανακλειδώσω το bootloader.

 

Γνωρίζει κανείς?

 

Τώρα αυτό είναι αστείο σίγουρα εεε???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...