Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι το πηρα απο http://www.aliexpress.com/item/Official-Global-version-Xiaomi-Redmi-3S-Octa-core-Mobile-Phone-Snapdragon-430-4100mAh-5-0-2GB/32712177101.html οταν το παραγγειλα δεν υπηρχε καν στο geekbuying τωρα βεβαια το geek ειναι 2 δολλαρια φθηνοτερο.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επίσης είναι( αυτό από το mini deal) 150 κ όχι 152 mm.... εκτός κ αν γράφουν λάθος.

 

Δίνουν κ γυαλί κ θήκη. Άραγε τι ισχύει με τις διαστάσεις. Παίζουν ρόλο τα δύο χιλιοστά διαφορά?

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι το πηρα απο http://www.aliexpress.com/item/Official-Global-version-Xiaomi-Redmi-3S-Octa-core-Mobile-Phone-Snapdragon-430-4100mAh-5-0-2GB/32712177101.html οταν το παραγγειλα δεν υπηρχε καν στο geekbuying τωρα βεβαια το geek ειναι 2 δολλαρια φθηνοτερο.

 

Αυτό το Xiaomi Authorized Store είναι 100% αξιόπιστο? Δεν έχει και PayPal... Δεν έχω πάρει ποτέ από aliexpress γι'αυτό ρωτάω. Και πόσο καιρό σου έκανε να έρθει??

 

Όσο για τις διαστάσεις, νομίζω το 152 που γράφεται από εδώ και από εκεί αποτελεί απλά λάθος. Αποκλείεται να έχουν αλλάξει οι διαστάσεις, από που και ως που ?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χρώμα έχετε/σας αρέσει πιο πολύ;

Μαύρο (που το πληρωσα και 9 ευρώ παραπάνω τότε)

Και δεν το μετάνιωσα. :)

Και παραπάνω να ήταν πάλι θα το προτιμούσα

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

venividivici

Το πιθανότερο οι πληροφορίες που έχουν είναι λάθος,είναι λάθος οι διαστάσεις όπως αναφέρθηκε απο τον Dekouk.

Απο την αλλη μέχρι τα όσα έχω διαβάσει ,ίσως και γιατί τώρα βγήκε η version αυτή, δεν παιζει ξεκλειδωμα στις μπάντες. Πιθανολογείται διαφορετικό hardware,απο την αλλη ουτε να περαστεί έτσι απλα η Ρομ του Kate στο kenzo,διαφορετικά partitions.

Έτσι και σα νέα συσκευή υπάρχει έλλειψη ενημέρωση που συνεπάγεται με υποστήριξη σε ROM.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω τη διαδικασία για το ξεκλείδωμα της μπάντας 20.

Κολλάω στο QPST Configuration.Δεν μου δείχνει τη συσκευή.

Στο Device Manager μου το δείχνει σαν YunOs ACB Interface.

Δοκίμασε κανείς άλλος;

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Xiaomi Authorized Store είναι 100% αξιόπιστο? Δεν έχει και PayPal... Δεν έχω πάρει ποτέ από aliexpress γι'αυτό ρωτάω. Και πόσο καιρό σου έκανε να έρθει??

 

Όσο για τις διαστάσεις, νομίζω το 152 που γράφεται από εδώ και από εκεί αποτελεί απλά λάθος. Αποκλείεται να έχουν αλλάξει οι διαστάσεις, από που και ως που ?

 

 

(kenzo)

size: 150mm x 76mm x 8.65mm

weight: 164g

 

(kate)

size: 152mm x 76mm x 8.65mm

weight: 167g

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3860404&d=1472636829

 

 

. anna2

Μήπως εχεις κάνα θέμα με driver's.

Wind εχεις για να μπορεσεις να πεις με σιγουριά αν κάτι άλλαξε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους....εχω το εν λογο κινητο κ φοραει την 7.1.99.99 Μου κανει διαφορα κολπακια κ κολληματα...θα μπορουσατε να μ πειτε ποια version rom να του βαλω;;;απο που την κατεβαζω κ πως την κανω install???επισης εχω μπερδευτει λιγο με της global stable, china stable κτλ...βασικα θελω να βαλω μια να εχει κ ελληνικα και να μην εχει κολληματα αλλα να μπορω να το χρησιμοποιησω αφοβα(google store ktl).Αν μπορειτε πειτε μου ποια ROM να κατεβασω κ αν υπαρχει οδηγος για την ολη διαδικασια.ευχαριστω..

 

Υ.Γ Επισης αν αξιζει να κανω την ολη διαδικασια η να το αφησω ως εχει με τα οποια κολληματα του...

Ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χρώμα έχετε/σας αρέσει πιο πολύ;

 

Εγω εχω ασπρο! Εχω δει και το μαυρο (Το μαυρο ειναι απλα τελεο..Οχι οτι αν παρεις ασπρο δεν θα σου αρεσει ;))

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους....εχω το εν λογο κινητο κ φοραει την 7.1.99.99 Μου κανει διαφορα κολπακια κ κολληματα...θα μπορουσατε να μ πειτε ποια version rom να του βαλω;;;απο που την κατεβαζω κ πως την κανω install???επισης εχω μπερδευτει λιγο με της global stable, china stable κτλ...βασικα θελω να βαλω μια να εχει κ ελληνικα και να μην εχει κολληματα αλλα να μπορω να το χρησιμοποιησω αφοβα(google store ktl).Αν μπορειτε πειτε μου ποια ROM να κατεβασω κ αν υπαρχει οδηγος για την ολη διαδικασια.ευχαριστω..

 

Υ.Γ Επισης αν αξιζει να κανω την ολη διαδικασια η να το αφησω ως εχει με τα οποια κολληματα του...

Ευχαριστω

 

wtf??? ποια ρομ ειναι αυτη???

βαλε του γκαλεν

 

Sent from my V967S using Tapatalk

 

Είναι multi rom. Δες το πρώτο ποστ θα σου λυθούν όλες οι απορίες.:) . Συμφωνώ με τον mol. Η ρομ του Gkalen ειδικά η dev 6.8.18 ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους....εχω το εν λογο κινητο κ φοραει την 7.1.99.99 Μου κανει διαφορα κολπακια κ κολληματα...θα μπορουσατε να μ πειτε ποια version rom να του βαλω;;;απο που την κατεβαζω κ πως την κανω install???επισης εχω μπερδευτει λιγο με της global stable, china stable κτλ...βασικα θελω να βαλω μια να εχει κ ελληνικα και να μην εχει κολληματα αλλα να μπορω να το χρησιμοποιησω αφοβα(google store ktl).Αν μπορειτε πειτε μου ποια ROM να κατεβασω κ αν υπαρχει οδηγος για την ολη διαδικασια.ευχαριστω..

 

Υ.Γ Επισης αν αξιζει να κανω την ολη διαδικασια η να το αφησω ως εχει με τα οποια κολληματα του...

Ευχαριστω

 

99,9% έχεις multilanguage rom με τα πολλυ γνωστα προβληματα.

Πρεπει να περάσεις την global stable ή global developer rom(αν θες ελληνικά (55%) κ οta) .

Αν επιπλεον θες πλήρως εξελληνισμενη ρομ(αλλα όχι ota) πρέπει μετα απο αυτα να ξεκλειδώσεις κ τον bootloader.Ολες οι ανωτερω εχουν ενσωματωμενο το Google play.

...συνιστω να ξεκινήσεις διάβασμα

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα που εχω χρονο,σκεφτομαι να περασω την ελληνικη stable miui 8. Εχω stable ελληνικη 7? Ποιον οδηγο ακολουθω? Αξιζει γενικα?ή να περιμενω? Μηπως ειναι καλυτερη η dev?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..προσπαθω να ξεκλειδωσω τ bootloader και εδω και 20 μερες δεν μου εχει ερθει μηνυμα.. και οταν μπαινω απο το λογαριασμο μου μου λεει download mi unlock, τι να κανω? Edited by tzimimakos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

ξερει κανεις αν μπορω να "ξερουταρω" το kenzo, χωρις φλασαρισμα stable? φοραω 6.8.18 dev official CN. το root το χα κανει παλιοτερα natively μεσω miui μενου. καποια αρχειακια παιζανε παλιοτερα στο xda για αλλα xiaomi ομως. για μας;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορώ να κάνω τώρα για το fingerprint;

Να κάνω άλλη μια προσπάθεια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να δοκιμάσω αυτή τη φορά με αυτό το recovery;

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/official-twrp-3-0-2-0-recovery-redmi-t3352966

Link to comment
Share on other sites

wtf??? ποια ρομ ειναι αυτη???

βαλε του γκαλεν

 

Sent from my V967S using Tapatalk

 

Είναι multi rom. Δες το πρώτο ποστ θα σου λυθούν όλες οι απορίες.:) . Συμφωνώ με τον mol. Η ρομ του Gkalen ειδικά η dev 6.8.18 ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

 

Τι μπορώ να κάνω τώρα για το fingerprint;

Να κάνω άλλη μια προσπάθεια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να δοκιμάσω αυτή τη φορά με αυτό το recovery;

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/official-twrp-3-0-2-0-recovery-redmi-t3352966

 

Παιδια είμαι με την 7.5.2.0 ελληνική stable και θέλω να αλλάξω.. Επειδή άκουσα προβλήματα με την MIUI 8 σκέφτομαι να βάλω του gkalen την Dev 6.8.18.

Έχω ακούσει τα καλύτερα.. Συμφωνείτε;;; άλλες προτάσεις;

Που την βρίσκω την gkalen;

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορώ να κάνω τώρα για το fingerprint;

Να κάνω άλλη μια προσπάθεια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να δοκιμάσω αυτή τη φορά με αυτό το recovery;

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/official-twrp-3-0-2-0-recovery-redmi-t3352966

 

Δεν νομιζω να αλλάξει κάτι.

Αυτό που έχω μάθει έως τώρα οτι οι πιό νέες σε κατασκευή συσκευές είναι με άλλο fp οπου ακόμα απο την official cm δεν έχει μεταβάλει τα αρχεία του firmware για να δουλέψει σωστά. Έτσι αν είναι μονο αυτό αναμενεις να το διορθώσουν σε κάποιο update.

Εκτός αυτου η unofficial cm το έχει βάλει και παιζει και ακόμα έχει αναφέρει τρόπο με αλλαγή αρχείου ώστε να δουλέψει σωστά και στην official.

Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/fix-solution-goodix-fp-fix-kernel-t3449712

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να αλλάξει κάτι.

Αυτό που έχω μάθει έως τώρα οτι οι πιό νέες σε κατασκευή συσκευές είναι με άλλο fp οπου ακόμα απο την official cm δεν έχει μεταβάλει τα αρχεία του firmware για να δουλέψει σωστά. Έτσι αν είναι μονο αυτό αναμενεις να το διορθώσουν σε κάποιο update.

Εκτός αυτου η unofficial cm το έχει βάλει και παιζει και ακόμα έχει αναφέρει τρόπο με αλλαγή αρχείου ώστε να δουλέψει σωστά και στην official.

Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/fix-solution-goodix-fp-fix-kernel-t3449712

Δε νομίζω ότι έχω goodix αισθητήρα.

Κάπου διάβασα στο xda οτι οι συσκευές με goodix αισθητήρα έχουν μέσα στον φάκελο /data ένα goodix folder που εγώ δεν τον έχω.

Ακόμα και αν βγάζει λάθος info το aida ο goodix αισθητήρας επιβεβαιώνεται με τον παραπάνω τρόπο.

Εγώ δεν βρήκα αυτόν τον φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..προσπαθω να ξεκλειδωσω τ bootloader και εδω και 20 μερες δεν μου εχει ερθει μηνυμα.. και οταν μπαινω απο το λογαριασμο μου μου λεει download mi unlock, τι να κανω?

Αφού σε αφήνει να το κατεβάσεις είσαι οκ

Κατέβασε και κάντο

Δεν στέλνει πολλές φορές μύνημα σε wind ή Q (αν έχεις κάποια από αυτές)

Link to comment
Share on other sites

που την βρισκω αυτη???

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

99,9% έχεις multilanguage rom με τα πολλυ γνωστα προβληματα.

Πρεπει να περάσεις την global stable ή global developer rom(αν θες ελληνικά (55%) κ οta) .

Αν επιπλεον θες πλήρως εξελληνισμενη ρομ(αλλα όχι ota) πρέπει μετα απο αυτα να ξεκλειδώσεις κ τον bootloader.Ολες οι ανωτερω εχουν ενσωματωμενο το Google play.

...συνιστω να ξεκινήσεις διάβασμα

 

που την βρισκω αυτη την ROM???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έχω goodix αισθητήρα.

Κάπου διάβασα στο xda οτι οι συσκευές με goodix αισθητήρα έχουν μέσα στον φάκελο /data ένα goodix folder που εγώ δεν τον έχω.

Ακόμα και αν βγάζει λάθος info το aida ο goodix αισθητήρας επιβεβαιώνεται με τον παραπάνω τρόπο.

Εγώ δεν βρήκα αυτόν τον φάκελο.

 

Αν θες ρίξε μια ματια στις τελευταίες σελίδες της unofficial.

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-0-xiaomi-redmi-note-3-t3350656

Υπάρχουν κάποια ζιπ που ίσως κάνουν κάτι..

Αν παλι δεν και θες δοκίμασε ξανά install με αυτά που σου είχα πει λιγες μέρες πριν και twrp alka.

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-step-step-guide-flash-cm13-build-t3391839

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...