Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητο μου ηρθε με 8% και το εχω στη φορτιση εδω και μιση ωρα και ειναι στο 20% τωρα. Κατι δεν παει καλα η μου φαινεται? Πρεπει να επιλεξω κατι στος ρυθμίσεις για fast charge?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου ηρθε με 8% και το εχω στη φορτιση εδω και μιση ωρα και ειναι στο 20% τωρα. Κατι δεν παει καλα η μου φαινεται? Πρεπει να επιλεξω κατι στος ρυθμίσεις για fast charge?

 

Εφόσον φορτίζεις με τον δικό του φορτιστή και καλώδιο, αυτομάτως μπαίνει σε quick charge mode.

Σίγουρα θα έπρεπε να έχει φτάσει αρκετά υψηλότερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι φυσιολογικό.

Δεν έχει κάποια ρύθμιση για γρήγορη φόρτιση αρκεί να μη το σκαλίζεις όσο φορτίζει γιατί φόρτιζε πολύ αργά.

Βγάλε βάλε το βύσμα, μη το χρησιμοποιείς κατά τη φόρτιση και δες πώς πηγαίνει.

Αν ακόμα φόρτιζει αργά άλλαξε μπρίζα .

 

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον φορτίζεις με τον δικό του φορτιστή και καλώδιο, αυτομάτως μπαίνει σε quick charge mode.

Σίγουρα θα έπρεπε να έχει φτάσει αρκετά υψηλότερα.

Μηπως το φορτιζεις απο πολυμπριζο?Αν ναι αυτο φταιει,βαλτο σε πριζα τοιχου κανονικα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τις πρώτες κιόλας φορτίσεις παρατήρησα ότι με απενεργοποιημένη τη συσκευή, μόλις τη συνδέω με το δικό της φορτιστή, ενεργοποιείται (ζητάει κανονικά ΡΙΝ). Είναι γενικό το κακό ή να του τραβήξω ένα factory reset μπας και στρώσει;
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τις πρώτες κιόλας φορτίσεις παρατήρησα ότι με απενεργοποιημένη τη συσκευή, μόλις τη συνδέω με το δικό της φορτιστή, ενεργοποιείται (ζητάει κανονικά ΡΙΝ). Είναι γενικό το κακό ή να του τραβήξω ένα factory reset μπας και στρώσει;

 

Μην του κάνεις τζάμπα factory reset....... έτσι είναι όλα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην του κάνεις τζάμπα factory reset....... έτσι είναι όλα! ;)

 

Σε ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. :)

Έχω να το δω αυτό να συμβαίνει (πέρα από τα γιωτόφωνα) από εποχές Xperia X10 και μάλιστα στην 1.6. Από την 2.1 και μετά φόρτιζε κανονικά και κλειστό.

 

Το αστείο είναι ότι αν το συνδέσεις με το φορτιστή και το απενεργοποιήσεις μετά, συνεχίζει να φορτίζει κλειστό. Άγνωστοι αι βουλαί των Νοτιοκορεατών.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όταν με παίρνουν τηλέφωνο και το έχω στην τσέπη του παντελονιού μου,χάνεται ο ήχος κλήσης, διότι τραβώντας το πατάω κάποιο από τα πλήκτρα έντασης.

Από που μπορώ να ρυθμίσω την λειτουργία των πλήκτρων; γιατί στο g3 ήταν πίσω και δεν είχα αυτό το φαινόμενο....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μας.

Εχθές πήρα το G5 μου (titan από Γερμανό)

Εντυπώσεις:

1) Το έβαλα για φόρτιση και μετά από λίγο είχε μεγάλη θερμοκρασία....

2) μου έβγαλε 2 αναβαθμίσεις (πρώτη περίπου 90 mb δεύτερη περίπου 550mb)

3) Αφού τις έκανα....σαν να πήγε η θερμοκρασία σε φυσιολογικά επίπεδα...(ίσως είναι και η ιδέα μου)

4) Με χάλασε λίγο το μικρό κενό που κάνει δεξιά και αριστερά....στο κομμάτι που είναι η μπαταρία...δεν υπάρχει άψογη εφαρμογή. Το έχει σε όλους σας...είναι κατασκευαστικό δηλαδή ή συμβαίνει σε εμένα??? Να ξέρω να το πάω για αντικατάσταση αν είναι.

5) το βράδυ το άφησα ανοικτό και πήγε μόνο με wifi περίπου 90% η μπαταρία...δεν έχω sim μέσα ούτε το πείραξα. Είναι φυσιολογικό?

6) Άφησα την μεμβράνη που είχε....είδα ότι δεν το καλύπτει μέχρι επάνω.... Υπάρχει μεμβράνη ή τζαμάκι που να κάνει καλή εφαρμογή....και να μπορείς να βαλεις και θήκη χωρίς να ξεκολλήσει?

 

 

Αυτά για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μας.

Εχθές πήρα το G5 μου (titan από Γερμανό)

Εντυπώσεις:

1) Το έβαλα για φόρτιση και μετά από λίγο είχε μεγάλη θερμοκρασία....

2) μου έβγαλε 2 αναβαθμίσεις (πρώτη περίπου 90 mb δεύτερη περίπου 550mb)

3) Αφού τις έκανα....σαν να πήγε η θερμοκρασία σε φυσιολογικά επίπεδα...(ίσως είναι και η ιδέα μου)

4) Με χάλασε λίγο το μικρό κενό που κάνει δεξιά και αριστερά....στο κομμάτι που είναι η μπαταρία...δεν υπάρχει άψογη εφαρμογή. Το έχει σε όλους σας...είναι κατασκευαστικό δηλαδή ή συμβαίνει σε εμένα??? Να ξέρω να το πάω για αντικατάσταση αν είναι.

5) το βράδυ το άφησα ανοικτό και πήγε μόνο με wifi περίπου 90% η μπαταρία...δεν έχω sim μέσα ούτε το πείραξα. Είναι φυσιολογικό?

6) Άφησα την μεμβράνη που είχε....είδα ότι δεν το καλύπτει μέχρι επάνω.... Υπάρχει μεμβράνη ή τζαμάκι που να κάνει καλή εφαρμογή....και να μπορείς να βαλεις και θήκη χωρίς να ξεκολλήσει?

 

 

Αυτά για αρχή.

 

1) Κι εμένα όταν φορτίζει ειδικά από χαμηλά ζεσταίνεται. Φαντάζομαι λόγο quick charge.

4) Έτσι είναι όλα πάνω κάτω. Αν το ανοίγεις και συνέχεια θα χαλαρώσει πιο πολύ. Η lg δεν το αναγνωρίζει σαν ελάττωμα.

5) Κι εμένα τα πρώτα δύο βράδια κάπου τόσο έχασε. Τις επόμενες μέρες μετά από restart μου έχει χάσει και 1% σε 5 ώρες. Γενικά με τη μπαταρία κι εγώ επειδή δέκα μέρες το έχω, ψάχνομαι ακόμα.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μας.

Εχθές πήρα το G5 μου (titan από Γερμανό)

Εντυπώσεις:

1) Το έβαλα για φόρτιση και μετά από λίγο είχε μεγάλη θερμοκρασία....

2) μου έβγαλε 2 αναβαθμίσεις (πρώτη περίπου 90 mb δεύτερη περίπου 550mb)

3) Αφού τις έκανα....σαν να πήγε η θερμοκρασία σε φυσιολογικά επίπεδα...(ίσως είναι και η ιδέα μου)

4) Με χάλασε λίγο το μικρό κενό που κάνει δεξιά και αριστερά....στο κομμάτι που είναι η μπαταρία...δεν υπάρχει άψογη εφαρμογή. Το έχει σε όλους σας...είναι κατασκευαστικό δηλαδή ή συμβαίνει σε εμένα??? Να ξέρω να το πάω για αντικατάσταση αν είναι.

5) το βράδυ το άφησα ανοικτό και πήγε μόνο με wifi περίπου 90% η μπαταρία...δεν έχω sim μέσα ούτε το πείραξα. Είναι φυσιολογικό?

6) Άφησα την μεμβράνη που είχε....είδα ότι δεν το καλύπτει μέχρι επάνω.... Υπάρχει μεμβράνη ή τζαμάκι που να κάνει καλή εφαρμογή....και να μπορείς να βαλεις και θήκη χωρίς να ξεκολλήσει?

Αυτά για αρχή.

1. Εξαρτάται με τι το συγκρίνεις. Ζεστένεται, αλλά σε σύγκριση με το G3 μου, πολύ λιγότερο.

5. Αν έχεις ενεργοποιημένη την 2η οθόνη, τρώει περίπου 1% την ώρα, αλλοιώς μένει στο 100% μέχρι το πρωί.

6. Εχω πάρει tempered glass INOS που καλύπτει όλη την οθόνη, αλλά δεν το έχω τοποθετήσει ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.ξερει κανεις απο αυτους που το εχουν αν το κιν εχει λειτουργια να το χειριζεσαι με το ενα χερι;

Δεν πρέπει να έχει. Τουλάχιστον εγώ τώρα που έψαξα δεν το βρήκα.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα και αυτό το tempered glass https://www.aliexpress.com/item/Mocolo-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-LG-G5-H830-Latest-New-Arrival-with-Retail-Box/32628719831.html?spm=2114.13010608.0.0.Us99SI

 

Για να δουμε τι θα δουμε με την κυρτη οθόνη του G5 ,ελπιζω να του "κάτσει" καλά.

 

Απο τις κριτικές που έχω διαβάσει απο εδω και εκει (XDA, comments κτλ) όλοι λένε ότι ειναι το καλύτερο....

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Να ρωτήσω τους χρήστες του lg g5, όταν το γυρίσεις στις manual ρυθμίσεις για να αποθηκεύσει και raw αρχείο και δεν πειράξεις καμία απ' τις ρυθμίσεις η φωτογραφία (jpeg) θα είναι ίδια όπως στο αυτόματο ; Επίσης, πόσα MB είναι το raw αρχείο ; Ευχαριστώ !

 

Επίσης αν είναι εύκολο μπορώ να έχω 3 δείγματα, ένα στο αυτόματο, ένα στο manual χωρίς αλλαγή στις ρυθμίσεις και το raw

Edited by kats3777
Συμπλήρωμα
"Ουδέν κακόν αμιγές καλού." :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

αξιζει το κινητο? να φυγω απτο φλεξ 2 που εχω κι να παω σε αυτο? custom roms υπαρχουν? κολληματα?

 

Αξιζει η μεταβαση απο το flex 2.Κολληματα δεν εχει,για custom rom δεν γνωριζω...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω το g5 εναμιση μηνα τωρα, με αριστη και προσεκτικη χρηση χωρις να μου χει πεσει ποτε κατω, και απο χθες αρχισε να μου κανει κολπα το power button.Μια δουλευε, μια οχι ή το παταγες μια φορα και συμπεριφερόταν σαν να το κραταγες πατημενο και σε πηγαινε στο μενου για να κλεισεις το κινητο.Σημερα σταματησε τελειως να δουλευει και δε δουλευει ουτε το δακτυλικό αποτύπωμα.Μπηκα και σε ξενα φορουμ και διαβασα και αντιμετώπιζαν κι αλλοι το ιδιο προβλημα.Εχει συμβει σε κανεναν εδω μεσα;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί τα πλήκτρα αυξομείωσης της έντασης,σε περίπτωση εισερχόμενης κλήσης,απομονώνουν τον ήχο;

και από που ρυθμίζεται αυτό;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

To μήνυμα του Alpha01 θα μπορούσε να γίνει sticky στο παρόν thread. Αποδίδει πιστά τις δυνατότητες και το who is who του κινητού. Ειδικά το κομμάτι που αναφέρεται στις κάμερες, αλλά και στο πόσο αδικείται η εμφάνιση της συσκευής από τις φωτογραφίες σε GSMArena κ.λπ.

Θα ήθελα να προσθέσω μόνο την άποψή μου, ως πιο ενεργοβόρου χρήστη. Κάποιοι πρώην κάτοχοι V10, ίσως να με θυμάστε που γκρίνιαζα στο ανάλογο thread. :lol:

 

Η δική μου χρήση είναι περίπου 2 με 2μιση ώρες ομιλίας και 30' περίπου Duo την ημέρα, με WiFi, Bluetooth, 4G, Location, Auto brightness, Always on display ανοιχτά. Προσθέστε σε αυτά 6 συνολικά λογαριασμόυς email (Gmail + 5), κανά 20λεπτο Spotify και Notifications από Facebook & Pages Manager, Twitter, Instagram, Messenger, Hangouts, Whatsapp.

 

To κινητό βγαίνει από την πρίζα στις 8:00 κάθε πρωί. Με το V10 φόρτιζα πάντα στις 14:00-14:30, μιας κι έφτανα στο 15%

Εδώ τα πράγματα είναι η μέρα με τη βαθιά νύχτα, καθότι φορτίζω ξανά στις 18:30-19:00. Ακόμα και σκαστός να περάσω από το σπίτι εκείνη την ώρα, για ένα ντουζάκι ας πούμε, κουμπώνω για 30' και φεύγω ξανά με ένα κινητό στο 80%.

4g κ όλα αυτά που λες, τα έχεις ανοικτά απο το πρωί ως το απογευματάκι που το φορτίζεις???

"LG V30 (αξεπέραστο)+ Samsung A52 (της γυναίκας)"

Κ τώρα HTC U24pro

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας .

Νεος κάτοχος απο χθες.

Το κινητό είναι φοβερά υποτιμημένο.

Κομψό παει σφαίρα και ελαφρύ ui

Μια ερώτηση.εδώ και μερικές μέρες ήδη απο το custom rom note 3 που είχα δεν μπορώ να στείλω sms. Και στο g5 το ίδιο.βλέπω στα μηνύματα το κέντρο μηνυμάτων είναι ότι να ναι.αλλά δεν μπορώ να το αλλάξω.μίλησα με wind και μου έδωσαν έναν κωδικο *#*#4636 κτλ αλλά δεν δουλεύει.

Κάποια ιδέα κανείς;μπορώ να λαβω Μήνυμα δεν μπορώ να στείλω.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση στους πρώην κατόχους του v10, η οθόνη είναι φανερά χειρότερη? Είμαι έτοιμος να το πάρω αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς... Επίσης σχετικά με το μέγεθος της οθόνης είναι γιατί έχω συνηθίσει σε μεγαλύτερη είναι οκ ή θα τρέχω να το δώσω πάλι??? :eek: :eek: :eek:

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τάκη η οθόνη είναι ισάξια του v10. Στην αρχή νόμιζα ήταν το χειρότερη αλλά όχι δεν είναι.

Επίσης η διαφορά μεγέθους της οθόνης δεν με πείραξε καθόλου.

Είναι τόσο άνετο και τέλειο στο χέρι που όλα τα άλλα τα ξεχνάς. :)

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε χρυσό όσοι ότι το έχετε λέει τίποτα? Είναι πολύ έντονο? Με spigen rugged armor θα είναι οκ?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...