Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έβαλες 7,5; Λες να σε σώσει το factory reset;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ρυθμίσεις /πρόσθετες/μπαταρία/μορφή δείκτη μπαταρίας... για miui 7

Ναι την έβαλα χθες. Με το που την έβαλα άρχισε να συμβαίνει αυτό το κουλό. Έκανα μόνο τα απλά wipes αλλά έτσι είχα περάσει και την 7.3.2 χωρίς πρόβλημα..

Θα περιμένω μία αποφόρτιση ακόμη και μετά πάω για factory reset.

Αν δεν με σώσει ούτε αυτό, την εκατσα. Ελπίζω να μην είναι hardware.

 

Ρε παιδιά, μπορεί κάποιος να κάνει την διαδικασία που περιέγραψα, να μου πειτε αν συμβαίνει και σε εσάς?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι την έβαλα χθες. Με το που την έβαλα άρχισε να συμβαίνει αυτό το κουλό. Έκανα μόνο τα απλά wipes αλλά έτσι είχα περάσει και την 7.3.2 χωρίς πρόβλημα..

Θα περιμένω μία αποφόρτιση ακόμη και μετά πάω για factory reset.

Αν δεν με σώσει ούτε αυτό, την εκατσα. Ελπίζω να μην είναι hardware.

 

Ρε παιδιά, μπορεί κάποιος να κάνει την διαδικασία που περιέγραψα, να μου πειτε αν συμβαίνει και σε εσάς?

 

Σε μένα δεν το κάνει.. αλλα΄να σου πω την αμαρτία μου χθες μπήκα στο μενου με τα τεστ.. και τα δοκίμασα κανα 2-3 φορές.

Στην αρχή μου είχαν κολλήσει κ δεν άναβαν αλλά με αυτό έστρωσαν..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά συμβαίνει κάθε φορά που απλά παταω το χ , ακόμη και μία εφαρμογή να τρέχει μόνο...

Κάτσε γιατί δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς..

Σου είχαν κολλήσει και εσένα τα κουμπιά όταν δοκιμασες τα test και μετά εστρωσαν από μόνα τους?

Συμπτωματικά δοκίμασε κι εγώ κάποια από τα test χθες για πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά συμβαίνει κάθε φορά που απλά παταω το χ , ακόμη και μία εφαρμογή να τρέχει μόνο...

Κάτσε γιατί δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς..

Σου είχαν κολλήσει και εσένα τα κουμπιά όταν δοκιμασες τα test και μετά εστρωσαν από μόνα τους?

Συμπτωματικά δοκίμασε κι εγώ κάποια από τα test χθες για πρώτη φορά.

 

Φαντάζομαι εννοείς ότι πατάς το τέρμα κάτω αριστερά για να σου εμφανίσει τις εφαρμογές που τρέχουν και το χ για να τις σταματήσεις.

Σε μένα είχε κολλήσει ο φωτισμός και έστρωσε μετά το τεστ.

Περίεργο μου κάνει πάντως...

Πάνε στις πρόσθετες/ στα κουμπιά αυτά και όρισε το "παρατεταμένα πίσω" να τις κλείνει και δοκίμασε το...

Link to comment
Share on other sites

Ναι την έβαλα χθες. Με το που την έβαλα άρχισε να συμβαίνει αυτό το κουλό. Έκανα μόνο τα απλά wipes αλλά έτσι είχα περάσει και την 7.3.2 χωρίς πρόβλημα..

Θα περιμένω μία αποφόρτιση ακόμη και μετά πάω για factory reset.

Αν δεν με σώσει ούτε αυτό, την εκατσα. Ελπίζω να μην είναι hardware.

 

Ρε παιδιά, μπορεί κάποιος να κάνει την διαδικασία που περιέγραψα, να μου πειτε αν συμβαίνει και σε εσάς?

 

Σε εμενα με την 7.5 οχι δεν το κανει... ισα ισα που θεωρω οτι ειναι μεχρι στιγμης η καλυτερη μουλτι ρομ που εχει κυκλοφορησει ...απλα απο προσωπικη εμπειρια θα πω ενα μικρο "τιπ" για καθε ειδους android συσκευη...καθε φορα που επανω απο μια ρομ περναμε μια αλλη,οσα wipes και να κανουμε τα "σκουπιδια" της προηγουμενης μενουν στη συσκευη μας... αραια και που λοιπον καλο ειναι να κανουμε ενα clean install (απαραιτητα wipe και το system) ωστε να μην μεινει τιποτα στην καρδια της συσκευης... ενα ακομα "τιπ" ειναι το εξης: μολις πρωτη φορα ανοιξει το κινητο μας με τη νεα ρομ που του περασαμε καλο ειναι να κανουμε επανεκκινηση...βοηθαει το συστημα...ελπιζω να βοηθησω κ αλλο αν γνωριζω σχετικα...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα με την 7.5 οχι δεν το κανει... ισα ισα που θεωρω οτι ειναι μεχρι στιγμης η καλυτερη μουλτι ρομ που εχει κυκλοφορησει ...απλα απο προσωπικη εμπειρια θα πω ενα μικρο "τιπ" για καθε ειδους android συσκευη...καθε φορα που επανω απο μια ρομ περναμε μια αλλη,οσα wipes και να κανουμε τα "σκουπιδια" της προηγουμενης μενουν στη συσκευη μας... αραια και που λοιπον καλο ειναι να κανουμε ενα clean install (απαραιτητα wipe και το system) ωστε να μην μεινει τιποτα στην καρδια της συσκευης... ενα ακομα "τιπ" ειναι το εξης: μολις πρωτη φορα ανοιξει το κινητο μας με τη νεα ρομ που του περασαμε καλο ειναι να κανουμε επανεκκινηση...βοηθαει το συστημα...ελπιζω να βοηθησω κ αλλο αν γνωριζω σχετικα...

 

 

Δηλαδή wipe system/data/cache/dalvik cache and internal storage ;;;

Όλα;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς ότι πατάς το τέρμα κάτω αριστερά για να σου εμφανίσει τις εφαρμογές που τρέχουν και το χ για να τις σταματήσεις.

Σε μένα είχε κολλήσει ο φωτισμός και έστρωσε μετά το τεστ.

Περίεργο μου κάνει πάντως...

Πάνε στις πρόσθετες/ στα κουμπιά αυτά και όρισε το "παρατεταμένα πίσω" να τις κλείνει και δοκίμασε το...

 

Καμιά διαφορά ..Μη σου πω χειροτερεύει. Μόλις παρατήρησα ότι δεν νεκρωνουν μόνο τα τρια κάτω κουμπιά αλλά και τα πλήκτρα της έντασης. Άσε που πλέον ξεκολλανε μόνο με reboot του κινητού και όχι από μόνα τους μετά από 60" όπως πριν. Τρελό bug.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακριβως...

Εννοείται ότι έκανα άπειρα reboots.. είναι το πρώτο που κάνω πάντα.

Φυλαγα το factory reset για την μετάβαση σε miui 8, γι αυτό δεν το έκανα. Ωστόσο, δεν θεωρώ ότι με κάθε απλό update θα έπρεπε να θεωρείται απαραίτητο να κάνουμε clean install για να μην έχουμε τοσο σοβαρά bugs. Εννοείται αυτό δεν ισχύει όταν αλλάζει ή έκδοση Android ή όταν πας από miui 7 σε miui 8.

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία αν κάνω Mi Account με email η με κινητό; (ρωτάω για να ολοκληρώσω την αίτηση του unlock)

Όχι προχώρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμιά διαφορά ..Μη σου πω χειροτερεύει. Μόλις παρατήρησα ότι δεν νεκρωνουν μόνο τα τρια κάτω κουμπιά αλλά και τα πλήκτρα της έντασης. Άσε που πλέον ξεκολλανε μόνο με reboot του κινητού και όχι από μόνα τους μετά από 60" όπως πριν. Τρελό bug.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείται ότι έκανα άπειρα reboots.. είναι το πρώτο που κάνω πάντα.

Φυλαγα το factory reset για την μετάβαση σε miui 8, γι αυτό δεν το έκανα. Ωστόσο, δεν θεωρώ ότι με κάθε απλό update θα έπρεπε να θεωρείται απαραίτητο να κάνουμε clean install για να μην έχουμε τοσο σοβαρά bugs. Εννοείται αυτό δεν ισχύει όταν αλλάζει ή έκδοση Android ή όταν πας από miui 7 σε miui 8.

 

οχι δεν εγραψα οτι σε καθε update θα πρεπει να κανουμε clean install,εγραψα αραια και που , αν και κατα την αποψη μου αν καποιος εχει full back up του κινητου η καλυτερη λυση για να αποφευχθουν τα bugs ειναι το clean install...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα αυτα που πρεπει να κανω για να αλλαξω απο multi σε καποια αλλη μου φαινονται βουνο...ειμαι ασχετος!

υπαρχει κανεις προθυμος να με βοηθησει απο Ηρακλειο Κρητης;:cry:

 

Δεν χρειάζεται να είναι κάποιος στο Ηράκλειο για να σε βοηθήσει. Υπάρχει και το MIUI.gr όπου οι mods βοηθάνε πολύ κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό στα χέρια μου από τη Δευτέρα και έχω κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα (φοράει dev ROM, συγκεκριμένα MIUI 8 6.6.23 BETA)

 

Έχω σκοπό να περάσω την ελληνική ΡΟΜ, ωστόσο επειδή έχω διάφορα ενοχλητικά θεματάκια με τη dev (πχ κάνει συχνά logout από το google account και πρέπει να διαγράφω και να ξαναπροσθέτω το λογαριασμό μου ή ακόμα χειρότερα να επανεγκαθιστώ το πλέι στορ, επίσης συχνά δε βγαίνουν ειδοποιήσεις για whatsapp, FB, gmail εκτός αν ανοίξω την εφαρμογή, το LTE δε δουλεύει και συνδέομαι με 3G...) ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάποια γρήγορη λύση για να περάσω χωρίς ξεκλείδωμα κάποια άλλη ΡΟΜ (εκτός βέβαια αν δυσκολεύει πολύ μετά το να περάσω την ελληνική). Μια προσωρινή λύση δηλαδή για αυτές τις 15-20 ( ; ) μέρες που θα περιμένω. Δε με ενδιαφέρει η ελληνική γλώσσα, κυρίως να έχει play store που να δουλεύει σταθερά και γενικά σταθερότερη λειτουργία.

 

(Ένα άλλο δευτερεύον θέμα είναι ότι πχ στα ποστ στο FB οι μη αγγλικοί χαρακτήρες δεν εμφανίζονται σωστά. Τα ελλήνικά με περίεργη γραμματοσειρά και κάποιοι άλλοι, όπως οι σουηδικοί ö ä å καθόλου. Είναι πρόβλημα της ΡΟΜ αυτό ή κάνω εγώ κάτι λάθος; Στα μηνύματα στο messenger φαίνονται κανονικά.)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό στα χέρια μου από τη Δευτέρα και έχω κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα (φοράει dev ROM, συγκεκριμένα MIUI 8 6.6.23 BETA)

 

Έχω σκοπό να περάσω την ελληνική ΡΟΜ, ωστόσο επειδή έχω διάφορα ενοχλητικά θεματάκια με τη dev (πχ κάνει συχνά logout από το google account και πρέπει να διαγράφω και να ξαναπροσθέτω το λογαριασμό μου ή ακόμα χειρότερα να επανεγκαθιστώ το πλέι στορ, επίσης συχνά δε βγαίνουν ειδοποιήσεις για whatsapp, FB, gmail εκτός αν ανοίξω την εφαρμογή, το LTE δε δουλεύει και συνδέομαι με 3G...) ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάποια γρήγορη λύση για να περάσω χωρίς ξεκλείδωμα κάποια άλλη ΡΟΜ (εκτός βέβαια αν δυσκολεύει πολύ μετά το να περάσω την ελληνική). Μια προσωρινή λύση δηλαδή για αυτές τις 15-20 ( ; ) μέρες που θα περιμένω. Δε με ενδιαφέρει η ελληνική γλώσσα, κυρίως να έχει play store που να δουλεύει σταθερά και γενικά σταθερότερη λειτουργία.

 

(Ένα άλλο δευτερεύον θέμα είναι ότι πχ στα ποστ στο FB οι μη αγγλικοί χαρακτήρες δεν εμφανίζονται σωστά. Τα ελλήνικά με περίεργη γραμματοσειρά και κάποιοι άλλοι, όπως οι σουηδικοί ö ä å καθόλου. Είναι πρόβλημα της ΡΟΜ αυτό ή κάνω εγώ κάτι λάθος; Στα μηνύματα στο messenger φαίνονται κανονικά.)

Αν δεν μπορείς να κάνεις υπομονή πέρνα την Official global stable. Θα βρεις οδηγίες στις συχνές ερωτήσεις στο πρώτο ποστ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι προχώρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ! Αν και με wind, το πρώτο verification SMS μου ήρθε κανονικά. Τώρα αναμονή μα έρθει κ η συσκευή :)

 

Σχετικά με τη φίλη Maria_1 που ρίχνει τη μια rom πάνω από την άλλη χωρίς clean install, είναι λαχείο να παίξει σωστά η συσκευή. Για να είσαι 100% σίγουρος, θέλει clean install πάντα. Μετά από 2 συσκευές είναι το πρώτο πράγμα που έμαθα flashάροντας :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καμιά διαφορά ..Μη σου πω χειροτερεύει. Μόλις παρατήρησα ότι δεν νεκρωνουν μόνο τα τρια κάτω κουμπιά αλλά και τα πλήκτρα της έντασης. Άσε που πλέον ξεκολλανε μόνο με reboot του κινητού και όχι από μόνα τους μετά από 60" όπως πριν. Τρελό bug.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείται ότι έκανα άπειρα reboots.. είναι το πρώτο που κάνω πάντα.

Φυλαγα το factory reset για την μετάβαση σε miui 8, γι αυτό δεν το έκανα. Ωστόσο, δεν θεωρώ ότι με κάθε απλό update θα έπρεπε να θεωρείται απαραίτητο να κάνουμε clean install για να μην έχουμε τοσο σοβαρά bugs. Εννοείται αυτό δεν ισχύει όταν αλλάζει ή έκδοση Android ή όταν πας από miui 7 σε miui 8.

Το "καλό" είναι ότι εφόσον δεν δουλεύουν και τα κουμπιά έντασης, έχει τραβήξει κάποιο bug. Πάρε back up μόνο τις εφαρμογές και πέρασε τις με clean install και λογικά θα στρώσει. Δεν γίνεται να χάλασαν όλα μαζί.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα αυτα που πρεπει να κανω για να αλλαξω απο multi σε καποια αλλη μου φαινονται βουνο...ειμαι ασχετος!

υπαρχει κανεις προθυμος να με βοηθησει απο Ηρακλειο Κρητης;:cry:

 

Kανεις;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Kανεις;:worry:

Διάβασες τους οδηγούς; είναι απλοί. Τουλάχιστον μέχρι να φλασαρεις την ελληνική είναι απλοί. Γιατί δεν δοκιμάζεις να διαβάσεις και προσεκτικά να το εφαρμόσεις;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Κάτω αριστερά κουμπί και το Χ

Τώρα κατάλαβα τι εννοούσες....... :eek: :eek: :eek: :eek:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση :rolleyes:

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έκανα άπειρα reboots.. είναι το πρώτο που κάνω πάντα.

Φυλαγα το factory reset για την μετάβαση σε miui 8, γι αυτό δεν το έκανα. Ωστόσο, δεν θεωρώ ότι με κάθε απλό update θα έπρεπε να θεωρείται απαραίτητο να κάνουμε clean install για να μην έχουμε τοσο σοβαρά bugs. Εννοείται αυτό δεν ισχύει όταν αλλάζει ή έκδοση Android ή όταν πας από miui 7 σε miui 8.

 

Μαρία ξεκινάς με ένα advanced.../dalvik & cache.. που δεν σβήνει κάτι.

Μήπως κάτι τα επηρεάζει...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

αυτη ειναι η ελληνικη ομως δεν θα παιρνει OTA αναβαθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Kανεις;:worry:

 

Ξεκίνα να κατεβάζεις όλα αυτά που χρειάζεσαι κ όλο και κάποιος θα σε βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η ελληνικη ομως δεν θα παιρνει OTA αναβαθμισεις

Τότε τι ζητάς να κατεβάσεις; περίμενε το Ota.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...