Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορω να περασω κατευθειαν την ελληνικη; απο τον Updater δεν γινεται

 

Όχι δεν γίνεται πρέπει να βάλεις twrp.

Πρόσεχε, αν δεν έχεις ξεκλειδώσει θα μπρικάρει.. Επίσημο ξεκλείδωμα με το miflashunlock χρειάζεται.

Να είσαι σίγουρος γι αυτό που κάνεις............

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

με το miflshunlock το εκανα. twrp πως θα περασω; ειμαι λιγο καινουρια σε αυτα...με το 1o note ηταν ολα πιο ευκολα :)

 

Το τονίζω γτ κάποιοι νομίζουν ότι επειδή έκαναν αίτηση ξεκλειδώσαν κι όλας..

Οδηγίες μπορείς να βρεις στην υπογραφή μου (πέρασμα custom recovery και Ελληνική ρομ)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται πρέπει να βάλεις twrp.

Πρόσεχε, αν δεν έχεις ξεκλειδώσει θα μπρικάρει.. Επίσημο ξεκλείδωμα με το miflashunlock χρειάζεται.

Να είσαι σίγουρος γι αυτό που κάνεις............

Ειναι σίγουρος οτι ξεκλείδωσε με αυτην την rom,θα το στήλη αδιάβαστο μου φαίνεται αν δεν ξεκλείδωσε,ολοι προσπαθούν με με διαφορετικές μεθοδους να περάσουν rom. μερικοί τα καταφέρνουν ,αλλα και άλλη απλα κάνουν πειράματα και για όλα φταίει η Xiaomi που το εχει κλειδωμένο,σε κανέναν δεν αρέσει αυτο να το κλειδώνει η εταιρία,το αγοράζεις μετά βγαλτου τα μάτια στις αναβαθμησεις,δεν ευθύνεται η εταιρία αν πάθει οτιδήποτε,τι το κλειδώνεις.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σίγουρος οτι ξεκλείδωσε με αυτην την rom,θα το στήλη αδιάβαστο μου φαίνεται αν δεν ξεκλείδωσε,ολοι προσπαθούν με με διαφορετικές μεθοδους να περάσουν rom. μερικοί τα καταφέρνουν ,αλλα και άλλη απλα κάνουν πειράματα και για όλα φταίει η Xiaomi που το εχει κλειδωμένο,σε κανέναν δεν αρέσει αυτο να το κλειδώνει η εταιρία,το αγοράζεις μετά βγαλτου τα μάτια στις αναβαθμησεις,δεν ευθύνεται η εταιρία αν πάθει οτιδήποτε,τι το κλειδώνεις.:ninja::ninja:

 

Αν δεν ξεκλείδωσε Δημήτρη άστα να πανε...

Λογικά για να το λέει το έχει κάνει...

Έμειναν τα εύκολα γι αυτήν(κοπέλα είναι)

Link to comment
Share on other sites

Το τονίζω γτ κάποιοι νομίζουν ότι επειδή έκαναν αίτηση ξεκλειδώσαν κι όλας..

Οδηγίες μπορείς να βρεις στην υπογραφή μου (πέρασμα custom recovery και Ελληνική ρομ)

Τα led δεν δουλεύουν στην τελευταία ελληνική dev , άλλα η μπαταριά του εχει βελτιωθεί σημαντικά,όπως και η κάμερα του ,γενικα ειναι αρκετά καλή,:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τα led δεν δουλεύουν στην τελευταία ελληνική dev , άλλα η μπαταριά του εχει βελτιωθεί σημαντικά,όπως και η κάμερα του ,γενικα ειναι αρκετά καλή,:ninja::ninja:

Τα λεντ μια χαρά δουλεύουν. Μπες σε κάθε εφαρμογή που δεν δουλεύει και κλείσε - άνοιξε το led ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Τα λεντ μια χαρά δουλεύουν. Μπες σε κάθε εφαρμογή που δεν δουλεύει και κλείσε - άνοιξε το led ειδοποίηση.

ΤΟ άνοιξα του αλλαξα και τα χρώματα,ειναι ανοιγμένο έχω τσεκάρει της επιλογές ολες,2 φορες και το μεσημέρι και τωρα ειναι ανοιχτά .

Μεσα απο τις ρυθμίσεις το έκανα,να μπω και στα δικαιώματα για κάθε εφαρμογη να δω μήπως είναι απενεργοποιημένο???:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ άνοιξα του αλλαξα και τα χρώματα,ειναι ανοιγμένο έχω τσεκάρει της επιλογές ολες,2 φορες και το μεσημέρι και τωρα ειναι ανοιχτά .

Μεσα απο τις ρυθμίσεις το έκανα,να μπω και στα δικαιώματα για κάθε εφαρμογη να δω μήπως είναι απενεργοποιημένο???:ninja::ninja:

 

Μπες απενεργοποίησέ το και μετά ξανα ενεργοποίησε το.

Μέσα από εφαρμογές...

Ρυθμίσεις /εφαρμογές/ "εφαρμογές που δεν δουλεύει" και δες αν είναι ενεργοποιημένο.

Αν είναι.. κλείσε-άνοιξε το led ειδοποίηση.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Εγω το αγορασα απο vickmaill με official dev global με ελληνικα και ota updates και playstore.Εκανα πατατα?Για πεστε μιυ πως ξεχωριζουμε στο τηλ ποια ρομ φοραει.Το τηλεφωνο δεν εχει ερθει ακομα αλλα εχει φυγει απο κινα.

 

Και εγώ αυτό έκανα και περιμένω να έρθει. Νομίζω πως έκανα χαζομάρα αλλα δεν ειμαι και σίγουρος...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έκανα και περιμένω να έρθει. Νομίζω πως έκανα χαζομάρα αλλα δεν ειμαι και σίγουρος...

 

Αν αφιερώσεις λίγο χρόνο να διαβάσεις θα το στρώσεις γρήγορα.. Κατέβασε ότι χρειάζεσαι από τώρα/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από την βοήθεια του geoanto555 είμαι με την 7.3.7.0 LHOMIDD.

1. Αυτή δεν είναι official global stable ; Είναι η τελευταία έκδοση; Ρωτάω γιατί, δεν κάνει αναβάθμιση σε πιο καινούργια, αλλά νομίζω ότι υπάρχει.

2. Εδώ που είμαι δεν υπάρχει πρίζα που να χωράει την δική μου(λόγω αντάπτορα), θέλει επίπεδη και όχι σούκο - καλά τα λέω; Αναγκαστικά το φορτίζω από το USB του στο PC αλλά αργεί πολύ . Το αντιμετωπίζει και άλλος αυτό; Ίσως φταίει και το PC.

Προτείνει κανείς κάτι ή κάποιο μαγαζί για να πάρω άλλο αυθεντικό; Αλλιώς να ψάξω για άλλο φορτιστή με ίδια χαρακτηριστικά.

3. Γενικά συνδέομαι στο ίντερνετ μέσω WiFi και πάει σφαίρα χωρίς πρόβλημα. Όταν δεν πιάνει όμως μέσα στο σπίτι, ανοίγω δεδομένα αλλά δεν συνδέεται κάποιες φορές, ενώ έχω 3 και 4 γραμμές σήμα. Γενικά στην περιοχή και εδώ μέσα πιάνει κομπλέ μέχρι και Η+. Το κινητό θέλει κάποια ρύθμιση; Υπάρχει επιλογή να ενεργοποιήσω κάτι και να πιάνει περισσότερο από Η+ ; (όπου υποστηρίζεται)

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Μπες απενεργοποίησέ το και μετά ξανα ενεργοποίησε το.

Μέσα από εφαρμογές...

Ρυθμίσεις /εφαρμογές/ "εφαρμογές που δεν δουλεύει" και δες αν είναι ενεργοποιημένο.

Αν είναι.. κλείσε-άνοιξε το led ειδοποίηση.

Ηταν απενεργοποιημένο μεσα απο τις εφαρμογές και τα δικαιώματα,το ενεργοποίησα ,πρέπει να είναι οκ λογικά τώρα.

Με την αλλη δούλευε την dev και σε αυτήν πήρε ολες τις ρυθμίσεις,δεν θα έπρεπε να δουλεύει,μαλλον το απενεργοποίησαν τα παιδια στην ελληνική κοινότητα.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μετά από την βοήθεια του geoanto555 είμαι με την 7.3.7.0 LHOMIDD.

1. Αυτή δεν είναι official global stable ; Είναι η τελευταία έκδοση; Ρωτάω γιατί, δεν κάνει αναβάθμιση σε πιο καινούργια, αλλά νομίζω ότι υπάρχει.

2. Εδώ που είμαι δεν υπάρχει πρίζα που να χωράει την δική μου(λόγω αντάπτορα), θέλει επίπεδη και όχι σούκο - καλά τα λέω; Αναγκαστικά το φορτίζω από το USB του στο PC αλλά αργεί πολύ . Το αντιμετωπίζει και άλλος αυτό; Ίσως φταίει και το PC.

Προτείνει κανείς κάτι ή κάποιο μαγαζί για να πάρω άλλο αυθεντικό; Αλλιώς να ψάξω για άλλο φορτιστή με ίδια χαρακτηριστικά.

3. Γενικά συνδέομαι στο ίντερνετ μέσω WiFi και πάει σφαίρα χωρίς πρόβλημα. Όταν δεν πιάνει όμως μέσα στο σπίτι, ανοίγω δεδομένα αλλά δεν συνδέεται κάποιες φορές, ενώ έχω 3 και 4 γραμμές σήμα. Γενικά στην περιοχή και εδώ μέσα πιάνει κομπλέ μέχρι και Η+. Το κινητό θέλει κάποια ρύθμιση; Υπάρχει επιλογή να ενεργοποιήσω κάτι και να πιάνει περισσότερο από Η+ ; (όπου υποστηρίζεται)

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό!

 

1 Ναι .. επίσημα στο site τους βλέπω μέχρι 7,3,7(νομίζω έχει και 7.5)Μπορείς να την βάλεις χειροκίνητα απο updater αρκεί να την βρεις

http://xiaomitips.com/download/miui-7-5-for-redmi-note-3-snapdragon-v7-5-3-0-lhomide-global-stable-rom/

Σιγούρεψέ το αν είναι σωστή.

2. Αγόρασε έναν αντάπτορα...

3. Είναι θέμα περιοχής πιστεύω.. Δοκίμασε να το βάλεις 3g και δες συμπεριφορά/.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και αρκετή ώρα να ξεκλείδωσω κινητό φίλου αλλά το mi unlock tool όταν πάω να συνδεθώ μου βγάζει network error. Τι γίνεται;

 

Δοκίμασα και με τον δικό μου λογαριασμό πάλι τα ίδια.

 

Στο ίδιο pc έχω ξεκλειδώσει πριν καμία 10 μέρες ένα άλλο κινητό φίλου.

 

Επίσης χθες που δοκίμασα πριν έρθει ο κωδικός έκανε κανονικά είσοδο απλά έλεγε δεν έχω πάρει έγκριση.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και αρκετή ώρα να ξεκλείδωσω κινητό φίλου αλλά το mi unlock tool όταν πάω να συνδεθώ μου βγάζει network error. Τι γίνεται;

 

Δοκίμασα και με τον δικό μου λογαριασμό πάλι τα ίδια.

 

Στο ίδιο pc έχω ξεκλειδώσει πριν καμία 10 μέρες ένα άλλο κινητό φίλου.

 

Επίσης χθες που δοκίμασα πριν έρθει ο κωδικός έκανε κανονικά είσοδο απλά έλεγε δεν έχω πάρει έγκριση.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Σύνδεσε το pc σε άλλο δίκτυο...

Link to comment
Share on other sites

η λογική για το kernel είναι να έχεις gtv ελληνική πρώτα απ όλα, μετά twrp recovery και να βάλεις τον συγκεκριμένο κερνελ και θα φορτίζει πιο γρήγορα με τον φορτιστή που έχει ή χρειάζεται φορτιστή σαν αυτόν; http://www.aliexpress.com/item/Qualcomm-Certified-Aukey-Quick-Charge-2-0-18W-USB-Turbo-Wall-Charger-Fast-Charger-Black/32319564854.html

Ενημερωτικά για να έχω εικόνα σαφώς.:)

 

edit: Νομίζω ότι και ένας φορτιστής που έχω lg είναι qc 2.0, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει γιατί θυμάμαι ότι προτιμάμε τον φορτιστή του κινητού.

 

Δηλαδή πρέπει να έχουμε Dev ROM για να δουλέψει το quick charge ;;;

Εγώ όπως έχω αναφέρει έβαλα το kernel radon 2.1 με ελληνική stable 7.5.2.0 και

φορτίζει μόνο με 1880 mah !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να έχουμε Dev ROM για να δουλέψει το quick charge ;;;

Εγώ όπως έχω αναφέρει έβαλα το kernel radon 2.1 με ελληνική stable 7.5.2.0 και

φορτίζει μόνο με 1880 mah !!!!!!

 

Με τι φορτιστή το φορτίζεις;Με τον δικό του λογικό.

Link to comment
Share on other sites

 

Τι να σου πω με το 1,7 σε δοκιμή έγραψε 3000ma κάτω του 80% εννοείται,

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω με το 1,7 σε δοκιμή έγραψε 3000ma κάτω του 80% εννοείται,

 

Ναι κάτω του 80% το τεστάρω και εγω

 

Μήπως θέλει dev ROM να δουλέψει;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάτω του 80% το τεστάρω και εγω

 

Μήπως θέλει dev ROM να δουλέψει;;

 

Όχι δεν έχει να κάνει..

Confirmed working or not working on -

Works on all roms based on cm and aosp

Miui version works on all MIUI 8.x.x lollipop based

Miui version works on all MIUI 7.x.x lollipop based

Not working on santhosh's source based roms yet

Not working on mokee official rom yet

Charging/Battery Improvements -

Faster charging, full charge in about 2hr 15min

Charge rate of stock charger has improved

Mild undervolt for both cpu and gpu

Misc powersaving improvements

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου βγαζει error cannot open twrp :(

 

Διαδρομές- ονόματα όλα είναι σωστά;

Link to comment
Share on other sites

ειναι μεσα στον φακελο του adb και το εκανα rename να ειναι ιδιο με του οδηγου για να κανω απλα copy paste

 

Μα είναι ίδιο το όνομα.. Τα έχω κάνει έτσι έτοιμα.. 'Εχεις κανα teamviewer να μπω να δω; Αν ναι στείλε μου inbox

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...