Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανακαλύψαμε και άλλο πρόβλημα τώρα, την πτώση της τιμής.ήμαρτον

Για bootloop δεν έχει μιλήσει κανείς ακόμα; :p

 

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για bootloop δεν έχει μιλήσει κανείς ακόμα; :p

 

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο το εργο θα παιξει αργοτερα,αλλά θα ειναι διαφορετικο απο bootloop για να μην βαριομαστε....Ειπαμε το g3 ειχε τις ρωγμες,το g4 τα bootllop,το g5??:X:X

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

"Ξέχασες" αποσπώμενη μπαταρία κ ir remote.. :-) :-)

 

E ναι , τι λες τωρα , IR blaster ακτινοβολία και καρκίνος!

 

 

ΥΓ. έτσι συνεχίστε το θάψιμο ! μόλις έπεσε κάτω απο το φράγμα των 500€!

:D :)

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εργο θα παιξει αργοτερα,αλλά θα ειναι διαφορετικο απο bootloop για να μην βαριομαστε....Ειπαμε το g3 ειχε τις ρωγμες,το g4 τα bootllop,το g5??:X:X

 

Ρε παιδιά λέτε για ρωγμές στο G3 και bootloops στο G4. Φίλος έχει το G3 1 χρόνο και δεν έχει πάθει τίποτα. Επίσης ο γαμπρός μου έχει 1 χρόνο το G4, και δεν έχει πάθει τίποτα. Δεν ξέρω εάν είστε εσείς άτυχοι ή αυτοί τυχεροί

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λέτε για ρωγμές στο G3 και bootloops στο G4. Φίλος έχει το G3 1 χρόνο και δεν έχει πάθει τίποτα. Επίσης ο γαμπρός μου έχει 1 χρόνο το G4, και δεν έχει πάθει τίποτα. Δεν ξέρω εάν είστε εσείς άτυχοι ή αυτοί τυχεροί

 

Και ο γαμπρός μου έχει το Iphone 6 και δεν έχει λυγίσει. :ninja::ninja:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το g5 το πηρα pre order το εχω απο της 12 Μαρτίου ειμαι υπέρ ικανοποιημένος δεν το άλλαζα με κανενα. Μειονεκτήματα εχουν ολα ας μην ήμαστε υπερβολικοί, ο καθένας εχει τα γουστα του παράδειγμα σαν design εμενα με κερδισε απο την πρώτη στιγμή, τα γουστα είναι καθαρα υποκειμενικά!
Link to comment
Share on other sites

Το g5 το πηρα pre order το εχω απο της 12 Μαρτίου ειμαι υπέρ ικανοποιημένος δεν το άλλαζα με κανενα. Μειονεκτήματα εχουν ολα ας μην ήμαστε υπερβολικοί, ο καθένας εχει τα γουστα του παράδειγμα σαν design εμενα με κερδισε απο την πρώτη στιγμή, τα γουστα είναι καθαρα υποκειμενικά!

Μηπως σου ειναι ευκολο να μας πεις αν εχεις βρει καποιο μειονεκτημα;

Link to comment
Share on other sites

Μπει να βάλει κάποιος screenshot από sot και γενικά από στατιστικά μπαταρίας;

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπει να βάλει κάποιος screenshot από sot και γενικά από στατιστικά μπαταρίας;

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

3 σελίδες πιο πίσω έχει.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Μηπως σου ειναι ευκολο να μας πεις αν εχεις βρει καποιο μειονεκτημα;

 

Το σημαντικοτερο μειονέκτημα ειναι το ελάχιστο κενό που αφήνει στο σημείο της άρθρωσης, χθες το άνοιξα για να δω τη μπαταρία και είχε ήδη μαζευτεί σκόνη απο μέσα. Δε θέλω να φανταστώ τι θα γίνει αν πέσει κάποιο υγρό εκεί. Μεγάλη προσοχή λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικοτερο μειονέκτημα ειναι το ελάχιστο κενό που αφήνει στο σημείο της άρθρωσης, χθες το άνοιξα για να δω τη μπαταρία και είχε ήδη μαζευτεί σκόνη απο μέσα. Δε θέλω να φανταστώ τι θα γίνει αν πέσει κάποιο υγρό εκεί. Μεγάλη προσοχή λοιπόν.

Ποιο κενο ακριβως; εμενα πχ αν κατάλαβα καλα που λες δεν εχει το παραμικρο κενο. Κουμπωνει τελεια

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κενο ακριβως; εμενα πχ αν κατάλαβα καλα που λες δεν εχει το παραμικρο κενο. Κουμπωνει τελεια

 

Κι εμένα κουμπώνει τέλεια αλλά το κενό υπάρχει, απειροελάχιστο μεν αλλά εχει .. αρθρωτό είναι το τηλέφωνο οχι μονοκόμματο

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κουμπώνει τέλεια, αλλά το κενό υπάρχει.. αρθρωτό είναι το τηλέφωνο οχι μονοκόμματο

Το ξερω οτι δεν ειναι μονοκοματο το κινητο ,το κραταω στα χερια μου... Το κενο δεν βλεπω

Edited by akizaki
Link to comment
Share on other sites

Το ξερο οτι δεν ειναι μονοκοματο το κινητο ,το κραταω στα χερια μου... Το κενο δεν βλεπω

 

Βαλε το δάχτυλο σου κατα μήκος της οθόνης τέρμα κάτω στο σημείο της άρθρωσης, εκει είναι.

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικοτερο μειονέκτημα ειναι το ελάχιστο κενό που αφήνει στο σημείο της άρθρωσης, χθες το άνοιξα για να δω τη μπαταρία και είχε ήδη μαζευτεί σκόνη απο μέσα. Δε θέλω να φανταστώ τι θα γίνει αν πέσει κάποιο υγρό εκεί. Μεγάλη προσοχή λοιπόν.

 

Οταν το παρω θα βαλω tempered glass + θηκη, πιστευω με την θηκη και με το tempered glass το κενο θα ειναι σαν να μην υπαρχει

Περιμενω να ερθει και στο public της Μυτιληνης για να το πιασω στα χερια μου..

Link to comment
Share on other sites

Οταν το παρω θα βαλω tempered glass + θηκη, πιστευω με την θηκη και με το tempered glass το κενο θα ειναι σαν να μην υπαρχει

Περιμενω να ερθει και στο public της Μυτιληνης για να το πιασω στα χερια μου..

 

Δεν θα κάνει τίποτα το tempered glass.. διότι πολύ απλά θα σταματάει εκει που ειναι η άρθρωση. Το σημείο κάτω απο την οθόνη (γύρω απο το λογότυπο της lg) ειναι ελαφρώς βυθισμένο σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα, κάνει ενα μικρο σκαλοπάτι εκει που ειναι η άρθρωση. Δεν ξέρω αν γίνονται αντιληπτά αυτά που λεω, δες αυτο το βιντεο για να καταλάβεις

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω πηγα και το είδα απο κοντά το κινητάκι. Στην αίσθηση μου αρεσε και απο ομορφία απο κοντά ειναι πολυ καλυτερο απο οτί να το βλεπεις σε φωτογραφίες. Τώρα αυτο που λες για το κενο στην άρθρωση όντως το παρατήρησα και εγώ και να σ πω οτι το κένο δεν ηταν και τοσο μικρό. Αυτο βεβαία που με πείραξε περισσότερο ηταν εκει στην αρθρωση το κοματακι που βγαινει για να αφαιρέσεις την μπαταρία κούμπωνει λιγο πιο πανω απο το πανω μέρος του κινητού και ετσι νιώθεις την γωνίες κοφτερές. Έτσι ειναι και σε εσένα η απλα επειδή ήταν το κινητο στην βιτρίνα είχε θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω πηγα και το είδα απο κοντά το κινητάκι. Στην αίσθηση μου αρεσε και απο ομορφία απο κοντά ειναι πολυ καλυτερο απο οτί να το βλεπεις σε φωτογραφίες. Τώρα αυτο που λες για το κενο στην άρθρωση όντως το παρατήρησα και εγώ και να σ πω οτι το κένο δεν ηταν και τοσο μικρό. Αυτο βεβαία που με πείραξε περισσότερο ηταν εκει στην αρθρωση το κοματακι που βγαινει για να αφαιρέσεις την μπαταρία κούμπωνει λιγο πιο πανω απο το πανω μέρος του κινητού και ετσι νιώθεις την γωνίες κοφτερές. Έτσι ειναι και σε εσένα η απλα επειδή ήταν το κινητο στην βιτρίνα είχε θέμα?

 

Ετσι είναι και σε μενα και σε όλα τα G5:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και αμα βάλεις καποια θήκη παλι νιωθεις να ειναι κοφτερές η άκρες?

 

οχι, με θήκη δεν υπάρχει τέτοιο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικοτερο μειονέκτημα ειναι το ελάχιστο κενό που αφήνει στο σημείο της άρθρωσης, χθες το άνοιξα για να δω τη μπαταρία και είχε ήδη μαζευτεί σκόνη απο μέσα. Δε θέλω να φανταστώ τι θα γίνει αν πέσει κάποιο υγρό εκεί. Μεγάλη προσοχή λοιπόν.

Αυτο Βασιλη δεν ειναι μειονεκτημα, ειναι κατασκευαστικη αστοχια και στη θεση σου θα το επεστρεφα στα πλαισια του doa.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτο Βασιλη δεν ειναι μειονεκτημα, ειναι κατασκευαστικη αστοχια και στη θεση σου θα το επεστρεφα στα πλαισια του doa.

 

Τοτε θα πρεπει να επιστρεψουν ολα τα G5, γιατι ολα εχουν αυτο το διακενο Γιαννη. Το clearance ειναι δεκατα του χιλιοστου, δεν προκειται να δημιουργησει προβλημα, αλλα δε συναδει με μια συσκευη 700 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Kαι ναι , συνεχίζει ακάθεκτο, η τιμή κάτω απο τα 490€

 

Συνεχίστε παρακαλώ το θάψιμο...

 

 

 

G5.... σε ένα μηνάκι σου'ρχομαι....

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αυτο Βασιλη δεν ειναι μειονεκτημα, ειναι κατασκευαστικη αστοχια και στη θεση σου θα το επεστρεφα στα πλαισια του doa.

 

Να το επιστρέψω και να ζητήσω τι; Ενα G5 κολλημένο με οξυγονοκόλληση; :lol:

 

Δεν μπορώ να καταλάβω που μπερδεύεστε ρε παιδιά, απλή φυσική ειναι. Ειναι δυο τμήματα ξεχωριστά που ενώνονται και αποσυνδεονται το κινητό. Δεν είπα οτι είναι σαν την τρύπα του όζοντος το κενό, είναι απειροελαχιστο.

Αν ενώσεις δηλαδή δυο ράγες τρένου μεταξύ τους, δεν θα υπάρχει ενα μικρο διακενο; Ετσι είναι και το κινητό, πάει τρένο:up:

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το ιδιο ακριβως διακενο που υπαρχει στο πισω μερος των κινητων που εχουν αφαιρουμενη μπαταρια. Το ξεχασατε οτι υπήρχαν καποτε τετοια; Νομιζω γινεται υπερβολικος ντορος για το θεμα. Η αφαιρουμενη μπαταρια εχει συγκεκριμενα πλεονεκτηματα/μειονεκτηματα. Αν ειχε εφευρεθει τροπος να αφαιρειται μπαταρια με σχεδιο και στιβαροτητα μη αφαιρουμενης ολοι οι κατασκευαστες θα το ειχαν υιοθετησει. Εγω δεν εχω προβλημα με καμια απ τις δυο λυσεις. Απλα ενα κινητο με ενσωματωμενη "νεκρη" μπαταρια υπο ορισμένες συνθηκες μπορει να θεωρειται σχεδον για πεταμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...