Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαρία για να σε δω τώρα,,,:wink:

@r1teo εδώ είναι το νήμα του hexa core, το οποίο είναι κ το καλύτερο.:nagger:

 

Με προλαβες, ως συνήθως!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οι πληροφορίες που χρειάζεσαι είναι στο πρώτο ποστ...

Να έχεις σωστή ελληνική ρομ μέχρι να ξεκλειδώσει, δεν γίνεται.

Ή θα επιλέξεις να σου έρθει με dev china ROM, και θα είσαι στα αγγλικά μέχρι να ξεκλειδωσεις και να περασεις την custom ελληνική που είναι πολύ καλή ...

ή θα έχες την multi μέχρι τότε, που έχει μεν ελληνικά, αλλά και χίλια δυο προβλήματα.

Συστήνεται vickmall.com που δέχεται ελληνικές κάρτες κανονικά μέσω PayPal.

Υπάρχει και αυτο το μαγαζί και προτείνεται ανεπιφύλαχτα το MiniDeal.net και ειναι αξιοπιστο για μετα την αγορά σε θέμα σερβις,το vickmall.com άρχισε να κανει κολπα έστειλε ενα παιδι ενος μηνός κινητο και δεν του το άλλαξαν το έκαναν καποια γρήγορη επισκευή να το ξεφορτωθούν και του το ξανα έστειλαν πισω,μόλις το παρέλαβε μετα από καιρό το περίμενε, να παει και να ερθει το κινητό στην κινα και του άρχισε τα ιδία επανεκκινήσεις προφανώς δεν ηταν θέμα soft,αυτά να τα λέμε.οχι μονο να μας τα παίρνει το μαγαζί τα χρηματα μας,αν συνεχειση έτσι θα χάσει πολλά το vickmall.com,

Εμένα δεν μου αρεσε καθόλου αυτην οι αστοχη κίνηση σε ενα μαγαζι που ήταν μαγαζακι και εμεις το ανεβάσαμε ,εγω το πείρα

απο το MiniDeal.net, το κινητό και δέχεται απευθείας την κάρτα μας μέσω pp,όπως το vickmall

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Πήρε φίλος σήμερα το κινητό με miui version 7.1.18(LHOCNCL) για να βάλουμε την official global stable ποια η διαδικασία και από που την κατεβάζουμε; γίνεται απ τον updater? Απ όσο διάβασα δεν έχει αναφερθεί κάτι για το πως περνάμε στη global αναλυτικά. Αλλιώς με συγχωρείτε που το ξαναρωταω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Πήρε φίλος σήμερα το κινητό με miui version 7.1.18(LHOCNCL) για να βάλουμε την official global stable ποια η διαδικασία και από που την κατεβάζουμε; γίνεται απ τον updater? Απ όσο διάβασα δεν έχει αναφερθεί κάτι για το πως περνάμε στη global αναλυτικά. Αλλιώς με συγχωρείτε που το ξαναρωταω

Ποια ρομ είναι ; Δώσε ένα screenshot..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτο το μαγαζί και προτείνεται ανεπιφύλαχτα το MiniDeal.net και ειναι αξιοπιστο για μετα την αγορά σε θέμα σερβις,το vickmall.com άρχισε να κανει κολπα έστειλε ενα παιδι ενος μηνός κινητο και δεν του το άλλαξαν το έκαναν καποια γρήγορη επισκευή να το ξεφορτωθούν και του το ξανα έστειλαν πισω,μόλις το παρέλαβε μετα από καιρό το περίμενε, να παει και να ερθει το κινητό στην κινα και του άρχισε τα ιδία επανεκκινήσεις προφανώς δεν ηταν θέμα soft,αυτά να τα λέμε.οχι μονο να μας τα παίρνει το μαγαζί τα χρηματα μας,αν συνεχειση έτσι θα χάσει πολλά το vickmall.com,

Εμένα δεν μου αρεσε καθόλου αυτην οι αστοχη κίνηση σε ενα μαγαζι που ήταν μαγαζακι και εμεις το ανεβάσαμε ,εγω το πείρα

απο το MiniDeal.net, το κινητό και δέχεται απευθείας την κάρτα μας μέσω pp,όπως το vickmall

 

Συμφωνώ απολύτως ότι ήταν πολύ άστοχη κίνηση εκ μέρους του μαγαζιού. Επειδή όμως έχει καλή φήμη χρόνων, θέλω να πιστεύω ότι ήταν ένα μεμονωμένο ατυχές περιστατικό, και όχι ο κανόνας.

Εάν δούμε ότι παγιωνεται αυτή ή τακτική, εννοείται ότι θα σταματήσουμε να το συστήνουμε.

Εννοείται ότι και το minideal είναι αξιόπιστο κατάστημα, έπρεπε να το αναφέρω και αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Λάθος πριν... Ξέχασα τη φώτο...

 

Δοκίμασε μέσα από updater και αν δεν.. προσπάθησε με το mi pc suite

Γενικά έχεις πολλές επιλογές αλλά κάποιες φορές δεν δουλεύουν.,.

Redmi Note 3 Qualcomm Global

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μέσα από updater και αν δεν.. προσπάθησε με το mi pc suite

Γενικά έχεις πολλές επιλογές αλλά κάποιες φορές δεν δουλεύουν.,.

Redmi Note 3 Qualcomm Global

Στο link λέει note 3 mtk... Να ανησυχώ η όχι;

Link to comment
Share on other sites

Στο link λέει note 3 mtk... Να ανησυχώ η όχι;

 

Εννοείται να ανησυχήσεις...χχαχα

Εγώ το βλέπω έτσι.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

ησουν σε μερος που ειχες σημα ;

 

επισης απο οτι θυμαμαι σιγουρα δεν εχεις μυλτι :lol:

 

Ναι σήμα κανονικα , στην δουλεια ήμουν όπως κάθε μερα. Οχι official dev έχω. Δεν μου το είχε ξανακάνει και αν δεν έκανα reboot δεν νομίζω να έφτιαχνε απο μόνο του. Με power of που το έκανα στην αρχή μερικές φορές τιποτα. Άνοιγε έβλεπε cosmote για μερικά Δευτέρα και γυρνούσε σε επείγουσες. Μετά το reboot δεν το ξανάκανε.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται να ανησυχήσεις...χχαχα

Εγώ το βλέπω έτσι.

 

Το ίδιο βλέπουμε. Αριστερά λέει note 3 mtk China. Και έλεγα μήπως ήταν για το απλό με τον mediatek. Την κατεβάζω να δοκιμάσω με τον updater.... Αν τα βρω σκούρα... Θα σε ζαλισω

Edited by dinos17
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο βλέπουμε. Αριστερά λέει note 3 mtk China. Και έλεγα μήπως ήταν για το αν με τον mediatek. Την κατεβάζω να δοκιμάσω με τον updater.... Αν τα βρω σκούρα... Θα σε ζαλισω

 

Αν τα βρεις σκούρα πας σε mi pc suite.

δοκίμασε και αυτό

Από το update επιλέγεις r-flash με το shift πατημένο..

Νέος στη Xiaomi;

Έχει οδηγίες στην μέση της σελίδας..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...............κάτι γρήγορο...........ποιον τρόπο αποστολής επιλέγουμε απο Vickmall.com;;;;;

NL Post

ή

SG Post

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Απλά ο denis παίρνει τα ποσοστά του και καταλαβαίνετε.....

ΧΑ ΧΑ φιλε τα ποσοστά μου θα τα πάρω αναδρομικά μου ειπε το μαγαζί :lol::lolchair::chair:::lol::p:D Καταλαβαίνεις ποσο τσιγκούνηδες εχουν γινει η κινεζι σήμερα,ούτε ένα δωράκι και αυτό στο απώτερο μέλλων...:lol::lol::p

Δηλαδή ποτέ χα χα.:p:p:lol:Θα μείνω με την όρεξη του δώρου όμως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας...............κάτι γρήγορο...........ποιον τρόπο αποστολής επιλέγουμε απο Vickmall.com;;;;;

NL Post

ή

SG Post

 

Ευχαριστώ.

Τον πρώτο NL Post αν και σε SG Post εχει ομαλοποιηθεί η κατάσταση ,εγω είχα ενα με τα χαμένα πακέτα τέλη Μαρτίου,έχει και το αλλο μαγαζι κινητά ομως το MiniDeal.net για δες και λιγο και εκει μήπως παρω τα ποσοστά μου αναδρομικά έστω:lol::lol: ,οχι μόνο το Vickmall.com

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

ΧΑ ΧΑ φιλε τα ποσοστά μου θα τα πάρω αναδρομικά μου ειπε το μαγαζί :lol::lolchair::chair:::lol::p:D Καταλαβαίνεις ποσο τσιγκούνηδες εχουν γινει η κινεζι σήμερα,ούτε ένα δωράκι και αυτό στο απώτερο μέλλων...:lol::lol::p

Δηλαδή ποτέ χα χα.:p:p:lol:Θα μείνω με την όρεξη του δώρου όμως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τον πρώτο NL Post αν και σε SG Post εχει ομαλοποιηθεί η κατάσταση ,εγω είχα ενα με τα χαμένα πακέτα τέλη Μαρτίου,έχει και το αλλο μαγαζι κινητά ομως το MiniDeal.net για δες και λιγο και εκει μήπως παρω τα ποσοστά μου αναδρομικά έστω:lol::lol: ,οχι μόνο το Vickmall.com

 

Thanks man !!!

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως ότι ήταν πολύ άστοχη κίνηση εκ μέρους του μαγαζιού. Επειδή όμως έχει καλή φήμη χρόνων, θέλω να πιστεύω ότι ήταν ένα μεμονωμένο ατυχές περιστατικό, και όχι ο κανόνας.

Εάν δούμε ότι παγιωνεται αυτή ή τακτική, εννοείται ότι θα σταματήσουμε να το συστήνουμε.

Εννοείται ότι και το minideal είναι αξιόπιστο κατάστημα, έπρεπε να το αναφέρω και αυτό!

 

Παιδια μην το ψαχνεται ειναι να μην σου κατσει.

Εχω στειλει κινητο πισω στο minideal . Το τηλεφωνο εκει που ολα ηταν μια χαρα εσβησε και δεν φορτηζε ξανα με κανενα τροπο.

Το εστειλα πισω και η απαντηση του minideal ποια ηταν ;

Το τηλεφωνο σας εχει πεσει σε νερο...... και πρεπει να πληρωσετε για να φτιαχτει.

Φυσικα ουδεποτε ειχε πεσει σε νερο ουτε καν σταγονες βροχης ειχαν πεσει πανω του.

Με τα πολλα emails καταφερα να μου δωσουν ενα αλλο κινητο το οποιο μου ειχαν πει οτι ειναι απο επιστροφη ( λαθος χρωμα ) και οτι ειναι αψογο.

Αμ δε..... Το κινητο απο την αρχη ειχε προβληματα .

Τελος παντων ειμαι και offtopic αλλα ειπα να πω την ιστορια μου και εγω .

Ειναι να μην σου κατσει.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην το ψαχνεται ειναι να μην σου κατσει.

Εχω στειλει κινητο πισω στο minideal . Το τηλεφωνο εκει που ολα ηταν μια χαρα εσβησε και δεν φορτηζε ξανα με κανενα τροπο.

Το εστειλα πισω και η απαντηση του minideal ποια ηταν ;

Το τηλεφωνο σας εχει πεσει σε νερο...... και πρεπει να πληρωσετε για να φτιαχτει.

Φυσικα ουδεποτε ειχε πεσει σε νερο ουτε καν σταγονες βροχης ειχαν πεσει πανω του.

Με τα πολλα emails καταφερα να μου δωσουν ενα αλλο κινητο το οποιο μου ειχαν πει οτι ειναι απο επιστροφη ( λαθος χρωμα ) και οτι ειναι αψογο.

Αμ δε..... Το κινητο απο την αρχη ειχε προβληματα .

Τελος παντων ειμαι και offtopic αλλα ειπα να πω την ιστορια μου και εγω .

Ειναι να μην σου κατσει.....

τέτοια δεν θα έκανε η selina κ το vickmall :p :p... δεν φταίει το vickmall γιαυτο που εχει γινει αλλα το sg pοst

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

τέτοια δεν θα έκανε η selina κ το vickmall :p :p... δεν φταίει το vickmall γιαυτο που εχει γινει αλλα το sg pοst

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι σχεση εχει το το sg pοst ,εγώ αναφέρθηκα στο σερβις που εχει αρχίσει να μας τα χαλάει το vickmall,με το sg pοst και τα χαμένα πακετα ειναι αλλη ιστορία, τι απογεινανε κανείς δεν γνωρίζει,μαλών κάποιος ποντικος έφαγε τα πακέτα τοτε,εγινε καποια διόρυξη σε αποθήκη στην sg pοst ,ηταν την ιδια χρονική στιγμή που χάθηκαν τα πακέτα,αυτό μαθεύτηκε πολύ αργότερα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αν τα βρεις σκούρα πας σε mi pc suite.

δοκίμασε και αυτό

Από το update επιλέγεις r-flash με το shift πατημένο..

Νέος στη Xiaomi;

Έχει οδηγίες στην μέση της σελίδας..

 

Επιλέγω τη rom που κατέβασα στον updater και μετά από λίγο κλείνει μόνος του. Το mi pc suite θέλει 64μπιτα win? Έχω 7αρια 32bit

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα ... μια σύντομη ερώτηση και εγώ ... έπεσε μια καλή τιμούλα ΕΔΩ

τι λέτε ? όλα ok να το χτυπήσω ?

Ευχαριστώ

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα ... μια σύντομη ερώτηση και εγώ ... έπεσε μια καλή τιμούλα ΕΔΩ

τι λέτε ? όλα ok να το χτυπήσω ?

Ευχαριστώ

 

Βάρα άφοβα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει το το sg pοst ,εγώ αναφέρθηκα στο σερβις που εχει αρχίσει να μας τα χαλάει το vickmall,με το sg pοst και τα χαμένα πακετα ειναι αλλη ιστορία, τι απογεινανε κανείς δεν γνωρίζει,μαλών κάποιος ποντικος έφαγε τα πακέτα τοτε,εγινε καποια διόρυξη σε αποθήκη στην sg pοst ,ηταν την ιδια χρονική στιγμή που χάθηκαν τα πακέτα,αυτό μαθεύτηκε πολύ αργότερα.

σορυ φίλε δεν ειδα ολη τι συζήτηση κ νόμιζα λες για τα πακέτα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...