Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω, υπάρχει κανείς που να το παρήγγειλε με την official dev rom και να έμεινε με αυτή ; Να τον κάλυψε πλήρως δηλαδή.

εγω το εχω μια βδομαδα τωρα με την dev δεν εχω θεμα μια χαρα... λιγο στην αρχη ειχα με τον συγχρονισμό επαφων και gmail αλλα ολα οκ... θα δειξει στο μελλον αν θα αλλαξω. περιμενω πρωτα το Miui 8

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Μολις ελαβα το μηνυμα για unlock,θελω να το κανω root μαζι με twrp πιον οδηγο να ακολουθησω?Μπορει καποιος να βοηθησει χωρις να το κανω brick.Σκεφτομαι να του βαλλω την V7.3.5.0 stable.Ευχαριστω

 

Καταρχην σε ποια ρομ είσαι;

Άστο είδα παλιότερο ποστ σου ..developer..

Ξεκινάς από ξεκλείδωμα και μετά Πέρασμα custom recovery και Ελληνική ρομ

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Ποτε να περιμενουμε απο την ελληνικη κοινοτητα την καινουργια greek stable ROM 7.3.5.0 ή 7.3.6.0 ;;;

 

σε καμια εβδομαδα;;;

Γιατι δεν πας να ρωτήσεις το πότε στην ελληνική κοινότητα και ρωτάς εδώ...:cool::cool::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Dev china 6.5.28| beta και 8ελω να παω στην τελευταια αγγλικη Stable.

 

Αν θες να ξεκλειδώσεις και να πας σε global stable σου έγραψα πιο πάνω.Απλά θα περάσεις την global στην θέση της Ελληνικής και μετά θα φλασάρεις ένα boot.img.

Υπάρχει ένα αλλά ομως. Αν το κάνεις έτσι κάθε φορά που θα βάζεις μία ρομ(οfficial) ή μια αναβάθμιση μιας ρομ,θα χρειάζεται να φλασάρεις και ένα boot.img στο τέλος, αλλιώς δεν θα μπουτάρει..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Dev china 6.5.28| beta και 8ελω να παω στην τελευταια αγγλικη Stable.

Ποια ειναι αυτην που γράφεις η τελευταία αγγλικη Stable,έχεις Dev china μπορείς να ξεκλειδώσεις να περάσεις την ελληνική και θέλεις να κάνεις υποβάθμιση ,οχι αναβάθμιση πάντως,μήπως τα έχεις μπερδέψει λίγο.:chair::chair::chair:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σε ποια ρομ είσαι;

Άστο είδα παλιότερο ποστ σου ..developer..

Ξεκινάς από ξεκλείδωμα και μετά Πέρασμα custom recovery και Ελληνική ρομ

 

Αυτο ακριβως δεν θελω να βαλλω την ελληνικη,μιας και στα αγγλικα θα το δουλευω..Η μηπως να κανω τα βηματα που λεει εκει και οπου ελληνικη Rom εγω βαζω την 7.3.5?Πια εκδοση τις ομως την recovery,fastboot...?

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να πας σε official ρομ προτείνω να μην ξεκλειδώσεις.. ίσως να μην υπάρχει λόγος.

Έχεις 2 επιλογές.

1 . Ξεκλειδώνεις , περνάς custom recovery , global stable (zip) , και boot.img

Με κάθε αλλαγή θα χρειάζεται ξανά το boot.img ή ένα τροποποιημένο recovery που το περνάει αυτόματα.

2 Δεν ξεκλειδώνεις και πας με miflash και εγκαθιστάς global stable (fastboot) \

Νομίζω δεν είναι ρουτ η global stable .

 

Επίσης.. η Ελληνική ρομ έχει και Αγγλικά αν το θέμα σου είναι η γλώσσα.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να πας σε official ρομ προτείνω να μην ξεκλειδώσεις.. ίσως να μην υπάρχει λόγος.

Έχεις 2 επιλογές.

1 . Ξεκλειδώνεις , περνάς custom recovery , global stable (zip) , και boot.img

Με κάθε αλλαγή θα χρειάζεται ξανά το boot.img ή ένα τροποποιημένο recovery που το περνάει αυτόματα.

2 Δεν ξεκλειδώνεις και πας με miflash και εγκαθιστάς global stable (fastboot) \

Νομίζω δεν είναι ρουτ η global stable .

 

Επίσης.. η Ελληνική ρομ έχει και Αγγλικά αν το θέμα σου είναι η γλώσσα.

 

Δεν είναι root, σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να πας σε official ρομ προτείνω να μην ξεκλειδώσεις.. ίσως να μην υπάρχει λόγος.

Έχεις 2 επιλογές.

1 . Ξεκλειδώνεις , περνάς custom recovery , global stable (zip) , και boot.img

Με κάθε αλλαγή θα χρειάζεται ξανά το boot.img ή ένα τροποποιημένο recovery που το περνάει αυτόματα.

2 Δεν ξεκλειδώνεις και πας με miflash και εγκαθιστάς global stable (fastboot) \

Νομίζω δεν είναι ρουτ η global stable .

 

Επίσης.. η Ελληνική ρομ έχει και Αγγλικά αν το θέμα σου είναι η γλώσσα.

 

Λιγο αργα το ξεκλιδωσα το κινητο τωρα...Η ελληνικη rom ειναι ρουταρισμενη?Αναβαθμισεις δεχεται μονο μεσο recovery?

Link to comment
Share on other sites

Λιγο αργα το ξεκλιδωσα το κινητο τωρα...Η ελληνικη rom ειναι ρουταρισμενη?Αναβαθμισεις δεχεται μονο μεσο recovery?

 

H stable δεν είναι αλλά γίνεται μέσω twrp . Aναβαθμίσεις μέσω recovery ναι.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Kenzo είναι το κινητό αυτό.. έτσι ονομάζεται.

Πάρε μια ιδέα εδώ.. Ελληνικές MIUI ROMS (GTV)

 

 

:lol:Δεν ειχα ιδεα οτι λεγεται ετσι

 

οποτε απο τις 3 επιλεγω την τελευταια 2 Ιουνιου ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

:lol:Δεν ειχα ιδεα οτι λεγεται ετσι

 

οποτε απο τις 3 επιλεγω την τελευταια 2 Ιουνιου ετσι ?

 

Βάλε stable 7.3.2 . .. κ άσε τις dev ρομ.

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ για unlock του bootloader στο XIAOMI Redmi Note 3 PRO (snapdragon 650).

EDIT: !!Δεν λειτουργεί σε όλους!! Πιθανότατα θα βγάλει σφάλμα στο 50% περι μη confirmation του MI account. Δοκιμάστε και πείτε!

 

Δεν χρειάζεται developer rom, δουλεύει με την official!!!

Χρειαζόμαστε το κινητό :p, καλώδιο usb, internet στον υπολογιστή και λίγη υπομονή.

 

1) Πρώτα απο όλα πρέπει να έχουμε κάνει αίτηση (με το MIUI account μας, αν δεν έχουμε δημιουργούμε) και

2) Να έχουμε λάβει το σχετικό sms με το μήνυμα "Your unlock request has been approved ...". Αν δεν τα έχουμε κάνει τα κάνουμε εκείνη τη στιγμή (το σχετικό unlock sms approval μπορεί να κάνει και 20 ημέρες να έρθει). Πρώτα το account (με όσα περισσότερα στοιχεία μπορούμε και επίσης με μερικά post Κλπ ώστε να φανούμε σαν ενεργά μέλη).

3) Στο κινητό έχουμε συνδέσει τον MIUI account (αυτόν στον οποίο λάβαμε έγκριση για unlock, σε περίπτωση άλλου λογαριασμού το unclock ΔΕΝ θα δουλέψει καθώς θα βρει διαφορετικό λογαριασμό και δεν θα συνεχίσει).

4) Κατεβάζουμε το σχετικό εργαλείο (MiFlashUnlock) απο το link του sms μηνύματος. Είναι συμπιεσμένο αρχείο, αποσυμπιέζουμε το φάκελο όπου θέλουμε στον υπολογιστή. Μέσα σε αυτό τον φάκελο υπάρχει το MiFlashUnlock.exe που θα τρέξουμε για το ξεκλείδωμα.

5) Κλείνουμε το κινητό (power off) και αφού κλείσει πατάμε το volume down+power μαζί. Με αυτό τον τρόπο το κινητό μπαίνει σε fastboot mode (βγάζει σχετική ένδειξη).

6) Συνδέουμε το κινητό με καλώδιο usb στον υπολογιστή και τρέχουμε το MiFlashUnlock.exe. Θα μας ζητήσει να κάνουμε login στον miui account μας. Βάζουμε email και password, πατάμε login και περιμένουμε να κάνει είσοδο. Αν όλα πάνε καλά θα μας έχει το κουμπί "unlock" διαθέσιμο, το πατάμε και περιμένουμε... Θα κάνει μια σχετική διαδικασία επαλήθευσης (μέχρι το 100%) και θα μας βγάλει σχετικό μήνυμα "Unlocked succesfully". Αυτό ήταν. Είμαστε έτοιμοι να περάσουμε όποια rom θέλουμε (π.χ. την Ελληνική)

 

τι γινετε δεν μπορω να καταλαβω με αυτην τη αίτηση και την διαδικασία περιμενω πανω απο 20 μερες ακομα τιποτα και οταν μπαινω στο unlock.update.miui.com μου λεει να κατεβασω το zip αρχείο...Ποτε δεν ήρθε μύνημα τα εχω παρει στο κρανίο με τις χαζομάρες της Miui Παλι. Οπως τοτε με το authentication που δεν δούλευε για να μπεις στον λογαριασμό. Αν δεν το εχουν τι τα κλειδώνουν αστα ξεκλείδωτα να βαζει ο κοσμος οτι θελει μεσα.....Τι τους νοιαζει δικο τους ιεναι το τηλεφωνο???? Πραγματικα εχουν σπασει τα νευρα μου....Προσπαθω μεχρι τις 3 και 4 το πρωι να κανω την διαδικασία δυο μερες τωρα και τιποτα....Εχω γραψει στο forum με εχουν γραψει κανονικα μου πεταξαν ενα submited μια σταμπα και αυτο ηταν αντε τρεχα γύρευε...δεν ξερω αυτη η σταμπα που γραφει submited ειναι η εγκριση????Γιατι στο sms δεν ηρθε ποτε τιποτα....Οποιος ξερει παρακαλω ας μου απαντήσει ειμαι σε απόγνωση θελω οπωσδήποτε ελληνικα με ελληνική rom

Link to comment
Share on other sites

τι γινετε δεν μπορω να καταλαβω με αυτην τη αίτηση και την διαδικασία περιμενω πανω απο 20 μερες ακομα τιποτα και οταν μπαινω στο unlock.update.miui.com μου λεει να κατεβασω το zip αρχείο...Ποτε δεν ήρθε μύνημα τα εχω παρει στο κρανίο με τις χαζομάρες της Miui Παλι. Οπως τοτε με το authentication που δεν δούλευε για να μπεις στον λογαριασμό. Αν δεν το εχουν τι τα κλειδώνουν αστα ξεκλείδωτα να βαζει ο κοσμος οτι θελει μεσα.....Τι τους νοιαζει δικο τους ιεναι το τηλεφωνο???? Πραγματικα εχουν σπασει τα νευρα μου....Προσπαθω μεχρι τις 3 και 4 το πρωι να κανω την διαδικασία δυο μερες τωρα και τιποτα....Εχω γραψει στο forum με εχουν γραψει κανονικα μου πεταξαν ενα submited μια σταμπα και αυτο ηταν αντε τρεχα γύρευε...δεν ξερω αυτη η σταμπα που γραφει submited ειναι η εγκριση????Γιατι στο sms δεν ηρθε ποτε τιποτα....Οποιος ξερει παρακαλω ας μου απαντήσει ειμαι σε απόγνωση θελω οπωσδήποτε ελληνικα με ελληνική rom

 

Έτρεξες το MiFlashUnlock.exe;

 

Το προηγούμενο βήμα το έκανες;

3) Στο κινητό έχουμε συνδέσει τον MIUI account (αυτόν στον οποίο λάβαμε έγκριση για unlock, σε περίπτωση άλλου λογαριασμού το unclock ΔΕΝ θα δουλέψει καθώς θα βρει διαφορετικό λογαριασμό και δεν θα συνεχίσει).

Να συμπληρώσω πως και στο MiFlashUnlock και στο τηλέφωνο πρέπει να γίνει login με τους κωδικούς της αρχικής αίτησης ξεκλειδώματος.

 

Το μήνυμα δεν φτάνει ποτέ σε κάποιους αλλά η έγκριση έχει γίνει συνήθως. Δοκίμασε αν δεν το έχεις κάνει.

Edited by Bernie
Link to comment
Share on other sites

τι γινετε δεν μπορω να καταλαβω

 

Πρέπει να έχεις developer ρομ και να συνδεθείς με τα ίδια στοιχεία (ακριβως ) και στο τηλέφωνο και στο MiFlashUnlock.

Αν έχεις έγκριση και τρέξεις το MiFlashUnlock θα σου βγάζει ένα κινητό με ένα καλώδιο....Στο βγάζει;

 

Unlock Redmi Note 3 Bootloader

Δες το Part 2 : Bootloader Unlocking Process το βήμα 5

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Έτρεξες το MiFlashUnlock.exe;

 

Το προηγούμενο βήμα το έκανες;

 

Να συμπληρώσω πως και στο MiFlashUnlock και στο τηλέφωνο πρέπει να γίνει login με τους κωδικούς της αρχικής αίτησης ξεκλειδώματος.

 

Το μήνυμα δεν φτάνει ποτέ σε κάποιους αλλά η έγκριση έχει γίνει συνήθως. Δοκίμασε αν δεν το έχεις κάνει.

 

ναι παιδια ενοείτε οτι τα εχω κανει ολα και στο τηλεφωνο εχω βαλει τον λογαριασμο που εστειλα για αιτηση....Το θεμα ειναι οτι οταν ξεκιναει το εργαλειο οταν μπαινει μεσα και ειναι σε fastboot το κινητο μου αφου συνδέετε με τον λογαριασμο κατα το ψαξιμο για την εγκριση... πεταει το μηνυμα ''your device isnt suported by mi unlock' που σημαίνει ακομα δεν εχουν στειλει πιθανον την εγκριση. Δεν μπορω να υποθέσω κατι αλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να έχεις developer ρομ και να συνδεθείς με τα ίδια στοιχεία (ακριβως ) και στο τηλέφωνο και στο MiFlashUnlock.

Αν έχεις έγκριση και τρέξεις το MiFlashUnlock θα σου βγάζει ένα κινητό με ένα καλώδιο....Στο βγάζει;

 

Unlock Redmi Note 3 Bootloader

Δες το Part 2 : Bootloader Unlocking Process το βήμα 5

 

δεν μου βγαζει αυτην την εικονα μου πεταει το μυνημα ''your device isnt suported by mi unlock' αρα δεν εχει γινει η εγκριση. Δεν ξερω ομως γιατι τοση καθυστερηση. Εχω γραψει και στο forum στην αντίστοιχη περιοχή οτι δεν εχω λαβει ακομα την εγκριση....Ακομα περιμενω....

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

δεν μου βγαζει αυτην την εικονα μου πεταει το μυνημα ''your device isnt suported by mi unlock' αρα δεν εχει γινει η εγκριση. Δεν ξερω ομως γιατι τοση καθυστερηση. Εχω γραψει και στο forum στην αντίστοιχη περιοχή οτι δεν εχω λαβει ακομα την εγκριση....Ακομα περιμενω....

 

Ξανά κάνε αίτηση.. κάτι γίνεται.. Βάλε άλλον αριθμό αν δεν δέχεται τον δικό σου...

Link to comment
Share on other sites

Ξανά κάνε αίτηση.. κάτι γίνεται.. Βάλε άλλον αριθμό αν δεν δέχεται τον δικό σου...

 

δεν μπορω να ξανακάνω τωρα πηγαίνοντας στο site μου βγαζει αυτο οτι δηλαδη εχει γινει αιτηση και να περιμενω

 

Submitted. Please wait for the review

 

After your application is approved, we will send an SMS notification to your cell phone. If you have not got any info after 10 days, please post a thread in Complaints/Advice section of MIUI Global Forum.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να ξανακάνω τωρα πηγαίνοντας στο site μου βγαζει αυτο οτι δηλαδη εχει γινει αιτηση και να περιμενω

 

Submitted. Please wait for the review

 

After your application is approved, we will send an SMS notification to your cell phone. If you have not got any info after 10 days, please post a thread in Complaints/Advice section of MIUI Global Forum.

Είναι δεδομένο ότι σε ξεχάσανε λοιπόν.. Δεν έχεις καναν άλλο αριθμό;

Link to comment
Share on other sites

Ξανά κάνε αίτηση.. κάτι γίνεται.. Βάλε άλλον αριθμό αν δεν δέχεται τον δικό σου...

 

τον αριθμο του τηλεφωνου μου τον δεχτηκε μου εστειλε και sms για επαλήθευση τον εβαλα τοτε που έγινε η αιτηση αλλα ακομα ειμαι στο περιμενε. Δεν ειναι οτι δεν μπορω να κανω εισοδο κανω εισοδο κανονικα δεν ξεκολαει η διαδικασία γιατι μαλλον δεν μου εχουν στειλει την εγκριση.....Εγραψα και στο forum οπως γραφουν οι οδηγίες αλλα ακομα τιποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι δεδομένο ότι σε ξεχάσανε λοιπόν.. Δεν έχεις καναν άλλο αριθμό;

 

εχω κανει ηδη με τον αλλον αριθμο και εχω κανει ηδη την μια εγκριση αλλα μου λεει για να το ξανακανω θα πρεπει να περασει 1 μήνας....Δυο τηλεφωνα μου ήρθαν οπως ειπα το ενα το εκανα με τον δικο μου λογαριασμο αλλα το αλλο εκανα καινουριο πριν 20 μερες περιπου ωστε οταν ερθει να ειμαι ετοιμος....Με αυτον εχω θεμα....Η θα πρεπει να περιμενω ενα μηνα τωρα να κανω και το δευτερο με τον δικο μου λογαριασμο ή δεν ξερω τι αλλο.... Εκτος αν βρεθει καποιος αλλος χριστιανός να μου δωσει με τον δικο του αν εχει περασει μήνας....να το ξεκλειδωσω....

Link to comment
Share on other sites

Εκτος αν βρεθει καποιος αλλος χριστιανός να μου δωσει τον δικο του αν εχει περασει μήνας....να το ξεκλειδωσω....

 

Θα στον έδινα εγώ αλλά ξεκλείδωσα και ένα redmi 3 pro πριν καμιά 15 μέρες..

Αν βρω θα σου πω.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Θα στον έδινα εγώ αλλά ξεκλείδωσα και ένα redmi 3 pro πριν καμιά 15 μέρες..

Αν βρω θα σου πω.

 

να σε καλα φιλε μου και μονο που το ειπες....Τι να κανω θα περιμενω μπας και βρω καμια ακρη απο forum αλλιως πρεπει να βρω αλλον αριθμο κινητου που δεν εχω να ξανακανω την διαδικασία....πολυ φασαρία....για το τιποτα....Παντως αν βρεις κατι στειλε μου με pm...θα με υποχρεώσεις...Εγω φυσικα θα σβήσω οπως εκανα κσι στο αλλο τους συχρονισμους ωστε να μην περασει τιποτα μεσα στο τηλεφωνο παρα μονο θα κανω την διαδικασια μετα αφου μπει η νεα ελληνική ρομ βαζω τον αλλον λογαριασμο....Ετσι εκανα και στο αλλο τηλεφωνο και ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...