Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά πριν λίγες μέρες είχα ζητήσει τη βοήθεια για ένα πρόβλημα στην καμερα του Χιαομι ΝΟΤΕ 3 προ της γυναίκας μου το οποίο δεν έκανε focus ήθελα να αναφέρω ότι με την βοήθεια σας το πρόβλημα λύθηκε με μία απλή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Για άλλη μία φορά ευχαριστώ όλους σας κ ιδιαίτερα το φίλο Χρηστο :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμεις την 7.5.1 πότε θα την πάρουμε?

Το redmi 3 μου την έχει πάρει εδώ και μέρες το Note 3 Pro μου όχι ακόμα....

 

Την ελληνική stable εννοείς; Αν ναι κατέβασε την από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

παντως δοκιμασα και την 7.5.1 και την 6.7.7 dev ελληνικες και εχουν και οι δυο προβλημα με την αυτοματη φωτεινοτητα. Μεχρι να βγαλουν τις επομενες καλυτερα η official stable.
Link to comment
Share on other sites

παντως δοκιμασα και την 7.5.1 και την 6.7.7 dev ελληνικες και εχουν και οι δυο προβλημα με την αυτοματη φωτεινοτητα. Μεχρι να βγαλουν τις επομενες καλυτερα η official stable.

 

Αν και δεν τη χρησιμοποιώ, η αυτόματη φωτεινότητα σε sMiui dev λειτουργεί άψογα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ειμαι με Ελληνική stable 7.3.2. Η τελευταία Ελληνικη stable ειναι η xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_Stable-V7.5.1.0.zip; Εχω εκδοση twrp 3.0.2-2 kenzo, μπορω να περασω την νέα ρομ απο recovery μ αυτην την εκδοση twrp;
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν τη χρησιμοποιώ, η αυτόματη φωτεινότητα σε sMiui dev λειτουργεί άψογα.

 

Την πέρασα 2 φορές αλλά δεν λειτουργεί. Ούτε σε έναν φίλο με το mi4s. Δηλαδή όταν πας έξω ανεβάζεις την φωτεινότητα χειροκίνητα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή! Respect η Xiaomi, μετά από 2 μέρες από την ημ/νία εγγραφής, μου έστειλε το 2ο SMS (σε Wind παρακαλώ!!) πως έχω granted το δικαίωμα να ξεκλειδώσω τη συσκευή μου :)
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω την εντύπωση πως μέσα στην νύχτα κάποιος άνοιξε το κινητό μου και έψαξε πράγματα.. Εφαρμογές δεν βρήκα ανοιχτές αλλά το κινητό είχε αλλάξει θέση από αυτή που το άφησα το βράδυ. Υπάρχει κανένας τρόπος να το τσεκάρω;

Είναι διακοπές με 10 φίλους και γιαυτό η καχυποψια :p

Τα στατιστικά της μπαταρίας σβησμενα επειδή το έβαλα λιγάκι το πρωι και φουλαρε.. Βλακεια

Sent from my Redmi Note 3

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα 2 φορές αλλά δεν λειτουργεί. Ούτε σε έναν φίλο με το mi4s. Δηλαδή όταν πας έξω ανεβάζεις την φωτεινότητα χειροκίνητα;

 

Την sMiui πέρασες ή την Ελληνική;

Εγώ τη φωτεινότητα την έχω πάντα λίγο πιο κάτω από τη μέση.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω την εντύπωση πως μέσα στην νύχτα κάποιος άνοιξε το κινητό μου και έψαξε πράγματα.. Εφαρμογές δεν βρήκα ανοιχτές αλλά το κινητό είχε αλλάξει θέση από αυτή που το άφησα το βράδυ. Υπάρχει κανένας τρόπος να το τσεκάρω;

Είναι διακοπές με 10 φίλους και γιαυτό η καχυποψια :p

Τα στατιστικά της μπαταρίας σβησμενα επειδή το έβαλα λιγάκι το πρωι και φουλαρε.. Βλακεια

Sent from my Redmi Note 3

Γι αυτό υπάρχει ο αισθητήρας δαχτυλικού αποτυπώματος, για κάτι τέτοιες περιπτώσεις. ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό υπάρχει ο αισθητήρας δαχτυλικού αποτυπώματος, για κάτι τέτοιες περιπτώσεις. ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Φαίνεται να μην έγινε κάτι.. Μπήκα και είδα αν έγινε χρήση δεδομένων και δεν υπάρχει κάτι περίεργο.. Wifi δεν υπάρχει οπότε και να το έψαξε κάποιος δεν υπάρχει κάτι που να με απασχολεί ιδιαίτερα :-P

Για το δαχτυλικο δυστυχώς (το έχω ξαναπεί) δεν μπορώ να το βάλω.. Την μισή μέρα οι παλάμες είναι υδρωμενες και δεν αναγνωρίζει :'(

Μοτίβο μου κάνει :-P

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να μην έγινε κάτι.. Μπήκα και είδα αν έγινε χρήση δεδομένων και δεν υπάρχει κάτι περίεργο.. Wifi δεν υπάρχει οπότε και να το έψαξε κάποιος δεν υπάρχει κάτι που να με απασχολεί ιδιαίτερα :-P

Για το δαχτυλικο δυστυχώς (το έχω ξαναπεί) δεν μπορώ να το βάλω.. Την μισή μέρα οι παλάμες είναι υδρωμενες και δεν αναγνωρίζει :'(

Μοτίβο μου κάνει :-P

 

Sent from my Redmi Note 3

Ναι κλείδωσε το με κάποιο τρόπο. Μοτίβο ή PIN. :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο απλά κάποιος να κούνησε το κινητό χωρίς να το πειράξει, είτε για να πάρει κάτι είτε για να περάσει και να μην το ρίξει κάτω;

Και εσύ διακοπές με 10 άτομα, βάλε έναν κωδικό να είσαι άρχοντας.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πιο site ειναι πιο εμπιστο για αγορα του κινητου?

http://www.aliexpress.com ή http://www.gearbest.com

Το βρίσκω στα 160 ευρω και αξίζει

:ninja: Θάνατος σου η ζωή μου
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.κατοχος redmi note pro περίπου 1 μήνα .ήρθε με multi rom.συνδεση με υπολογιστή κατέβασμα 7.8.0 και λειτουργεια στα αγγλικά.το μόνον πρόβλημα ήταν το play store που με έβλεπε σαν αμερικανό!!! More Cole 2 και αλλαγη όχι γλωσσας αλλά χώρας .Εντυπώσεις θετικές τώρα πια με την multi έκανε διάφορα τρέλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

7.3.8.0 stable διόρθωση..

Link to comment
Share on other sites

Πιο site ειναι πιο εμπιστο για αγορα του κινητου?

http://www.aliexpress.com ή http://www.gearbest.com

Το βρίσκω στα 160 ευρω και αξίζει

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Dark-Gray-362397.html

 

Παρτο από εδώ που το έχουν προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα 2 φορές αλλά δεν λειτουργεί. Ούτε σε έναν φίλο με το mi4s. Δηλαδή όταν πας έξω ανεβάζεις την φωτεινότητα χειροκίνητα;

 

Μπες ρυθμίσεις και δες αν δουλεύει ο αισθητήρας.

Σε μένα δουλεύει κανονικά απλά δεν είναι τόσο ευαίσθητος πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Την sMiui πέρασες ή την Ελληνική;

Εγώ τη φωτεινότητα την έχω πάντα λίγο πιο κάτω από τη μέση.

 

περασα τις ελληνικες απο το miuigr.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, κατορθωσα να επαναφερω το root μετά την αναβάθμιση σε 7.5.1, που μου είχε βγάλει τόσα προβλήματα.

Απλά, μία σημείωση σε όσους έχουν ροοτ για να μην πάθουν τα ίδια:

ΜΗΝ κάνετε update το SuperSU ή τα binaries από play store, και ούτε να φλασαρετε ξεχωριστά flashable zip από twrp. Δημιουργείται ασυμβατότητα κατά την αναβάθμιση της ρομ και μάλλον γίνονται corrupted κάποια αρχεία.

Απλά να αφνηετε την recovery να χρησιμοποιεί το αρχείο που ήδη έχει.

Ευχαριστώ πάρα πολύ τον Γιωργο (geoanto) για την βοήθειά του! :)

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να μην έγινε κάτι.. Μπήκα και είδα αν έγινε χρήση δεδομένων και δεν υπάρχει κάτι περίεργο.. Wifi δεν υπάρχει οπότε και να το έψαξε κάποιος δεν υπάρχει κάτι που να με απασχολεί ιδιαίτερα :-P

Για το δαχτυλικο δυστυχώς (το έχω ξαναπεί) δεν μπορώ να το βάλω.. Την μισή μέρα οι παλάμες είναι υδρωμενες και δεν αναγνωρίζει :'(

Μοτίβο μου κάνει :-P

 

Sent from my Redmi Note 3

Καλά και εσύ πράκτορας του FBI με μυστικά αρχεία είσαι?

Link to comment
Share on other sites

περασα τις ελληνικες απο το miuigr.

 

Άλλο Ελληνική κι άλλο sMiui.

Στην sMiui λειτουργεί άψογα η αυτόματη φωτεινότητα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...