Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρήγγειλα τελικά σε ασημί, Δευτέρα ή Τρίτη θα το έχω στα χέρια μου.

Σκοπεύω να του βάλω μια διάφανη θήκη πλάτης τύπου ultra thin, θα καλύπτει λέτε το ''καρούμπαλο'' που κάνουν οι κάμερες ή θα πρέπει να καταφύγω σε πιο ενισχυμένη θήκη;

 

Το "καρούμπαλο" δεν είναι τόσο έντονο όσο φαίνεται. Επίσης εκεί γύρω από το γυαλλί από τις κάμερες "προεξέχει" κάπως το υλικό του κινητού για να προστατεύεται. Δε ξέρω και αν κατάλαβες τι λέω γιατί δε μπορώ να σου εξηγήσω καλά αυτό που θέλω. :p πιστεύω πάντως θα είσαι οκ με εκείνη τη θήκη. Αν κατάλαβα καλά για τι θήκη μιλάς, έχω και εγώ μια τέτοια και είμαι μια χαρά. ;) δοκίμασε. Πάρε αυτή που λες και αν δεις οτι δε σε βολεύει και δε καλύπτει τις κάμερες παίρνεις μια δεύτερη. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το "καρούμπαλο" δεν είναι τόσο έντονο όσο φαίνεται. Επίσης εκεί γύρω από το γυαλλί από τις κάμερες "προεξέχει" κάπως το υλικό του κινητού για να προστατεύεται. Δε ξέρω και αν κατάλαβες τι λέω γιατί δε μπορώ να σου εξηγήσω καλά αυτό που θέλω. :p πιστεύω πάντως θα είσαι οκ με εκείνη τη θήκη. Αν κατάλαβα καλά για τι θήκη μιλάς, έχω και εγώ μια τέτοια και είμαι μια χαρά. ;) δοκίμασε. Πάρε αυτή που λες και αν δεις οτι δε σε βολεύει και δε καλύπτει τις κάμερες παίρνεις μια δεύτερη. ;)

 

Εννοώ τέτοιου τύπου

 

http://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=lg+g5+ultra+thin

 

εσυ τέτοια έχεις; 0.3mm; αν ναι τότε ειμαι καλυμμένος, θέλω κατι διακριτικό να μην προσθέτει εξτρα βάρος και όγκο και το κάνει γκουμούτσα

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τέτοιου τύπου

 

http://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=lg+g5+ultra+thin

 

εσυ τέτοια έχεις; 0.3mm; αν ναι τότε ειμαι καλυμμένος, θέλω κατι διακριτικό να μην προσθέτει εξτρα βάρος και όγκο και το κάνει γκουμούτσα

Τέτοια έχω ναι. Τώρα δε ξέρω πόσα mm είναι(δε μπορώ να τη βρω) αλλά ίδιες πρέπει να ειναι απλά εγώ την έχω με σχέδια. Πιστεύω θα εισαι μια χαρα ;) αν τη βρω θα σου τη στείλω σε π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μετά απο 6 χρόνια σε ολα τα iphone εκανα τη μεγάλη αλλαγή και μπήκα στην ομάδα της lg αποκτωντας το G5.εχω όμως πολλές απορίες,ελπιζω για την κατανόησή σας.

1. Temperred glass αγορασα,αλλα η κυρτή επιφάνεια της οθόνης στο ανω ακρο δεν το επιτρέπει να κολλήσει καλα... έχετε καμια άποψη??

2. Θήκες καλές,σφιχτες με πλαίσιο με καλη προστασια που μπορω να βρω?

3.Υπάρχει τρόπος να μου εμφανίζει το νούμερο στο εικονιδιο του μηνυματος, σε περίπτωση που εχω αδιάβαστα μην?

Αυτα προς το παρόν..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μετά απο 6 χρόνια σε ολα τα iphone εκανα τη μεγάλη αλλαγή και μπήκα στην ομάδα της lg αποκτωντας το G5.εχω όμως πολλές απορίες,ελπιζω για την κατανόησή σας.

1. Temperred glass αγορασα,αλλα η κυρτή επιφάνεια της οθόνης στο ανω ακρο δεν το επιτρέπει να κολλήσει καλα... έχετε καμια άποψη??

2. Θήκες καλές,σφιχτες με πλαίσιο με καλη προστασια που μπορω να βρω?

3.Υπάρχει τρόπος να μου εμφανίζει το νούμερο στο εικονιδιο του μηνυματος, σε περίπτωση που εχω αδιάβαστα μην?

Αυτα προς το παρόν..ευχαριστω

 

Νομίζω πως μόνο για τις θήκες μπορώ να σε βοηθήσω. Εγώ παίρνω από ebay γιατί είναι πολυ οικονομικές. Έχει πολλα σχέδια και αρκετές με καλη προστασία. Θέλω να πάρω και εγώ μία τέτοια. ;)

Αυτό για το νούμερο που λες, δε το είχα σκεφτεί και εγώ νωρίτερα. Αλλά δυστυχως δε νομίζω να γίνεται. Δεν έχω βρει εγω τουλαχιστον κατι. :/

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο παρακάτω link οτι το G5 πιστοποιήθηκε με το NIAP Certificate που είναι πιστοποιητικό ασφαλείας για στρατιωτική χρήση.

http://www.gsmarena.com/lgs_g5_and_v10_receive_niap_certification_for_enterprise_and_military_use-news-18116.php

 

Ξέρει κανείς κάτι περί αυτού;

Τα Samsung έχουν την αντίστοιχη πιστοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλορίζικα στους κατέχοντες.

Αν κάποιος έχει ήδη τραβήξει φωτογραφίες με το G5, θα ήταν ωραίο να τις μοιραστεί μαζί μας στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430812

 

Ευχαριστώ....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Σκευτομαι να αποκτησω το Lg g5 (κατοχος Lg g2 αυτη την στιγμη)

Θα ηθελα εντυπωσεις σχετικα με το κινητο, αν αξιζει η αγορα του και ποια προβληματα αντιμετοπιζετε μεχρι στιγμης..

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 4 μέρες συνεχούς λειτουργίας,εχω να αναφέρω τα εξής:

1.η κάμερα εκπληκτικη ειδικά σε συνθήκες φωτισμού(ήλιος) τελεια.απιστευτη απόκριση και ανάλυση η οθόνη

2. η μπαταρία οριακά κρατάει 15-18 ώρες με συνεχή κατεβάσματα εφαρμογών και διαρκές ιντερνετ...

3. σημειωτέον οτι το προηγούμενο μου τηλεφωνο ήταν το iphone 6s.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 4 μέρες συνεχούς λειτουργίας,εχω να αναφέρω τα εξής:

1.η κάμερα εκπληκτικη ειδικά σε συνθήκες φωτισμού(ήλιος) τελεια.απιστευτη απόκριση και ανάλυση η οθόνη

2. η μπαταρία οριακά κρατάει 15-18 ώρες με συνεχή κατεβάσματα εφαρμογών και διαρκές ιντερνετ...

3. σημειωτέον οτι το προηγούμενο μου τηλεφωνο ήταν το iphone 6s.

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες και τον χρονο σου.. Εχω ακουσει πολυ καλες κριτικες.. Αρχικα ηταν να παω για s7 edge αλλα με τραβιξε το G5.. Θα ηθελα και απο αλλους χρηστες αν τους ειναι ευκολο να αφησουν και εκεινοι την γνωμη τους!

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ αν έχει υποψιν του καpοια καλή θηκη για το lg G5 καθως και temperred glass που να καλύπτει όλη την οθόνη(και το κοίλο μπροστά μέρος) ας ενημερωσει με links...
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω πληρως με τον φιλο gant!οτι πιο πληρες υπαρχει αυτην την στιγμη...αληθεια εχει γινει πολυ καλη δουλεια απο την lg!
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες οθόνης βγάζετε παιδιά και με τι χρηση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ πολύ φίλου μου κινητό δεν το είδα να ξεπερνά τις 4 ώρες οθόνη σε περίπου 15 μέρες που το έχει.

Αλλά ας μας που και τα παιδιά που το έχουν εδώ.

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 4 μέρες συνεχούς λειτουργίας,εχω να αναφέρω τα εξής:

1.η κάμερα εκπληκτικη ειδικά σε συνθήκες φωτισμού(ήλιος) τελεια.απιστευτη απόκριση και ανάλυση η οθόνη

2. η μπαταρία οριακά κρατάει 15-18 ώρες με συνεχή κατεβάσματα εφαρμογών και διαρκές ιντερνετ...

3. σημειωτέον οτι το προηγούμενο μου τηλεφωνο ήταν το iphone 6s.

 

Και από πλευράς φωτεινότητας οθόνης σε σχέση με το iphone 6s που είχες γατί όλοι λένε ότι η οθόνη του είναι υποτονικη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολύ φίλου μου κινητό δεν το είδα να ξεπερνά τις 4 ώρες οθόνη σε περίπου 15 μέρες που το έχει.

Αλλά ας μας που και τα παιδιά που το έχουν εδώ.

 

Nikos from s7 edge

 

Νικολα , οπως ειδες ειναι απολυτα προβλεψιμη η LG. Τα 500 ευρω στο τελος του μηνα ειναι δεδομενα πλεον για την τιμη της συσκευης εκεινο το διαστημα. Πιστευω θα σταθεροποιηθει στα 450 στο τελος Ιουνη... Κατω απο 500 θα το δοκιμασω...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

σε καθεστώς ντάλα ήλιος μεσημέρι και απο κάτω το LG,iphone 6s δεν μπορεί να γίνει. Απλά είναι τρομερή η ευκρίνεια-η καθαρότητα της φωτογραφίας και της κάμερας σε συνθήκες έντονου φωτισμού
Link to comment
Share on other sites

σε καθεστώς ντάλα ήλιος μεσημέρι και απο κάτω το LG,iphone 6s δεν μπορεί να γίνει. Απλά είναι τρομερή η ευκρίνεια-η καθαρότητα της φωτογραφίας και της κάμερας σε συνθήκες έντονου φωτισμού

 

Ρώτησα γενικά για φωτεινότητα και σε εσωτερικούς και εξωτερικους χώρους γιατί σε πολλά βιντεακια στο YouTube η οθόνη δείχνεις ξεπλυμενη και με πολύ χαμηλή φωτεινότητα εδώ http://lg.hdblog.it/2016/05/15/Huawei-P9-vs-LG-G5-confronto-HDblog/ σύγκριση lg g5 με huawei p9 στο βιντεακι αυτό και σε πλήρη φωτεινότητα η οθόνη του lg είναι χαλια

Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο χθες κι εγω. Οι φωτο το αδικούν, απο κοντά ειναι ομορφότερο και σε καμία περίπτωση πλαστικούρα όπως ανέφεραν κάποιοι. Το καρούμπαλο των καμερών ειναι πολυ μικρότερο απ οτι νόμιζα κι εγω πριν το πιάσω στα χέρια μου.

Το κινητό πάντως χρειάζεται επειγόντως θήκη και ιδιαίτερη προσοχή, υπάρχουν δυο πολύ μικρά διάκενα στις άκρες εκεί που γίνεται η άρθρωση.

 

Η κάμερα ειναι σε κορυφαίο επίπεδο, θα ανεβάσω φωτογραφίες με την πρώτη ευκαιρία. Για μπαταρία φυσικά ακόμα δεν μπορώ να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα.

 

Το ανω bezel της συσκευής ειναι ιδιαίτερα μεγάλο, όσοι προέρχονται απο g2-g3-g4 θα ξινίσουν κάπως..

Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο χθες κι εγω. Οι φωτο το αδικούν, απο κοντά ειναι ομορφότερο και σε καμία περίπτωση πλαστικούρα όπως ανέφεραν κάποιοι. Το καρούμπαλο των καμερών ειναι πολυ μικρότερο απ οτι νόμιζα κι εγω πριν το πιάσω στα χέρια μου.

Το κινητό πάντως χρειάζεται επειγόντως θήκη και ιδιαίτερη προσοχή, υπάρχουν δυο πολύ μικρά διάκενα στις άκρες εκεί που γίνεται η άρθρωση.

 

Η κάμερα ειναι σε κορυφαίο επίπεδο, θα ανεβάσω φωτογραφίες με την πρώτη ευκαιρία. Για μπαταρία φυσικά ακόμα δεν μπορώ να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα.

 

Το ανω bezel της συσκευής ειναι ιδιαίτερα μεγάλο, όσοι προέρχονται απο g2-g3-g4 θα ξινίσουν κάπως..

Καλορίζικο φίλος! Περιμένουμε εντυπώσεις.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νικολα , οπως ειδες ειναι απολυτα προβλεψιμη η LG. Τα 500 ευρω στο τελος του μηνα ειναι δεδομενα πλεον για την τιμη της συσκευης εκεινο το διαστημα. Πιστευω θα σταθεροποιηθει στα 450 στο τελος Ιουνη... Κατω απο 500 θα το δοκιμασω...

 

Κακό στην μπαταρία του οπότε εγώ δεν θα το δοκιμάσω φέτος!!!

Πάντως η τιμή όπως και να το κάνουμε είναι πολύ καλή.

Θα περιμένω την επόμενη χρονιά την lg.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλος! Περιμένουμε εντυπώσεις.

 

Ευχαριστώ πολύ αρχηγέ μου:)

 

Λοιπόν οσον αφορά τη φωτεινότητα, βγήκα στο μπαλκόνι και το δοκίμασα σε κόντρα ηλιο.. Το έχω ρυθμίσει στην αυτόματη καταρχην, οπότε εκτοξεύθηκε κατευθείαν στο 100% και μετά απο λίγο έδωσε και ενα boost όπως εχει αναφερθεί και για άλλα κινητά της lg και ανέβηκε ακόμα παραπάνω. Τα πάντα φαίνονταν πεντακάθαρα, φωτεινά, σε οποιοδήποτε φόντο. Βέβαια δεν ξέρω πόσο επιθετικός ειναι ο κόφτης και πόσο γρήγορα επεμβαίνει, πάντως δεν υπάρχει θέμα να σε πάρει κάποιος τηλέφωνο και να μη δεις ποιος είναι ακόμα και σε ντάλα ηλιο

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που με χαλάει είναι ότι ξεχνάς το ξεκλείδωμα γιατί χάνεις την εγγύηση.το οποίο βέβαια ισχύει και για το v10 και το g4.κρίμα πάντως γιατί είναι πολύ καλή συσκευή.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...