Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτη φορά από τότε που έμαθα πως κλείνοντας τα τασκς το κινητό κοιμάται κανονικά, και η μπαταρία είναι εξαιρετική. Όλη την μέρα και μου μένει 58% με 4:10 ώρες οθόνη. Χτυπάει χαλαρό 8ωρο. Και επαιξα και ένα μισαωρο monument valley.

 

Sent from my Redmi Note 3

Και πως κλείνουμε τα tasks φίλε μου?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα! μ ηρθε επιτελους το κινητο. παω ομως να το ξεκλειδωσω και ενω το εχω συνδεση με volum up και power on και μπαινω στο προγραμμα, μεσα απο το προγραμμα μου βγαζει not conect to the phone. windows 7 εχω. μεσα απο το κινητο εβαλα την επιλογη να δεχετε usb.
Link to comment
Share on other sites

ωραια. το ξελειδωσα. τωρα ειμαι στο βημα 9 adb reboot bootloader και μου βγαζει το abd δεν αναγνωριζεται ως εσωτερικη η εξωτερικη εντολη.
Link to comment
Share on other sites

ωραια. το ξελειδωσα. τωρα ειμαι στο βημα 9 adb reboot bootloader και μου βγαζει το abd δεν αναγνωριζεται ως εσωτερικη η εξωτερικη εντολη.

εβαλε τους drivers? τι windows εχεις? κετσεκαρε usb debugging

Link to comment
Share on other sites

Από china official σε developer την περνάς μέσω updater..

Τα υπόλοιπα είναι στην πρώτη σελίδα.

 

Ωραία τα βρήκα

Μόνο με adb και cmd μπορεί να γίνει η διαδικασία??

 

Και τέλος για να περάσω την ελληνική v7. 2.2 ποια dev πρέπει να βάλω πριν?.

Link to comment
Share on other sites

το εγκατεστησα και τπτ. μ βγαζει το ιδιο το abd δεν αναγνωριζεται ως εσωτερικη η εξωτερικη εντολη
Link to comment
Share on other sites

δεν με αφηνουν τα windows να κανω install το προγραμμα που μ εδωσες. το εβαλα και σαν διαχειρηστης αλλα τπτ.
Link to comment
Share on other sites

δεν με αφηνουν τα windows να κανω install το προγραμμα που μ εδωσες. το εβαλα και σαν διαχειρηστης αλλα τπτ.

 

εχεις καποιο antivirus που το μπλοκαρει?

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά για όσους είναι σε φάση να ξεκλείδωσουν.Χτες το μεσημέρι παρέλαβα το κινητό με stable αγγλοκινεζικη (χωρίς playstore κτλ), και χωρίς να μου χει έρθει SMS επιβεβαιωσης (10 μερες πριν ειχα στειλει το σχετικο αιτημα) ξεκλειδωσα με την πρωτη και χωρις κανενα σκαλωμα (ασχετως που δεν ειχε developer). Μεσα σε 15 λεπτακια ξεκλειδωθηκε και περαστηκε η miui 8 GTV 6.6.30☺

Ολα εγιναν συμφωνα με το βημα *Πέρασμα custom recovery και Ελληνική ρομ* (μετα απο ξεκλειδωμα φυσικα), του οδηγου του γνωστου μαστρο geoanto555 (βλεπε υπογραφη του).

Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

ειμαι σιγουρος οτι το εχουν ρωτησει και αλλο απλα θα ηθελα κανα link για θηκη και tempered glass γιατι στο ebay δεν μπορω να καταλαβω ποιες εινιαι γνησιες και ποιες μουφα

 

απλη σιλικονης θελω αλλα ειδα οτι πολλοι περνουν την ipaky δεν το μεγαλω νει πολυ το κινητο αυτη ?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σιγουρος οτι το εχουν ρωτησει και αλλο απλα θα ηθελα κανα link για θηκη και tempered glass γιατι στο ebay δεν μπορω να καταλαβω ποιες εινιαι γνησιες και ποιες μουφα

 

απλη σιλικονης θελω αλλα ειδα οτι πολλοι περνουν την ipaky δεν το μεγαλω νει πολυ το κινητο αυτη ?

 

το μεγαλωνει αλλα ειναι απο τις λιγες που το προστατευουν απο καθε μερια. και επειδη εχει και προεξοχη το προστατευει και απο τη μερια της οθονης. το δικο μου δευτερη μερα, μετα απο σκουντηγμα εφυγε στον δρομο με την οθονη προς τα κατω και δεν επαθε το παραμικρο.

 

τωρα για ταμπερεντ η nilkin λενε ειναι οι καλυτερες

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πληροφοριακά για όσους είναι σε φάση να ξεκλείδωσουν.Χτες το μεσημέρι παρέλαβα το κινητό με stable αγγλοκινεζικη (χωρίς playstore κτλ), και χωρίς να μου χει έρθει SMS επιβεβαιωσης (10 μερες πριν ειχα στειλει το σχετικο αιτημα) ξεκλειδωσα με την πρωτη και χωρις κανενα σκαλωμα (ασχετως που δεν ειχε developer). Μεσα σε 15 λεπτακια ξεκλειδωθηκε και περαστηκε η miui 8 GTV 6.6.30☺

Ολα εγιναν συμφωνα με το βημα *Πέρασμα custom recovery και Ελληνική ρομ* (μετα απο ξεκλειδωμα φυσικα), του οδηγου του γνωστου μαστρο geoanto555 (βλεπε υπογραφη του).

 

ετσι ειναι αν κανεις τα βηματα σωστα. χθες πολεμουσα ποσες ωρες να ριξουμε ελληνικη σε ενα μελος και δεν ξεκλειδωνε με τιποτα γιατι απλα ειχε συνδεθει στο κινητο με το μαιλ και στον λογαριασμο με το νουμερο απο το κινητο. ειπαμε εφταιγε η stable. αντε να ριξουμε dev. και μετα στο adb αλλη ταλαιπα με τη μανιουαλ επανεκινηση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ύστερα από μια ταλαιπωρία ενός μήνα λόγω προβληματικής συσκευής από το vickmall μου ήρθε επιτέλους η δεύτερη ως αντικατάσταση. Το θέμα είναι ότι έχω και με αυτή πρόβλημα. Την έχω φλασάρει με την ελληνική rom και λειτουργούσε σωστά μέχρι την στιγμή που την έβαλα να φορτίσει. Ξεκίνησε να αλλάζει σελίδες να πατιούνται εφαρμογές, σαν να παίζει κάποιος με το κινητό όσο ήταν στην φόρτιση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγξω το τηλέφωνο αν όντως έχει πρόβλημα; Ξαναπέρασα το zip αλλά δεν είδα να αλλάζει κάτι. Γιατί αν είναι να το στείλω κι αυτό Κίνα είναι τραγικό να έχω 2 στα 2 χαλασμένά τηλέφωνα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ύστερα από μια ταλαιπωρία ενός μήνα λόγω προβληματικής συσκευής από το vickmall μου ήρθε επιτέλους η δεύτερη ως αντικατάσταση. Το θέμα είναι ότι έχω και με αυτή πρόβλημα. Την έχω φλασάρει με την ελληνική rom και λειτουργούσε σωστά μέχρι την στιγμή που την έβαλα να φορτίσει. Ξεκίνησε να αλλάζει σελίδες να πατιούνται εφαρμογές, σαν να παίζει κάποιος με το κινητό όσο ήταν στην φόρτιση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγξω το τηλέφωνο αν όντως έχει πρόβλημα; Ξαναπέρασα το zip αλλά δεν είδα να αλλάζει κάτι. Γιατί αν είναι να το στείλω κι αυτό Κίνα είναι τραγικό να έχω 2 στα 2 χαλασμένά τηλέφωνα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δαιμονισμενο φαση δηλαδη :lol:

 

δοκιμασε μια την official

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ύστερα από μια ταλαιπωρία ενός μήνα λόγω προβληματικής συσκευής από το vickmall μου ήρθε επιτέλους η δεύτερη ως αντικατάσταση. Το θέμα είναι ότι έχω και με αυτή πρόβλημα. Την έχω φλασάρει με την ελληνική rom και λειτουργούσε σωστά μέχρι την στιγμή που την έβαλα να φορτίσει. Ξεκίνησε να αλλάζει σελίδες να πατιούνται εφαρμογές, σαν να παίζει κάποιος με το κινητό όσο ήταν στην φόρτιση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγξω το τηλέφωνο αν όντως έχει πρόβλημα; Ξαναπέρασα το zip αλλά δεν είδα να αλλάζει κάτι. Γιατί αν είναι να το στείλω κι αυτό Κίνα είναι τραγικό να έχω 2 στα 2 χαλασμένά τηλέφωνα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε με άλλον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ύστερα από μια ταλαιπωρία ενός μήνα λόγω προβληματικής συσκευής από το vickmall μου ήρθε επιτέλους η δεύτερη ως αντικατάσταση. Το θέμα είναι ότι έχω και με αυτή πρόβλημα. Την έχω φλασάρει με την ελληνική rom και λειτουργούσε σωστά μέχρι την στιγμή που την έβαλα να φορτίσει. Ξεκίνησε να αλλάζει σελίδες να πατιούνται εφαρμογές, σαν να παίζει κάποιος με το κινητό όσο ήταν στην φόρτιση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγξω το τηλέφωνο αν όντως έχει πρόβλημα; Ξαναπέρασα το zip αλλά δεν είδα να αλλάζει κάτι. Γιατί αν είναι να το στείλω κι αυτό Κίνα είναι τραγικό να έχω 2 στα 2 χαλασμένά τηλέφωνα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως ξαναπερασες το ζιπ? Dirty flash η clean install? Στην κατάσταση που είσαι δοκίμασε clean install και μην σου πω όλα τα wipes, (+data και internal storage) μπας και φτιάξει ...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με άλλον φορτιστή.

Επειδή το τηλέφωνο το πήρα εγώ για να το σετάρω και να το δώσω, αυτή την στιγμή δεν το έχω να το δοκιμάσω. Απλά επειδή κοιτάζω στο Internet, βλέπω ότι έχουν κι άλλοι αυτό το πρόβλημα. Αν πραγματικά είναι θέμα hardware θα το στείλω πίσω και δεν θα ξανασχοληθώ. Μια τα capacitives που δεν φωτιζαν, μια το digitizer. Και από το vickmall κιόλας που θεωρείται και το πιο αξιόπιστο!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...