Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Geoanto555 ρίξε μια ματιά και στο δικό μου screenshot please

Το θέμα είναι αν έχεις πραγματικά πρόβλημα και όχι το τι δείχνει αυτό;

Εγώ το έχω ρουταρει από την αρχή και δεν έχω κανένα battery drain. Ούτε shell, ούτε τίποτα

Το συνδέεις γενικά στον υπολογιστή;

Και πες μας αν θυμάσαι ποιο SU φλάσαρες.

Μη πέσετε να με φάτε αλλά έκανα ένα μίνι συγκριτικό του κινητού μας με τον βασιλιά Samsung S7

Στάθηκε καλά δίπλα στον βασιλιά ή μου φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2016-06-12 12:46 The item has arrived in the country of destination ...πειτε μου οτι μπηκε Ελλαδα!!

 

Και σε μένα το tracking της Singapore Post το ίδιο περίπου γράφει: Jun 06, 2016 11:20 pm Arrival at Destination Post (Country: GR)

Το θέμα όμως είναι ότι στ ΕΛΤΑ γράφει: SEND ITEM ABROAD 03-06-2016 19:01 SINGAPORE.

 

2016-06-09 07:39

NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2016-06-12 20:54

2016-06-12 12:46

The item has arrived in the country of destination

2016-06-10 10:57

 

The item is on transport to the country of destination

2016-06-09 07:39

The item is at the PostNL sorting center

2016-06-06 04:14

The item is ready for shipment

2016-06-02 22:03

The item is pre-advised

 

στα ΕΛΤΑ ειμαι ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 09-06-2016 07:39 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν έχεις πραγματικά πρόβλημα και όχι το τι δείχνει αυτό;

.

 

Δεν έχω γενικά πρόβλημα .απλά το είδα και λέω μήπως γίνεται κάτι που δεν το έχω καταλάβει μέχρι τώρα .. Είναι λίγες οι μέρες που το έχω... Θα δείξει .

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω γενικά πρόβλημα .απλά το είδα και λέω μήπως γίνεται κάτι που δεν το έχω καταλάβει μέχρι τώρα .. Είναι λίγες οι μέρες που το έχω... Θα δείξει .

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Αυτό που περιγράφεις είναι το sleepy modem issue, το οποίο διορθώθηκε από την 7.3.2 και μετά. Απλά έχουν μείνει λάθος ενδείξεις στα στατιστικά, αναφέρεται και από άλλους.

Δεν έχεις κάποιο θέμα, γιατί αν όντως δεν είχε σήμα θα σου ερχόντουσαν σε μνμ οι κλήσεις.

Απλά το battery graph έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω γενικά πρόβλημα .απλά το είδα και λέω μήπως γίνεται κάτι που δεν το έχω καταλάβει μέχρι τώρα .. Είναι λίγες οι μέρες που το έχω... Θα δείξει .

 

Παρακολούθησε το λίγο αυτές τις μέρες.

xaik και stratosmav

να μας διαολο-στείλουν.

 

Γεια σου ρε Μαρία..

Link to comment
Share on other sites

 

Το συνδέεις γενικά στον υπολογιστή;

Και πες μας αν θυμάσαι ποιο SU φλάσαρες

 

Όχι δεν το συνδεω. Όταν φλασαρα την ελληνική το είχα συνδεσει προφανώς , αλλά ούτε τότε είχα το shell..

Πάντα φλασαρω το τελευταίο stable και όχι το beta, δηλαδή το 2.65 stable su νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς παιδιά πιο πάνω που περιμένετε τα κινητά γράψτε εδώ.

Και εγώ τα ίδια με την Μαρία. Δεν έχω θέμα με shell.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ εχεις τώρα??Εγω δεν το έκανα ροοτ γιαυτό το λόγο ,γιατί εχουν εμφανιστεί σε πολλα άτομα προβλήματα μετά απο ροοτ στην συσκευή μας και το shell.

Εγώ λέω να το δοκιμάσεις. Σε όσες ρομ δοκιμασα ποτέ δεν είχα drain από το ροοτ. Αν πάλι εμφανιστεί σε εσένα, το πολύ πολύ απενεργοπειεις το su μέσα από τις ρυθμισεις η κάνεις dirty flash ξανά την ρομ, χωρίς να χάσεις data...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το συνδεω.

 

Το πρόβλημα ξεκινάει (λένε) όταν το συνδέεις στον υπολογιστή και λύνεται με επανακκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, άσχετο... τώρα που ήρθε το καλοκαίρι σαν να μην μου κάθεται πολύ καλα η μαυριλα και μου έρχεται να δώσω το κιν στην αδερφή μου και να το ξανά αγοράσω σε silver.. Βλακεια λέτε? Εσείς σε τι χρώματακι το έχετε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημα ξεκινάει (λένε) όταν το συνδέεις στον υπολογιστή και λύνεται με επανακκίνηση.

 

Γεια σου geo! Έτσι εξηγείται τότε, πάλι καλά που ψιλοσιχαινομαι τα windows, χαχα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, άσχετο... τώρα που ήρθε το καλοκαίρι σαν να μην μου κάθεται πολύ καλα η μαυριλα και μου έρχεται να δώσω το κιν στην αδερφή μου και να το ξανά αγοράσω σε silver.. Βλακεια λέτε? Εσείς σε τι χρώματακι το έχετε?

Χρυσό Μαρία. Απορώ που δεν το πήρες σε χρυσό από την αρχή. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, άσχετο... τώρα που ήρθε το καλοκαίρι σαν να μην μου κάθεται πολύ καλα η μαυριλα και μου έρχεται να δώσω το κιν στην αδερφή μου και να το ξανά αγοράσω σε silver.. Βλακεια λέτε? Εσείς σε τι χρώματακι το έχετε?

Γεια σου geo! Έτσι εξηγείται τότε, πάλι καλά που ψιλοσιχαινομαι τα windows, χαχα :)

 

Και εγώ να σου πω έλεγα για χρυσό αλλά λέω ... μικρή κοινωνία.. μην μας παρεξηγήσουν:lol::lol::p:p(:shock::scared:)

και το πήρα μαύρο.. Το μετάνιωσα βέβαια..

:offtopic:linux δουλεύεις;:offtopic:

Γιώργος.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Χρυσό Μαρία. Απορώ που δεν το πήρες σε χρυσό από την αρχή. :)

 

Αυτή η χαζοκορνιζα γύρω από την οθονη με έφαγε ρε Κυριακο, και τώρα το μετάνιωσα!

Να φανταστεις είναι το μόνο μου μικροπρόβλημα με το τηλέφωνο, είμαι ικανή να ξαναγορασω το ίδιο :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις είναι το sleepy modem issue, το οποίο διορθώθηκε από την 7.3.2 και μετά. Απλά έχουν μείνει λάθος ενδείξεις στα στατιστικά, αναφέρεται και από άλλους.

Δεν έχεις κάποιο θέμα, γιατί αν όντως δεν είχε σήμα θα σου ερχόντουσαν σε μνμ οι κλήσεις.

Απλά το battery graph έχει θέμα.

Ευχαριστώ Μαρία! Μήνυμα δεν είχα από χαμένη κλήση αλλά δεν ήξερα και αν δοκίμασε να με πάρει κανείς εκείνες τις ώρες. Θα το τεστάρω και εγώ τώρα αλλά πως να το αφήσεις από τα χέρια σου... Πείτε κανένα τρόπο.... Χά χα χα

Ασημι το δικό μου το είχα δει σε ένα φίλο και μου άρεσε αρκετά... Βέβαια κοίταξα μήπως έπαιρνα το γκρι από Ελλάδα όταν δεν ήρθε από Κίνα αλλά πάλι καλά μόνο ασημί είχαν διαθέσιμο εκείνες τις μέρες...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ να σου πω έλεγα για χρυσό αλλά λέω ... μικρή κοινωνία.. μην μας παρεξηγήσουν:lol::lol::p:p(:shock::scared:)

και το πήρα μαύρο.. Το μετάνιωσα βέβαια..

:offtopic:linux δουλεύεις;:offtopic:

Γιώργος.

 

Εμ την πάτησες κι εσύ, τα προσχήματα μας φαγαμε σ' αυτή τη χώρα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ να σου πω έλεγα για χρυσό αλλά λέω ... μικρή κοινωνία.. μην μας παρεξηγήσουν:lol::lol::p:p(:shock::scared:)

και το πήρα μαύρο.. Το μετάνιωσα βέβαια..

Γιώργος.

Τι θες να πεις δηλαδή εγώ που το έχω σε χρυσό το μαστιγώνω το δελφίνι; :whip::whip::whip: Έχω και τρεις πήχες μουστάκι και ένα κούτελο στην κοινωνία ναούμε.

:lol::lol::lol:

Μαρία ποτέ δεν είναι αργά. :)

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να το δοκιμάσεις. Σε όσες ρομ δοκιμασα ποτέ δεν είχα drain από το ροοτ. Αν πάλι εμφανιστεί σε εσένα, το πολύ πολύ απενεργοπειεις το su μέσα από τις ρυθμισεις η κάνεις dirty flash ξανά την ρομ, χωρίς να χάσεις data...

οκ θα το δοκιμάσω αφού δεν παρουσιάζεται το πρόβλημα καλύτερα με ρουτ να είναι κινητό .

Ναι έχω πάρει και backup την ρομ μέσω TWRP αν δω οτι εχει κάποιο πρόβλημα με αυτά που γράφουν ,ξαναγυρνάω μεσω backup

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τωρά έχω άλλο θέμα :-P

Θέλει η γυναίκα μου το Red Mi Note 3 Pro γιατί το βρήκαμε στον γλυκουλη στα 180 ευρώ..

 

Αξίζει τα λεφτά του? Ή να της πάρω το ΜΙ4 4G που είναι στην ίδια τιμή??

 

Και τέλος, για να καταλάβω

Το

Red Mi Note 3 Pro και το Mi Note Pro

Ποια είναι η διαφορά τους? Ποιο είναι καλύτερο και πιο είναι πιο καινούργιο?

 

Παιδιά μπορεί να μου απαντήσει κάποιος εδώ παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

Τι θες να πεις δηλαδή εγώ που το έχω σε χρυσό το μαστιγώνω το δελφίνι; :whip::whip::whip: Έχω και τρεις πήχες μουστάκι και ένα κούτελο στην κοινωνία ναούμε.

:lol::lol::lol:

 

Ωχ.. δικός μας είσαι κ εσύ..:lol::lol:

Περιμένω επισκέπτη διαχειριστή σήμερα κανονίστε.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Μαρία! Μήνυμα δεν είχα από χαμένη κλήση αλλά δεν ήξερα και αν δοκίμασε να με πάρει κανείς εκείνες τις ώρες. Θα το τεστάρω και εγώ τώρα αλλά πως να το αφήσεις από τα χέρια σου... Πείτε κανένα τρόπο.... Χά χα χα

Ασημι το δικό μου το είχα δει σε ένα φίλο και μου άρεσε αρκετά... Βέβαια κοίταξα μήπως έπαιρνα το γκρι από Ελλάδα όταν δεν ήρθε από Κίνα αλλά πάλι καλά μόνο ασημί είχαν διαθέσιμο εκείνες τις μέρες...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Μία χαρά το ασήμι! Καλύτερα που σου έκατσε έτσι...

Αν έχεις το κιν κάνα δίωρο χωρίς να το χρησιμοποιείς , πάρε τηλ στον...εαυτό σου! Να δεις αν χτυπάει :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, άσχετο... τώρα που ήρθε το καλοκαίρι σαν να μην μου κάθεται πολύ καλα η μαυριλα και μου έρχεται να δώσω το κιν στην αδερφή μου και να το ξανά αγοράσω σε silver.. Βλακεια λέτε? Εσείς σε τι χρώματακι το έχετε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γεια σου geo! Έτσι εξηγείται τότε, πάλι καλά που ψιλοσιχαινομαι τα windows, χαχα :)

 

Εγω φιλε τα κινητα μου τα θελω μονο μαυρα, αλλα για καποιο λογο ηρθε σε ασπρο και το λατρεψα στο προτινω ειμαι ναρα......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου απαντήσει κάποιος εδώ παρακαλώ?

Να της πάρεις το Redmi Note 3 pro 3/32 και μην το σκέφτεσαι καθόλου! Είναι καλύτερο από τα προαναφερθέντα, θα της αρέσει πολύ !

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ θα το δοκιμάσω αφού δεν παρουσιάζεται το πρόβλημα καλύτερα με ρουτ να είναι κινητό .

Ναι έχω πάρει και backup την ρομ μέσω TWRP αν δω οτι εχει κάποιο πρόβλημα με αυτά που γράφουν ,ξαναγυρνάω μεσω backup

Αν έχεις και backup, τότε no problem. Ρουταρε το, απορω που δεν το έχεις κάνει ήδη :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω φιλε τα κινητα μου τα θελω μονο μαυρα, αλλα για καποιο λογο ηρθε σε ασπρο και το λατρεψα στο προτινω ειμαι ναρα......

 

Χαχα, οκ, καταγράφηκε, thanks για την γνώμη!

Link to comment
Share on other sites

Τι θες να πεις δηλαδή εγώ που το έχω σε χρυσό το μαστιγώνω το δελφίνι; :whip::whip::whip: Έχω και τρεις πήχες μουστάκι και ένα κούτελο στην κοινωνία ναούμε.

:lol::lol::lol:

Μαρία ποτέ δεν είναι αργά. :)

Και εγω το εχω σε χρυσό,μαζι μια με 2 μέρες διαφορά το πήραμε και από το ίδιο μαγαζί και είναι φοβερό σε χρυσό τελικά,είχα εγω περισσότερους ενδιασμους απο εσας άλλα μόλις το παρέλαβα κ το είδα μου άρεσε πολύ.

Όλοι οι φιλοι μου που το έχουν δει τρελάθηκαν και οι αντρες που το ειδαν το ενέκριναν αμεσως και τους άρεσε σε όλους,δεν είναι εκείνο το έντονο το χρυσό σε κίτρινο,αυτο που έβαλαν στο δικο μας ειναι πολύ συμπαθητικό και εντυπωσιακό παράλληλα το χρώμα του.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τωρά έχω άλλο θέμα :-P

Αξίζει τα λεφτά του? Ή να της πάρω το ΜΙ4 4G που είναι στην ίδια τιμή??

Και τέλος, για να καταλάβω ,Το

Red Mi Note 3 Pro και το Mi Note Pro

Ποια είναι η διαφορά τους? Ποιο είναι καλύτερο και πιο είναι πιο καινούργιο?

 

Εδώ μέσα γενικά δεν κάνουμε συγκρίσεις.

Τα λεφτά του τα αξίζει και με το παραπάνω.. το mi4 πάλιωσε πια.

Το mi note pro είναι τούμπανο.. αλλά και το rn3pro δεν πάει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...