Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου δυστυχως τα *κουφα* πατηματα κτλ που σου κανει μαλλον ειναι digitizer. Καμμια ρομ δε θα κανει διαφορα.. Το τηλεφωνο υποτιθεται το επισκευασαν;Βεβαια το περιεργο ειναι που το κανει μονο στη φορτιση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φιλε μου δυστυχως τα *κουφα* πατηματα κτλ που σου κανει μαλλον ειναι digitizer. Καμμια ρομ δε θα κανει διαφορα.. Το τηλεφωνο υποτιθεται το επισκευασαν;Βεβαια το περιεργο ειναι που το κανει μονο στη φορτιση.

 

Φίλε George δεν το πιστεύω..

Το είχα το θέμα με ένα iocean x7 κάποτε.

Μόνο στην φόρτιση το έκανε που σημαίνει ότι κάπου βραχυκυκλώνει..

Στην περίπτωση του φίλου ...δεν ξέρω.. ίσως πρέπει να ξεκινήσει με την συμβουλή της Μαρίας πιο πάνω..

Link to comment
Share on other sites

το μεγαλωνει αλλα ειναι απο τις λιγες που το προστατευουν απο καθε μερια. και επειδη εχει και προεξοχη το προστατευει και απο τη μερια της οθονης. το δικο μου δευτερη μερα, μετα απο σκουντηγμα εφυγε στον δρομο με την οθονη προς τα κατω και δεν επαθε το παραμικρο.

 

τωρα για ταμπερεντ η nilkin λενε ειναι οι καλυτερες

 

Επειδη εχω θεμα με την paypall και δεν μπορω να αγορασω απο ebay... Λεω να κανω αγορα απευθειας με την καρτα απο το gearbest Που τη δεχεται... Καλυτερo ταμπερεντ ποιο ειναι απο αυτα http://www.gearbest.com/nilkin-tempered-glass-screen-protector-film-for-xiaomi-redmi-note-3-_gear/ ??

Edited by makisspa
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω θεμα με την paypall και δεν μπορω να αγορασω απο ebay... Λεω να κανω αγορα απευθειας με την καρτα απο το gearbest Που τη δεχεται... Καλυτερo ταμπερεντ ποιο ειναι απο αυτα http://www.gearbest.com/nilkin-tempered-glass-screen-protector-film-for-xiaomi-redmi-note-3-_gear/ ??

Καταρχάς: το gearbest είναι μαγαζάκι που δεν φημίζεται για την φερεγγυότητά του. Μπορεί να κάνουν και μήνα μέχρι ν στείλουν, μπορεί και σε 1 ημέρα... Αλλά δεν είναι και το καλύτερο μαγαζάκι για να το διακινδυνεύσεις εκτός paypal. αν θέλεις μέσω paypal υπάρχει άλλο τρόπος (ψάξε στο google για "οδηγός revolut"). Δεν κατηγορώ το gearbest, έχω αγοράσει απο εκεί (και κινητό και μικροπράγματα), μάλιστα 1 tempered glass για κάποιο κινητό ήρθε σπασμένο και το ξαναέστειλαν (βέβαια πάλι σπασμένο έφτασε, συσκευασία με χαρτόνι απο Κίνα εως εδώ δεν θα φτάσει ανέπαφο, λογικό είναι:lol:). Απλά σε πολλούς έχει τύχει καθυστερήσεις κλπ και το paypal είναι πάντα ενας καλός τρόπος πίεσης που πρέπει να υπάρχει...

:offtopic: close.

Tempered glass μακράν το nillkin (και καλύτερα το nillkin pro) όπως σου πρότειναν ήδη! Απο αυτά που έχεις σε link θα έλεγα κανένα (καθώς με τέτοια τιμή δεν περιμένω ποιότητα).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το τηλέφωνο το πήρα εγώ για να το σετάρω και να το δώσω, αυτή την στιγμή δεν το έχω να το δοκιμάσω. Απλά επειδή κοιτάζω στο Internet, βλέπω ότι έχουν κι άλλοι αυτό το πρόβλημα. Αν πραγματικά είναι θέμα hardware θα το στείλω πίσω και δεν θα ξανασχοληθώ. Μια τα capacitives που δεν φωτιζαν, μια το digitizer. Και από το vickmall κιόλας που θεωρείται και το πιο αξιόπιστο!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προφανώς το κάνανε επισκευή με χωρίς πολλές δόκιμες να το ελέγξουν και το έστειλαν ετσι άπλα να φύγει πίσω στην Ελλάδα,ενώ έπρεπε να στο αλλάξουν, ας το έστελναν στην εταιρεία να τους δώσει καινούριο,πολύ μεγάλο φάουλ αυτο για μένα απο ένα μεγάλο κατάστημα που ψωνίζουμε και το συνιστούμε κιόλας το vickmall ,απαράδεχτο αυτο να μην γίνει αντικατάσταση του κινητού,μόνο τα λεφτά μας θέλει το vickmall .

Να προσέχουμε μην τυχών και χαλάσει και το στείλουμε πλέων στο vickmall ,δεν μου άρεσε καθόλου αυτήν η άσκοπη κίνηση του συγκεκριμένου μαγαζιού. :cool::O:O:chair::chair:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δυστυχως τα *κουφα* πατηματα κτλ που σου κανει μαλλον ειναι digitizer. Καμμια ρομ δε θα κανει διαφορα.. Το τηλεφωνο υποτιθεται το επισκευασαν;Βεβαια το περιεργο ειναι που το κανει μονο στη φορτιση.

 

Απ ότι μου είπε το παιδί που το έχει το κάνει και χωρίε να είναι στην φόρτιση. Σε μένα το έκανε όταν ήταν πάνω στον φορτιστή που το φόρτιζα. Βέβαια το φόρτιζα με έναν φορτιστή Samsung κι όταν το είδα άλλαξα φορτιστή κι έβαλα τον δικό του και για λίγο που το δοκίμασα δεν είδα να κάνει κάτι και γι αυτό του έδωσα και το τηλέφωνο, αφού ξαναφλάσαρα την rom. Το θέμα είναι ότι τώρα το κάνει χωρίς να φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το κάνανε επισκευή με χωρίς πολλές δόκιμες να το ελέγξουν και το έστειλαν ετσι άπλα να φύγει πίσω στην Ελλάδα,ενώ έπρεπε να στο αλλάξουν, ας το έστελναν στην εταιρεία να τους δώσει καινούριο,πολύ μεγάλο φάουλ αυτο για μένα απο ένα μεγάλο κατάστημα που ψωνίζουμε και το συνιστούμε κιόλας το vickmall ,απαράδεχτο αυτο να μην γίνει αντικατάσταση του κινητού,μόνο τα λεφτά μας θέλει το vickmall .

Να προσέχουμε μην τυχών και χαλάσει και το στείλουμε πλέων στο vickmall ,δεν μου άρεσε καθόλου αυτήν η άσκοπη κίνηση του συγκεκριμένου μαγαζιού. :cool::O:O:chair::chair:

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις όταν πας για dead on arrival είναι να ζητήσεις refund και να παραγγείλεις είτε από αλλού είτε από το ίδιο μαγαζί. Όταν τους λες αντικατάσταση το κάνουν επισκευή. Στο λέω γιατί περισυ ο αδερφός μου είχε παραγγείλει από vickmall ένα Meizu που ήρθε με προβληματική οθόνη και του έλεγαν στείλτο πίσω θα το επισκευασουμε και θα στο στείλουμε. Και ο αδερφός μου ζήτησε refund και το παρήγγειλε πάλι σε άλλο χρώμα για να αποφύγει μα του φορτωσουν το ίδιο πάλι.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι μου είπε το παιδί που το έχει το κάνει και χωρίε να είναι στην φόρτιση. Σε μένα το έκανε όταν ήταν πάνω στον φορτιστή που το φόρτιζα. Βέβαια το φόρτιζα με έναν φορτιστή Samsung κι όταν το είδα άλλαξα φορτιστή κι έβαλα τον δικό του και για λίγο που το δοκίμασα δεν είδα να κάνει κάτι και γι αυτό του έδωσα και το τηλέφωνο, αφού ξαναφλάσαρα την rom. Το θέμα είναι ότι τώρα το κάνει χωρίς να φορτίζει.

 

Ας κάνει το τεστ του digitizer .. με εφαρμογή ή μέσα από το μενού..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα παιδια..Διαβαζω εδω κ μερες αυτο το φορουμ εδω γιατι ενδιαφερομαι για το xiaomi redmi note 3 pro..ειναι πολυ χρησιμα τα οσα εχω διαβασει και σας ευχαριστω για τη βοηθεια.θελω να κανω καποιες ερωτησεις πιο πολυ για επιβεβαιωση πριν προχωρησω στη παραγγελια

1)δεν με ενδιαφερει η γλωσσα αλλα με ενδιαφερει να δουλευει το κινητο 100% σωστα. αν το αφησω με την αρχικη του εκδοση θα εχει προβλημα στη λειτουργια του?απο οτι βλεπω στο to2c.com που σκοπευω να το αγορασω εχει 2 επιλογες την αγγλικη-κινεζικη και την multi που αποτι διαβασα εχει προβληματα.

2)θα μπορω να εχω ενημερωσεις αν το αφησω με τη μητρικη του ρομ κανονικα?

3)παιρνει επεκταση μνημης? γιατι στα specs του γραφει Ν/Α

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει το τεστ του digitizer .. με εφαρμογή ή μέσα από το μενού..

 

Μόλις πάρω το κινητό στα χέρια μου θα ξεκινήσω τις δοκιμές. Αν και απ ότι βλέπω δεν γλιτώνω πάλι την επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

1)δεν με ενδιαφερει η γλωσσα αλλα με ενδιαφερει να δουλευει το κινητο 100% σωστα. αν το αφησω με την αρχικη του εκδοση θα εχει προβλημα στη λειτουργια του?απο οτι βλεπω στο to2c.com που σκοπευω να το αγορασω εχει 2 επιλογες την αγγλικη-κινεζικη και την multi που αποτι διαβασα εχει προβληματα.

2)θα μπορω να εχω ενημερωσεις αν το αφησω με τη μητρικη του ρομ κανονικα?

3)παιρνει επεκταση μνημης? γιατι στα specs του γραφει Ν/Α

 

1 και 2 θα μπορούσες να το πάρεις με global ρομ και να έχεις και ενημερώσεις και playstore ,χωρίς κινέζικες εφαρμογές. Αν δεν έχει όμως αυτη την επιλογή πας σε official Κινέζικη.. ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΕ MULTI .

3.Παίρνει κάρτα μνήμης στην θέση της 2ης σιμ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ. ξερεις καποιο καταστημα που να το εχει με global ?γιατι στο to2c που ειναι κ το πιο φθηνο το εχει μονο με multi και original
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ. ξερεις καποιο καταστημα που να το εχει με global ?γιατι στο to2c που ειναι κ το πιο φθηνο το εχει μονο με multi και original

 

Το vickmall το χει το 3gb 185 usd και έχει και global.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις όταν πας για dead on arrival είναι να ζητήσεις refund και να παραγγείλεις είτε από αλλού είτε από το ίδιο μαγαζί. Όταν τους λες αντικατάσταση το κάνουν επισκευή. Στο λέω γιατί περισυ ο αδερφός μου είχε παραγγείλει από vickmall ένα Meizu που ήρθε με προβληματική οθόνη και του έλεγαν στείλτο πίσω θα το επισκευασουμε και θα στο στείλουμε. Και ο αδερφός μου ζήτησε refund και το παρήγγειλε πάλι σε άλλο χρώμα για να αποφύγει μα του φορτωσουν το ίδιο πάλι.

Δεν ειναι δικο μου το τηλέφωνο του φιλου spyrosrotary είναι,εγω απο το minideal το πήρα καμιά σχέση,απλά ας τα διαβάσει το παιδι που ταλαιπωρείται τωρα γιατι δεν έκαναν σωστα αυτο που έπρεπε ενα μαγαζι, που το πρωτινού κιόλας για τις άριστες υπηρεσίες του για after sale αγορά,να που κατάντησε το vickmall,έπρεπε να το κάνουν αντικατάσταση,τόσα έχουμε αγοράσει απο αυτο το μαγαζί κινητά οι Έλληνες και εμεις το ανεβάσαμε εκει τωρα που είναι.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

παρα πολύ καλή. συνίσταται ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

κνενας οδηγος για MIUI υπαρχει εχω ποση ωρα παιδευομαι να βαλω τον chrome default browser και δεν το εχω καταφερει

 

ρυθμίσεις /εφαρμογές/προεπιλογές/πλοηγός. Μόνο από κει μπορείς να ορίσεις.

 

skoudinio88 εύκολο δεν ήταν; Σε καμιά εβδομάδα θα κατεβάσεις την 7.5.1...:D

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις /εφαρμογές/προεπιλογές/πλοηγός. Μόνο από κει μπορείς να ορίσεις.

 

skoudinio88 εύκολο δεν ήταν; Σε καμιά εβδομάδα θα κατεβάσεις την 7.5.1...:D

Τελικά ευκολο ήταν. Θα ναι καλή η καινούργια rom?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ευκολο ήταν. Θα ναι καλή η καινούργια rom?

 

Eγώ την δοκιμάζω από χθες...

Μέχρι τώρα μόνο καλά βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...