Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα , είχα κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα και είχα πάρει έγκριση, με άφησε να κατεβάσω το unlock αλλά όταν βάζω το κινητό σε fastboot και πατάω να το ξεκλειδώσω μου βγάζει "Your device isn't support by Mi Unlock", είμαι με official dev

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα , είχα κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα και είχα πάρει έγκριση, με άφησε να κατεβάσω το unlock αλλά όταν βάζω το κινητό σε fastboot και πατάω να το ξεκλειδώσω μου βγάζει "Your device isn't support by Mi Unlock", είμαι με official dev

Δεν το εχω ξαναδει αλλα σε ενα google search ειδα να αναφερουν παρομοιο προβλημα οταν στο account ειχαν σωσει νουμερο κινητου και οχι ιμειλ.αν εισαι στην ιδια κατηγορία δοκιμασε να βαλεις ιμειλ στον λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω ξαναδει αλλα σε ενα google search ειδα να αναφερουν παρομοιο προβλημα οταν στο account ειχαν σωσει νουμερο κινητου και οχι ιμειλ.αν εισαι στην ιδια κατηγορία δοκιμασε να βαλεις ιμειλ στον λογαριασμό

στον λογαριασμό υπάρχει και email και κινητό, είτε κάνω είσοδο με τον αριθμό του λογαριασμού είτε με το email, το ίδιο μου βγάζει

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

στον λογαριασμό υπάρχει και email και κινητό, είτε κάνω είσοδο με τον αριθμό του λογαριασμού είτε με το email, το ίδιο μου βγάζει

Φιλε μου δεν ξερω γιατί το παθαινεις.

 

Το μονο αλλο που μπορώ να σκεφτω ειναι να περασεις την china dev.

 

Αν θες περιμενε μεχρι αυριο μηπως ξερει κανας αλλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είχα κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα και είχα πάρει έγκριση, με άφησε να κατεβάσω το unlock αλλά όταν βάζω το κινητό σε fastboot και πατάω να το ξεκλειδώσω μου βγάζει "Your device isn't support by Mi Unlock", είμαι με official dev

 

Decision ERROR !!! Unlock Your Mi Device.Current account is different from th...

http://en.miui.com/thread-226193-1-1.html

(Source: Xiaomi MIUI Official Forum)

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1 Ναι .. επίσημα στο site τους βλέπω μέχρι 7,3,7(νομίζω έχει και 7.5)Μπορείς να την βάλεις χειροκίνητα απο updater αρκεί να την βρεις

http://xiaomitips.com/download/miui-7-5-for-redmi-note-3-snapdragon-v7-5-3-0-lhomide-global-stable-rom/

Σιγούρεψέ το αν είναι σωστή.

2. Αγόρασε έναν αντάπτορα...

3. Είναι θέμα περιοχής πιστεύω.. Δοκίμασε να το βάλεις 3g και δες συμπεριφορά/.

 

1. Θα το αφήσω έτσι για την ώρα

2. Επειδή το πήρα απο vickmall,είναι ήδη αντάπτορας πάνω στο άλλο βύσμα,πόσους αντάπτορες θα κοτσάρω; :D

3. Μπορεί να μου πει κάποιος πως;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα! Και το είδε. Τώρα περιμένω να κατέβει η rom και ενημερώνω. Ευχαριστώ πολύ ρε Γιώργο.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Λοιπόν Γιώργη έγινε η δουλειά. Πέρασα τη Rom που ξανά κατέβασα, και όλα πήγαν καλά. Αν και άργησε αρκετά να εκκινήσει το κινητό στην αρχή φαίνεται να πηγαίνει καλά. Έβαλα την έκδοση που έχεις και συ, έγω έχω την official βέβαια. Συνεχίζουμε...

 

Στάλθηκε από το MI PAD 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3. Μπορεί να μου πει κάποιος πως;

 

διαχειρηση σιμ -> επιλογη αυτης που εχεις ανοιχτα τα δεδομενα -> προτιμωμενος τυπος δικτυου

 

αν εχεις στα αγγλικα φανταζομαι θα το βρεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

διαχειρηση σιμ -> επιλογη αυτης που εχεις ανοιχτα τα δεδομενα -> προτιμωμενος τυπος δικτυου

 

αν εχεις στα αγγλικα φανταζομαι θα το βρεις :lol:

 

Θα το δοκιμασω και θα επιστρεψω ξανα. Τενκ γιου αγκεν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

πήρα τη συγκεκριμένη συσκευή πριν μια εβδομάδα και φυσάει!

 

Σήμερα ξέμεινα από μπαταρία, το έβαλα στον φορτιστή, το άνοιξα, τσέκαρα 2-3 πράγματα στο fb και το άφησα στην άκρη.

Μετά από λίγο πάω να το ξεκλειδώσω, δεν αποκρίνεται και παρατηρώ πως αναβοσβήνει κόκκινο led.

 

Από εκείνη τη στιγμή όποτε το βάζω στον φορτιστή, απλά μου αναβοσβήνει το led. Καμία ένδειξη ότι φορτίζει και καμία απόκριση από κανένα κουμπί!!

 

Καμία ιδέα κανείς??

 

EDIT/UPDATE

Καθώς έγραφα το μήνυμα είχα αφήσει κανένα 10λεπτο το κινητό πάνω στον φορτιστή. Τελικά σταμάτησε το led, σταθεροποιήθηκε και φορτίζει κανονικά.

Απ'ότι διάβασα σε κάποια ξένα forum αυτό που συνέβει οφείλεται σε πλήρη αποφόρτιση της μπαταρίας και αν είσαι τυχερός λύνεται με τον τρόπο που-τυχαία-βρήκα. Το αφήνεις πάνω στον φορτιστή και κάποια στιγμή ΙΣΩΣ αποφασίσει να ξεκινήσει φόρτιση. Ίσως όμως και ΟΧΙ!! Είναι φυσιολογικό όμως αυτό? Πρώτη φορά μου συμβαίνει...

Edited by mOkEr
update
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επειδή σκέφτομαι να βάλω και γω ελληνική dev θέλω να επιβεβαιώσω κάτι. Όταν βγει update που θα θελησω να το περάσω, απλά το ρίχνω στην εσωτερική το κάνω install μέσω twrp και δεν χάνω τίποτα από δεδομένα εφαρμογές κτλ;

 

Χάνω μόνο όταν θα περάσω στην stable από dev ας πούμε;

 

Υ.Γ. Έχουν κάποιο θεματακι γνωστό οι ελληνικές που πρέπει να περιμένω ή να μείνω σε Official dev;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια

Στο redmi note 3 pro εφηρμοσα τον οδηγο με τισ εντολες

Ολα πηγαν καλα και μπηκα στο twrp απο οπου κατευθειαν περασα την προχθεσινη ελληνικη

Δουλεψε λιγο και μετα εσβησε χωρις να ολοκληρωσει

τωρα προσπαθωντας να το βαλω σε twrp αναβει στιγμιαια το MI και σβηνει

Στο fastboot μπαινει κανονικα

Τι λυση υπαρχει?

ευχαριστω πολυ

 

Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει?

 

Έλα καλημέρα...

Δοκίμασε να μπεις σε recovery, αν όχι βάλτο σε fastboot να ξανα βάλεις το twrp..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απ'ότι διάβασα σε κάποια ξένα forum αυτό που συνέβει οφείλεται σε πλήρη αποφόρτιση της μπαταρίας και αν είσαι τυχερός λύνεται με τον τρόπο που-τυχαία-βρήκα. Το αφήνεις πάνω στον φορτιστή και κάποια στιγμή ΙΣΩΣ αποφασίσει να ξεκινήσει φόρτιση. Ίσως όμως και ΟΧΙ!! Είναι φυσιολογικό όμως αυτό? Πρώτη φορά μου συμβαίνει...

 

Πιθανότατα απλά να είναι ένα κόλλημα του "Emergency Download mode" Μην το αφήνεις να αδειάζει τελείως...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα! Επειδή σκέφτομαι να βάλω και γω ελληνική dev θέλω να επιβεβαιώσω κάτι. Όταν βγει update που θα θελησω να το περάσω, απλά το ρίχνω στην εσωτερική το κάνω install μέσω twrp και δεν χάνω τίποτα από δεδομένα εφαρμογές κτλ;

 

Χάνω μόνο όταν θα περάσω στην stable από dev ας πούμε;

 

Υ.Γ. Έχουν κάποιο θεματακι γνωστό οι ελληνικές που πρέπει να περιμένω ή να μείνω σε Official dev;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Οι Ελληνικές μπαίνουν σαν αναβάθμιση η μία πάνω στην άλλη και δεν χάνεις τίποτα.

Μόνο από stable σε dev θα χασεις..

Εγώ με dev δεν έχω κανένα θέμα..

Γενικά ότι θέματα έχουν οι official έχουν και οι Ελληνικές να ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς τον radon kernel σε global stable να μας πει εντυπώσεις? εχει δει βελτίωση σε ζωή μπαταρίας (πόσο καλύτερο πια :) ) και σε ταχύτητα φόρτισης?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Νά 'μαι και γω με το νέο μαμηστερό μηχανάκι..

 

Γεια σου Γιάννη.. δώσε μας πλήρη αναφορά..:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Γιάννη.. δώσε μας πλήρη αναφορά..:p

Από Lenovo S650 και Oukitel K4000 Pro που έπεσε κι έσπασε, είπα αυτή τη φορά να δώσω κάτι παραπάνω..

Unlock με china dev (δε μου την έκανε αλλιώς), Global dev, root χωρίς εγκατάσταση twrp, 2 μέρες φούλ με όλα ανοιχτά, μιά χαρά! Sot κοντά 7, δεν έχει στρώσει ακόμη, 2 φορτίσεις πλήρεις έχω κάνει με την 6.8.. μέχρι στιγμής...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από Lenovo S650 και Oukitel K4000 Pro που έπεσε κι έσπασε, είπα αυτή τη φορά να δώσω κάτι παραπάνω..

Unlock με china dev (δε μου την έκανε αλλιώς), Global dev, root χωρίς εγκατάσταση twrp, 2 μέρες φούλ με όλα ανοιχτά, μιά χαρά! Sot κοντά 7, δεν έχει στρώσει ακόμη, 2 φορτίσεις πλήρεις έχω κάνει με την 6.8.. μέχρι στιγμής...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Μεγιές .. μεγιές...

Root με προσωρινό twrp ή με άλλον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.

σκεφτομαι να αγορασω το εν λόγω κινητό. κοιταζω δυο site κινεζικα (vickmall,geekbuying). το vickmall λεει (Extended Storage N/A) και το GB λεει με bold γραμματα (Support extended storage card up to 128GB. 2 SIM card or 1 sim card and 1 storage card.)

Τι ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Μεγιές .. μεγιές...

Root με προσωρινό twrp ή με άλλον τρόπο;

Ευχαριστώ. Με προσωρινό.. ;)

Edited by yiannism01
Link to comment
Share on other sites

Έλα καλημέρα...

Δοκίμασε να μπεις σε recovery, αν όχι βάλτο σε fastboot να ξανα βάλεις το twrp..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πιθανότατα απλά να είναι ένα κόλλημα του "Emergency Download mode" Μην το αφήνεις να αδειάζει τελείως...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οι Ελληνικές μπαίνουν σαν αναβάθμιση η μία πάνω στην άλλη και δεν χάνεις τίποτα.

Μόνο από stable σε dev θα χασεις..

Εγώ με dev δεν έχω κανένα θέμα..

Γενικά ότι θέματα έχουν οι official έχουν και οι Ελληνικές να ξέρεις.

Έχω 2-3 θεματακια με τη τελευταία dev Γιώργο αλλά ίσως είναι και στιγμιαία. Αυτό που δεν είναι σίγουρα στιγμιαία είναι κάποια Fcs κάποιων εφαρμογών.

 

Καμία φορά εκεί που είμαι σε μια εφαρμογή κλειδωνει μόνο του το κινητό, αλλά μία δυο αν μου το έχει κάνει αυτό. Γενικά πάει πολύ καλά όμως. Το βασικό όταν είχε έρθει από vickmall είχε θέμα με το play store. Τα πέταξα όλα και τα ξανά πέρασα ξανά μέσω mi store αλλά μου βγάζει αυτό το μήνυμα όταν το έχω και τρέχει background συνέχεια. Και αναγκάζομαι να κλείσω το play store και να το ανοίξω πάλι. Να φανταστώ με ελληνική dev δεν έχουμε θέματα με gapps έτσι;

 

Υ.Γ Wipes κάνω πριν την εγκατάσταση σίγουρα. Μετά από αυτή να κάνω; και αν ναι τα ίδια;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160812/b79f0a58fca2fae2d4f9484fa03b7b0d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα

Θα ηθελα την βοηθεια σας για αγορα οθονης για το κινητο μια και το βλασταρι μου στις 3 μερες τα καταφερε να την σπασει :(:(:(

Εχω βρει τεχνικο να την αλλαξει απλα θελω να παρω το ανταλακτικο.Δεν ξερω απο ebay αν ειναι αξιοπιστες οι οθονες η αν υπαρχει καποιο αλλο σαιτ για να αγορασω.Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για Κίνας dev ή για global .

΄Κανονικά θέλεις ρεσετ και πέρασμα από την αρχή.

Η Ελληνική δεν έχει θέμα με PS..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...