Jump to content

[LG G3] Marshmallow Rom


mariosave
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γαλλικό και έχω εδώ και κάποιες μέρες πού έβαλα MM.....

Ή μπαταρία πολύ χάλια.... Έχω ξεκινήσει μας γράφω με 13% μπαταρία κ ήδη έχει πάει 12.....

Στο battery usage η οθόνη έχει 55%... Και η φωτεινότητα με την καμία στο 90% κ πάνω.... Τι γίνεται;;;

Να γυρίσω σε γλυφιτζουρι;;;;;

Αααα η μπαταρία πήγε 10 κ κατεβαίνει..... 2 φορές την μέρα φόρτιση.... Ενώ παλιά 1...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειναι για την πρωτη 30b αυτο και για 30f.

 

Κι όμως δεν πιάνει. Εγκατέστησα supersu 2.46, 2.65, 2.72 beta αλλά δεν γίνεται κάτι. Με ποια έκδοση twrp το δοκιμασες εσύ;

 

Εκτος αν πρέπει να περιμένω 2 ώρες μέχρι να ανοίξει την πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν πιάνει. Εγκατέστησα supersu 2.46, 2.65, 2.72 beta αλλά δεν γίνεται κάτι. Με ποια έκδοση twrp το δοκιμασες εσύ;

 

Εκτος αν πρέπει να περιμένω 2 ώρες μέχρι να ανοίξει την πρώτη φορά.

supersu 2.52 twr 2.7 και οχι 2 ωρες σιγουρα.προσωπικα εγω χρησιμοποιησα kingroot μετα autorecd855 επαννεκινηση σε recovery και εγκατεστησα το supersu.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

supersu 2.52 twr 2.7 και οχι 2 ωρες σιγουρα.προσωπικα εγω χρησιμοποιησα kingroot μετα autorecd855 επαννεκινηση σε recovery και εγκατεστησα το supersu.

 

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω και αυτό.

 

Να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Οσοι απο εσάς χρεισιμοποιείτε την εφαρμογή email της lg και κάνατε το τελευταίο update για να δουλέψει σωστά,μήπως έχετε παρατηρήσει κάποιο περίεργο battery drain το οποίο φαίνεται στην χρήση μπαταρίας να έχει μεγάλο ποσοστό το σύστημα android;;

 

Εμένα είχε κάτι ποσοστά 80 -85% και μου ρούφαγε μπαταρία ακόμα και το βράδυ που δεν έπεφτε το ποσοστό της μπαταρίας μου...

Εκανα unistall το update της lg και καθάρισα όλα τα δεδομένα της εφαρμογής για να μην δουλεύει....

Εδώ και 3 μέρες το battery drain σταμάτησε.....

Το παρακολουθώ και θα δούμε...

Απλά ρίχτε και εσείς μια ματιά που χρησιμοποιείτε την εφαρμογή....

Link to comment
Share on other sites

Οσοι απο εσάς χρεισιμοποιείτε την εφαρμογή email της lg και κάνατε το τελευταίο update για να δουλέψει σωστά,μήπως έχετε παρατηρήσει κάποιο περίεργο battery drain το οποίο φαίνεται στην χρήση μπαταρίας να έχει μεγάλο ποσοστό το σύστημα android;;

 

Εμένα είχε κάτι ποσοστά 80 -85% και μου ρούφαγε μπαταρία ακόμα και το βράδυ που δεν έπεφτε το ποσοστό της μπαταρίας μου...

Εκανα unistall το update της lg και καθάρισα όλα τα δεδομένα της εφαρμογής για να μην δουλεύει....

Εδώ και 3 μέρες το battery drain σταμάτησε.....

Το παρακολουθώ και θα δούμε...

Απλά ρίχτε και εσείς μια ματιά που χρησιμοποιείτε την εφαρμογή....

 

Για την ώρα κανένα πρόβλημα με την μπαταρία.

Το μοναδικό πρόβλημα παραμένουν τα restarts. Μέσα σε 10 μέρες έκανε πάλι 4. Το κουφό είναι οτι πάντα κάνει 2 την ίδια μέρα, με λίγες ώρες διαφορά μεταξύ τους.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνεi root σε lg k10 πως μπορώ να ξαναβάλω την εργοστασιακή έκδοση στο κινητό? μπορείτε να με βοηθήσετε?
Link to comment
Share on other sites

έχω κάνεi root σε lg k10 πως μπορώ να ξαναβάλω την εργοστασιακή έκδοση στο κινητό? μπορείτε να με βοηθήσετε?

συνδεσε το στο pc με το lgpcsuite επελεξε αναβαθμηση η επαννεγκατασταση.αν ειναι απλα ρουτ θα στο επαναφερει.αλλος τροπος αν και δεν εχω κ10 πιστευω οτι το flashtool αφου κατεβασεις την ρομ που ειχε το τηλ.σε αρχειο kdz το φλασαρεις και μαλλον θα εισαι οκ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

έχω κάνεi root σε lg k10 πως μπορώ να ξαναβάλω την εργοστασιακή έκδοση στο κινητό? μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

Νομίζω πως το παρακάτω είναι το σωστό θέμα για το τηλέφωνό σου:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=434985

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το παρακάτω είναι το σωστό θέμα για το τηλέφωνό σου:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=434985

 

εγώ το ξεκίνησα το νήμα για το lg k10 αλλά εκεί δεν υπάρχει κίνηση για αυτό είπα να ρτήσω εδώ

Link to comment
Share on other sites

συνδεσε το στο pc με το lgpcsuite επελεξε αναβαθμηση η επαννεγκατασταση.αν ειναι απλα ρουτ θα στο επαναφερει.αλλος τροπος αν και δεν εχω κ10 πιστευω οτι το flashtool αφου κατεβασεις την ρομ που ειχε το τηλ.σε αρχειο kdz το φλασαρεις και μαλλον θα εισαι οκ.

 

το σύνδεσα με το lgpcsuite και όλα οκ, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

μεγάλη "πατάτα" απεδείχθη τελικά η εγκατάσταση του marshmallow (μέσω lg pc suite το πέρασα)

 

Η μπαταρία δεν κρατάει πάνω απο 8 ώρες (παλιότερα με το 5.0 κρατούσε 20-25 ώρες)

Χάλια απόκριση (έχω το cm locker ως εφαρμογή, βάζω τον κωδικό ξεκλειδώματος και κάνει 5 δευτερόλεπτα να εμφανίσει την αρχική οθόνη)

Υπερθερμαίνεται απίστευτα (παλιότερα έφτανε με τα 1000 ζόρια τους 40 βαθμούς, τώρα χτυπάει για πλάκα 48-50)

Κολλάει σε διάφορες εφαρμογές στο scroll down (πχ facebook, διάφορα sites, εφαρμογή οασθ-σημειωτέον πριν την αναβάθμιση δεν έκανε τίποτα απ'ότι αναφέρω παραπάνω)

Σε standby με wifi ανοιχτό για παράδειγμα αυτή τη στιγμή δείχνει 33 βαθμούς)

 

Αν θα μπορούσε κάποιος να προτείνει κάποια λύση, θα του ήμουν υπόχρεος (το κινητό είναι 4 μηνών, τέλη Γενάρη το πήρα, δε θέλω να φανταστω-αν συνεχίσει έτσι-πως θα είναι στον 1 χρόνο ζωής)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

μεγάλη "πατάτα" απεδείχθη τελικά η εγκατάσταση του marshmallow (μέσω lg pc suite το πέρασα)

 

Η μπαταρία δεν κρατάει πάνω απο 8 ώρες (παλιότερα με το 5.0 κρατούσε 20-25 ώρες)

Χάλια απόκριση (έχω το cm locker ως εφαρμογή, βάζω τον κωδικό ξεκλειδώματος και κάνει 5 δευτερόλεπτα να εμφανίσει την αρχική οθόνη)

Υπερθερμαίνεται απίστευτα (παλιότερα έφτανε με τα 1000 ζόρια τους 40 βαθμούς, τώρα χτυπάει για πλάκα 48-50)

Κολλάει σε διάφορες εφαρμογές στο scroll down (πχ facebook, διάφορα sites, εφαρμογή οασθ-σημειωτέον πριν την αναβάθμιση δεν έκανε τίποτα απ'ότι αναφέρω παραπάνω)

Σε standby με wifi ανοιχτό για παράδειγμα αυτή τη στιγμή δείχνει 33 βαθμούς)

 

Αν θα μπορούσε κάποιος να προτείνει κάποια λύση, θα του ήμουν υπόχρεος (το κινητό είναι 4 μηνών, τέλη Γενάρη το πήρα, δε θέλω να φανταστω-αν συνεχίσει έτσι-πως θα είναι στον 1 χρόνο ζωής)

 

Ευχαριστώ

αν δεν βαριεσαι κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. η ξαναπερασε την γιατι εγω δεν εχω τετοια προβληματα.επισης μην επιλεξεις μπακαπ στο lgpcsuite. επισης εφαρμογες οπως facebook ειναι ενεργοβορες και βαριες,η θερμοκρασια που αναφερεις ειναι νορμαλ.που να δεις κατι 65αρια.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αν δεν βαριεσαι κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. η ξαναπερασε την γιατι εγω δεν εχω τετοια προβληματα.επισης μην επιλεξεις μπακαπ στο lgpcsuite. επισης εφαρμογες οπως facebook ειναι ενεργοβορες και βαριες,η θερμοκρασια που αναφερεις ειναι νορμαλ.που να δεις κατι 65αρια.

 

να την "ξαναπεράσω" κανονικά μέσω pc suite εννοείς;

Πάνω στην ήδη υπάρχουσα όπως είναι;

Link to comment
Share on other sites

να την "ξαναπεράσω" κανονικά μέσω pc suite εννοείς;

Πάνω στην ήδη υπάρχουσα όπως είναι;

 

Φίλε κανε hard reset απλά και πιστεύω θα αλλάξει όλο το κινητό σου.Και μενα δε κρατούσε καθόλου η μπαταρία , κολλήματα στην αρχική οθόνη.Με το hard reset το κινητό πετάει!!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

να την "ξαναπεράσω" κανονικά μέσω pc suite εννοείς;

Πάνω στην ήδη υπάρχουσα όπως είναι;

 

Κάνε επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού του κινητού σου.

Αν μια εφαρμογή σου δημιουργεί πρόβλημα δες στο διαχειριστή ενέργειας για εξαίρεση ώστε να λειτουργεί κανονικά και να μην την απενεργοποιεί.

Εάν δε λυθεί το πρόβλημα κάνε διόρθωση εγκατάστασης μέσα από το LG PC suite δεν θυμάμαι την ονομασία της επιλογής που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω κάνει την αναβάθμιση σε ΜΜ εδώ και μια εβδομάδα και το κινητό άρχισε να ανεβάζει υπερβολικά θερμοκρασία. Συγκεκριμένα το παρατήρησα όταν έπαιζα το Injustice και ανέβαζε θερμοκρασία σε 20 λεπτά ενώ με το lollipop κοντά στην 1:30 ώρα. Έχει κανείς το ίδιο θέμα? Η θα πρέπει να το στείλω στην LG?
Link to comment
Share on other sites

αυτή την εποχή κάνει περισσότερη ζέστη γενικά όμως, παίζει κι αυτό ρόλο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω κάνει την αναβάθμιση σε ΜΜ εδώ και μια εβδομάδα και το κινητό άρχισε να ανεβάζει υπερβολικά θερμοκρασία. Συγκεκριμένα το παρατήρησα όταν έπαιζα το Injustice και ανέβαζε θερμοκρασία σε 20 λεπτά ενώ με το lollipop κοντά στην 1:30 ώρα. Έχει κανείς το ίδιο θέμα? Η θα πρέπει να το στείλω στην LG?

 

Κάνε ένα hard reset αλλά πριν δες τι παίζει με τη μπαταρία ποια εφαρμογή καταναλώνει χωρίς λόγο ενέργεια, παιχνίδια δεν παίζω για να ξέρω αν ανεβάζει υπερβολικά θερμοκρασία όταν δουλεύει συνεχώς, πάντως καλοκαίρι πια και η ζέστη παίζει ρόλο.

Η συμπεριφορά του δικού μου είναι ίδια από άποψη θερμοκρασίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ... Έχω την ΜΜ 6.0 και σήμερα ( μετά από πολύ καιρό ) σύνδεσα το κινητό μου στο lg pcsuite και μου έβγαλε αναβάθμιση . Ξέρεις κανείς γιατί πρόκειται ? το κινητό είναι ιταλικό και δουλεύει super ...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ... Έχω την ΜΜ 6.0 και σήμερα ( μετά από πολύ καιρό ) σύνδεσα το κινητό μου στο lg pcsuite και μου έβγαλε αναβάθμιση . Ξέρεις κανείς γιατί πρόκειται ? το κινητό είναι ιταλικό και δουλεύει super ...

Ευχαριστώ

Συνδεσε το και θα σου πει ποια ειναι η αναβαθμηση και ποια ειναι η ρομ που εχεις.τι αλλο μπορουμε να πουμε αφου δεν βλεπουμε αυτο που βλεπεις.προτεινω να την κανεις παντως.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει Τρέχουσα έκδοση D85530A

Τελευταία έκδοση D85530Β

αξίζει ή θα έχω θέματα ... Πριν την 6.0 είχα πολλά προβλήματα με το κινητό τα οποία και λύθηκαν ... Την αναβάθμιση την εκανε κάποιός ?

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει Τρέχουσα έκδοση D85530A

Τελευταία έκδοση D85530Β

αξίζει ή θα έχω θέματα ... Πριν την 6.0 είχα πολλά προβλήματα με το κινητό τα οποία και λύθηκαν ... Την αναβάθμιση την εκανε κάποιός ?

ειναι απλα ποιο "καινουργια" εκδοση της 6,φαντασου οτι τωρα τρεχει η 30f.μικροδιορθωσεις της ρομ ειναι.επισης ειναι και για ποια χωρα προωριζεται,μιλαω για το τελευταιο γραμμα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Marshmallow Rom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...