Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kernel μπορώ να αλλάξω χωρίς να ξεκλειδώσω? και με την dev που έχω?

Οχι πρέπει να ξεκλειδώσεις πρώτα και μετα,τώρα δεν μπορείς να κάνεις πολλα πράγματα με κλειδωμένο kernel :ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οχι πρέπει να ξεκλειδώσεις πρώτα και μετα,τώρα δεν μπορείς να κάνεις πολλα πράγματα με κλειδωμένο kernel :ninja::ninja:

 

οκ, κατάλαβα, thnks

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ηρθε το κινητο ενος φιλου απο gearbest με αυτη τη ρομ. miui 7.4 stable 7.4.9.0(LHOCNDD).Να υποθεσω ειναι η multi? Και ακολουθω τον οδηγο unofficial to official?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια.. Είμαι με global 7.5.3.0 και θέλω να περάσω China dev για να ξεκλειδωσω και να περάσω την ελληνική ρομ.περναω την China dev rom στη συσκευή πάω να την περάσω από το updater και μου βγάζει can't verify update couldn't verify update package μπορεί να βοηθήσει κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ηρθε το θηριο και το εχω στα χερια μου, πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες.

λοιπον για να μην κανω καμια "πατατα" ρωταω!!! μου ηρθε με MIUI Global 7.3 Stable 7.3.6.0.0 (LHOCNDD) (αν "διαβασα" και θυμαμαι σωστα οσες εχουν 2 μηδενικα στο τελος ειναι MULTI ROM) και τσεκαρα τον bootloader και ειναι ξεκλειδωτος.

πως συνεχιζω??? με ποιον οδηγο?? θελω να βαλω ελληνικη την ποιο σταθερη που εχει δοκιμαστει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια.. Είμαι με global 7.5.3.0 και θέλω να περάσω China dev για να ξεκλειδωσω και να περάσω την ελληνική ρομ.περναω την China dev rom στη συσκευή πάω να την περάσω από το updater και μου βγάζει can't verify update couldn't verify update package μπορεί να βοηθήσει κάνεις;

 

Βοήθα μας και συ λίγο τι ρομ φοράς; Κινέζικη; Τι dev κατεβάζεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα, ηρθε το θηριο και το εχω στα χερια μου, πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες.

λοιπον για να μην κανω καμια "πατατα" ρωταω!!! μου ηρθε με MIUI Global 7.3 Stable 7.3.6.0.0 (LHOCNDD) (αν "διαβασα" και θυμαμαι σωστα οσες εχουν 2 μηδενικα στο τελος ειναι MULTI ROM) και τσεκαρα τον bootloader και ειναι ξεκλειδωτος.

πως συνεχιζω??? με ποιον οδηγο?? θελω να βαλω ελληνικη την ποιο σταθερη που εχει δοκιμαστει.

 

Κλειδώνεις τον bootloader περνώντας official developer για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθα μας και συ λίγο τι ρομ φοράς; Κινέζικη; Τι dev κατεβάζεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κλειδώνεις τον bootloader περνώντας official developer για αρχή.

 

Είμαι με official global 7.5.3.0 και έχω κατεβάσει την 6.8.4 official China dev για να την περάσω αλλά δεν

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με official global 7.5.3.0 και έχω κατεβάσει την 6.8.4 official China dev για να την περάσω αλλά δεν

 

Κατέβασε την global dev και προσπάθησε..:wink:

Link to comment
Share on other sites

ωραια, σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση, εχω κωδικο ξεκλειδωματος απο xiaomi αλλα σκεφτομουν να περασω την china dev για πιο γρηγορα. σωστα το σκεφτομαι?
Link to comment
Share on other sites

ωραια, σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση, εχω κωδικο ξεκλειδωματος απο xiaomi αλλα σκεφτομουν να περασω την china dev για πιο γρηγορα. σωστα το σκεφτομαι?

 

Με τον οδηγό αυτην θα περάσεις ναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις μήπως κάποιο Λίνκ; κι αν την περάσω αυτή θα μπορώ να ξεκλειδωσω μετά;

 

http://en.miui.com/download-301.html

 

Επιλέγεις από πάνω Redmi Note 3 Qualcomm Global και μετά λίγο πιο κάτω developer rom.

Link to comment
Share on other sites

Με τον οδηγό αυτην θα περάσεις ναι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://en.miui.com/download-301.html

 

Επιλέγεις από πάνω Redmi Note 3 Qualcomm Global και μετά λίγο πιο κάτω developer rom.

 

Και θα την περάσω κανονικά από το updater;

Link to comment
Share on other sites

Και θα την περάσω κανονικά από το updater;

Ναι κανονικά.. Εύχομαι αυτήν να την πάρει.

ωραια και μετα ακολουθω τον δικο σου οδηγο στην υπογραφη σου "Πέρασμα custom recovery και Ελληνική ρομ". σωστα?

 

Βάλε εσύ την dev να κλειδώσει, ξεκλείδωσε με official τρόπο και συνεχίζεις με πέρασμα custom recovery και Ελληνικής ρομ.

1.dev rom με miflash και κλέιδωμα

2.Ξεκλείδωμα με official τρόπο

3.Πέρασμα custom recovery και Ελληνικής.

Link to comment
Share on other sites

ο φορτιστης του φορτίζει με ώς 2000ma .. (περίπου με 1900 ώς το 80%)

Με τον Q.C 2.0 και με άλλον κέρνελ φορτίζει με σχεδόν 3000ma μέχρι το 80..(βασικά είναι λάθος θα έπρεπε να παίρνει περίπου 2500)

Αυτό είναι ταχε'ια φορτιση γι αυτό το κινητό...;)

 

kernel μπορώ να αλλάξω χωρίς να ξεκλειδώσω? και με την dev που έχω?

 

Οχι πρέπει να ξεκλειδώσεις πρώτα και μετα,τώρα δεν μπορείς να κάνεις πολλα πράγματα με κλειδωμένο kernel :ninja::ninja:

 

Ποιος kernel προτείνετε για την ταχεία φόρτιση που συζητάτε;;;

Link to comment
Share on other sites

1Κανένα λινκ;;;

2 είναι δοκιμασμένη;;

3 είναι ασφαλής;

4 Φορτίζει στα 3000 mah ;

 

1 Στις προηγούμενες σελίδες

2 Μέχρι και την 1,7 το είχα όλα οκ

3 Ο δημιουργός του λέει πως δεν ευθύνεται για οτιδήποτε

4 Ναι με QC 2.0

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με official global 7.5.3.0 και έχω κατεβάσει την 6.8.4 official China dev για να την περάσω αλλά δεν

Και εμενα με αυτην ηρθε.τελικα αυτή δεν ειναι official? Εχει και ελληνικα. Δεν εχει 2 μηδενικα στο τελος που ξεχωριζει οτι ειναι unofficial.

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα αυτή τη θήκη για το κινητό: http://microcenter.gr/image/cache/thikes/THIKES%20HUAWEI,HTC,XIAOMI,MEIZU/S-MLC-7803B_4-900x900.jpg . Γενικά είμαι προσεκτικός στη χρήση των εκάστοτε κινητών μου... Πιστεύετε είμαι κομπλέ ή χρειάζεται να πάρω κ κάποιο tempered glass? Το λέω με την έννοια αν υπάρχει περίπτωση να χαράζεται το γυαλί απλώς με την αφή του δακτύλου μας (σε συνδιασμό με λίγη σκονούλα για παράδειγμα) ή είναι αρκετά ανθεκτικό από μόνο του;

ΥΓ: Παρατήρησα πως η ολίσθηση του δακτύλου μου επάνω στην οθόνη δεν γίνεται κ με την μεγαλύτερη ευκολία :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω το αγορασα απο vickmaill με official dev global με ελληνικα και ota updates και playstore.Εκανα πατατα?Για πεστε μιυ πως ξεχωριζουμε στο τηλ ποια ρομ φοραει.Το τηλεφωνο δεν εχει ερθει ακομα αλλα εχει φυγει απο κινα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το instagram σας δουλευει κανονικα? Εμενα μου βγάζει ειδοποιησεις αλλά όταν τις παταω μου λεει could not reload feed. Είμαι με την τελευταία ελληνικη dev αλλα το έκανε κ με την stable που ειχα. Επεισης δεν μου αναβει το led στα μηνύματα του Facebook με τη dev

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by xaik
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με αυτην ηρθε.τελικα αυτή δεν ειναι official? Εχει και ελληνικα. Δεν εχει 2 μηδενικα στο τελος που ξεχωριζει οτι ειναι unofficial.

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανέβασε screenshot .. Ελληνικά official stable rom δεν παίζει να έχει ακόμη../

Link to comment
Share on other sites

Παρομοιως με τον χρηστη sakkouk :

Επιτελους παρελαβα!! Ηρθε με stable 7.3.6.0.0(LHOCNDD)

Παμε τωρα στα προβληματα.

Ακολουθω τη διαδικασια για να ελεγξω για ξεκλειδωτο bootloader και στην εντολη

adb devices δεν μου βγαζει τπτ.

Με εντολη fastboot devices βγαζει de1f09a fastboot

και με εντολη fastboot oem device-info μου δειχνει οτι ειναι ξεκλειδωτο bootloader.

 

Παω να κλειδωσω το bootloader οπως εδω, κανονικα ολα τα βηματα αλλα δεν μου βγαζει επιλογη για beta rom,

μονο για την 7.5.2LHOCNDE οσο και να περιμενω.

Τι κανω?

Προχωρω σε update με οφφισιαλ και μετα φλασαρω dev?

Edited by Salta_paoki
Link to comment
Share on other sites

1 Στις προηγούμενες σελίδες

2 Μέχρι και την 1,7 το είχα όλα οκ

3 Ο δημιουργός του λέει πως δεν ευθύνεται για οτιδήποτε

4 Ναι με QC 2.0

 

οκ, κατάλαβα, thnks

 

Οχι πρέπει να ξεκλειδώσεις πρώτα και μετα,τώρα δεν μπορείς να κάνεις πολλα πράγματα με κλειδωμένο kernel :ninja::ninja:

 

Έβαλα τον Kernel radon 2.1 .

Δοκίμασα 2 φορτιστές, τον original και τον tronsmart Qualcomm quick charge

Και με τους ίδιους φορτιστές φόρτιζε μόνο με 1880 mah.!!!!!!!

Είμαι με την ελληνική stable ROM 7.5.2.0...

Τι λετε;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...