Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου ποτε ακριβως εκανες την παραγγελια?

Η παραγγελία έγινε από Geek 15/9 και 23/9 πήρα tracking number αλλά έπεσα πάνω στο πανηγύρι τους οπότε καθυστέρησε να φυγει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η παραγγελία έγινε από Geek 15/9 και 23/9 πήρα tracking number αλλά έπεσα πάνω στο πανηγύρι τους οπότε καθυστέρησε να φυγει.
οκ σε ευχαριστω,να δουμε το δικο μας που το βαλαμε 26/09,ποτε θα εχουμε ευχαριστα!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι με Official Global stable (μιας και είμαι απλός χρήστης) για να λαμβάνω τι αναβαθμίσεις ΟΤΑ πρέπει να κάνω εγγραφή στο MI account?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι με Official Global stable (μιας και είμαι απλός χρήστης) για να λαμβάνω τι αναβαθμίσεις ΟΤΑ πρέπει να κάνω εγγραφή στο MI account?

Ευχαριστώ!

Καλό είναι να κάνεις mi account για να έχεις backup οταν το χρειαστείς.

Ενημερώσεις θά παίρνεις και χωρις αυτο αρκεί βέβαια να εχεις official ρομ

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ περασες; gtv; gkalen;

 

Καμία ακόμα με την dev official είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο τα σχόλια σας θα προτιμήσω gkalen...

Αλλά ποια από τις δύο , την stable 8.0.1.0 ή την dev 6.9.29 που ακούω πολύ καλά λόγια;

Εγώ είμαι με την 7.5.2.0 Greek stable

Πείτε την εμπειρία σας...

Βοηθήστε...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο τα σχόλια σας θα προτιμήσω gkalen...

Αλλά ποια από τις δύο , την stable 8.0.1.0 ή την dev 6.9.29 που ακούω πολύ καλά λόγια;

Εγώ είμαι με την 7.5.2.0 Greek stable

Πείτε την εμπειρία σας...

Βοηθήστε...

 

αλλο το ενα αλλο το αλλο...

stable = λιγοτερα bugs αλλα lollipop και πολυ καλη μπαταρια απο οτι λενε

dev = ισως μερικα bugs, marshmallow

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν ενοεις το ελληνικο νομιζω ειναι πανακριβο

 

Από τα Γρεβενά είσαι monaxitis??

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, θα χρειαστω τη βοηθεια σας! Εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο εδω και δυο μηνες και την τελευταια εβδομαδα το εχω πετυχει τρεις φορες ενω ειναι στην αναμονη, οταν παταω το πληκτρο να ξυπνησει να περιμενει να του βαλω το πιν για τις καρτες σιμ. Το ειχε κανει οταν το πρωτο ειχα παρει, αλλα δεν εδωσα σημασια.

Εχθες το πετυχα απο την αρχη, ξαφνικα βγαζει miui και σαν να καμει επανεκκινηση.

 

Παρατηρησα βεβαια οτι εχθες σε 9 ωρες αναμονης το βραδυ επεσε η μπαταρια 9%.

 

Δεν με ενοχλουν και τοσο αλλα ειναι ακομα καινουριο και αν εχει προβλημα να προλαβω να το στειλω πισω...

Κατα αλλα ειναι αψογο!!!

Εχει:

5.1.1 LMY47V

MIUI 8.0.2.0 LHOMIDG

 

Σας ευχαριστω πολυ!

 

Αυτο που περιγραφω ειναι το bootloop;;;

Τη stable δεν εχω;;;

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Είμαι με GTV 6.8.18 αρκετό καιρό και το μόνο bug που έχω παρατηρήσει είναι με την αυτόματη περιστροφή οθόνης. Καμιά φορά κολλάει και πρέπει να την κάνω off - on Και στρώνει.

 

Το πρόβλημα περνώντας σε Miui 8 είναι η μπαταρία. Πλέον είμαι σταθερά στις 5.5 με 6+ ώρες οθόνης και το θεωρώ λίγο καθώς με Miui 7 και πάλι Beta έκδοση είχα το λιγότερο 7+. Το Android system από το 4-5% πήγε στο 19%! Ίσως αυτό κάνει τη δουλειά.

 

Θεωρώ το μεγάλο ατού του κινητού εξαφανίστηκε και έτσι θέλω να περάσω μία έκδοση που να τα πηγαίνει αρκετά καλά με την μπαταρία. Τουλάχιστον με μία μέση χρήση ένα 7ωρο.

 

Μπορούμε να κάνουμε κάποιες προτάσεις με βάση και τις εμπειρίες σας;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, θα χρειαστω τη βοηθεια σας! Εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο εδω και δυο μηνες και την τελευταια εβδομαδα το εχω πετυχει τρεις φορες ενω ειναι στην αναμονη, οταν παταω το πληκτρο να ξυπνησει να περιμενει να του βαλω το πιν για τις καρτες σιμ. Το ειχε κανει οταν το πρωτο ειχα παρει, αλλα δεν εδωσα σημασια.

Εχθες το πετυχα απο την αρχη, ξαφνικα βγαζει miui και σαν να καμει επανεκκινηση.

 

Παρατηρησα βεβαια οτι εχθες σε 9 ωρες αναμονης το βραδυ επεσε η μπαταρια 9%.

 

Δεν με ενοχλουν και τοσο αλλα ειναι ακομα καινουριο και αν εχει προβλημα να προλαβω να το στειλω πισω...

Κατα αλλα ειναι αψογο!!!

Εχει:

5.1.1 LMY47V

MIUI 8.0.2.0 LHOMIDG

 

Σας ευχαριστω πολυ!

 

Φίλε από τότε που ήρθε το κινητό άλλαξες ρομ, επειδή αυτά τα θέματα που λες μπορεί να οφείλονται επειδή έχεις multilanguage rom πάνω δηλαδή τη μουφα που βάζουν πάνω τα μαγαζιά. Και εγώ με multi multilanguage έχανα 35 τις εκατό μπαταρία την νύχτα. Αν δεν έχεις αλλάξει ρομ πρόσεξε στις ρυθμίσεις της γλώσσας να δεις αν έχεις ελληνικά... Αν έχεις ελληνικά είναι σε multilanguage και σου προτείνω ακολουθώντας τον οδηγό της πρώτης σελίδας και να βάλεις κάποια άλλη ρομ ή να βάλεις dev και ξεκλειδώσεις bootloader για να βάζεις οποία ρομ θέλεις... Τώρα για το θέμα με το πιν δεν ξέρω και αυτό λογικά θέμα ρομ είναι... Δεν ξέρω κατά πόσο βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε; 6.9.29 ελληνική, 6.9.29 gkalen ή 6.9.29 global και γιατί; ευχαριστώ

 

εσύ τι χρειάζεσαι;

ελληνική είναι και του gkalen 6.9.29 (την οποία έχω και είμαι ευχαριστημένος)

Ελληνικά έχει και η Global Dev 6.9.29

Όλες είναι με MIUI 8 που παρουσιάζει όχι τόσο καλή διαχείριση στη Μπαταρία (-15% κατά εκτίμησή μου) καθώς είναι νωρίς ακόμα...

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε από τότε που ήρθε το κινητό άλλαξες ρομ, επειδή αυτά τα θέματα που λες μπορεί να οφείλονται επειδή έχεις multilanguage rom πάνω δηλαδή τη μουφα που βάζουν πάνω τα μαγαζιά. Και εγώ με multi multilanguage έχανα 35 τις εκατό μπαταρία την νύχτα. Αν δεν έχεις αλλάξει ρομ πρόσεξε στις ρυθμίσεις της γλώσσας να δεις αν έχεις ελληνικά... Αν έχεις ελληνικά είναι σε multilanguage και σου προτείνω ακολουθώντας τον οδηγό της πρώτης σελίδας και να βάλεις κάποια άλλη ρομ ή να βάλεις dev και ξεκλειδώσεις bootloader για να βάζεις οποία ρομ θέλεις... Τώρα για το θέμα με το πιν δεν ξέρω και αυτό λογικά θέμα ρομ είναι... Δεν ξέρω κατά πόσο βοήθησα.

 

Δεν εχει Ελληνικα, εγω τους ειχα ζητησει να αφησουν την global stable. Παντως οτα εχω.

Στο κερνελ γραφει 3.10.73-perf.

 

Τελικα τι εχω;;;

Ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απάντηση. Είναι ενεργοποιημένο αυτό για όλες τις εφαρμογές. Και όντως εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις. Το πρόβλημα είναι ότι το περιεχόμενό τους είναι κρυφό στο Lockscreen. Είναι σε όλους σας έτσι; (για να μην παιδεύομαι τσάμπα!) :p

 

Καλημέρες.

Έχουμε κάτι γι' αυτό;

Link to comment
Share on other sites

εσύ τι χρειάζεσαι;

ελληνική είναι και του gkalen 6.9.29 (την οποία έχω και είμαι ευχαριστημένος)

Ελληνικά έχει και η Global Dev 6.9.29

Όλες είναι με MIUI 8 που παρουσιάζει όχι τόσο καλή διαχείριση στη Μπαταρία (-15% κατά εκτίμησή μου) καθώς είναι νωρίς ακόμα...

 

ευχαριστω για την απαντηση...Θα βαλω gkalen

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους. Εκανα τον οδηγο και απο unifficial περασα σε αγγλοκινεζικη stable 8.0.1.0 αλλα εχασα το playstore.δοκιμαζω να ξεκλειδωσω bootloader μεσω mi unlock αλλα δεν μπορω.τι πρεπει να κανω για να παω στηνglobal stable που εχει ελληνικα και playstore ?

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο ιντερνετ οτι ενα αρχειο που βρισκεται μεσα zip αρχειο της ρομ ειτε ειναι official ειτε developer, ξανακλειδωνει το bootloader. το αρχειο λεγεται emmc_appsboot. Ειναι αληθεια αυτο που διαβασα ή να φλασαρω το zip με αυτο το αρχειο μεσα; Κλείδωσε σε κανεναν το bootloader; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο ιντερνετ οτι ενα αρχειο που βρισκεται μεσα zip αρχειο της ρομ ειτε ειναι official ειτε developer, ξανακλειδωνει το bootloader. το αρχειο λεγεται emmc_appsboot. Ειναι αληθεια αυτο που διαβασα ή να φλασαρω το zip με αυτο το αρχειο μεσα; Κλείδωσε σε κανεναν το bootloader; Ευχαριστω

Τωρα πρεπει να εχεις κλειδωμενο ε;

 

Αμα ξεκλειδώσεις και περασεις gkalen dev που εχει mm θα ξανακλειδωσει.με το που τελειωσεις εγκατάσταση,μπαινεις fastboot και τσεκαρεις(αμα κλειδωσε ξεκλειδωνεις)..

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο ιντερνετ οτι ενα αρχειο που βρισκεται μεσα zip αρχειο της ρομ ειτε ειναι official ειτε developer, ξανακλειδωνει το bootloader. το αρχειο λεγεται emmc_appsboot. Ειναι αληθεια αυτο που διαβασα ή να φλασαρω το zip με αυτο το αρχειο μεσα; Κλείδωσε σε κανεναν το bootloader; Ευχαριστω

 

Bootloader μπορείς να κλειδώσεις αν το επιλέξεις... ΄Βέβαια κλειδώνει και σε αναβάθμιση 5 σε 6..

Γιατί σε αγχώνει όμως; Θα τον ξεκλειδώσεις μέσα σε 10 δεύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις κανα θεμα και το εμποδιζει;

 

Όχι δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τα θέματα. Το default έχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους. Εκανα τον οδηγο και απο unifficial περασα σε αγγλοκινεζικη stable 8.0.1.0 αλλα εχασα το playstore.δοκιμαζω να ξεκλειδωσω bootloader μεσω mi unlock αλλα δεν μπορω.τι πρεπει να κανω για να παω στηνglobal stable που εχει ελληνικα και playstore ?

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάλε την china dev 6.8.18 μέσω updater κ μετά με miflash fastboot mode την global developer...

Οδηγίες στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Bootloader μπορείς να κλειδώσεις αν το επιλέξεις... ΄Βέβαια κλειδώνει και σε αναβάθμιση 5 σε 6..

Γιατί σε αγχώνει όμως; Θα τον ξεκλειδώσεις μέσα σε 10 δεύτερα.

 

Αυτο μπορω να το κανω εχοντας πανω οποιαδηποτε ρομ; Δηλαδη αν βαλω cyanogenmod και την ωρα που την βαζω κλειδωσει παλι η διαδικασια με το mi unclock το ξεκλειδωνει το κινητό ή θα χρειαστώ άλλο τροπο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...