Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το εχει το αφαίρεσαν εντελώς το πρωτο που γράφεις και στο δεύτερο συνεχίζει να μην βγάζει φωτογραφία μέσω fingerprint .εγω την έβγαλα εχθες ,προχθές την έβαλα την 7.5.2 την νέα ελληνική και εχθές την άλλαξα.:ninja::ninja:

 

Εσύ παππού denι δεν μας τα λες καλάαα... και μην γελάςςςς ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν θα είναι καθαρή εγκατάσταση..Ποιο έχει επιλεγμένο; Αυτό flash_all_except_data

Σήμερα φιλε μου κυκλοφόρησε το νεο Xiaomi Redmi Pro οταν κυκλοφορήσει σε λιγο καιρό σίγουρα, θα βγάλουν μια καλύτερη έκδοση με snapdragon το πουλάμε μετά αυτό και παίρνουμε το νέο...:p:p:ninja::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα φιλε μου κυκλοφόρησε το νεο Xiaomi Redmi Pro οταν κυκλοφορήσει σε λιγο καιρό σίγουρα, θα βγάλουν μια καλύτερη έκδοση με snapdragon το πουλάμε μετά αυτό και παίρνουμε το νέο...:p:p:ninja::cool:

 

Ναι για snapdragon μέσα.. γτ για mediatek δεν το σκέφτομαι και πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Εσύ παππού denι δεν μας τα λες καλάαα... και μην γελάςςςς ..

Γιατι δεν τα λεω καλα ,την άλλαξα την rom και το έγραψα προχθές τωρα εχω βάλει την GTV 6.7.14 ME MIUI 8 την ελληνικη,χα χα τι δεν καταλαβαίνεις φίλε μου.:lol::lol::p:D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν τα λεω καλα ,την άλλαξα την rom και το έγραψα προχθές τωρα εχω βάλει την GTV 6.7.14 ME MIUI 8 την ελληνικη,χα χα τι δεν καταλαβαίνεις φίλε μου.:lol::lol::p:D

 

Την αλλάζεις 4 φορές την εβδομάδα... τι να καταλάβω; Δεν προλαβαίνει καν να ρολάρει..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν τα λεω καλα ,την άλλαξα την rom και το έγραψα προχθές τωρα εχω βάλει την GTV 6.7.14 ME MIUI 8 την ελληνικη,χα χα τι δεν καταλαβαίνεις φίλε μου.:lol::lol::p:D

Once you go miui 8 you never come back??

 

Εγω παντως δεν γυρναω :ρ

Αλλα η 6.7.14 δεν μου αρεσε..μου εκανε κατι σκαλωματακια και εβαλα την 6.7.7 να ειμαι ήσυχος :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι για snapdragon μέσα.. γτ για mediatek δεν το σκέφτομαι και πολύ..

Ενοειται ουτε και εγω με mediatek και ας είναι και Helio X250 οχι Helio X25 που έβαλαν τωρα.:lol::p:p:D

Τότε ναι θα είναι μια σπουδαία αναβάθμιση με snapdragon.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ενοειται ουτε και εγω με mediatek και ας είναι και Helio X250 οχι Helio X25 που έβαλαν τωρα.:lol::p:p:D

Τότε ναι θα είναι μια σπουδαία αναβάθμιση με snapdragon.:ninja::ninja:

Να μην βγαίνουμε :offtopic: τελευταίο μήνυμα...

Το επόμενό μου λέω να ναι qualcomm 8 series...

Link to comment
Share on other sites

Να μην βγαίνουμε :offtopic: τελευταίο μήνυμα...

Το επόμενό μου λέω να ναι qualcomm 8 series...

 

να μην βγαινουμε :offtopic: ειπε...

Link to comment
Share on other sites

Ενοειται ουτε και εγω με mediatek και ας είναι και Helio X250 οχι Helio X25 που έβαλαν τωρα.:lol::p:p:D

Τότε ναι θα είναι μια σπουδαία αναβάθμιση με snapdragon.:ninja::ninja:

 

Και τώρα είναι μια πολύ σπουδαία αναβάθμιση σε όλα, νέο σασί, νέα οθόνη, νέες κάμερες . Για την gpu και τις θερμοκρασίες του mtk δεν ξέρω μόνο. Δεν νομίζω πάντως να βγει snapdragon έκδοση τώρα κοντά, εντός του 2016,δεν την παίρνει την xiaomi να αυξήσει κι άλλο την τιμή και ο snapdragon ακόμη δεν είναι τόσο φτηνός. Ειδικά και με το το Mi note 2 με snapdragon 820 σε ένα μήνα.

Το λαπτοπ θέλω εγώ βέβαια πάνω από όλα..

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ένα note 3 Pro με την official global, άρα δεν έχει ελληνικά. Μπορώ να περάσω μόνο τη γλώσσα χωρίς να αλλάξω ROM ή πρέπει να πάω στη multilanguange;

Διάβασα αυτό το ποστ αλλά δε βρήκα ακριβώς απάντηση στο ερώτημά μου. :confused:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6738929#post6738929

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα είναι μια πολύ σπουδαία αναβάθμιση σε όλα, νέο σασί, νέα οθόνη, νέες κάμερες . Για την gpu και τις θερμοκρασίες του mtk δεν ξέρω μόνο. Δεν νομίζω πάντως να βγει snapdragon έκδοση τώρα κοντά, εντός του 2016,δεν την παίρνει την xiaomi να αυξήσει κι άλλο την τιμή και ο snapdragon ακόμη δεν είναι τόσο φτηνός. Ειδικά και με το το Mi note 2 με snapdragon 820 σε ένα μήνα.

Το λαπτοπ θέλω εγώ βέβαια πάνω από όλα..

Θα βγει θα το δεις με snapdragon έκδοση οχι τώρα μετα απο 2 με 3 μήνες,δεν θα αλλάξει κατι με τώρα, τον επεξεργαστή μονο και ισως την GPU,θα το βγαλει γιατί στην ΙΝΔΙΑ δεν μπορεί να το κυκλοφορήσει και να το παρουσιάσει με mtk επεξεργαστή ,λόγω πνευματικόν δικαιωμάτων και κατι τέτοια,τωρα το παρουσίασε με mtk για την κίνα και μετά θα ανακοίνωση ενα νέο με snapdragon και το Xiaomi Redmi Note 3 Pro που έβγαλε με snapdragon για την αγορά της Ινδίας προοριζόταν,το έβγαλε πρώτα με mtk όμως και μετα καπάκι και το pro που λέγετε δεν υπάρχει σαν επίσημη ονομασία.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ένα note 3 Pro με την official global, άρα δεν έχει ελληνικά. Μπορώ να περάσω μόνο τη γλώσσα χωρίς να αλλάξω ROM ή πρέπει να πάω στη multilanguange;

Διάβασα αυτό το ποστ αλλά δε βρήκα ακριβώς απάντηση στο ερώτημά μου. :confused:

 

Αν έχεις γνώσεις να περάσεις γλώσσα σε τέτοια "διαφορετική" δομή ρομ τότε ναι.. μπορείς να περάσεις Ελληνικά..

Αν όχι πρέπει να περάσεις ή την fastboot multilanguage rom ή την fastboot global developer rom 6.7.21

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει θα το δεις με snapdragon έκδοση οχι τώρα μετα απο 2 με 3 μήνες,δεν θα αλλάξει κατι με τώρα, τον επεξεργαστή μονο και ισως την GPU,θα το βγαλει γιατί στην ΙΝΔΙΑ δεν μπορεί να το κυκλοφορήσει και να το παρουσιάσει με mtk επεξεργαστή ,λόγω πνευματικόν δικαιωμάτων και κατι τέτοια,τωρα το παρουσίασε με mtk για την κίνα και μετά θα ανακοίνωση ενα νέο με snapdragon και το Xiaomi Redmi Note 3 Pro που έβγαλε με snapdragon για την αγορά της Ινδίας προοριζόταν,το έβγαλε πρώτα με mtk όμως και μετα καπάκι και το pro που λέγετε δεν υπάρχει σαν επίσημη ονομασία.:ninja::ninja:

Γελαω και μόνο που σκέφτομαι τι όνομα θα του δώσει εάν βγάλει έκδοση για ινδια (αφού δεν ακολούθησε την αριθμητική ονοματοδοσία δηλ note 4 ) "redmi pro pro " ίσως ή "redmi pro special edition", "redmi pro prime" ; Ο χαμός θα γίνεται στα φόρουμ. Άλλο θα θέλουν να αγοράσουν και αλλο θα έρχεται.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει θα το δεις με snapdragon έκδοση οχι τώρα μετα απο 2 με 3 μήνες,δεν θα αλλάξει κατι με τώρα, τον επεξεργαστή μονο και ισως την GPU,θα το βγαλει γιατί στην ΙΝΔΙΑ δεν μπορεί να το κυκλοφορήσει και να το παρουσιάσει με mtk επεξεργαστή ,λόγω πνευματικόν δικαιωμάτων και κατι τέτοια,τωρα το παρουσίασε με mtk για την κίνα και μετά θα ανακοίνωση ενα νέο με snapdragon και το Xiaomi Redmi Note 3 Pro που έβγαλε με snapdragon για την αγορά της Ινδίας προοριζόταν,το έβγαλε πρώτα με mtk όμως και μετα καπάκι και το pro που λέγετε δεν υπάρχει σαν επίσημη ονομασία.:ninja::ninja:

 

Πάντως αν κάνουνε κανένα χαζό και τέλη Αυγούστου η miui 8 stable δεν είναι Marshmallow based) θα είναι πολύ άσχημο και πάω σε redmi pro. Από την άλλη λόγω snapdragon υπάρχουν τόσες Marshmallow aosp & cm 13,και σίγουρα θα υπάρξουν nougat. Διλήμματα ρε γμτ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γελαω και μόνο που σκέφτομαι τι όνομα θα του δώσει εάν βγάλει έκδοση για ινδια (αφού δεν ακολούθησε την αριθμητική ονοματοδοσία δηλ note 4 ) "redmi pro pro " ίσως ή "redmi pro special edition", "redmi pro prime" ; Ο χαμός θα γίνεται στα φόρουμ. Άλλο θα θέλουν να αγοράσουν και αλλο θα έρχεται.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικά redmi pro SD (snapdragon edition)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν κάνουνε κανένα χαζό και τέλη Αυγούστου η miui 8 stable δεν είναι Marshmallow based) θα είναι πολύ άσχημο και πάω σε redmi pro. Από την άλλη λόγω snapdragon υπάρχουν τόσες Marshmallow aosp & cm 13,και σίγουρα θα υπάρξουν nougat. Διλήμματα ρε γμτ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λογικά redmi pro SD (snapdragon edition)

Ερχεται η marshmallow... διέρρευσε μια οφισιαλ με mm...οποτε ειναι θεμα χρονου.αν και πιστεύω θα βγει μετα τα presale του redmi pro

Link to comment
Share on other sites

Γελαω και μόνο που σκέφτομαι τι όνομα θα του δώσει εάν βγάλει έκδοση για ινδια (αφού δεν ακολούθησε την αριθμητική ονοματοδοσία δηλ note 4 ) "redmi pro pro " ίσως ή "redmi pro special edition", "redmi pro prime" ; Ο χαμός θα γίνεται στα φόρουμ. Άλλο θα θέλουν να αγοράσουν και αλλο θα έρχεται.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και με το δικο μας αυτο εγινε εγω ετοιμαζόμουν να το πάρω τέλη Δεκεμβρίου,καλα που δεν το παρήγγειλα με mtk και ξαφνικα μεσα Ιανουαριου σκάει ξαφνικά και παρουσιάζει η Xiaomi το δικο μας,χαμός εγινε στα foroym εκείνη που το είχαν παρει με mtk :lol::lol::p:D το έβγαλαν αγγελία να το πουλήσουν και οι αλλη βριζανε την Xiaomi γιατι το περίμεναν να ερθει απο την κινα με mtk και βγήκε το νεο το δικό μας.Εγω καλα που δεν πήρα με το με mtk επεξεργαστή,καλο ειναι και εκείνο φυσικά.:p:p:p

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειπα να παρω καμια θηκη απο aliexpress και πλακωσαν φιλοι για παραγγελιες για τις δικες τους συσκευες :P

υπαρχει καποιο θεμα αν παραγγειλω πολλες; να τις παρω ολες μαζι ή ξεχωριστα; δεν ξερω αν θα παιξει καποιο ρολο με κανενα τελωνειο ας πουμε.

τελειως χαζο γιατι μιλαμε για θηκες αλλα αυτη τη στιγμη εχω σκοπο να παρω 5 και μαλλον θα αυξηθουν :P

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτά οπότε συγνώμη αν πετάω βλακειες

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειπα να παρω καμια θηκη απο aliexpress και πλακωσαν φιλοι για παραγγελιες για τις δικες τους συσκευες :P

υπαρχει καποιο θεμα αν παραγγειλω πολλες; να τις παρω ολες μαζι ή ξεχωριστα; δεν ξερω αν θα παιξει καποιο ρολο με κανενα τελωνειο ας πουμε.

τελειως χαζο γιατι μιλαμε για θηκες αλλα αυτη τη στιγμη εχω σκοπο να παρω 5 και μαλλον θα αυξηθουν :P

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτά οπότε συγνώμη αν πετάω βλακειες

 

Πάρε βρεεε πόσο θα κάνουν οι θήκες;

Το πιο πιθανό να είναι και από διαφορετικούς πωλητές..

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ήλπιζα να μην το δεις εσύ τόσο που σε επρηξα, αλλά που... Όλο εδώ μέσα είσαι :P

Είναι όντως από διαφορετικούς πωλητές. Εδώ στην Ελλάδα όπως έρχονται μην υπάρχει κάνα θέμα πιο πολύ. Θα τρελαθεί το ταχυδρομείο :p Αλλά αφού λες εσύ οκ, τότε οκ :D

Κάνα 30ρι σίγουρα το βλέπω να πάει στο τέλος. Πιο πολύ η ποσότητα με ανησύχησε. Δεν ξέρω πως πάνε αυτό και είπα να ρωτήσω

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα.

Παραγγελία από vickmall eu stock.

Οι πρώτες εντυπώσεις αρκετά καλές.

Το μόνο μειονέκτημα είναι η κάμερα. που δε με χάλασε καθόλου.

Ο fingerprint sensor δουλεύει μια χαρά! Το μόνο αρνητικό εδώ είναι ότι θα σε δει

την ώρα που θα πιάσει αφή. Δηλαδή αν γλιστρήσεις το δάχτυλο επάνω στον αισθητήρα δεν θα πάρει σωστό αποτύπωμα

και δεν ξαναδιαβάζει αν δεν το σηκώσεις και το ξανατοποθετήσεις σωστά.

 

Θα πάρει καθόλου android 6?

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ήλπιζα να μην το δεις εσύ τόσο που σε επρηξα, αλλά που... Όλο εδώ μέσα είσαι :P

Είναι όντως από διαφορετικούς πωλητές. Εδώ στην Ελλάδα όπως έρχονται μην υπάρχει κάνα θέμα πιο πολύ. Θα τρελαθεί το ταχυδρομείο :p Αλλά αφού λες εσύ οκ, τότε οκ :D

Κάνα 30ρι σίγουρα το βλέπω να πάει στο τέλος. Πιο πολύ η ποσότητα με ανησύχησε. Δεν ξέρω πως πάνε αυτό και είπα να ρωτήσω

 

Sent from my Redmi Note 3

 

Είχα ένα φίλο... ξενιτεύτηκε πλέον, που του κανα 150 ευρώ το μήνα παραγγελίες ... μικροπράγματα.. Σκέψου..χαχα

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται η marshmallow... διέρρευσε μια οφισιαλ με mm...οποτε ειναι θεμα χρονου.αν και πιστεύω θα βγει μετα τα presale του redmi pro

H rom που διερευσε δε νομίζω ότι λέει τίποτα, και miui 7 Marshmallow είχε διαρρεύσει αν θυμάμαι καλά με αρκετά θέματα, όπως και η miui 8 που αναφέρεσαι, απ ότι βλέπω στο σχετικό xda νήμα δεν είναι τόσο σταθερή για καθημερινή χρήση έχει κολλήματα σοβαρά. Τι να πω, μακάρι να βγει στο τέλος γιατί βλέπω το redmi 3d φίλης με Marshmallow και λέω που πάμε..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν σκάω.. Από το να βγει και να είναι σάπια καλύτερα μια ζωή lollipop. Λες και θα καταλάβω καμιά τρομερή διαφορά..

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...