Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους!

 

Υπαρχει καποιος που εχει τεσταρει καποια αλλη εφαρμογη για την καμερα?

Εχω τραβηξει 2 βιντεο νυχτα και ειναι ψιλοχαλια...δεν ξερω αν φταιει βεβαια ο φακος...

Σταθεροποιητη εχουμε? Δεν νομοζω γιατι κουνιεται ολη η εικονα και δεν καταλαβαινεις τι εχεις τραβηξει...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νει ελληνικά έχει σαν γλώσσα, αλλά εκεί που λέει Locale (ή Τοπική Ρύθμιση στα ελληνικά) δεν μας έχει σαν χώρα.

Παίζει κανένα ρόλο αυτό?

 

Παναγιώτης

Μην το κοιτάς καν αυτό.

Η ρομ που έχεις έχει πολλά θεματα με κάρτες σιμ , δαχτυλικό αποτύπωμα κλπ.

Ίσως έπρεπε να το πάρεις με official .

Για να την αλλάξεις πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader αφού πρώτα βάλεις developer rom.

Link to comment
Share on other sites

Μην το κοιτάς καν αυτό.

Η ρομ που έχεις έχει πολλά θεματα με κάρτες σιμ , δαχτυλικό αποτύπωμα κλπ.

Ίσως έπρεπε να το πάρεις με official .

Για να την αλλάξεις πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader αφού πρώτα βάλεις developer rom.

 

Ναι, αφού έκανα την παραγγελία άρχισα να διαβάζω το νήμα του τηλεφώνου, οπότε και συνειδητοποίησα πως μάλλον έκανα πατάτα με την επιλογή της ΡΟΜ.

Η αλλαγή είναι τόσο δύσκολη όσο ακούγεται ???

Είδα λίγο και τον οδηγό στο ποστ #5147.

 

Παρόλα αυτά, τουλάχιστον το δακτυλικό δουλεύει μια χαρά!

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι κ τόσο δύσκολο μην νομίζεις.

 

Όσοι έχετε θέμα με το sms για το ξεκλείδωμα κατεβάστε το miflashunlock 1.1.0317, ανοίξτε το και κάντε login με τον λογαριασμό σας .

Αν σας βγάλει την εικόνα με το τηλέφωνο είστε έτοιμοι.

Στο part2 Bootloader Unlocking Process έχει οδηγίες.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνακι φοράει την MIUI 7 6.5.28 Beta.

Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές!

Σε λίγες μέρες ξεκινάω διαδικασίες ξεκλειδωματος

 

Κι άλλη ενημέρωση..... MIUI 8 6.6.17 BETA

Πώς μπορώ να εξακριβωσω ότι φοράει dev?

Ελληνικά δεν έχει...

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να εξακριβωσω ότι φοράει dev?

Ελληνικά δεν έχει...

 

Ότι λέει beta είναι developer...

Κάπου πρέπει να έχεις χαθεί τούμπανε..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας ζαλίζεις μην αγχώνεσαι.

Το τηλέφωνο σου φοράει dev ρομ και είναι έτοιμο για ξεκλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παραγγείλα και εγω από το yeso.. Μου ήρθε στα 177 ευρώ το χρυσό..

 

Και ξεκινάω διαδικασίες για unlock :-)

 

Θα μου το στείλει είπε με την default της xiaomi

 

Official China Stable Rom

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι σε ολους...επειδη εδω και 2 μερες παιδευομαι να ξεμπρικαρω το κινητο να πω λιγο τι καναμε μεχρι εδω μηπως κανενας χριστιανος εκτος του lalasgr καθως και michael εχουν βοηθήσει μεχρι τωρα και τους ευχαριστώ.....λοιπον

ιδου το ιστορικο.

αφου ξεκλειδωσα το τηλεφωνο μετα του περασα twrp και μετα την ελληνικη την 6.5.26 την τελευταια δηλαδη με miui 7. Αφου δουλεψε οκ βαλαμε μεσα apps ρυθμίσεις λογαριασμών google facebook και αλλα την δευτερη μερα το μεσημερι χθες δηλαδη το τηλεφωνο κολλησε το touch δεν ανταποκρινονταν. Του κανω επανεκίνηση και αρχισαν τα boot αρχικα στο logo mi και μετα εμπαινε και λιγο στο συστημα μετα τις εγκαταστασεις αλλων ελληνικών ρομ παντα με wipe data, cashe, dalvik....Με ολες τις ρομ τις ελληνικες που εβαζα μεσω twrp, το ιδιο προβλημα δεν εμπαινε στο system. Μεχρι που χθες το βραδυ βρηκα εναν οδηγο για να περασω με miflash την kenzo global images....με edl mode...τιποτα αποτυχία και εκει. Σημερα με τον lallasgr βαλαμε την αγγλικοκινεζικη oficial αρχισε λιγο λιγο να εχουμε καποιες εξελιξεις θετικες αλλα ακομα δεν εχει....σταθεροποιηθει....μετα απο την εγκατασταση των gaps το τηλεφωνο κανει τα ιδια κολαει το touch και κανει επανεκινήσεις ειτε στο mi logo είτε μπαινει και στην αρχική φαση του στησίματος και κολαει και παλι καπου εκει.

Οποιιος μπορει να βοηθήσει καποιος ποιο εμπειρος ....ας το κανει καθως ειμαι σε απόγνωση....εχω δυο νύχτες να κιομηθώ και παω για τριτη....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα με τον lallasgr βαλαμε την αγγλικοκινεζικη oficial

 

Νομίζω ότι πρέπει να το στείλεις από εκεί που το πήρες.Έχεις εξαντλήσει τις πιθανότητες να δουλέψει καλά.

Από την στιγμή που βάλατε official,φαντάζομαι κλειδώσατε και τον bootloader, και δεν έστρωσε μάλλον κάτι πιο σοβαρό παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Με οινόπνευμα.:(

Ευχαριστώ πολύ :) θα το δοκιμάσω

Δεύτερη απορία :P μας κάνουν πλάκα με αυτό το ανταπτορακι; θεαστραβο

Δεν μπαίνει σε πρίζα αυτό το πράμα.

Τουλάχιστον δεν είναι το κινητό στραβό :P

Να αγοράσω κανένα άλλο ή να κοιτάξω για νέο φορτιστή; 2A;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μας κάνουν πλάκα με αυτό το ανταπτορακι; θεαστραβο

Δεν μπαίνει σε πρίζα αυτό το πράμα.

 

Έτσι είναι όλα, βάλε πρώτα το ανταπτοράκι στην πρίζα και μετά τον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα. Το τηλ φοραει την: stable 7.1.18.0 (LHOCNCL). Τωρα βαζω developer και μετα ξεκλειδωνω;; Δεν ξερω τα εχω διαβασει 100 φορες αλλα θελω λιγο βοηθεια μην κανω καμια @#@κια. Thanks.

 

 

Στάλθηκε από το PIXELS DG350 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα. Το τηλ φοραει την: stable 7.1.18.0 (LHOCNCL). Τωρα βαζω developer και μετα ξεκλειδωνω;; Δεν ξερω τα εχω διαβασει 100 φορες αλλα θελω λιγο βοηθεια μην κανω καμια @#@κια. Thanks.

Λογικά μέσα από updater θα την πάρει κανονικά. Αν όχι κάνε πρώτα αναβάθμιση στην τελευταία stable και μετά ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Μια ερωτηση αν και νομιζω οτι καπου εχει αναφερθει πιο πριν αλλα δεν το βρισκω. Ειμαι με global stable και δεν λειτουργει το tethering. Ενω συνδεεται ο αλλος δεν μπορει να μπει στο internet. Νομιζω κατι ειχε αναφερθει πιο παλια γι αυτο το θεμα. Μηπως ξερει κανεις καμμια λυση? Ευχαριστω!:happy:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :) θα το δοκιμάσω

Δεύτερη απορία :P μας κάνουν πλάκα με αυτό το ανταπτορακι; θεαστραβο

Δεν μπαίνει σε πρίζα αυτό το πράμα.

Τουλάχιστον δεν είναι το κινητό στραβό :P

Να αγοράσω κανένα άλλο ή να κοιτάξω για νέο φορτιστή; 2A;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Εγώ κάπου κάπου ξεβιδώνω το ανταπτοράκι και με ένα μυτοτσίμπιδο μαζεύω λίγο τις επαφές.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :) θα το δοκιμάσω

Δεύτερη απορία :P μας κάνουν πλάκα με αυτό το ανταπτορακι; θεαστραβο

Δεν μπαίνει σε πρίζα αυτό το πράμα.

Τουλάχιστον δεν είναι το κινητό στραβό :P

Να αγοράσω κανένα άλλο ή να κοιτάξω για νέο φορτιστή; 2A;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Φίλε πάνε σε ένα μαγαζί με κινέζικα προϊόντα και θα βρεις τρομερης ποιότητας ανταπτορακι με 1ε.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160617/8693838eb290cd2945588ea9819e765a.jpg

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έχω παραγγείλει εδώ και 11 ημέρες και λογικά μέσα στο επόμενο δεκαημερο θα την έχω στα χέρια μου..

Η συσκευή θα φοράει την

Firmware version : MIUI Global 7.2 Stable 7.2.5.0 ( LHOMIDA ) , support OTA update

με την ένδειξη παρακάτω now 7.3.2 version have problem , so please do not update to 7.3.2 version.

 

Η αλήθεια είναι οτι ΠΟΤΕ δεν έχω ''πειράξει'' κάποιο κινητό που διέθετα κοινώς δεν έχω εμπειρία πάνω σε αυτά τα θέματα , ακόμη και η ορολογία μου είναι παντελώς άγνωστη.

Και απ οτι καταλαβαίνω διαβάζοντας πρέπει να είναι η μούλτι , η κακιά ρομ , αυτή που θα φοράει.

Παρακολουθώντας το νήμα διαπίστωσα οτι δεν είναι και κάτι που χρειάζονται εξειδικευμένες γνώσεις αρκεί να κάνεις σωστά αυτά που πρέπει ακολουθώντας τον κατάλληλο οδηγό για να μπορέσεις να περάσεις την καλή.

 

Ευελπιστώ στη βοήθειά σας ή ακόμη καλύτερα σε τυχόν συνάντησή μας με οποιοδήποτε μέλος γνώστη του αντικειμένου απο Αθήνα, για να γίνουν αυτά που πρέπει γρήγορα και σωστά χωρίς παρατράγουδα γιατί πιθανόν να έχω σοβαρά θέματα αν κάτι δε πάει καλά για οποιονδήποτε λόγο.

 

Ευχαριστώ

Κωνσταντίνος.

Link to comment
Share on other sites

αυτο παλι που κανω μια μερα να μπω κ βρισκω 15 νεες σελιδες πολυ μς ψυχοπλακωνει:lol:

 

λοιπον μετα απο μερες εχω να επισημανω τα εξης: η μπαταρια του ειναι πολυ καλη αρχιζω κ σκεφτομαι να πεταξω τον φορτιστη:p ειμαι με την 7,3,2 κ εχω καποια ψιλοπροβληματακια

 

1) οταν το φορτιζω η πισω πλευρα καιει παρα πολυ ενω στην χρηση δεν ζεσταινεται υπερβολικα το τηλ

2) αυτο με τα μηνυματα που δεν με αφηνει να στειλω πανω απο 60 χαρακτηρες πως λυνεται? χρεωνει κ 2ο μηνυμα αν το ξεπερασω ενω με γκρικλις δεχεται νομιζω 180

3) πριν 2 μερες μου εκανε κατι ακυρα κ ξενερωσα αλλα ευτυχως δεν το ξαναεκανε. εκει που ημουν συνδεδεμενος ωραια κ καλα σε δικτυο wifi με φουλ σημα εκλεινε μονο του το wifi κ ανοιγε μονο του το wifi-hotspot.. το ξαναενεργοποιουσα κ μετα αποο λιγο ξανα τα ιδια. ολο αυτο εγινε 4-5 φορες μεσα σε λιγες ωρες. ευτυχως δεν ξαναεκανε κατι τετοιο ως τωρα...

4) αυτο το θεματακι να μην μου βγαζει σελιδα να κανω login σε ote wifi fon ακομα καλα κρατει. κ δεν φταιει το δικτυο γιατι με αλλες συσκευες κανει κανονικα...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...