Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηταν ο λόγος που έδωσα G4 και δεν πηρα V10,G5 που μ'αρεσουν.. Τραγική η Lg..Εν τω μεταξύ Ιουλιο ειχα αγορασει G4 αν θυμάμαι καλα,πριν τα Χριστούγεννα είχαμε φουλ bootloop.

Πιστοί στο χρονοδιάγραμμα τους! Ας ελπισουμε να ετυχε γιατί είμαι ετοιμος για nexus 5x (για 2ο) και το αναβαλλω γι'αυτο το λογο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ελπίζω να είναι απλα περιστατικά τυχαία όπως σε όλα τα κινητά και όχι συστηματικό πρόβλημα οπως στο 4..

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στη procordia που το έχω πάει μου είπαν 10 μέρες περίπου για να το δει ο τεχνικός και μετά αναλόγως τη βλάβη και τη διαθεσιμότητα ανταλλακτικού βλέπουμε.

Είμαι εγώ παράξενος ή μου φαίνεται υπερβολικός ο χρόνος, τουλάχιστον για τον αρχικό έλεγχο;;

Αν υπάρχει έλλειψη ανταλλακτικού πάω πάσο αλλά 10 μέρες για να το κοιτάξουν;

Παλαιότερα ένα nexus 4 που είχα πάει μου το έφτιαξαν δε 3 μέρες

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κουκουλωμα μου μυριζει και μακαρι να βγω ψευτης...Παει η επισημη αντιπροσωπεια να κρυψει κατω απ το χαλι παλι πραγματα που ειναι πασιφανεστατα.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, το bootloop ειναι θεμα hardware? αν οχι, γιατι πρεπει να παει σερβις? δεν γινεται επαναφορα ή φλασαρισμα επισημης ρομ (για να μην γραψει ο Knox) ωστε να ξανα στηθει το κινητο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, το bootloop ειναι θεμα hardware? αν οχι, γιατι πρεπει να παει σερβις? δεν γινεται επαναφορα ή φλασαρισμα επισημης ρομ (για να μην γραψει ο Knox) ωστε να ξανα στηθει το κινητο?

Σε bootloop μπορει να πεσεις για πολλους λογους....οταν δεν ξερεις ομως τον λογο το πας στο επισημο service και μετα ειναι αυτοι υπευθυνοι να βρουν το γιατι και το πως και να στο δωσουν πισω στην εντελεια.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε bootloop μπορει να πεσεις για πολλους λογους....οταν δεν ξερεις ομως τον λογο το πας στο επισημο service και μετα ειναι αυτοι υπευθυνοι να βρουν το γιατι και το πως και να στο δωσουν πισω στην εντελεια.

 

ναι οκ, αλλα αυτο που ρωτησα ειναι αλλο. Οφειλεται σε Sw? γιατι αν ειναι SW με φλασαρισμα δεν μπορεις να καθαρισεις?

Επισης, εγω ειμαι επαρχια, δεν μπορω και δε θελω να μπλεκω με σερβις..ασε που κοστιζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ, αλλα αυτο που ρωτησα ειναι αλλο. Οφειλεται σε Sw? γιατι αν ειναι SW με φλασαρισμα δεν μπορεις να καθαρισεις?

Επισης, εγω ειμαι επαρχια, δεν μπορω και δε θελω να μπλεκω με σερβις..ασε που κοστιζει

Μπορεί να οφείλεται σε software. Μπορει σε hardware. Δε το ξέρεις, αυτό σου εξηγεί ο φίλος νομιζω.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισης, εγω ειμαι επαρχια, δεν μπορω και δε θελω να μπλεκω με σερβις..ασε που κοστιζει

Κανείς δεν θέλει να μπλέκει με σερβις αλλά αν χαλάσει τι θα κάνεις δεν θα χρησιμοποιήσεις την δωρεάν επισκευή που σου παρέχει η εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ο dimourinho να μας πει τι έκανε λίγο πριν πέσει σε bootloop ή αν παρατήρησε κάποια δυσλειτουργία κάποιες μέρες πριν, κάτι σαν προειδοποίση;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να οφείλεται σε software. Μπορει σε hardware. Δε το ξέρεις, αυτό σου εξηγεί ο φίλος νομιζω.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

 

Μπορει να εννοουσε αυτο, μπορει να εννοουσε σε διαφορους λογους SW, πχ καποια αναβαθμιση, καποια εφαρμογη, οταν μιλας γενικα δεν μπορει να καταλαβει ο αλλος ακριβως. Μπορει να εχετε εξοικειωθει με την εννοια,αλλα εγω πρωτη φορα ασχολουμαι με LG και δεν ξερω το ιστορικο απο G4..

 

 

Κανείς δεν θέλει να μπλέκει με σερβις αλλά αν χαλάσει τι θα κάνεις δεν θα χρησιμοποιήσεις την δωρεάν επισκευή που σου παρέχει η εγγύηση;

 

Σιγουρα, αλλα απο την αλλη, το κουριερ δεν ειναι δωρεαν, ουτε η ελλειψη της συσκευης ειναι απλη υποθεση, οποτε αν μπορεις να τη φτιαξεις σε 2 ωρες σπιτι σου γιατι να πληρωνεις μεταφορικα και να τη στερεισαι μερες? Εγω δεν την εχω ως βασικη, αλλα μπορει να την χρησιμοποιησω ως βασικη σε 5 μηνες και να την πατησω, και επειδη εχω επιχειρηση και το smartphone ειναι μερος της δουλειας μου σε μεγαλο βαθμο, θελω να εχω ετοιμες λυσεις ή εστω απαντησεις και να ξερω τι να κανω οσο το δυνατον καλυτερα, γιαυτο ρωταω αναλυτικα...

Μακαρι να μην συμβει βεβαια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα, αλλα απο την αλλη, το κουριερ δεν ειναι δωρεαν, ουτε η ελλειψη της συσκευης ειναι απλη υποθεση, οποτε αν μπορεις να τη φτιαξεις σε 2 ωρες σπιτι σου γιατι να πληρωνεις μεταφορικα και να τη στερεισαι μερες?

Eννοείται ότι δεν την στέλνεις στο σερβις όταν είναι κάτι που μπορείς να φτιάξεις εσύ με μια επαναφορά ένα φλασάρισμα κλπ. Το θέμα είναι ότι κάποιες βλάβες δεν μπορείς και τότε πρέπει να πάει στο σερβις και το μεγαλύτερο θέμα κατ' εμέ είναι ο χρόνος. Όσον αφορά μεταφορικά που λες δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Eννοείται ότι δεν την στέλνεις στο σερβις όταν είναι κάτι που μπορείς να φτιάξεις εσύ με μια επαναφορά ένα φλασάρισμα κλπ. Το θέμα είναι ότι κάποιες βλάβες δεν μπορείς και τότε πρέπει να πάει στο σερβις και το μεγαλύτερο θέμα κατ' εμέ είναι ο χρόνος. Όσον αφορά μεταφορικά που λες δες εδώ

 

Πάλι καλά, αρκεί να μη σε βγάλουν εκτός εγγύησης..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια φοβερή εφαρμογή για γίνει το δαχτυλικο αποτύπωμα ακόμη πιο χρήσιμο

 

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-fingerprint-to-unlock-t3466549

 

 

My turbo boosted black leather LG G5 is awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορούμε να βρούμε ένα τρίποδο για το κινητό;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161103/f70335ed9d0ea8d8fd0beaf1d1e6fc94.jpg

 

Είπαμε να έχουμε απορίες όχι έτσι.....

Μόνο που μπαίνει ο φορτιστής δεν ρωτήσατε ακόμη ....

 

 

lg g5 απλά

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161103/f70335ed9d0ea8d8fd0beaf1d1e6fc94.jpg

 

Είπαμε να έχουμε απορίες όχι έτσι.....

Μόνο που μπαίνει ο φορτιστής δεν ρωτήσατε ακόμη ....

 

 

lg g5 απλά

 

Μπράβο Αϊνστάιν,δεν ήξερα ότι υπάρχει το σκρουτζ να σαι καλά που μου έδωσες τα φώτα σου..Ρωτάω για κάτι πιο συγκεκριμένο αν έχει αγοράσει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Αϊνστάιν,δεν ήξερα ότι υπάρχει το σκρουτζ να σαι καλά που μου έδωσες τα φώτα σου..Ρωτάω για κάτι πιο συγκεκριμένο αν έχει αγοράσει κανείς.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161103/2f74a983fbf01f547b410a062c0d3036.jpg

 

Ναι για κάτι συγκεκριμενο ρώτησες εγώ θα κατάλαβα λάθος

 

Που μπορούμε έως το πιο προτείνετε 1 τσιγάρα δρομος ;)

 

lg g5 απλά

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ο dimourinho να μας πει τι έκανε λίγο πριν πέσει σε bootloop ή αν παρατήρησε κάποια δυσλειτουργία κάποιες μέρες πριν, κάτι σαν προειδοποίση;

 

Γεια σου φίλε μου...Εννοείται θα σου πω..Συνομιλια στο viber και ετσι ξαφνικα τρώει την 1η επανεκκινηση...μετα τo restart κλεινει..βγαζω μπαταρια ,παω να εκινησω..ΤΙΠΟΤΑ..νεκρό..μετα ανοιγει..μπαινει και ξεκινανε δυσλειτουργιες..η καμερα , οι εφαρμογες σταματουσαν κ με πετουσαν, αλλαξε φοντο μονο του..και πολλα πολλα αλλα...του κανω επαναφορα εργοστασιακων, παω να το σεταρω, παλι επανεκκινηση...το κλεινω , μιλαω με lg Και ερχονται να το παρουν αυριο πρωι Παρασκευή...Σε 8 εργασιμες μου ειπε θα το εχω στα χερια μου!

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161103/2f74a983fbf01f547b410a062c0d3036.jpg

 

Ναι για κάτι συγκεκριμενο ρώτησες εγώ θα κατάλαβα λάθος

 

Που μπορούμε έως το πιο προτείνετε 1 τσιγάρα δρομος ;)

 

lg g5 απλά

 

Έχεις δίκιο δεν το διατύπωσα σωστά :D Έχεις να προτείνεις κάτι συγκεκριμένο; Ή τζάμπα μας έβγαλες τα μάτια με τις παραθέσεις!!!

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο δεν το διατύπωσα σωστά :D Έχεις να προτείνεις κάτι συγκεκριμένο; Ή τζάμπα μας έβγαλες τα μάτια με τις παραθέσεις!!!

Αυτή είναι δική μου την αγόρασα απο μια κούτα

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161103/b2a9b2fb55ef3869b7b4accc6850500a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161103/f7aecf8aa1f2f0126ced9a049b84fd90.jpg

 

Χαχαχα....

 

lg g5 απλά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου...Εννοείται θα σου πω..Συνομιλια στο viber και ετσι ξαφνικα τρώει την 1η επανεκκινηση...μετα τo restart κλεινει..βγαζω μπαταρια ,παω να εκινησω..ΤΙΠΟΤΑ..νεκρό..μετα ανοιγει..μπαινει και ξεκινανε δυσλειτουργιες..η καμερα , οι εφαρμογες σταματουσαν κ με πετουσαν, αλλαξε φοντο μονο του..και πολλα πολλα αλλα...του κανω επαναφορα εργοστασιακων, παω να το σεταρω, παλι επανεκκινηση...το κλεινω , μιλαω με lg Και ερχονται να το παρουν αυριο πρωι Παρασκευή...Σε 8 εργασιμες μου ειπε θα το εχω στα χερια μου!

 

Ωραιος φιλε..μας εφτιαξες..με φρεναρες για τα καλα τωρα..κ ειχα σκοπο απο δευτερα να το παραγγειλω..τι γινετε παιδια;τυχαιο;η επιασαν κ δω τα οργανα;καλα λεω να παω σε a5 2016..αλλα τη γουσταρω την lg πολυ..μαρεσει πολυ το μενου της..τι κανουμε τωρα ομως;ρισκαρουμε;περιμενουμε να δουμε αν ετυχε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου...Εννοείται θα σου πω..Συνομιλια στο viber και ετσι ξαφνικα τρώει την 1η επανεκκινηση...μετα τo restart κλεινει..βγαζω μπαταρια ,παω να εκινησω..ΤΙΠΟΤΑ..νεκρό..μετα ανοιγει..μπαινει και ξεκινανε δυσλειτουργιες..η καμερα , οι εφαρμογες σταματουσαν κ με πετουσαν, αλλαξε φοντο μονο του..και πολλα πολλα αλλα...του κανω επαναφορα εργοστασιακων, παω να το σεταρω, παλι επανεκκινηση...το κλεινω , μιλαω με lg Και ερχονται να το παρουν αυριο πρωι Παρασκευή...Σε 8 εργασιμες μου ειπε θα το εχω στα χερια μου!

Καλησπέρα και εμένα κάποτε μου έκανε restart την στιγμή που είμουνα στο ίντερνετ, απεγκατέστησα μια εφαρμογη που ειχα βάλει μια μέρα πρίν και δεν μου ξαναέκανε κάτι, δεν ξέρω μπορεί να ήταν και τυχαίο γεγονός. Θα περιμένουμε νεα σου.

Link to comment
Share on other sites

Το φλασαρισμα άλλης επίσημης ρομ χωρίς να χαθεί ηεγγύηση είναι εύκολο ή να το ξεχάσω αν τύχει κάτι τέτοιο ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...