Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και παλι στην παρεα και ξανα συγχαρητηρια για τη δουλεια που κανετε και τη βοηθεια που δινετε.Λοιπον μου ηρθε μνμ απο xiaomi You've been granted the permission to unlock your device (Mi Account ...........). Download Mi Unlock Tool at http://en.miui.com/unlock/"αυτο σημαινει οτι κατεβαζω το προγραμμα και ξεκλειδωνω η χρειαζομαι και κατι αλλο?

ΝΑΙ κατεβάζεις και ξεκλειδώνεις.:cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οκ ευχαριστω πολυ.ειχα.διαβασει τις οδηγιες και μου εκανε εντυπωση οτι γραφει πως μπορει να κανει και 20 μερες να ερθει και μου ηρθε σε μια εβδομαδα.Δ εν ξερω αν παιζει ρολο το οτι ποσταρα και στο δικο τους site λεγοντας για το θεμα που εχω με το tethering και θελω να κανω root τη συσκευη να τρεξω το df tethering fix
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω πολυ.ειχα.διαβασει τις οδηγιες και μου εκανε εντυπωση οτι γραφει πως μπορει να κανει και 20 μερες να ερθει και μου ηρθε σε μια εβδομαδα.Δ εν ξερω αν παιζει ρολο το οτι ποσταρα και στο δικο τους site λεγοντας για το θεμα που εχω με το tethering και θελω να κανω root τη συσκευη να τρεξω το df tethering fix

 

Έπεσε ο αριθμός των αιτήσεων πλέον γι αυτό έρχεται γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω μετα απο 20 μερες περιπου τιποτα. Εγραψα στο αγγλικο φορουμ και μου βαλαν σταμπα ''submitted''. Τι σημαινει αυτο? Εχω wind αν επηρεαζει αυτο καπως.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι έτοιμος... Αfion

Τελικά υπάρχει προβλημα με το backup του twrp δεν δουλεύει σωστά,προχθές εκανα την ίδια ρομ που έχω τωρα την 7.3.2.0 και εχθές το βραδύ το ρουταρισα,το πρωί που το σύνδεσα στον υπολογιστή και μετα άρχισε να ζεσταίνεται αρκετά,ανέβαζε θερμοκρασία .

Είπα να το ξαναγυρίσω με το backup του twrp πριν το ροοτ,μπήκα στο twrp ξεκινάει το backup και σταματάει σε ενα σημείο,έκανα διάφορες ρυθμίσεις τιποτα,προφανώς το backup ειναι να το κάνεις πριν το ροοτ,απενεργοποίησα το Super SU απο τις ρυθμίσεις και δοκίμασα το το backup του twrp,οχι σταματάει σε ενα σημειο και δεν ολοκληρώνεται,το το backup του twrp το είχα πάρει σωστά,μου είχε βγάλει κανονικά ολα οκ και εχει και την ημερομηνία ποτε το πήρα.

Έχω κατεβάσει το apk για την google camera, πως θα την περάσω απο το MiPCSuite περνιότανε,πρεπε να την βαλέ στo φάκελο Download για να την περάσει να την κάνει εγκατάσταση,

.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει προβλημα με το backup του twrp δεν δουλεύει σωστά,προχθές εκανα την ίδια ρομ που έχω τωρα την 7.3.2.0 και εχθές το βραδύ το ρουταρισα,το πρωί που το σύνδεσα στον υπολογιστή και μετα άρχισε να ζεσταίνεται αρκετά,ανέβαζε θερμοκρασία .

Είπα να το ξαναγυρίσω με το backup του twrp πριν το ροοτ,μπήκα στο twrp ξεκινάει το backup και σταματάει σε ενα σημείο,έκανα διάφορες ρυθμίσεις τιποτα,προφανώς το backup ειναι να το κάνεις πριν το ροοτ,απενεργοποίησα το Super SU απο τις ρυθμίσεις και δοκίμασα το το backup του twrp,οχι σταματάει σε ενα σημειο και δεν ολοκληρώνεται,το το backup του twrp το είχα πάρει σωστά,μου είχε βγάλει κανονικά ολα οκ και εχει και την ημερομηνία ποτε το πήρα.

Έχω κατεβάσει το apk για την google camera, πως θα την περάσω απο το MiPCSuite περνιότανε,πρεπε να την βαλέ στo φάκελο Download για να την περάσει να την κάνει εγκατάσταση,

.

Ποιο twrp έχεις; Το δικό μου δεν έχει θέμα.

Το apk απλά το τρέχεις από μέσα. τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Ποιο twrp έχεις; Το δικό μου δεν έχει θέμα.

Το apk απλά το τρέχεις από μέσα. τίποτα άλλο

Το είχα κάνει αναβάθμιση τοτε που μου είχες δώσει το νεο και το είχα περάσει,αυτο τώρα είναι με το πορτοκαλί μέσα το μενού του.

Τοτε είχα την 7.2.2.0 και τώρα εχω την 7.3.2.0.:ninja::ninja:

3.2.0.1 γράφει το twrp

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει αναβάθμιση τοτε που μου είχες δώσει το νεο και το είχα περάσει,αυτο τώρα είναι με το πορτοκαλί μέσα το μενού του.

Τοτε είχα την 7.2.2.0 και τώρα εχω την 7.3.2.0.:ninja::ninja:

 

3.0.2-2

Μέσα από twrp πέρνα αυτό.. Οδηγιες ξέρεις που θα βρείς.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό που περιγράφεις, δεν θα έπρεπε να στο κάνει. Αυτό συμβαίνει μόνο όταν πας να κάνεις restore μιας ρομ που έχει πιο παλιό firmware, ;όχι οταν πας από lolipop σε lolίpop, όπως εδώ. Δοκίμασε με άλλη version του twrp, έχω διαπιστώσει ότι κυκλοφορούν αρκετές προβληματικές για το kenzo.
Link to comment
Share on other sites

3.0.2-2

Μέσα από twrp πέρνα αυτό.. Οδηγιες ξέρεις που θα βρείς.

οκ αυτο πρέπει να έχει πρόβλημα οπως φαίνεται εσυ έχεις 3.0.2-2 τώρα

Να το γράφει οτι έχει πρόβλημα στο backups αυτήν η εκδοσή που εχω τώρα.:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

οκ αυτο πρέπει να έχει πρόβλημα οπως φαίνεται εσυ έχεις 3.0.2-2 τώρα

Να το γράφει οτι έχει πρόβλημα στο backups αυτήν η εκδοσή που εχω τώρα.:ninja:

 

Αυτό που σου δίνω δεν είναι το Ελληνικό(πορτοκαλί) .

Δεν έχει θέματα απ΄οτι θυμάμαι..

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό που περιγράφεις, δεν θα έπρεπε να στο κάνει. Αυτό συμβαίνει μόνο όταν πας να κάνεις restore μιας ρομ που έχει πιο παλιό firmware, ;όχι οταν πας από lolipop σε lolίpop, όπως εδώ. Δοκίμασε με άλλη version του twrp, έχω διαπιστώσει ότι κυκλοφορούν αρκετές προβληματικές για το kenzo.

Ναι ακριβώς maria_1 σήμερα το διαπίστωσα και το αναφέρω ,θα περάσω το ποιο νεο twrp να δοκιμάσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που σου δίνω δεν είναι το Ελληνικό(πορτοκαλί) .

Δεν έχει θέματα απ΄οτι θυμάμαι..

Το δικο σου ποιο ειναι ανέβασε το αν ειναι να το περάσω,δεν με ενδιαφέρει το ελληνικό τα καταφέρνω χα χα :lol::lol: αρκετά με τα Αγγλικά μου:rolleyes::rolleyes::cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που σου δίνω δεν είναι το Ελληνικό(πορτοκαλί) .

Δεν έχει θέματα απ΄οτι θυμάμαι..

οκ το βρήκα αυτο ειναι

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Το δικο σου ποιο ειναι ανέβασε το αν ειναι να το περάσω,δεν με ενδιαφέρει το ελληνικό τα καταφέρνω χα χα :lol::lol: αρκετά με τα Αγγλικά μου:rolleyes::rolleyes::cool:

 

Τώρα έχω αυτό twrp3.0.2-2_by_mic_kenzo.zip

Είναι το Ελληνικό αλλά δεν το χω δοκιμάσει...

Το αλλο το είχα καιρο και ήταν σίγουρα οκ.

 

Αυτό που δίνεις είναι ίδιο με το πρώτο.. μην μπερδεύεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω αυτό twrp3.0.2-2_by_mic_kenzo.zip

Είναι το Ελληνικό αλλά δεν το χω δοκιμάσει...

Το αλλο το είχα καιρο και ήταν σίγουρα οκ.

 

Αυτό που δίνεις είναι ίδιο με το πρώτο.. μην μπερδεύεσαι..

οκ το βρήκα εγραψα και link νωρίτερα ευχαριστώ,αν δεις το γραφει οτι εχει η προηγούμενη εκδοσή πρόβλημα με το backups ,το γράφει κιόλας η χρήστες να σταματήσουν αυτην έκδοση γιατι υπάρχει πρόβλημα με το backups και την ανάκτηση των δεδομένων τους.

οκ θα περάσω το δικο σου τότε .

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόβλημα διάβασες ακριβώς.. Εγω δεν έχω κανένα θέμα. Δες σε ποια μπάντα εκπέμπει στην περιοχή σου η Q.(4G)

 

Στην Θεσσαλονίκη σε ποια συχνότητα εκπέμπει η wind 4g στα 800mhz ή/και στα 2600mhz?

Ξέρει κανείς?

Γιατί εάν είναι μόνο στα 800mhz μάλλον δεν θα πιάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω αυτό twrp3.0.2-2_by_mic_kenzo.zip

Είναι το Ελληνικό αλλά δεν το χω δοκιμάσει...

Το αλλο το είχα καιρο και ήταν σίγουρα οκ.

 

Αυτό που δίνεις είναι ίδιο με το πρώτο.. μην μπερδεύεσαι..

Το δικο σου ειναι σε twrp3.0.2-2_by_mic_kenzo.zip το αλλο ειναι twrp-3.0.2-2-kenzo.img θα το τρεξει κανονικά το zip το twrp,να το βάλω ετσι κατευθείαν σε zip,Οπως μου το έστειλες,????

Ναι το ειδα αυτό που εχω κ έβαλα link ειναι ιδιο μ αυτό που εχω περάσει κ έχει αυτο το πρόβλημα,να το κάνω εγκατάσταση το δικό σου όπως είναι.:rolleyes::rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα το pp αποφασισε refound και επίσης παρέλαβα από ευρωπαϊκή αποθήκη, παρατηρώ ότι είναι πολύ, ζεστό μετά από λίγο, φταίει άραγε η ρομ? Τα στοιχεία της είναι 5.1.1 lmy47v Miami 7 global 6.5.19 Beta τώρα τι? Εχω παρει κωδικό ξεκλειδώματος, ευχαριστώ

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα λινκ με το site της xiaomi που ποσταρουμε για να ερθει πιο γρηγορα το sms ...?>

 

Αυτο εδω ειναι ? http://en.miui.com/forum.php

 

Εγω εχω κανει ενα με το δικο μου λογαριασμό και περιμενω αλλο ενα με αλλον λογαριασμο αλλα ακομα δεν μου το δινει. Και το πρωτο που εκανα δεν ήρθε ποτε το sms. Απλα πηγα και μου εβγαλε να κατεβασω το tool. Δεν ξερω αν αυτο σημαινει οτι εχει εγκριθει....Εστειλα και μυνημα στο forum στο τμήμα για τις αιτήσεις. Ακομα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με official αγγλόκινεζικη έχει δοκιμάσει άλλο font εκτός από το Helvetica; κάτι δεν μου αρέσει και στο Gmail λόγω των fonts νομίζω δεν διακρίνονται τα διαβασμένα από τα αδιάβαστα μηνύματα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Το δικο σου ειναι σε twrp3.0.2-2_by_mic_kenzo.zip το αλλο ειναι twrp-3.0.2-2-kenzo.img θα το τρεξει κανονικά το zip το twrp,να το βάλω ετσι κατευθείαν σε zip,Οπως μου το έστειλες,????

Ναι το ειδα αυτό που εχω κ έβαλα link ειναι ιδιο μ αυτό που εχω περάσει κ έχει αυτο το πρόβλημα,να το κάνω εγκατάσταση το δικό σου όπως είναι.:rolleyes::rolleyes:

Κάνε αποσυμπίεση και βάλε μόνο το αρχείο .img.

Παιδια ενα λινκ με το site της xiaomi που ποσταρουμε για να ερθει πιο γρηγορα το sms ...?>]

Ποστάρεις δεν ποστάρεις.. ίδιο χρόνο θα κάνει..

Καλησπέρα, σήμερα το pp αποφασισε refound και επίσης παρέλαβα από ευρωπαϊκή αποθήκη, παρατηρώ ότι είναι πολύ, ζεστό μετά από λίγο, φταίει άραγε η ρομ? Τα στοιχεία της είναι 5.1.1 lmy47v Miami 7 global 6.5.19 Beta τώρα τι? Εχω παρει κωδικό ξεκλειδώματος, ευχαριστώ

Αν το δουλέψεις λογικά θα στρώσει η θερμοκρασία του..

Βέβαια είναι η ευκαιρία για ξεκλείδωμα...;)

Link to comment
Share on other sites

 

Αν το δουλέψεις λογικά θα στρώσει η θερμοκρασία του..

Βέβαια είναι η ευκαιρία για ξεκλείδωμα...;)

 

Ποιον οδηγο να ακολουθήσω σύμφωνα με την ροκ που έχω;

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Ποιον οδηγο να ακολουθήσω σύμφωνα με την ροκ που έχω;

 

Η αυτόματη διόρθωση πάει σύννεφο.. :lol::lol:

Ξεκλειδώνεις απέυθείας με την ρομ που είσαι..διαβασε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη διόρθωση πάει σύννεφο.. :lol::lol:

Ξεκλειδώνεις απέυθείας με την ρομ που είσαι..διαβασε εδώ

 

ο θεος Τ9 μιλησε....

ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτη που εχω ειναι η Οfficial global stable?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...