Jump to content

Αναζητηση κινητου με πολυ καλη φωτογραφικη μηχανη και βιντεο


egweimai321
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα εχω στραβωθει εδω και μερες να βρω ενα κινητο με οσο το δυνατο καλυτερη φωτογραφικη μηχανη γινετε, εγγραφη βιντεο και ενα δυνατο φλας για καλο και για κακο. :happy: Το ποσό που διαθετω ειναι μεταξυ 100 και 150 ευρω. εχω βρει αρκετα μοντελα που μοιαζουν "δυνατα" αλλα κανεις δεν εστιαζει στην καμερα ωστε να δω κατα ποσο αξιζει. Δεν με νοιαζουν τοσο οι αλλες πολυτελειες αρκει να εχει αυτο που ζηταω και να μην ειναι κανα τις πλακας και κλαιμε τα λευτα μετα. καλως σας βρηκα και περιμενω τα "φωτα" σας.
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα τα πράγματα, για τις απαιτήσεις που έχεις και στο μπάτζετ που αναφέρεις.

 

Αν στίψεις τη τσέπη σου και καταφέρεις και βγάλεις άλλα 20 ευρώ παίρνεις το samung J5.

Διάβασε για αρχή, από περιέργεια, τα πρώτα μηνύματα του θέματος: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=421541

 

Λίγο παραπάνω έχει το lumia 640 xl το οποίο είναι windows phone, αλλά νομίζω δε σε πολυνοιάζει αφού εστιάζεις στην κάμερα....;)

Link to comment
Share on other sites

Για 20 ευρώ παραπάνω, αξίζει να ασχοληθείς με το J5 που σου λέει ο φίλος πιο πάνω.
You're a Time Lord, let's call me the Dream Lord.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντισεις σας θα του ριξω μια ματια . Κατι ακομα. Απο ολα αυτα τα κινητα Λενοβο που η τιμη τους παιζει 120 με 145 (τουλαχιστον ε-μπει και σε καποια αλλα κινεζικα ε-σοπς) θεωρειτε οτι κανενα δεν ειναι ανταξιο του samsung j5 ?
Link to comment
Share on other sites

άλλο τα lenovo πό Ελλάδα και άλλο lenovo τα lenovo από Κίνα που κοστίζουν 150 ευρώ.

Αν ενδιαφέρεσαι από Κίνα δες το redmi note 2 έκδοση με 16gb στα 120 ευρώ περίπου καθώς και το φρέσκο redmi 3....;)

Δείγμα φωτο από RN2 εδω:

https://www.flickr.com/photos/130960304@N05/23755512843/

Link to comment
Share on other sites

ειμουν ετοιμος να παρω το redmi2 αλλα διαβασα οτι βγαζει πολλα προβληματα απο το πρωτο εξαμηνο κιολλας . εσυ τι εχεις να μας πεις γιαυτο ? (φαση γκαλοπ) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να ανέβεις σε χρήματα λίγο πας 640XL αλλιώς κάτω απο 140€ πας 640.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

το ειδα το Microsoft Lumia 640 και το βρηκα σχετικα φθηνα. θεωρητε οτι ειναι η καλυτερη επιλογη ? για το μπατζετ που διαθετω φυσικα. ευχαριστω για τις απαντησεις
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις καλή κάμερα εννοείται lumia 640xl όμως....

 

Και αν δεν έχεις τα χρήματα πας όπως είπα πιο πάνω στο 640. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

για το Motorola Moto G 3rd Generation τι λετε?

 

και το μοτο g εχει πολυ καλη καμερα για την κατηγορια του

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

πάντως επειδή δοκίμαζα το gs3 (730e όταν βγήκε,εγώ το πείρα 400e) το j5 έβγαζε καλύτερες φώτο,(ο φίλος το πείρε 200e).
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας περιμενω να προτεινετε και καποιο αλλο αξιολογο μοντελο η γνωμη μιας και δεν εχω αποφασισει ακομα.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας περιμενω να προτεινετε και καποιο αλλο αξιολογο μοντελο η γνωμη μιας και δεν εχω αποφασισει ακομα.

 

ξανα 640 xl ,σε φωτο απλά παιζει μονο

βιντεο δε δοκιμασα ,δες review σε κανα

gsmarena,phonearena

 

να προτεινουμε αλλο?μπα δεν νομιζω να υπαρχει απο ελλαδα,στο μπατζετ σου

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

ξανα 640 xl ,σε φωτο απλά παιζει μονο

βιντεο δε δοκιμασα ,δες review σε κανα

gsmarena,phonearena

 

να προτεινουμε αλλο?μπα δεν νομιζω να υπαρχει απο ελλαδα,στο μπατζετ σου

 

+φωνω....στα 100-150 και κάμερα καλη μονο το 640...Μετά πρέπει να βάλεις ποιο βαθια το χέρι στην τσέπη....Δυστυχώς...:(

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

ωραια. Το moto G 3rd το βρηκα στα 140 απο οτι ακουσα αρκετα αξιολογο για τα ποσο του. και το lumia 460 lx που μου λετε στα 170. Θεωρειτε οτι τα αξιζει περισσοτερο τα 30 ευρω εξτρα η καμερα του εναντι του moto G ?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Χρονια πολλά στην παρέα.

Τι εχετε να προτεινεται για κινητο με καλης ποιοτητας φωτογραφίες; bugdet περιπου στα 200 με 250 ευρω.

Δεν με ενδιαφερει μονο η καλη φωτογραφική δυνατοτητα σε ενα κινητο, αλλά προσωπικά το θεωρω σημαντικο.

Εχω διαβασει οτι εχει καλη φωτογραφια το Redmi4c αλλά οχι το Redmi4s. Το εχετε υπόψη σας ;

Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6702787#post6702787

Στα σκρουτζομαγαζα ξεκινάει από τα 250 νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6702787#post6702787

Στα σκρουτζομαγαζα ξεκινάει από τα 250 νομίζω.

 

ευχαριστω για την απαντηση. Προς το παρόν δεν το βλεπω σε καποιο μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην το βρίσκεις σε κάποιο μαγαζί?? :blink:

http://www.skroutz.gr/s/7556921/LG-Nexus-5X-16GB.html

 

εχεις δίκαιο, χαζομάρες έκανα και δεν το έβρισκα. Ευχαριστώ πολύ.

 

Τι γνώμη έχετε για τα ΧΙΑΟΜΙ Mi4 ; Εχω συναδελφους απο Κινα που μπορουν να μου φερουν Κινεζικα κινητα χερι-χερι.

Σκεφτομαι το Μι4, διαβασα οτι καλυτερη φωτογραφικη εχει το 4c, αληθευει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...