Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστούμε Μανο για το κατατοπιστικό και αναλυτικο review και εντυπώσεις που αποκόμισες.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άλεξ, είναι πολύ δυνατή συσκευή με μερικά plus που μου αρέσουν σε σχέση με τα S7 και όταν γίνει πραγματικό value for money το πήρα να το κρατήσω μέχρι πριν τα Χριστούγεννα να πέσει η τιμή στα νότε 6.

Πολύ καλή ακουστική επίσης το εργαλείο αλλά αυτή η οθόνη μου τη δίνει έξω μέγα λάθος αυτός ο κόφτης

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Χτες το δούλεψα παραπάνω.

Τελικά δεν είναι τόσο άσχημο όμως...

Δε δίνει αίσθηση μεταλλικού,τουλάχιστον όχι και τόσο πολύ.

Ο κοφτης όντως σπαστικός.

Η οθόνη δεν έχει τρελή ζωντάνια.

Ωραίος ήχος.

Καλή κάμερα,κατώτερη του 7 edge στο auto.

Μου άρεσε στο χρυσό.

Στα 350 θα είναι λουκούμι εκτός απροόπτου σχετικά με προβλήματά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αποτρέπει εμένα απ το να το πάρω..είναι μήπως η "πλαστική" μπογιά που έχει,αρχίσει να φθείρεται με το καιρό όπως το s3 περιμετρικά. Υπάρχει τέτοια περίπτωση??
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αποτρέπει εμένα απ το να το πάρω..είναι μήπως η "πλαστική" μπογιά που έχει,αρχίσει να φθείρεται με το καιρό όπως το s3 περιμετρικά. Υπάρχει τέτοια περίπτωση??

Δεν έχει καμία σχέση το g5 συγκριτικά με το s3 σε ποιότητα κατασκευής και γενικότερα. Μην συγκρίνουμε τελείως διαφορετικά πράγματα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο skroutz κάποιους που κάνουν παράπονα ότι άρχισε να χαλαρώνει το κούμπωμα των modules.. έχει παρατηρήσει κανείς κάτι? Να πω την αλήθεια έλεγα να πάω σε s7 edge.. αλλά απ την αλλη, το g5 έχει δέλεαρ τιμής!

 

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

Το γράφουν οντως αλλα δεν μπορω βα καταλαβω! Με το που το πήραν πηραν και αλλες 5 μπαταρίες και αλλαζουν καθε μερα μπαταρια για να φτασεξ σε σημείο να χαλαρωσει? Δεν μπορω να καταλαβω αυτήν την *υπερβολη* που εχουν καποιοι!

 

Αυτο που μου εκανε εντύπωση και αυτο θελω να διαπιστώσω μεσα απο τα σχολια των παιδιων εδω ειναι αμα οντως η μπαταρια κραταει λιγο(σχετικα με αλλα κινητα)

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σημερα για κακη μου τυχη βρεθηκα σε καταστημα που το ειχε και το περιεργαστηκα λιγο

 

Τωρα δεν κρατιεμαι κ θελω να το παρω:p

Αλλα θα κανω λιγη υπομονη να πεσει κατω απο τα 450

 

Πολυ ομορφο απο κοντα σε σχεση με τις φωτο που το εδειχναν αδιαφορο

Αυτο που λενε για το κενο στο module

ειχε ενα απειροελαχιστο αλλα δεν θα με απασχολουσε καθολου αφου με την θηκη δεν θα φαινεται καθολου

Μπαταρια δεν με πολυαπασχολει μιας και δεν παιζω παιχνιδια κ ολες μου οι συσκευες βγαζουν ανετα την μερα

Ισως να ναι χειροτερα απο το Ζ2 που εχω τωρα αλλα πιστευω να με καλυψει

Link to comment
Share on other sites

το ζ2 ήταν ένα από τα κορυφαία κινητά στο θέμα μπαταρία και το g5 παίζει να είναι το χειρότερο.καλά οκ το 2ο χειρότερο γιατί υπάρχει και το s6
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

το ζ2 ήταν ένα από τα κορυφαία κινητά στο θέμα μπαταρία και το g5 παίζει να είναι το χειρότερο.καλά οκ το 2ο χειρότερο γιατί υπάρχει και το s6

Το χειροτερο ειναι σε μπαταρια . οχι το 2ο χειροτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Είδαμε σήμερα το LG G5 Live (επιτέλους) και ενθουσιαστήκαμε εγώ & η κοπέλα μου!

Έπειτα από πολύ ψάξιμο και μετά την Live εμπειρία, η γνώμη μου έχει διαμορφωθεί ως εξής:

 

- Η σχεδίαση του LG G5 με καλύπτει απόλυτα και γουστάρω τρελά την modular κατασκευή του (Μπαταρία – αλλαγή στο δευτερόλεπτο!!!).

- Το κινητό είναι όπως το περίμενα και Live, Ταχύτατο, Lag free, Πύραυλος!!!! Μία δοκιμή θα σας πείσει!

- Επιτέλους μια ναυαρχίδα κινητό που σέβεται τον καταναλωτή (Έχει Υπέρυθρες, Ραδιόφωνο…)

- Χαίρομαι ιδιαιτέρως που από φέτος ενσωματώνει η LG στο LG G5 νέες τεχνολογίες όπως: USB Type–C & Fast charge 3.0… Όχι σαν κάποιους άλλους που θα τα βάλουν και αυτοί … Του Χρόνου όμως… Βλέπε Samsung S8 κτλ.

- Τέλος με ενθουσιάζει η καινοτομία της LG με την Wide Camera!!!! Όσον αφορά την βασική κάμερα του LG G5 είναι: 16MP με aspect ratio 16/9 και είναι σαφώς καλύτερη από αυτήν του Samsung S7 που έχει 12MP με aspect ratio 4/3… έλεος! Απλά το Samsung S7 παραμυθιάζει το πλήθος και όσους δεν μπορούν να ξεχωρίζουν την πραγματικότητα (LG-G5), με την υπερτονισμένη, απαράδεκτη σε χρεοπίστωση χρωμάτων Super (Duper) Amoled… οθόνη του Samsung S7…

 

Υ.Γ. Η κολλητή μου είχε το Samsung S5 & Samsung S6 Edge και στα δύο με πολύ σοβαρά burn-in issues κάτι που είναι γνωστό σε όλους με την Super Amoled τεχνολογία που χρησιμοποιεί η Samsung στα κινητά της. Google it για να δείτε την χαρά… Τώρα όμως μαντέψτε: Θα αγοράσει το LG G5.

Όποτε έχουμε: 1 LG G5 από τη κολλητή μου & 2 LG G5 από εμένα και την κοπέλα μου = 3 ολοκαίνουργια LG G5 που θα αγοραστούν ΑΜΕΣΑ για να γουστάρουμε τρελά!!!

Edited by ThanosB75
Link to comment
Share on other sites

Το χειροτερο ειναι σε μπαταρια . οχι το 2ο χειροτερο.

 

Ειναι οντως τοσο χαλια τα πραγματα σε θεμα μπαταριας;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του κρατάει λίγο καλύτερα απο iphone 6s
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση το g5 συγκριτικά με το s3 σε ποιότητα κατασκευής και γενικότερα. Μην συγκρίνουμε τελείως διαφορετικά πράγματα.

 

Δεν τα σύγκρινα...απλά έφερα το s3 σαν παράδειγμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα σύγκρινα...απλά έφερα το s3 σαν παράδειγμα

μπορεί έτσι όπως το έγραψα να φάνηκε κάπως, σορρυ :D απλά νομίζω ότι δεν θα έχει καμία σχέση με το πρόβλημα που είχε το s3 στα bezels και αυτό ήθελα να τονίσω. Δεν έχω δει το τηλέφωνο live αλλά θεωρώ δύσκολο να συμβει κάτι τέτοιο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

LG G5 stock camera manual

 

26643328323_61959190f8_c.jpg

Πω ρε φίλε σε τι επίπεδο έχουν φτάσει.. Κάποτε βλέπαμε μόνο κουκιδες την νύχτα. Πολύ ωραία φωτογραφία boy μπράβο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε σε τι επίπεδο έχουν φτάσει.. Κάποτε βλέπαμε μόνο κουκιδες την νύχτα. Πολύ ωραία φωτογραφία boy μπράβο.

 

ευχαριστώ πολύ Τάκαρε:)

έχει και κάτι θετικό αυτό το κινητό τελικά..

Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα του, τα χούμε πει από τότε που βγήκε, απλά σπέρνει (αν και για το εν λόγω συμπέρασμα δεν κατακρίθηκα που το βγάλα παρόλο που δεν το χω.:X)

H LG από το G4 έχει βάλει σπουδαία θεμέλια στο συγκεκριμένο τομέα & παιδιά που ξέρουν από φωτό μπορούν να δώσουν εξαιρετικά αποτελέσματα όπως το παραπάνω.

 

Πολύ ωραία φωτό @bill_thes

Αν θες ανέβασε και άλλες-όπως και όσες έχεις σε manual, αν δεν σου κάνει κόπο πες τι ρυθμίσεις έχεις κάνει. :)

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα του, τα χούμε πει από τότε που βγήκε, απλά σπέρνει (αν και για το εν λόγω συμπέρασμα δεν κατακρίθηκα που το βγάλα παρόλο που δεν το χω.:X)

H LG από το G4 έχει βγάλει σπουδαία θεμέλια στο συγκεκριμένο τομέα & παιδιά που ξέρουν από φωτό μπορούν να δώσουν εξαιρετικά αποτελέσματα όπως το παραπάνω.

 

Πολύ ωραία φωτό @bill_thes

Αν θες ανέβασε και άλλες-όπως και όσες έχεις σε manual, αν δεν σου κάνει κόπο πες τι ρυθμίσεις έχεις κάνει. :)

Φαινεται στο Flickr>>>> iso 50 >>>> κλειστρο 1'

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα του, τα χούμε πει από τότε που βγήκε, απλά σπέρνει (αν και για το εν λόγω συμπέρασμα δεν κατακρίθηκα που το βγάλα παρόλο που δεν το χω.:X)

H LG από το G4 έχει βάλει σπουδαία θεμέλια στο συγκεκριμένο τομέα & παιδιά που ξέρουν από φωτό μπορούν να δώσουν εξαιρετικά αποτελέσματα όπως το παραπάνω.

 

Πολύ ωραία φωτό @bill_thes

Αν θες ανέβασε και άλλες-όπως και όσες έχεις σε manual, αν δεν σου κάνει κόπο πες τι ρυθμίσεις έχεις κάνει. :)

 

ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, η συγκεκριμένη ειναι με 50 iso και 1sec shutter speed.. το κινητό στερεωμένο και με χρονοδιακόπτη για να αποφευχθεί το παραμικρό κούνημα

 

ακόμα δεν θέλω να ανεβάζω φωτο αβέρτα, διοτι φαντάζομαι τώρα που έγινε και η επίσημη διάθεση του κινητού στην αγορά θα γίνουν και ξεχωριστές υποενότητες και μια απο αυτή θα ειναι με φωτο/βιντεο της συσκευής..οπότε υπομονή και θα τα λέμε εκει αναλυτικότερα

Link to comment
Share on other sites

μπορεί έτσι όπως το έγραψα να φάνηκε κάπως, σορρυ :D απλά νομίζω ότι δεν θα έχει καμία σχέση με το πρόβλημα που είχε το s3 στα bezels και αυτό ήθελα να τονίσω. Δεν έχω δει το τηλέφωνο live αλλά θεωρώ δύσκολο να συμβει κάτι τέτοιο

 

Αχαχαχχα...ούτε γω ακόμα.Και γω αυτό πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, η συγκεκριμένη ειναι με 50 iso και 1sec shutter speed.. το κινητό στερεωμένο και με χρονοδιακόπτη για να αποφευχθεί το παραμικρό κούνημα

 

ακόμα δεν θέλω να ανεβάζω φωτο αβέρτα, διοτι φαντάζομαι τώρα που έγινε και η επίσημη διάθεση του κινητού στην αγορά θα γίνουν και ξεχωριστές υποενότητες και μια απο αυτή θα ειναι με φωτο/βιντεο της συσκευής..οπότε υπομονή και θα τα λέμε εκει αναλυτικότερα

 

Παρακαλώ αλλά τα καλά μου λόγια είναι απλά αυτό που βλέπω, τίποτα παραπάνω, όπως και τα ''κακά'' μου είναι επίσης στην ίδια φιλοσοφία, με στόχο να μη δικαιολογούνται τα αδικαιολόγητα και όχι να κράζω για να κράζω ή να θάβω.

(Πέρσι π.χ. στο m9 λέγαμε ότι έχει κακή κάμερα & έλεγαν φωτογράφοι είστε? & στο s6 οτι είναι έγκλημα η αφαίρεση sd και έλεγαν κινητό είναι, δεν σας φτάνουν τα 32gb, αλλά φέτος που τα δεδομένα άλλαξαν δεν είδα και πολλά παράπονα αφού ούτε η καλή κάμερα έχει αξία, ούτε η sd). Πιστεύω πιάνεις το πνεύμα μου. :)

 

Ωραία περιμένω, στο εγγύς μέλλον, περισσότερα δείγματα από όλους τους κατόχους. :)

Link to comment
Share on other sites

4η μέρα με το κινητό και είμαι απλά ενθουσιασμένος με το πόσο smooth interface έχει χωρίς το παραμικρό κολληματάκι και την εξαιρετική κάμερα.

Επίσης έχει καλλίτερη λήψη wifi από G4 G2 που είχα πριν και ακόμη και οι υπέρυθρες είναι πολύ δυνατότερες, που τις δοκίμασα σήμερα.

Η μπαταρία μου βγάζει όλη τη μέρα ακριβώς όσο και του G4 και μου φτάνει μια χαρά προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον χθες στον Γερμανό στο the mall η έκπτωση ήταν 170 ευρώ για την συσκευή και 50% σε όλα τα αξεσουάρ friends.

 

Ισχύει ακόμη η συγκεκριμένη έκπτωση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ακόμη η συγκεκριμένη έκπτωση;

 

Μου είπαν ότι ήταν μόνο για προχθές(24/5/2016) που είχαν το event στο κατάστημα αλλά για να σιγουρευτείς θα έλεγα να κάνεις ένα τηλεφώνημα στο συγκεκριμένο κατάστημα μήπως και υπάρχει τρόπος να την κάνουν και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...