Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@stratosmav

Ήσουν τόσο καταιγιστικός, που δε μπορεί κάποιος να διαφωνήσει με τα γραφόμενα σου...;)

 

Ας μην έχουν αυταπάτες μερικοί ότι με την κουμπότρυπα (χα χα καλό!!) μπορούν να πλησιάσουν το "πηγάδι"...:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Redmi Note 3: http://postimg.org/gallery/5ozy7qb0/

Redmi Note 2: http://postimg.org/gallery/2fa7j8x8/

Δεν μπορουσα να τις βγαλω και ολες απο το ιδιο σημειο σε καποιες εχω κουνηθει και λιγο αλλα νομιζω συμπερασματα μπορουμε να βγαλουμε στο 3αρι εχω προσθεσει και καποιες που τρανηξα ξεχωριστα για πειτε ποιο θεωρειται καλυτερο ?

 

Στο Redmi Note 3 έχεις ROM την 7.3... ή την 7.2.... ;

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο ε? επίσης ξέρω λίγα περισσότερα απο τον μέσο όρο που παίρνει ένα κινητό τα βάζει όλα στο αυτόματο και ανεβάζει συγκριτικές φωτογραφίες.

Ίσως να βοηθάει και το ότι έχω αλλάξει 3-4 dslr τα τελευταία 15 χρονια! Ε κάτι σκαμπαζουμε απο φωτογραφία....

 

Περίεργο γιατί να είναι.. Μήπως το βλέπεις εσύ έτσι; Σε μένα είναι η δουλειά μου..

Καταρχήν δεν βλέπω να έχεις καν το κινητό άρα δεν βλέπω να έχεις ιδέα για τι μιλας..όταν παραλάβεις μου λες.. (για χειροκίνητες ρυθμίσεις)

Και κάτι ακόμη για να το κλεισω εδώ...

Ο μέσος χρήστης.. έξυπνε. ξέρει να βγάζει έτσι φωτογραφίες (στο αυτόματο). Άρα αυτό πρέπει να δει..

Τα υπόλοιπα αν θες INBOX.

Link to comment
Share on other sites

Με τα λεφτά που κανει το s7 παίρνεις το rn3 pro και μία αξιοπρεπή DSLR και καθαρίσες ... αν ξέρεις να την χειρίζεσαι βέβαια... αν δεν ξέρεις κόμπακτ και σου μένουν και λεφτά στην τσέπη. Δυστυχώς ακόμα δεν υπάρχει η μπάντα που παίζει τα πάντα ... στο μέλλον ίσως.

 

Στάλθηκε από το ThL W200S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

καλά ας αφήσουμε τις υπερβολές. Χωρίς να έχω δει δείγματα του s7 είμαι σίγουρος ότι δεν θα φτάνει ούτε το επίπεδο μιας dslr των 400 ευρώ. Ακόμα και να βάλεις στην dslr όλα στο αυτόματο και το κινητό σε Φουλ παραμετροποίηση η διαφορά ειναι μεγάλη. Απλά και μόνο λόγο του μεγέθους του φακού και του αισθητήρα.

Το παιδι που γράφει αυτά για το s7 βλέπει πρωφανος στο κινητό την φωτογραφία που αποτύπωσε με το κινητό,ας την βάλει σε εναν υπολογιστή να δει τι αποτύπωσε και πως φαίνεται εκεί ,ποσο διαφορετικά και δεν μπορώ να ακούω χαζα όμως και να αντισταθμίζουμε μεχρι σήμερα κανένα κινητό δεν υπάρχει που να συγκρίνεται με μια dslr , η μεγάλη διαφορά ειναι οπως πολύ σωστα έγραψες ειναι μέγεθος του φακού και του αισθητήρα,προφανώς εχει αγνεία το παιδί που τα έγραψε προηγούμενα και δεν εχει ασχοληθεί με την φωτογραφία,απλά εντυπωσιάστηκε με την καλύτερη κάμερα του s7 σε σχέση μ το δικό μας,με την διαφορά στην τιμή όμως αν ήθελα να αγοράσω το s7,θα αγόραζα μια dslr +το κινητό μας με τα ίδια χρηματα όμως και θα είχα και φοβερές φωτογραφίες,χωρίς να θέλω να προσβάλω το παιδί που έγραψε αυτά τα επιπόλαια πράματα και έκανε άσκοπες ανιδιοτελείς συγκρίσεις.:ninja::ninja::ninja:

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο γιατί να είναι.. Μήπως το βλέπεις εσύ έτσι;

 

Γιατί να ειναι ? τότε γιατί ρώτησες ?

 

Τεσπα τα κινητά πρέπει να βγάζουν αξιοπρεπείς φωτογραφίες ως βοηθητικές συσκευές για αυτη την δουλεια, ως πάρεργο. Οποιος περιμένει απο ένα κινητό να βγάλει παπάδες στο αυτόματο ή στο ντεμεκ χειροκίνητο πλανάται.

 

Αν η δουλεια σου ειναι οι τηλεοράσεις, αν και δεν ξέρω ακριβώς απο ποια πλευρά , και μας έβαλες την φωτογραφία του 3 για να μας δείξεις ποσο υπερτερεί απο του 2 καταλαβαίνω πόση έχεις εμβαθύνει στο αντικείμενο. Άλλο πουλάω τηλεοράσεις άλλο ξέρω απο εικόνα και χρώμα!

Link to comment
Share on other sites

μας έβαλες την φωτογραφία του 3 για να μας δείξεις ποσο υπερτερεί απο του 2

Αυτό κατάλαβες;:lol::lol: Όσο για το υπόλοιπο δεν έχει σημασία..

Φτάνει άλλο.. οκ.. μας έπεισες.

Θα συμφωνήσω μαζί σου στο "τα κινητά πρέπει να βγάζουν αξιοπρεπείς φωτογραφίες ως βοηθητικές συσκευές για αυτη την δουλεια"

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Σημερα κολλητος πηρε το s7 edge νταξει απλα επαθα με την καμερα μονο αυτο σας λεω dslr δυσκολα βγαζουν τετοιες φωτο και επειδη ειχα παει και στο techblog workshop οσοι γνωριζεται λειτουργησα και g5 το σ7 ομως πραγματικα με εντυπωσιασε .....δεν υπαρχει παιδια δεν υπαρχει το επιπεδο φωτογραφιας δεν υπαρχει.....τραβαγαμε μεσα στο μπαρακι που τραβηξα και εγω τα samples και απλα το σκοταδι γινοτανε μερα και δεν υπηρχε ιχνος θορυβου και αλλοιωσης της εικονας....ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ

Άντε πάλι τα ίδια. To S7 έχει όντως την καλύτερη κάμερα. Γιατί δεν πήρες S7 αφού σε ενδιαφέρει τόσο πολύ το θέμα της κάμερας;

Άρα το δικό μου είναι μαιμου?

Μήπως κάτι δεν κάνεις σωστά; Εδώ είναι το screenshot μου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη θελετε να το παιξετε ολοι σας εξυπνοι και αυτο το πραγμα ειναι μεγαλο ελαττωμα στον ανθρωπο καλα ειναι να αρχισετε να μιλατε λιγο ποιο ορθα. Δεν ξερω απο φωτογραφια πολλα το μονο που ξερω ειναι οτι λετε χαζομαρες το πιστευετε η οχι αυτες οι "κουμποτρυπες" βγαζουν καλυτερες σε ορισμενες συνθηκες απο τις dslr σας! Δεν λεω πως οι dslr ειναι κατωτερες (πριν αρχισετε να λετε) απλως λεω πως στα λεφτα αυτα με οτι φακο και να εχει μια dslr το s7 και το g5 σε ενα βαθμο θα φτασει και θα ξεπερασει dslr και δεν λεω αερολογιες διοτι το παλικαρι που πηρε το κινητο εχει 6 dslr και ειναι επαγγελματιας φωτογραφος :) ! So μαθετε να ακουτε να εκφραζεται την αποψη σας και οχι να περασετε την γνωμη σας με το hate στους αλλους ! EDIT: Δεν ειναι ολες οι dslr ιδια ποιοτητας και δεν μιλαω για τα καλα επαγγελματικα "μηχανηματα" Peaceee

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άντε πάλι τα ίδια. To S7 έχει όντως την καλύτερη κάμερα. Γιατί δεν πήρες S7 αφού σε ενδιαφέρει τόσο πολύ το θέμα της κάμερας;

 

Μήπως κάτι δεν κάνεις σωστά; Εδώ είναι το screenshot μου.

Πρωτον δεν ειχα λεφτα αλλιως δεν θα το σκεφτομουν καν,δευτερον δεν συγκρινα το xiaomi με το s7,απλα εξεφρασα την αποψη μου την εμπειρια μου κλπ ! Συγκλονιστηκα απο τις επιδωσεις !

Edited by kostis123456
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάτι δεν κάνεις σωστά; Εδώ είναι το screenshot μου.

Ούτε το δικό μου imei δεν βρίσκει μην νομίζεις.

Πρωτον δεν ειχα λεφτα αλλιως δεν θα το σκεφτομουν καν,δευτερον δεν συγκρινα το xiaomi με το s7,απλα εξεφρασα την αποψη μου την εμπειρια μου κλπ ! Συγκλονιστηκα απο τις επιδωσεις !

Μην εξάπτεσαι δεν υπάρχει λόγος...

Ο καθένας έχει την γνώμη του και την εκφράζει όπως θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον δεν ειχα λεφτα αλλιως δεν θα το σκεφτομουν καν,δευτερον δεν συγκρινα το xiaomi με το s7,απλα εξεφρασα την αποψη μου την εμπειρια μου κλπ ! Συγκλονιστηκα απο τις επιδωσεις !

Στο θέμα του S7 edge θα μπορούσες να γράψεις αυτό το σχόλιο. Εδώ μιλάμε για Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6750110#post6750110

 

sorry παιδια και χωρις να με παρεξηγήσετε να επανέλθω λιγο στο θεμα με την αυξηση του ηχου κατα την διαρκεια της κλησης

 

in call volume

 

σε σχεση με προηγουμενα κινητα εχει πολυ καθαρο ηχο στην κληση αλλα θα ηθελα πιο δυνατο ηχο. Υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε;

ας βοηθησει καποιος

 

Για τους ΜΤΚ επεξεργαστες υπηρχει το engineer mode menu .. Στους snapdragon ομως τι ;;;

http://en.miui.com/thread-47505-1-1.html

εψαξα λιγο εδω αλλα δεν βρηκα κατι να βοηθήσει στο κινητο μας..

 

ωραιες ειναι οι καμερες των κινητων και πως βγαζουμε τις γλαστρες αλλα το θεμα το τραβηξατε απο τα μαλλια και ξεχασετε γιατι θελουμε ενα κινητο... πανω απο ολα να μιλαμε, αυτονομια μπαταριας και να εχουμε απροβληματιστη πλοηγηγη στο ιντερνετ

σημαντική και η ποιοτητα των φωτογραφιων αλλα δεν ειναι το παν !!!

 

Επισης με το infrared μπορουμε να διαχεριστουμε mpeg-4 decoders Ψηφιακοί Δέκτες και με ποιο τροπο;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μην σκοτώνεστε. ο καθένας έχει την γνώμη του. λάθος οποιος περιμένει επιδόσεις dslr η ακόμα και επιδόσεις S7 , λάθος και οποιος νομίζει οτι το κινητό βγάζει τρομερες φωτογραφίες. το κινητό πετάει παντού εκτος από αυτό το κομματι, στο οποιο βγάζει αποδεκτες φωτογραφίες. έκανα μια σύκριση με το παλαιό μου optimus g (2012) και το xiaomi μας κέρδιζε στην μέρα αλλα το optimus g είχε καλύτερες βραδινές.

 

άλλες 4 φωτο ( a5k3p3_f16s01c )

 

https://www.flickr.com/photos/143934075@N07/with/27448569246/

 

νομίζω μόνο αν είσαι root και με κάποιο app (εγώ π.χ. έχω το Miui tweaks που είναι με πληρωμή και θέλει και xposed αλλά λογικά θα υπάρχουν και άλλα προγράμματα)

 

είμαι root και xposed :p θα το τσεκάρω. thanks

Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μην εξάπτεσαι δεν υπάρχει λόγος...

Ο καθένας έχει την γνώμη του και την εκφράζει όπως θέλει.

 

Συμφωνω αλλα νευριαζω οταν προσπαθουν να σου πω οτι η αποψη σου ειναι λαθος ενω ειναι η αποψη ΣΟΥ ...

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6750110#post6750110

 

sorry παιδια και χωρις να με παρεξηγήσετε να επανέλθω λιγο στο θεμα με την αυξηση του ηχου κατα την διαρκεια της κλησης

Στους snapdragon ομως τι ;;;

http://en.miui.com/thread-47505-1-1.html

εψαξα λιγο εδω αλλα δεν βρηκα κατι να βοηθήσει στο κινητο μας..

 

System/etc/mixer_paths.xml .. ψάξε κάτι για αυτό το αρχείο.(δεν είχα χρόνο)

Πάρε κανα backup πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

System/etc/mixer_paths.xml .. ψάξε κάτι για αυτό το αρχείο.(δεν είχα χρόνο)

Πάρε κανα backup πρώτα.

 

Σε ευχαριστω πολύ. Εισαι απαιχτος. Θα το κοιταξω..

αν εχεις χρονο και το δεις πες μου...

Να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσω , προς το παρόν :lol:, το θέμα φωτογραφίας κινητών το πολλά βάρη και οχι κινητό s7 έχει μέγεθος αισθητήρα 1/2.5"! Αυτό σημαίνει ότι έχει crop factor 6.18 οταν η full frame φωτογραφική μηχανή έχει 1!

Για να καταλάβαινε ποσο μικρό φωτογραφικό αισθητήρα έχει το s7 που έχει απο τους μεγαλύτερους σε κινητά δείτε την παρακάτω φωτογραφία!

 

http://www.school-of-digital-photography.com/2012/08/understanding-digital-camera-sensors.html

 

Το s7 φωτογραφίζει λίγο περισσότερη επιφάνεια απο το κόκκινο πλαίσιο που βλέπετε του αισθητήρα 1/3! Το μεγάλο πλαίσιο ειναι αυτό που φωτογραφίζει μια φωτογραφική μηχανή full frame ( full frame ειναι και οι παλιές φιλματες μηχανές που είχαν οι πατεράδες μας με το φιλμ των 35mm!!!)...για να μην νομίζει κάποιος ότι αναφέρομαι μόνο στα μοντέλα που κοστίζουν ...μερικές χιλιάδες ευρώ...

Πληροφοριακά το note 3 pro έχει ακόμα μικρότερο αισθητήρα απο του s7 μόλις 1/3.06 ! Δλδ ακόμα μικρότερο απο το κόκκινο πλαίσιακι που βλέπετε στο κέντρο της εικόνας!

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσω , προς το παρόν :lol:, το θέμα φωτογραφίας κινητών το πολλά βάρη και οχι κινητό s7 έχει μέγεθος αισθητήρα 1/2.5"! Αυτό σημαίνει ότι έχει crop factor 6.18 οταν η full frame φωτογραφική μηχανή έχει 1!

Για να καταλάβαινε ποσο μικρό φωτογραφικό αισθητήρα έχει το s7 που έχει απο τους μεγαλύτερους σε κινητά δείτε την παρακάτω φωτογραφία!

 

http://www.school-of-digital-photography.com/2012/08/understanding-digital-camera-sensors.html

 

Το s7 φωτογραφίζει λίγο περισσότερη επιφάνεια απο το κόκκινο πλαίσιο που βλέπετε του αισθητήρα 1/3! Το μεγάλο πλαίσιο ειναι αυτό που φωτογραφίζει μια φωτογραφική μηχανή full frame.

 

Πληροφοριακά το note 3 pro έχει ακόμα μικρότερο αισθητήρα απο του s7 μόλις 1/3.06 ! Δλδ ακόμα μικρότερο απο το κόκκινο πλαίσιακι που βλέπετε στο κέντρο της εικόνας!

 

Πολύ σωστός!

Βέβαια μπορώ να πω ότι τους βάζεις δύσκολα. Εδώ δεν γίνεται από κάποιους αντιληπτή η διαφορά στον φακό η οποία βγάζει μάτια, περιμένεις να καταννοηθεί το μέγεθος του αισθητήρα που δεν είναι καν ορατός;

Δυστυχώς όμως στην φωτογραφία το μέγεθος και το βάρος μετράνε...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός!

Βέβαια μπορώ να πω ότι τους βάζεις δύσκολα. Εδώ δεν γίνεται από κάποιους αντιληπτή η διαφορά στον φακό η οποία βγάζει μάτια, περιμένεις να καταννοηθεί το μέγεθος του αισθητήρα που δεν είναι καν ορατός;

Δυστυχώς όμως στην φωτογραφία το μέγεθος και το βάρος μετράνε...

 

Έτσι ειναι στα κινητά ακόμα γίνεται διαγωνισμός πιο έχει τα περισσότερα μεγκαπιξελ! Αλλά είπαμε αν κατανοήσουμε ότι η φωτογραφία ειναι πάρεργο στο κινητό θα ειναι πιο εύκολα τα πράγματα. Απλά πιστεύω αν κάποιος κανει τον κόπο να δει απο το λινκ τι φωτογραφίζει ένα κινητό και τι μια dslr απο την ίδια απόσταση θα σταματήσει να έχει τρελές απαιτήσεις απο αυτα. Γι αυτό έβαλα το λινκ για να καταλάβει κάποιος σε ένα πραγματικό τοπίο τι μέγεθος πληροφορίας συλλέγει μια φωτογραφική μηχανη και ένα κινητό.

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

System/etc/mixer_paths.xml .. ψάξε κάτι για αυτό το αρχείο.(δεν είχα χρόνο)

Πάρε κανα backup πρώτα.

 

http://androidforums.com/threads/mod-raise-max-volume-on-speaker-and-headphones.920622/

 

https://drive.google.com/open?id=0B8rmkCAf-WOqdmptMm1WampYaTh1T2lnR3pSbWxNRVBYdnAw

(original mixer_paths.xml)

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν πιστεύω να σκέφτεσαι να βάλεις αυτό το αρχείο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να σκέφτεσαι να βάλεις αυτό το αρχείο;

 

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ....

απλα προσπαθω να καταλαβω ποιες τιμες πρεπει να αλλαξω απο το original mixer_paths.xml

 

βρηκα μονο αυτες τις τρεις

 

<ctl name="RX1 Digital Volume" value="84" />

<ctl name="RX2 Digital Volume" value="84" />

<ctl name="RX3 Digital Volume" value="84" />

 

σκεφτομαι να τις κανω 90 ..

τι λες;;;

αλλες τιμες να αλλαξω;

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ....

<ctl name="RX1 Digital Volume" value="84" />

<ctl name="RX2 Digital Volume" value="84" />

<ctl nam="RX3 Digital Volume" value="84" />

αλλες τιμες να αλλαξω;

 

με το λίγο που είδα νομίζω πειράζεις μόνο την τελέυταία.. την rx3.

Πάρε backup το αρχείο.. Προσοχη.

Είδα έναν το έκανε 100...

edit: στις οδηγίες σου λέει τα αλλάζεις όλα...

κάντο έτσι καλυτερα....

Link to comment
Share on other sites

όλο το δυσκολεύετε το πράγμα :)

 

qualcomm improve sound στο google

πρώτο αποτέλεσμα στο xda

 

και διαβάστε το καλά , μην καταστρέψετε κανά ηχείο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...