Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα συμφορουμίτες,

Είμαι λίγο άσχετη με τα νέα κινητά και διαβάζω εδώ τις αναλύσεις σας και μου φαίνονται λίγο "κινέζικες" για μένα.

Θέλω να παραγγείλω Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2GB RAM 16GB, βασικά με ενδιαφέρει η κάμερα που έχει 16mp.

Είναι καλή ή μάλλον να ρωτήσω πιο συγκεκριμένα είναι καλύτερη από ένα samsung με 13mp κάμερα;

Χθες συγκεκριμένα μια κοπέλα είχε το Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB RAM 32GB έβγαλε φωτό βράδυ σε μαγαζί και δεν ήταν τόσο καλές(όχι φωτεινές, αν και με φλας τράβηξε). Ενώ μια άλλη είχε ένα samsung με 13mp κάμερα και έβγαλε πιο φωτεινές φωτό που φαίνονταν τα χρώματα. Όντως είναι έτσι όπως είδα ή κάτι άλλο ήταν;

Και κάτι ακόμα κάτι γράφετε για official rom κλπ. Αν παραγγείλω με αυθεντική ρομ είναι εύκολο για μια άσχετη σαν εμένα να εγκαταστήσω ελληνικά γιατί δεν θέλω αγγλικά, δεν είμαι και τόσο εξπερ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και με συγχωρείτε για τις ίσως ανόητες ερωτήσεις αλλά δεν ξέρω τίποτα από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδή στα τελευταία μηνύματα γίνεται κουβέντα για την google cam, και επειδή κάποια posts πιο πίσω είχαμε μια κουβέντα με τον geonanto555, διαπιστώσαμε πως σίγουρα με την google cam βγαίνουν με διαφορά καλύτερες οι πανοραμικές. Όσον αφορά τις απλές φωτό, δεν έχω καταλήξει ακόμη... επίσης, εγώ με την 7.3.6 ακόμη δεν είδα να γίνεται να βγάζεις σέλφι με το δακτυλικό αποτύπωμα...

 

Με "μαμά" κάμερα και focus πάνω στον φοίνικα (μέγεθος φωτογραφίας 7,13 mb)

https://c3.staticflickr.com/8/7422/27013489234_028c455af3_z.jpg' alt='27013489234_028c455af3_z.jpg'>[/img]

 

Με google cam και focus πάνω στον φοίνικα(μέγεθος φωτογραφίας 4,74 mb)

%5Burl=https%3A//flic.kr/p/J32Bim%5D%5Bimg%5Dhttps://c3.staticflickr.com/8/7739/27589931106_88d12409a7_z.jpg[/img]

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,υπαρχει καποια λυση για το προβλημα με το jack που εχει το κινητο μας?Και στις υπολοιπες ρομ συμβαινει αυτο?Ειμαι με china dev και εχω σκοπο να παω σε stable.Σε ποια εκδοση να παω σε stable?Δεν εχω αναγκη να ειναι στα ελληνικα μιας και στα αγγλικα το δουλευω.Εχω αναγκη ομως να το κανω ροοτ.Μονο με αιτηση για unlock 8α μπορεσω να του αλλαξω ρομ?Ποιον οδηγο να ακολουθησω.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο άσχετη με τα νέα κινητά και διαβάζω εδώ τις αναλύσεις σας και μου φαίνονται λίγο "κινέζικες" για μένα.Θέλω να παραγγείλω Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2GB RAM 16GB, βασικά με ενδιαφέρει η κάμερα που έχει 16mp.

Είναι καλή ή μάλλον να ρωτήσω πιο συγκεκριμένα είναι καλύτερη από ένα samsung με 13mp κάμερα;

Χθες συγκεκριμένα μια κοπέλα είχε το Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB RAM 32GB έβγαλε φωτό βράδυ σε μαγαζί και δεν ήταν τόσο καλές(όχι φωτεινές, αν και με φλας τράβηξε). Ενώ μια άλλη είχε ένα samsung με 13mp κάμερα και έβγαλε πιο φωτεινές φωτό που φαίνονταν τα χρώματα. Όντως είναι έτσι όπως είδα ή κάτι άλλο ήταν;

Και κάτι ακόμα κάτι γράφετε για official rom κλπ. Αν παραγγείλω με αυθεντική ρομ είναι εύκολο για μια άσχετη σαν εμένα να εγκαταστήσω ελληνικά γιατί δεν θέλω αγγλικά, δεν είμαι και τόσο εξπερ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και με συγχωρείτε για τις ίσως ανόητες ερωτήσεις αλλά δεν ξέρω τίποτα από αυτά.

 

Δεν ξέρω με τι Samsung το σύγκρινες αλλά το κινητό πάσχει λίγο σε νυχτερινές φώτογραφίες.

Την ημέρα από την άλλη είναι κατηγόρίας s5.(αρκετά καλό δλδ)

Εγω θα σου πρότεινα αν το πάρεις να το παραγγείλεις με dev ρομ .Τα από εκεί και πέρα είναι εύκολα και μπορεί να τα κάνει ο καθένας.

 

dimis_pj δεν ξέρω τι θα επέλεγα.. Το σημείο που εστιάζεις είναι αισθητά πιο φωτεινό με την gοοgle cam αλλά γενικά τα χρώματα μου αρέσουν πολύ περισσότερο στην μαμά κάμερα..

Νομίζω η επιλογή πάει με τις συνθήκες φωτογράφισης..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με τι Samsung το σύγκρινες αλλά το κινητό πάσχει λίγο σε νυχτερινές φώτογραφίες.

Την ημέρα από την άλλη είναι κατηγόρίας s5.(αρκετά καλό δλδ)

Εγω θα σου πρότεινα αν το πάρεις να το παραγγείλεις με dev ρομ .Τα από εκεί και πέρα είναι εύκολα και μπορεί να τα κάνει ο καθένας.

Σ' ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα επέλεγα.. Το σημείο που εστιάζεις είναι αισθητά πιο φωτεινό με την gοοgle cam αλλά γενικά τα χρώματα μου αρέσουν πολύ περισσότερο στην μαμά κάμερα..

Νομίζω η επιλογή πάει με τις συνθήκες φωτογράφισης..

 

Και εγώ νομίζω από μια πρώτη ματιά ότι η μαμά είναι καλύτερη την ημέρα... Έχει και ποιο ζωντανά χρώματα . Η Google cam από την άλλη έχει και μερικά παιχνιδάκια παραπάνω για διάφορες καταστάσεις..Google camera https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160612/49cbc69f886968a4122f54de9b896f09.jpg μαμά camera https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160612/915d8802a529b16a9bcf5fcd7be8eefc.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Μη πέσετε να με φάτε αλλά έκανα ένα μίνι συγκριτικό του κινητού μας με τον βασιλιά Samsung S7 :lol::lol::X

 

έχετε υπόψιν σας δεν το κατέχω πολύ το άθλημα. Κοι τα δύο κινητά είναι στο αυτόματο με HDR

και τα αποτελέσματα:

 

Samsung με εστίαση στην μπλε πέτρα πίσω,περίπου 10mb

 

RedMi Note 3 Pro με την ίδια εστίαση περιπου 4mb

 

και

 

Samsung s7 περίπου 10mb

 

Redmi Note 3 Pro περίπου 3.66mb

 

Να τονίσω ότι δεν φημίζομαι για τις φωτογραφικές μου ικανότητες. Οι λήψεις έγιναν γρήγορα και στα δύο κινητα κάνοντας απλά εστίαση και δώσε πόνο μρ την πρώτη λήψη..

 

Και τέλος εδώ δείγματα γενικά από to Note 3 Pro

Γκράφιτι Ερτ3

Μέγας Αλέξανδρος εστίαση

Στον λευκό τον πύργο πήρα τα φιλιά της :p

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό εσείς τι καταλαβαίνετε; ότι όταν το αφήνω στην άκρη δεν έχει σήμα; η κάνω λάθος; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160612/8ccc21cbeeb2a86b1a408f7ef1a3ab81.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα μόλις αγόρασα το κινητό ξεκλείδωσα και έβαλα ελληνική 7.3.2 δεύτερη φόρτιση με πολύ λίγο χρόνο οθόνης κ μεγάλο battery drain από shell...ξέρει κανείς τι είναι?? μετά το flash της ελληνικής είχα κάνει Wipe Data + Wipe Cache + Wipe Dalvik Cache.Λέτε να κάνω και ένα Wipe Internal Storage μήπως ξεκολλήσει??Θα χρησιμοποιήσω usb-otg για να ξαναφλασάρω την rom.Επίσης έχω παρατηρήσει έντονη θερμοκρασία όταν φορτίζει στην πλάτη....

 

http://s33.postimg.org/4dpajto7f/13405478_1270542856290935_544564785_o.jpg

 

http://s33.postimg.org/665out7ez/13453325_1270543562957531_1337191398_o.jpg

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το ρουταρες γι αυτό λογικά. Κάνε επανεκκίνηση θα στρώσει.

 

δεν έπρεπε να ρουταρω??επανεκκίνηση με τον τρόπο που είπα λες?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μη πέσετε να με φάτε αλλά έκανα ένα μίνι συγκριτικό του κινητού μας με τον βασιλιά Samsung S7 :lol::lol::X

 

έχετε υπόψιν σας δεν το κατέχω πολύ το άθλημα. Κοι τα δύο κινητά είναι στο αυτόματο με HDR

και τα αποτελέσματα:

 

Samsung με εστίαση στην μπλε πέτρα πίσω,περίπου 10mb

 

RedMi Note 3 Pro με την ίδια εστίαση περιπου 4mb

 

και

 

Samsung s7 περίπου 10mb

 

Redmi Note 3 Pro περίπου 3.66mb

 

Να τονίσω ότι δεν φημίζομαι για τις φωτογραφικές μου ικανότητες. Οι λήψεις έγιναν γρήγορα και στα δύο κινητα κάνοντας απλά εστίαση και δώσε πόνο μρ την πρώτη λήψη..

 

Και τέλος εδώ δείγματα γενικά από to Note 3 Pro

Γκράφιτι Ερτ3

Μέγας Αλέξανδρος εστίαση

Στον λευκό τον πύργο πήρα τα φιλιά της :p

 

Καλό... ποιά rom έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έπρεπε. Ξέρω ότι όσοι το κάνουν ή πολλοί από αυτούς έχουν θέμα.. Κάνε μία απλή επανεκκίνηση για αρχή.
Link to comment
Share on other sites

δεν έπρεπε να ρουταρω??επανεκκίνηση με τον τρόπο που είπα λες?

Οχι δεν συστήνεται το ρουτ εμφανίζει αυτο που εγραψες το shell και ρουφάει την μπαταρια και εγω ήθελα να το εχω ροοτ αλλα δεν το έκανα γιαυτό το λόγω,διάβασε εδω λίγο.

Τα σχόλια διαβασε.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Ερώτηση: προερχόμενος από ported miui σε Huawei ideos x5 Pro μπορούσα να βάλω στην αρχική οθόνη widget.

Σήμερα πρώτη μέρα με το τούμπανο redmi note 3 Pro και ομολογώ ότι δεν κατάφερα να βάλω widget.

Παίζει κάτι με το original miui??

Φοράω Global stable 7.3.2

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό... ποιά rom έχεις;

 

7.3.2.0 Global Stable.

Τα Nexus με κούρασαν με τα βάλε βγάλε Ρομ οπότε σταθερά να μη ασχολούμαι εγω!! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό εσείς τι καταλαβαίνετε; ότι όταν το αφήνω στην άκρη δεν έχει σήμα; η κάνω λάθος; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160612/8ccc21cbeeb2a86b1a408f7ef1a3ab81.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Ποια ρομ φοράς? Ποια version?

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι δεν συστήνεται το ρουτ εμφανίζει αυτο που εγραψες το shell και ρουφάει την μπαταρια και εγω ήθελα να το εχω ροοτ αλλα δεν το έκανα γιαυτό το λόγω,διάβασε εδω λίγο.

Τα σχόλια διαβασε.

 

Εγώ το έχω ρουταρει από την αρχή και δεν έχω κανένα battery drain. Ούτε shell, ούτε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία official dev 7.6.5. 2 Sim πάνω. Δεν είναι ροοτ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160612/5bf66fe469ea8a17ca5a445a9162cc48.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ φοράς? Ποια version?

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ το έχω ρουταρει από την αρχή και δεν έχω κανένα battery drain. Ούτε shell, ούτε τίποτα

Ποια ρομ εχεις τώρα??Εγω δεν το έκανα ροοτ γιαυτό το λόγο ,γιατί εχουν εμφανιστεί σε πολλα άτομα προβλήματα μετά απο ροοτ στην συσκευή μας και το shell.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

η ελληνικη ρομ δεν ειναι pre rooted?? δεν παρουσιαζει αυτο το θεμα?

Ναι ακριβώς η ελληνική ειναι pre rooted και δεν παρουσιάζει το shell.:cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

2016-06-12 12:46 The item has arrived in the country of destination ...πειτε μου οτι μπηκε Ελλαδα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι ακριβώς η ελληνική ειναι pre rooted και δεν παρουσιάζει το shell.:cool::cool:

 

αλλος ενας λογος να μπει ελληνικη λοιπον :D

Link to comment
Share on other sites

2016-06-12 12:46 The item has arrived in the country of destination ...πειτε μου οτι μπηκε Ελλαδα!!

 

Και σε μένα το tracking της Singapore Post το ίδιο περίπου γράφει: Jun 06, 2016 11:20 pm Arrival at Destination Post (Country: GR)

Το θέμα όμως είναι ότι στ ΕΛΤΑ γράφει: SEND ITEM ABROAD 03-06-2016 19:01 SINGAPORE.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...