Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντυπώσεις χωρίς να έχω κάνει factory reset.

 

1. Πιο smooth και ωραία animation

2. Το fast charge δουλεύει τέλεια μέχρι στιγμής χωρίς να σταματά μετά από λίγο η γρήγορη φόρτιση

3. Νομίζω ότι και το GPS κλειδώνει λίγο πιο γρήγορα

4. Η μπαταρία φαίνεται στα ίδια επίπεδα με την 7 αλλά ακόμη είναι πολύ νωρίς

5. Το ux6 έχει ωραία εμφάνιση και αρκετά χρήσιμο το smart doctor

 

Αυτά προς το παρών...

 

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω Ιταλίας,θα μπορώ να βάλω την open eu;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εντυπώσεις χωρίς να έχω κάνει factory reset.

 

1. Πιο smooth και ωραία animation

2. Το fast charge δουλεύει τέλεια μέχρι στιγμής χωρίς να σταματά μετά από λίγο η γρήγορη φόρτιση

3. Νομίζω ότι και το GPS κλειδώνει λίγο πιο γρήγορα

4. Η μπαταρία φαίνεται στα ίδια επίπεδα με την 7 αλλά ακόμη είναι πολύ νωρίς

5. Το ux6 έχει ωραία εμφάνιση και αρκετά χρήσιμο το smart doctor

 

Αυτά προς το παρών...

 

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως είδες διαφορά στην κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είδες διαφορά στην κάμερα;
Στο UI ναι.

Στα υπόλοιπα δεν είδα διαφορά αλλά δεν ασχολούμαι και ιδιαίτερα για να έχω άποψη.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπαταρία που βρίσκουμε για την συσκευή; Αυτή την έχει δοκιμάσει κανείς;

 

https://www.e-shop.gr/blue-star-premium-battery-for-lg-g5-3000mah-li-ion-p-TEL.037759

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπαταρία που βρίσκουμε για την συσκευή;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.skroutz.gr/s/9405640/LG-BL42D1F.html?from=account_notifications_price_drop#reviews

 

Δεν ξερω γιατι την κραζουν στα reviews, εγω αυτη που πηρα μου κραταει οσο και αυτη που ειχε ερθει με το κινητο.Καλυτερα να παρεις την original της LG την κιτρινη και οχι μαϊμου ασχετως με το ποση χωρητικοτητα λενε οτι εχουν.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/9405640/LG-BL42D1F.html?from=account_notifications_price_drop#reviews

 

Δεν ξερω γιατι την κραζουν στα reviews, εγω αυτη που πηρα μου κραταει οσο και αυτη που ειχε ερθει με το κινητο.Καλυτερα να παρεις την original της LG την κιτρινη και οχι μαϊμου ασχετως με το ποση χωρητικοτητα λενε οτι εχουν.

Αυτή είδα βασικά αλλά λίγο με αποθάρρυναν οι αξιολογήσεις.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα γνήσια από προκοντια και είμαι πολύ ευχαριστημένος δεν ρισκάρω για 10 ευρώ το οτιδήποτε

Παιδιά μπαταρία που βρίσκουμε για την συσκευή; Αυτή την έχει δοκιμάσει κανείς;

 

https://www.e-shop.gr/blue-star-premium-battery-for-lg-g5-3000mah-li-ion-p-TEL.037759

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανακοινώθηκαν τα specs από το g6 πήγα και πήρα κατευθείαν την γνήσια μπαταρία με το kit της φόρτισης και ακόμα είναι jet (κάνα χρόνο) και φορτίζεις χωρίς quick charge και δεν ταλαιπωρεί την συσκευή-θυρα type c!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πάω δηλαδή procordia να πάρω την γνήσια; Πόσο κοστίζει γνωρίζουμε;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

23 ευρω ηταν πριν 1 χρονο που ειχα ρωτησει, δηλαδη κανει οσο 3 σκρουτζαδικες.Δεν νομιζω οτι αξιζει εφοσον μιλαμε για τις ιδιες αυθεντικες μπαταριες.Απο το ιδιο εργοστασιο βγαινουν αλλα υποθετω ή υπηρχαν κακες παρτιδες ή το κινητο εκανε τις γνωστες ******** του και τραβαγε μπαταρια αβερτα εξου και οι κακες κριτικες.Αν σκεφτεις παντως να πας για μπαταρια απο procordia σκεψου μηπως με τα ιδια λεφτα παρεις ενα καλο power bank και ξεγνοιασεις απο θεμα αυτονομιας μια για παντα.

Edited by efthkar
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα το κινητό 10:08 με 46%, μεχρι να κάνω το πόστ στις 10:15 η μπαταρία έπεσε στο 13% χαχα37ae1a7615c290b8a1e27420a3661615.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα το κινητό 10:08 με 46%, μεχρι να κάνω το πόστ στις 10:15 η μπαταρία έπεσε στο 13% χαχα37ae1a7615c290b8a1e27420a3661615.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είχες μάλλον πολύ καιρό να το ανοίξεις και τα έπαιξε από ενημερώσεις :)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχες μάλλον πολύ καιρό να το ανοίξεις και τα έπαιξε από ενημερώσεις :)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι απο χτες το βράδυ :p καινούρια μπαταρία θέλει.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο χτες το βράδυ :p καινούρια μπαταρία θέλει.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γενικα εγω μια φορα στις 3 μερες βγαζω και βαζω την ιδια μπαταρια να μου δειξει το σωστο ποσοστο γιατι για καποιο λογο μπορει να δειχνει 45% και να ειναι 20 ξερω γω. Μηπως και η δικια σου κανει τα ιδια?

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εγω μια φορα στις 3 μερες βγαζω και βαζω την ιδια μπαταρια να μου δειξει το σωστο ποσοστο γιατι για καποιο λογο μπορει να δειχνει 45% και να ειναι 20 ξερω γω. Μηπως και η δικια σου κανει τα ιδια?
Ναι μάλλον γιατί ξαφνικά πέφτει καρφί, αλλά νομίζω ότι έχει <<πεθάνει>> κιόλας,θα πάρω καινούρια την Δευτέρα και θα επανέλθω.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η oreo ακόμα να έρθει (Γερμανικό το δικό μου) ενώ από χτες αρνείται πεισματικά να συνδεθεί με τον Υπολογιστή:lol:

Έκανα hard reset, δοκίμασα 2 καλώδια, δοκίμασα 2 υπολογιστές (ο ένας δεν είχε καν lg drivers) παντού το ίδια..."η συσκευή δεν αναγνωρίζεται".

Με LG Air Drive μια χαρά είναι η σύνδεση...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα έχει έρθει πού τσεκαρα με lg bridge.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ τσέκαρα για ΟΤΑ και μετά λέω να δω και με bridge...τζίφος..δεν το βλέπει με τίποτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να συμπληρώσω πως έχω ενεργοποιήσει τις "επιλογές προγραμματιστή" και έχω ενεργό το "εντοπισμός σφαλμάτων USB"

Και οι δύο υπολογιστές είναι windows 10, θα δοκιμάσω και σε win 7...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,αρκετοι ειναι που δεν την εχουνε παρει ακομα την αναβαθμιση,αναμεσα τους και εγω με Ελληνικη συσκευη.Δεν σημαινει οτι επειδη την πηραν 1-2 ατομα,την παιρνουμε ολοι ταυτοχρονα... Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα χθες βράδυ την grc open eu από lg firmewares και την πέρασα κανονικά με lg up ,το δικό μου είναι από Ιταλία και συγκεκριμένα HIT πάροχο, όλα καλά μέχρι τώρα, έκανα καί ένα factory reset !!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασα χθες βράδυ την grc open eu από lg firmewares και την πέρασα κανονικά με lg up ,το δικό μου είναι από Ιταλία και συγκεκριμένα HIT πάροχο, όλα καλά μέχρι τώρα, έκανα καί ένα factory reset !!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δείχνει και το ποσοστό μπαταρίας στο AOD!b87aa48314dbbf88589cf933a68687a5.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που δεν το βλέπει ο υπολογιστής, θα περιμένω να έρθει ΟΤΑ...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που δεν το βλέπει ο υπολογιστής, θα περιμένω να έρθει ΟΤΑ...
Καί εγώ στην αρχή έβαλα άλλο καλώδιο, μόλις έβαλα το μαμά κατευθείαν το είδε (win 10)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καί εγώ στην αρχή έβαλα άλλο καλώδιο, μόλις έβαλα το μαμά κατευθείαν το είδε (win 10)

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και το δικό του δοκίμασα, και από xiaomi mi max 2 δοκίμασα και από Lumia 950XL δοκίμασα...τίποτα.

Τα άλλα τηλέφωνα τα βλέπει μια χαρά ο υπολογιστής....

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...