Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και για του λόγου το αληθές το screenshot που μου έστειλε η Selina:

https://v2uploads.zopim.io/3/P/0/3P0Lv4EcJHH9ZOD8BkDhmVA1GiNQo6dd/1336337-cVfpjMPSOMPc7h-e3c4143fb38c475af568b8056a7d1e3f62809d36.jpg

Για δες. Τελικά η Selina μοιράζει κοκ. :)

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οτι εχει το vickmall. Official international δεν υπάρχει και ουτε θα βγει. Τι την θες; Προτείνω να παρεις την global stable με αγγλικο μενου και ασε τα ελληνικα μενου. Ολοι μας ξερουμε στοιχειωδη αγγλικα και στο κατω κατω στα ελληνικα χανεται η μεταφραση σε πολλους τεχνικους ορους ή γινεται παραποιηση αυτων. Θα μπορεις να γραψεις στα ελληνικα ομως μηνυματα και επαφες. Εχει ελληνικο πληκτρολογιο απο οτι μου ειπε η Selina, οποτε αποφευγεις να κατεβασεις και το google keyboard.

 

μην μπερδευεσαι..ο φιλος ρωταει για την international version της συσκευης με την 800αρα μπαντα (οχι την μυλτι ρομ)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σκεφτόμουν να πουλησω το αριστοτατο Lenovo ZUK Z1, το οποίο δεν έχει 800αρα μπάντα

Και να πάρω το ιnternational Note3 του geekbuying....το χρυσο είναι στα 170$ και αξίζει νομιζω, αφού λέει πως έχει την 800αρα στο 4G(και την 700αρα για όσους πάνε ΗΠΑ...)

Μια ερωτηση...επειδή δουλεύω ΠΟΛΥ 4G και GPS.... Ζεσταίνεται πολύ;;;;;;;;;

Έχει όντως την 800αρα;;

 

Ποιότητα GPS??

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω κ εγώ μία ερώτηση.... Ποιές είναι οι διαφορές της ρομ του Gkalen με τις υπόλοιπες miui gtv??Βλέπω πολύ ακούγεται η ρομ του Gkalen,τι προσθέτει ή παραλείπει σε σχέση με τις υπόλοιπες miui?

 

Δες εδώ φίλε μου https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6126-ROM-MiUi-8-Custom-Rom-για-το-RedmiNote3-Pro-Kenzo-MiUi8-6-7-21/

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ φίλε μου https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6126-ROM-MiUi-8-Custom-Rom-για-το-RedmiNote3-Pro-Kenzo-MiUi8-6-7-21/

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

 

Ναι τα έχω διαβάσει αυτά αλλά μιας κ δεν το πολυκατεχω στην πράξη απ'οτι κατάλαβα έχει όλα τα καλά της miui απλά είναι πιο ελαφριά??!!!! Κ μιάς κ είναι πιο ελαφριά ίσως είναι κ πιό γρήγορη??!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά με το κινητό και γενικότερα. Λύνεται απορίες, βοηθάτε και μιλάτε για ένα κινητό το οποίο δεν έχει προβλήματα. Για αυτό το πήρα και εγώ παραγγελία από minideal στις 24/08 και σήμερα το πρωί έφτασε. Πολύ ωραίο, δεν πήρα την international έκδοση γιατί δεν κατεβάζω από το κινητό, και δεν πιστεύω ότι εκτός από αυτόν τον τομέα το 4g έχει άλλη διαφορά από το 3g, η τουλάχιστον εμφανής διαφορά. Λοιπόν έχω πάρει άδεια για ξεκλείδωμα, το κινητό ήρθε με την MIUI 8 global 6.8.11 | beta. Μου έβγαλε να κάνω μια μικρή αναβάθμιση προς το παρόν που μόλις μπορέσω θα την κάνω. Αυτή είναι η global dev σωστά; δεν είναι η multi σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει.. (παιδιά πάντως 900+ σελίδες είναι πολλές, ξεκίνησα το διάβασμα όταν ήταν ακόμα στις 300!!!!).

Αν έχω καταλάβει σωστά είναι η global dev, άρα δεν έχει κολλήματα και ιστορίες. Λέτε αξίζει να την αλλάξω και να πάω στην ελληνική του gkalen και να βάλω και το radon kenzo η αν δεν υπάρχει πρόβλημα με τα αγγλικά που το κατέχουμε το άθλημα να παραμείνω global dev;

 

Ναι είναι μία χαρά ή ρομ.Κανε την αναβάθμιση που σου λέει

Αν θες μένεις σε αυτή και δεν κάνεις τίποτα άλλο στο τηλέφωνο σου.Δουλευει τέλεια.Ειναι official και σε λίγο θα πάρει αναβάθμιση σε Android 6.Ελληνικα έχει και αυτή που εχεις

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση να σαι καλά. Και μια τελευταία τι καλύτερο παίζει με την rom του gkalen?
Link to comment
Share on other sites

ANDROID version 5.1.1LMY47V

miui 8.0stablle 8.0.1.0LHOCNDG

 

Αυτην που φοραει ειναι η κινεζικη stable ? αν ναι και εγω κατεβασω την global dev και την περσαω μεσω updater θα εχω προβλημα?

η πρεπει να βαλω global stable και μετα την global dev ?

και να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πριν ? αφου δεν εχω recovery μιας και με την αναβαθμιση κλειδωσε ο bootloader.

sorry αλλα εχθες ξημερωσα μεχρι τις 5 για να το στρωσω ...

ευχαριστω

 

μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

μην μπερδευεσαι..ο φιλος ρωταει για την international version της συσκευης με την 800αρα μπαντα (οχι την μυλτι ρομ)

 

Μάλλον εσύ μπερδεύτηκες. Δεν αναφέρθηκα σε κάποια multirom αλλά στην official global stable rom που έχει το vickmall και είναι μόνο με αγγλικά μενού. Και φυσικά 800αρα μπάντα δεν έχει και ούτε πρόκειται να βγει. Αλλά αυτοί που έχουν cosmote δεν την χρειάζονται ούτε στην Ελλάδα ούτε στο εξωτερικό (Ευρώπη-Ασία).

Και επιμένω στα αγγλικά μενού γιατί τα ελληνικά δεν μεταφράζονται σωστά (δηλαδή τις λέξεις kernel και firmware πως τις μεταφράζεις στα ελληνικά? ή οι μισοί όροι θα είναι Ελληνικοί και οι άλλοι μισοί Αγγλικοί?)

Edited by webrider
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

 

Stable Version format is in 8.X.X.X, where 8 means MIUI 8 and X.X.X is the version of MIUI 8.

Developer Version format is in X.X.X. For instance, 6.7.14 represents year.month.day, means this developer version is released on 14th July of 2016.

 

In addition, we can identify which type of MIUI Stable version by checking 7 letters in MIUI version.

Let's acquire the 7 letters of Stable version from image above: "KHDCNDG" and "KHDMIDG".

The 4th and 5th letters are the indicator, where CN = China and MI = Global.

http://en.miui.com/thread-348591-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση να σαι καλά. Και μια τελευταία τι καλύτερο παίζει με την rom του gkalen?

 

Δεν την έχω δοκιμάσει ούτε εγώ γιατί είμαι τις άποψης του ότι δουλεύει καλά δεν το πειράζεις.Εχω την ίδια ρομ με εσένα αι δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.Μετα είναι και το άλλο που βαριέσαι πολύ στις όχι official rom ότι πρέπει να κατεβάσεις τη rom στον υπολογιστή καί νά τήν περνάς χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ. Τώρα κατάλαβα ότι φοραω stable China. αν κατεβασω την global dev και την περασω με το updater θα εχω πρόβλημα?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δοκιμάσει ούτε εγώ γιατί είμαι τις άποψης του ότι δουλεύει καλά δεν το πειράζεις.Εχω την ίδια ρομ με εσένα αι δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.Μετα είναι και το άλλο που βαριέσαι πολύ στις όχι official rom ότι πρέπει να κατεβάσεις τη rom στον υπολογιστή καί νά τήν περνάς χειροκίνητα.

 

Καταλαβαίνω τι λες, αλλά εφόσον το πήρα το κινητό αυτό δεν με πειράζει είμαι προετοιμασμένος.. Απλά από κάποιον που τις έχει δουλέψει αξίζει η μετάβαση; τι κερδίζω αν το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσύ μπερδεύτηκες. Δεν αναφέρθηκα σε κάποια multirom αλλά στην official global stable rom που έχει το vickmall και είναι μόνο με αγγλικά μενού. Και φυσικά 800αρα μπάντα δεν έχει και ούτε πρόκειται να βγει. Αλλά αυτοί που έχουν cosmote δεν την χρειάζονται ούτε στην Ελλάδα ούτε στο εξωτερικό (Ευρώπη-Ασία).

Και επιμένω στα αγγλικά μενού γιατί τα ελληνικά δεν μεταφράζονται σωστά (δηλαδή τις λέξεις kernel και firmware πως τις μεταφράζεις στα ελληνικά? ή οι μισοί όροι θα είναι Ελληνικοί και οι άλλοι μισοί Αγγλικοί?)

 

εχεις δικιο. λαθος μου :X:X

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καταλαβαίνω τι λες, αλλά εφόσον το πήρα το κινητό αυτό δεν με πειράζει είμαι προετοιμασμένος.. Απλά από κάποιον που τις έχει δουλέψει αξίζει η μετάβαση; τι κερδίζω αν το κάνω;

 

εμενα η gkalen μου φανηκε πιο ελαφρια και γρηγορη απο την τελευταια gtv dev...επισης φαινεται να εχει καλυτερη μπαταρια...

τωρα τι αλλο θες δεν ξερω. προς το παρον νικαει σε ταχυτητα και ομαλοτητα και σε μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

μην μπερδευεσαι..ο φιλος ρωταει για την international version της συσκευης με την 800αρα μπαντα (οχι την μυλτι ρομ)

Σωστός αυτό ακριβώς ρωτάω.

Το τονίζω άλλωστε, international, band 20, τι αλλο να πω?

Πάντα στα αγγλικά το είχα και θα το έχω.

 

Τι άλλο κυκλοφορεί με b20?

Ενα 5" νομίζω αλλά τι άλλο ακούγετε?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,

λοιπον εδω και 5 μερες το κινητο στην κατοχη μου,εχω περασει ελληνικη 6.8.18 και ειμαι μια χαρα (συστημα android βεβαια στα 30%),

καμερα f16 απ'οτι ειδα και φωτογραφιες οκ,

μονο ενα προβλημα με bluetooth LG (σε αλλα κινητα ειναι οκ) που εχω οταν μιλαω μεσα απο αυτα ακουγεται ο αλλος σαν robot ενα απο το ακουστικο τηλεφωνου ειναι οκ,

εχει συναντησει καποιος αυτο το προβλημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε για βγάλε ένα screenshot από την έκδοση της κάμερας. Πήγαινε Ρυθμίσεις-> Σχετικά με το τηλέφωνο->Έκδοση Κερνελ και πάτα πάνω μέχρι να ανοίξει ένα μενού. Πας Software version και μετά πας κάτω camera information. Βγάλε ένα screenshot μετά.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Φαντάζεσαι να απαντησει οτι εχει την f16; xaxaxaxax θα πεσει γελιο. Ασε που στην εικόνα που εστειλε η Σελινα η οθόνη απο το f16 φαίνεται Καλύτερα. Οπ οπ...

Παω για καφέ με ενα omida τωρα και επιστρέφω με δικη μου σύγκριση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Zεσταινεται το κινητο με χρηση εντατικη?οχι παιχνιδια ομως
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεσαι να απαντησει οτι εχει την f16; xaxaxaxax θα πεσει γελιο. Ασε που στην εικόνα που εστειλε η Σελινα η οθόνη απο το f16 φαίνεται Καλύτερα. Οπ οπ...

Παω για καφέ με ενα omida τωρα και επιστρέφω με δικη μου σύγκριση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην μπερδεύεστε με την εικόνα της Σελίνα. Από ότι μου εξήγησε φταίει ο φωτισμός του γραφείου της. Και λογικό είναι εφόσον τραβήχτηκε με άλλο κινητό το screenshot και υπό άλλη γωνία να φαίνεται η μία φωτογραφία με την άλλη διαφορετικές.

Σε αυτήν πάντως μου είπε φαίνονται ακριβώς ίδιες οι 2 οθόνες και όχι φωτεινότερη κάποια από τις 2. Αλλά αν το θέλω το κινητό με omida τότε θα μου το στείλει έτσι. Δεν είναι πρόβλημα γι αυτήν. Εγώ επιλέγω.

Edited by webrider
Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα το note 3 pro.... ποιον τροπο προτεινετε για το ξεκλειδωμα του bootloader. ειδα στην πρωτη σελιδα οτι εχει δυο τρόπους εναν που περιμενεις 10-15 μερες και εναν που γινεται σχεδον κατευθειαν κανοντας καποιες ενεργειες. Μολις ξεκλειδωσω το bootloader θα μπορω να φλασαρω οποια ρομ θελω μεσω twrp; Μπορεί κάποιος να μου δώσει το λινκ με τον πιο εύκολο και λιγότερο ριψοκίνδυνο τρόπο; Ευχαριστω Edited by bossntepe
Link to comment
Share on other sites

βλεπω ολοι εδω λετε για ελληνικες ρομ.παιδια απο cm/aosp δεν παιζει τπτ?δεν τις προτιματε?η ειναι καλυτερη η ελληνικη stock based απο οτι οι cm/aosp?
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεσαι να απαντησει οτι εχει την f16; xaxaxaxax θα πεσει γελιο. Ασε που στην εικόνα που εστειλε η Σελινα η οθόνη απο το f16 φαίνεται Καλύτερα. Οπ οπ...

Παω για καφέ με ενα omida τωρα και επιστρέφω με δικη μου σύγκριση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπότε περιμένουμε νέα από τον καφέ με την Omida :D

Ναι τα έχω διαβάσει αυτά αλλά μιας κ δεν το πολυκατεχω στην πράξη απ'οτι κατάλαβα έχει όλα τα καλά της miui απλά είναι πιο ελαφριά??!!!! Κ μιάς κ είναι πιο ελαφριά ίσως είναι κ πιό γρήγορη??!!

Μία δοκιμή θα σε πείσει φίλε. Δες το εσύ στην πράξη. Πάρε back up την ρομ που έχεις τώρα και αν δεν μείνεις ικανοποιημένος με restore γυρνάς πάλι σ' αυτήν. Είναι πάντως ελαφριά και γρήγορη ρομ με πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Οπότε περιμένουμε νέα από τον καφέ με την Omida :D

 

Μία δοκιμή θα σε πείσει φίλε. Δες το εσύ στην πράξη. Πάρε back up την ρομ που έχεις τώρα και αν δεν μείνεις ικανοποιημένος με restore γυρνάς πάλι σ' αυτήν. Είναι πάντως ελαφριά και γρήγορη ρομ με πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Καλησπέρα φιλε ,είχες χαθεί για αρκετό διάστημα και τωρα σε βλέπω μας ξανα ήρθες δυναμικά,θελω να σε ρωτήσω σκέφτομαι να περασω την rom του gkalen ,δουλεύει το δαχτυλικό κανονικά,εχει κάποιο πρόβλημα γενικά η rom ,το εχω διαβάσει φυσικά το post του gkalen στο διπλανό φορουμ που ειμαι αρκετό καιρό μέλος .

Τωρα εχω ελληνική dev GTV 6.8.18 με miui 8 .:ninja::ninja::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλε ,είχες χαθεί για αρκετό διάστημα και τωρα σε βλέπω μας ξανα ήρθες δυναμικά,θελω να σε ρωτήσω σκέφτομαι να περασω την rom του gkalen ,δουλεύει το δαχτυλικό κανονικά,εχει κάποιο πρόβλημα γενικά η rom ,το εχω διαβάσει φυσικά το post του gkalen στο διπλανό φορουμ που ειμαι αρκετό καιρό μέλος .

Τωρα εχω ελληνική dev GTV 6.8.18 με miui 8 .:ninja::ninja::cool:

 

Καλησπέρα φίλε μου. Όλα δουλεύουν ρολόι. Μία δοκιμή θα σε πείσει. :)

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...