Jump to content

Βρες την ταινία


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oxι.. και για να βοηθησω η ταινια ειναι αυτο που λεμε b-movie και straight to video αλλα με γνωστους σχετικα πρωταγωνιστες. Α! επισης εχει να κανει με αμαξια. Μερικοι ειπαν οτι μπορει να την εκλαβει κανεις σαν ενα 90λεπτο διαφημιστικο για τη νεα Pontiac GTO. Η Pontiac επισης εκανε την παραγωγη της ταινιας...

FNK Creative Workshop

http://fb.com/fnk.creative

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • faithless

    2085

  • ferengi

    1218

  • Xourxoulitsos

    1418

  • VeCo

    1157

Top Posters In This Topic

The Last Ride ??
Σωστος ο Demis... Eιναι το "The Last Ride" του 2004. Mε τους Dennis Hopper, Fred Ward, Will Patton και φυσικα τη Nadine Velasquez που εμφανιζεται και στη φωτο...

FNK Creative Workshop

http://fb.com/fnk.creative

Link to comment
Share on other sites

Ας βαλω εγω, μιας και χρωσταω μια. Λοιπον:

 

http://img453.imageshack.us/img453/7844/pdvd0149hy.jpg

 

Σχετικα προσφατη ταινια, με πολυ καλο soundtrack κατα τη γνωμη μου...

Αν χρειαστειτε hints, ζητειστε αφοβα! :p

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

με πολυ καλο soundtrack κατα τη γνωμη μου...

Βασιζόμενη σε αυτό μιας και δεν έχω δει την ταινία ολόκληρη :

9 Songs του Michael Winterbottom.

 

 

P.S. Αν είναι όντως αυτή,ας βάλει εικόνα ο swiffer μιας και ζήτησε hint :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Βασιζόμενη σε αυτό μιας και δεν έχω δει την ταινία ολόκληρη :

9 Songs του Michael Winterbottom.

 

 

P.S. Αν είναι όντως αυτή,ας βάλει εικόνα ο swiffer μιας και ζήτησε hint :)

 

Nope! Αυτο ουτως ή αλλως δεν το ειπα ως hint, απλα το ανεφερα! ;) :)

 

 

Ζηταω hint!

 

hint you ask, hint you get: :X Το πρωτο ειναι λιγο πιο "βοηθητικο" απο το δευτερο νομιζω, αλλα τα εβαλα και τα δυο σε spoiler tags, μηπως και καποιος ειναι σκληροπυρηνικος και θελει να διαβασει μονο το ενα απο τα δυο! :xmas_tongue:

 

Normal hint:

 

 

Ο πρωταγωνιστης της ταινιας προκειμενου να μπει στο πετσι του ρολου αρχισε να κανει χρηση ηρωινης...για να νιωσει πως ειναι να εισαι οντως εξαρτημενος απο αυτην. :xmas_ohmy:

 

 

Hint αλα PMNEDM: :xmas_laugh:

 

 

Στην ταινια παιζει και ο "Ξερετε-Ποιος" ;) :X , αλλα δεν χρεωνεται στο cast της, παρα μονο ως τεχνικος Adviser.

 

 

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot #2: http://img466.imageshack.us/img466/404/pdvd0163id.jpg

 

Και hint #3:

 

Στην ταινια παιζει, και μαλιστα βρισκεται και μεσα στο screenshot #1, και γνωστος Ευρωπαιος σκηνοθετης...

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

 

Και hint #3:

 

Στην ταινια παιζει, και μαλιστα βρισκεται και μεσα στο screenshot #1, και γνωστος Ευρωπαιος σκηνοθετης...

 

Οκ, με αυτό το hint και με το screenshot το βρήκα (δεν την έχω δει ακόμα την ταινία, οπότε με δυσκόλεψε λίγο): The Good Thief (2002) Niel Jordan

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

btw, τα screenshots σου είναι παραμορφωμένα σε λόγο πλευρών. Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις το WinDVD αντί για το PowerDVD, ούτως ή άλλως έχει και καλύτερη ποιότητα εικόνας.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Οκ, με αυτό το hint και με το screenshot το βρήκα (δεν την έχω δει ακόμα την ταινία, οπότε με δυσκόλεψε λίγο): The Good Thief (2002) Niel Jordan

 

Επιτελους! :D :up: :yahoo: Ημουν ετοιμος να αλλαξω το "Ευρωπαιος σκηνοθετης" με "Βαλκανιος" για να βοηθησω ακομα περισσοτερο! :D

 

 

btw, τα screenshots σου είναι παραμορφωμένα σε λόγο πλευρών. Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις το WinDVD αντί για το PowerDVD, ούτως ή άλλως έχει και καλύτερη ποιότητα εικόνας.

 

Πραγματι, εχεις δικιο :confused: Ενω μου απεικονιζει κανονικα την ταινια σε 16:9 format, και ενω η λογικη επιλογη για να το διατηρησει ειναι το "capture original video source size", οταν μου βγαζει screenshot αυτο ειναι σε διαστασεις 720x576. Αν το αλλαξω ομως σε "current window video size" ειναι ολα ok! ;) :) Οποτε την αλλη φορα θα το προσεξω! Ευχαριστω για την επισημανση! :happy:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, εχεις δικιο :confused: Ενω μου απεικονιζει κανονικα την ταινια σε 16:9 format, και ενω η λογικη επιλογη για να το διατηρησει ειναι το "capture original video source size", οταν μου βγαζει screenshot αυτο ειναι σε διαστασεις 720x576. Αν το αλλαξω ομως σε "current window video size" ειναι ολα ok! ;) :) Οποτε την αλλη φορα θα το προσεξω! Ευχαριστω για την επισημανση! :happy:

 

Οι περισσότερες ταινίες αποθηκεύονται σε αναμορφική μορφή στο dvd, οπότε το "original video source" έχει όντως λάθος λόγο πλευρών.

 

Ιδού και η δική μου:

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/503172

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

άντε άλλο ένα screenshot γιατί βλέπω ότι κολλήσατε:

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/503376

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

last night ;)

 

Σωστός! :lol: Σειρά σου

 

re seis nikisa prin kamia 8ria posts.. exasa tin seira mou??:cry:

 

Δεν νίκησες πριν από καμιά 8ρια ποστς, νίκησες πριν από τρεις μέρες :wacko: Αν είναι να περιμένουμε τρεις μέρες για να μπαίνει ταινία το thread θα πεθάνει θάνατο άδοξο ;) Και πάλι σε περιμέναμε μια ολόκληρη μέρα πριν βάλουμε ταινία. Γιατί δεν βάζεις παρακολούθηση στο thread αν θες να συμμετέχεις τακτικά;

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

http://img39.imageshack.us/img39/2389/g019vj.jpg

 

 

Οποιος την εχει δει θα την βρει αμεσως :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...