Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mόλις το τσέκαρα φίλε μου geoanto με το τελευταίο σου power menu και δουλεύουν όλα!:) Σ ευχαριστώ θερμά.

Οπότε δουλεύει με zcx twrp recovery, global dev rom.

 

Αν σου αρέσει το άλλο σαν χρωματισμός μπορείς να το αποσυμπιέσεις και να το αλλάξεις..

Χθες έκανα και 5-6 διαφορετικα΄... ίσως να προλάβω να τα ανεβάσω το απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν ξεκλείδωσες μπορείς να περάσεις custom recovery και Ελληνική ρομ.

 

Ναι όλα μια χαρά τα κατάφερα..

Βασικά έχασα 3 ώρες άδικα να κατεβάζω και να περνώ dev και καμιά να μην δουλεύει..

Και στο τέλος έπρεπε απλά να ξεκλειδωσω όπως ήταν με China stable..

Μετά 10 λεπτά ήμουν έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. ειμαι με του galen την 6.9.22 και παω στην εφαρμογη της τραπεζας εθνικης nbg. παω εκει που λεει εγραφη συσκευης βαζω το κινητο και το κωδικο απο το μηχανακι λεει παρακαλω περιμενετε και κολλαει. εχει τυχει σε αλλο μελλος?
Link to comment
Share on other sites

Με global stable, γενικα πολυ ευχαριστημενος σε ολα.

 

Ενα θεματακι ομως που δν το καταλαβαινω. Σε ακυρες φασεις πιανω το κινητο και ζηταει τα πιν σαν να εχει κανει επανεκκινηση, (δεν εχει κανει ομως). Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταει?δεν το κανει συχνα,αλλα ουτε το κανει καποια συγκεκριμενη στιγμη.

Το εχει παθει κανεις άλλος?

 

αν ακουμπήσεις αρκετές φορές (πχ όταν το έχεις στην τσέπη και βάλεις το χέρι μέσα και ακουμπήσουν διαφορά σημεία της παλάμης/δαχτύλων) τον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος κλειδώνει (απενεργοποιείται) και επιτρέπει ξεκλείδωμα μόνο με τον κύριο τρόπο κλειδώματος που έχεις επιλέξει.

 

καλημερα παιδια. ειμαι με του galen την 6.9.22 και παω στην εφαρμογη της τραπεζας εθνικης nbg. παω εκει που λεει εγραφη συσκευης βαζω το κινητο και το κωδικο απο το μηχανακι λεει παρακαλω περιμενετε και κολλαει. εχει τυχει σε αλλο μελλος?

 

μια υπόθεση που μπορώ να κάνω είναι πως αν είσαι root ίσως για λόγους ασφαλείας να μην περνάει κάποιο έλεγχο. Δοκίμασε όμως και εκτός σαββατοκύριακου γιατί μπορεί να κάνουν κάνα περιοδικό service / upgrade στο σύστημα τους.

Edited by kard0s
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω την ελληνική ROM (έκδοση android 5.1.1 και έκδοση ΜIUI GTV7.3/Stable/7.3.2.0).

 

Θέλω να προβώ σε αναβάθμιση της.Μπορείτε να μου στείλετε ένα link με οδηγίες για την αναβάθμισή της;

 

Χρειάζεται να πάρω αντίγραφο των φωτογραφιών,αρχείων που έχω στο κινητο;

 

Σας ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2016_09_30_08_35_41_627_com_android_u.png

Μού ήρθε πρωί πρωί η αναβάθμιση όπως βλέπεται και στην εικόνα από πάνω. Έγινε η αναβάθμιση, όταν έκανε επανεκκίνηση περάστηκε μέσω του twrp recovery και όλα πήγαν περίφημα. Οπότε λειτουργεί εξαιρετικά, έχεις recovery, superuser, global developers rom και αναβάθμιση μια χαρά. Καλύτερα δεν γίνεται!:)

 

edit: Mου ήρθε καπάκι μόλις τώρα νέα αναβάθμιση η πρώτη παραπάνω ήταν 72mb και τώρα είναι 1,3gb , την κατεβάζω και ενημερώνω ξανά εάν όλα καλά επίσης, οπότε με επιφύλαξη για αρχή.

Screenshot_2016_09_30_09_00_14_449_com_android_u.png

Καλημέρα Ζαφείρα

Όταν πέρασες το twrp έκανες ενεργοποίηση και το supersu και μετά πήρες αναβάθμιση?

Μήπως αυτό ήταν το λάθος μου εγώ δεν το ενεργοποίησα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κ εγω, τελος το battery drain με το τελευταίο update στην global dev! Ολο το βραδυ μονο 1% κατω!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κ εγω, τελος το battery drain με το τελευταίο update στην global dev! Ολο το βραδυ μονο 1% κατω!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενα.update σου ηρθε?Φιλος παραπανω ειπε οτι ηρθαν δυο ενα 70 m και ενα.1.3 giga.Εμενα εγραφε το πρωτο αλλα εκανε ποκυ ωρα να κατεβει.

Link to comment
Share on other sites

Προχτες μου εκανε και εμενα κατι τετοια περιεργα με την κυρια καμερα. νομιζα πως περασε σκονη,υγρασια κτλ. Τελικα εκανα μια επανεκκινηση και εφτιαξε.

Εκτος αν εννοεις βεβαια γενικο προβλημα εσυ,αλλα εμενα μου φαινονται αρκετα καλου επιπεδου και οι 2. Η πισω χανει παντως πολυ στο ζοομ,σε σχεση με αλλα κινητα.

Global stable

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Όντως διορθώθηκε με reboot! Βέβαια μου μετέφερε κάποιες εφαρμογές αλλού όταν άνοιξε. Έψαχνα να βρω το viber....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

zaf_4 απο μπαταρια πως παει?

 

το su το φλασαρες εσυ η εκανες αυτο που δειχνει στις εικονες στο twrp?κανει να το αναβαθμισεις απο το goolge play?

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να παιζει το youtube, με.κλειστη οθονη?η εστω χωρις να εισαι μεσα στην εφαρμογη?

Γινεται με root και καποιο module απο xposed, νομιζω youtube background.

Ειμαι με stable global, χωρις ροοτ κτλ..

Καποιος τροπος?εστω με καποια αλλη εφαρμογη?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ένας φίλος να το πάρει. Θα του βάλω την ελληνική όταν έρθει.

Ποια έκδόση να πάρει από vickmall, dev global ή dev china?

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ένας φίλος να το πάρει. Θα του βάλω την ελληνική όταν έρθει.

Ποια έκδόση να πάρει από vickmall, dev global ή dev china?

 

Οποια θελεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.. Έχω μια ερώτηση.. Το κινητό ήρθε με global stable 8.0.1...Θέλω να βάλω latest developer China 6.9.15 για να ξεκλειδωσω bootloader.. Μπορώ να το κάνω μέσω του updater;
Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει καθε μερα και σαββατοκυριακο. καπου μπορει να κολλαει με το δακτυλικο αποτύπωμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.. Έχω μια ερώτηση.. Το κινητό ήρθε με global stable 8.0.1...Θέλω να βάλω latest developer China 6.9.15 για να ξεκλειδωσω bootloader.. Μπορώ να το κάνω μέσω του updater;

 

Θα βάλεις την 6,8,18 global ...μέσω updater

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Είχα την Ελληνική ROM (έκδοση android 5.1.1 και έκδοση ΜIUI GTV7.3/Stable/7.3.2.0).

 

Κατέβασα την καινούρια Ελληνική GTV-6.9.29 dev ROM (MIUI V8) και την εγκατέστησα σύμφωνα με τον παρακάτω οδηγό (μέσω adb)

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/15150-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-GTV-Rom-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BB%CF%8E%CE%BD-adb-adb-sideload-method/?pageNo=1

 

H εγκατάσταση έγινε απροβλημάτιστα εκτός από ένα πράγμα. Στο τέλος του οδηγού αναφέρεται ότι ολοκληρώνοντας την εγκατάσταση και μετά την επιλογή Reboot to system ερωτούμαστε αν θέλουμε να εγκαταστήσουμε το superuser. Εμένα δε με ρώτησε στο τέλος αν θέλω ή όχι να το εγκαταστήσω και έχω την αίσθηση οτι το εγκατέστησε καθώς βλέπω ένα εικονίδιο SuperSU. Τι είναι αυτό το superuser και τι πρόβλημα μπορεί να μου δημιουργήσει;

Link to comment
Share on other sites

Είχα την Ελληνική ROM (έκδοση android 5.1.1 και έκδοση ΜIUI GTV7.3/Stable/7.3.2.0).

 

Κατέβασα την καινούρια Ελληνική GTV-6.9.29 dev ROM (MIUI V8) και την εγκατέστησα σύμφωνα με τον παρακάτω οδηγό (μέσω adb)

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/15150-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-GTV-Rom-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BB%CF%8E%CE%BD-adb-adb-sideload-method/?pageNo=1

 

H εγκατάσταση έγινε απροβλημάτιστα εκτός από ένα πράγμα. Στο τέλος του οδηγού αναφέρεται ότι ολοκληρώνοντας την εγκατάσταση και μετά την επιλογή Reboot to system ερωτούμαστε αν θέλουμε να εγκαταστήσουμε το superuser. Εμένα δε με ρώτησε στο τέλος αν θέλω ή όχι να το εγκαταστήσω και έχω την αίσθηση οτι το εγκατέστησε καθώς βλέπω ένα εικονίδιο SuperSU. Τι είναι αυτό το superuser και τι πρόβλημα μπορεί να μου δημιουργήσει;

 

Ελπίζω να έκανες τα wipe που πρέπει.. .Όσο για το super SU .... απλά μην ασχολείσαι..

Δεν πρόκειται να σου κάνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα όλα τα wipe που αναφέρονται στον οδηγό.

 

Τωρα αυτό με το Superuser δε ξέρω πως έγινε

 

Στις developer ρομς είναι προεγκατεστημένο..

Link to comment
Share on other sites

Βοήθειααααα

Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το κινητό γιατι μου λέει συνέχεια

Your Sim card isnt activated

Πώς φτιάχνει?.?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...