Jump to content

Z5 vs S6 Edge vs Νote 5 vs Note 4 vs One M8


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δε μας λες συγκεκριμένα?

 

Μα μιλησα συγκεκριμένα. Ανέφερα σημεία και παρατηρήσεις (ποστ #7).

Με ζουμ και εξέταση στις φωτογραφίες που αναρτήθηκαν.

 

Απο εκει και μετά ζουμάρετε και κροπαρετε ιδιαίτερα τις εσωτερικές, για να δούμε λεπτομέρειες στα μπουκάλια του μπαρ, στα ποτηρια του νερού, στην απόδειξη πισω απο αυτά.

 

Στο άπλετο φως της μέρας κανένα κινητό αυτού του επιπέδου δεν θα έπρεπε να εχει πρόβλημα (αν και νομιζω οτι και εκεί το Ζ5 τον ουρανό, ιδιαιτερα πανω δεξιά, τον έκανε. ... χυλό).

 

Στα πιο δύσκολα θα δείξουν αν και τι μπορουν να κανουν. Χρώματα, φωτεινοτητα, διορθώνονται εύκολα. Με την λεπτομέρεια όμως δεν νομίζω να μπορεί να γινει κάτι και εκεί Ν4, Ν5 & Ζ5 ηταν σαφώς κατώτερα των αλλων 2.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα μιλησα συγκεκριμένα. Ανέφερα σημεία και παρατηρήσεις (ποστ #7).

Με ζουμ και εξέταση στις φωτογραφίες που αναρτήθηκαν.

 

Απο εκει και μετά ζουμάρετε και κροπαρετε ιδιαίτερα τις εσωτερικές, για να δούμε λεπτομέρειες στα μπουκάλια του μπαρ, στα ποτηρια του νερού, στην απόδειξη πισω απο αυτά.

 

Στο άπλετο φως της μέρας κανένα κινητό αυτού του επιπέδου δεν θα έπρεπε να εχει πρόβλημα (αν και νομιζω οτι και εκεί το Ζ5 τον ουρανό, ιδιαιτερα πανω δεξιά, τον έκανε. ... χυλό).

 

Στα πιο δύσκολα θα δείξουν αν και τι μπορουν να κανουν. Χρώματα, φωτεινοτητα, διορθώνονται εύκολα. Με την λεπτομέρεια όμως δεν νομίζω να μπορεί να γινει κάτι και εκεί Ν4, Ν5 & Ζ5 ηταν σαφώς κατώτερα των αλλων 2.

 

με μπερδεψες επειδη ειπες οτι γραφονται ανακριβειες, αυτες εννοω δεν μας αναφερεις..μπορει καποιοι να εκτιμουν αλλιως μια φωτο.

 

Τελος, δε νομιζω οι διαφορες τους να ηταν τοσο μεγαλες. Πχ για την αποδειξη που αναφερεις, μπορει να ειναι θεμα εστιασης..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ο καθενας βλέπει με το δικο του μάτι τις φωτογραφίες αλλα καποια πράγματα ειναι τοσο εμφανή που πλεον αν αρχίσουμε να ψαχνουμε για δικαιολογίες χτυπανε άσχημα.

Οσο για το θεμα με τα ποτήρια και ρην απόδειξη δεν νομιζω να οφείλεται σε εστίαση σε αλλο σημείο. Το θεμα ηταν τοσο περιορισμένο που οποιαδήποτε λαθος εστίαση θα έκανε καρά μπαμ.

 

Τες πα, αυτές ηταν οι παρατηρήσεις μου, απλά η προσπάθεια δικαιολογιας της αποτυχίας των Ν4/Ν5 με καθε τρόπο, με ήρθε καπως ...

Απλα να δεχτούμε οτι εδω, στο συγκεκριμενο vs, με τις συγκεκριμένες συνθήκες δεν έδειξαν κατι το ιδιαίτερο μαζί με το Ζ5, σε αντίθεση με τα άλλα δυο.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν εχω κανενα λογο να δικαιολογησω καμια συσκευη. :)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την αναλυση ΚΩστα.

Για το Ζ5 πιστευω και εγω οτι ειναι καπου 5ο φετος, αλλα οχι κακο και σε καμια περιπτωση ο,τι χειροτερο υπαρχει οπως εχουν γραψει διαφορα μελη στα αλλα συγκριτικα (δεν γραφω ονοματα απλα γιατι δεν ειναι σκοπος μου η αντιπαραθεση, ολοι ξερουμε ποιος λεει τι, αλλα γιατι εμενα με ενδιαφερουν τα συμπερασματα για τις συσκευες μονο..οχι οι τσακωμοι).

Ετσι λοιπον, θεωρω οτι μετα τα 950,G4, Ν5,S6, καπου εκει ερχεται και το Ζ5 με δυνατα και αδυναμα σημεια, οπου τα αδυναμα ειναι στα δυσκολα φυσικα..αλλα με μεγαλη βελτιωση απο Ζ3.

Για τα samsung τωρα, με ανδροιδ 6 θα παρουμε και στο edge ρυθμιση στο χρονο κλειστρου, πολυ σημαντικο καθως με το iso μονο δεν επαιρνα το αποτελεσμα που ηθελα στο συγκριτικο,πχ κατεβαζα iso ανεβαζε χρονο και εβγαζε σχεδον ιδιο αποτελεσμα ως προς τη φωτεινοτητα..Ετσι λοιπον νομιζω οτι θα εχουμε πολυ περισσοτερη βελτιωση στο Μ. Στο αυτοματο ειναι οκ.

Το iphone στο συγκρτικο που ειχα κανει με το edge (ασχετως αν σβηστηκε..) δεν απεδωσε οσο περιμενα, καθως οι apple fans το θεωρουν το κορυφαιο φωτογραφικο κινητο στο αυτοματο, ομως δεν ειναι ετσι. Βγαζει πολυ θορυβο ακομα και με πολυ λιγοτερο Iso απο το S6 και η λεπτομερεια του δεν ειναι καλη. Στην φωτο μεσα στην καφετερια που ειχαμε βγαλει ,στο βαθος αριστερα καθοταν μια ξανθια κοπελα. Με το S6 καταλαβαινα ποια ειναι, με το iphone Οχι.

 

Τελος ,για το S7, δε νομιζω να παω καθως σχεδιαστικα προτιμω το edge, το οποιο αν ειναι απο 5,5" και πανω δεν ειναι μεσα στις επιλογες μου. Αν ειναι στις 5,1" οκ. Επειδη ομως στις 5,1" μαλλον θα εχουμε μονο απλη εκδοση, δεν ξερω αν θα μου αρεσει, καθως το S6 δε μου αρεσε στα πλαινα, μου θυμιζε Ζ2. Απο την αλλη σε Ζ5 δεν εχω σκοπο να παω, απλα το παρακολουθω γιατι σιγουρα το Ζ6 δε θα απεχει πολυ στην καμερα, εκτος αν ασχοληθουν με το SW αλλα δε νομιζω να ξανα αλλαξουν HW.. Κατα τα αλλα, Ζ5c θα επαιρνα μονο και μονο στα 400 ευρω max, ομως μεχρι να καλοκαιριασει οπου δε θα με βγαζει η μπαταρια του edge, δεν ψαχνομια ιδιαιτερα για αλλαγη.

 

Πολυ ψηλα το βαλες στη λιστα το z5.Στην πρωτη τετραδα συμφωνω κι εγω.Μετα ακολουθουν Meizu MX5,Meizu MX4, Nexus 6P,Nubia Z9, Xiaomi Note 3, Xiaomi Note 2, Huawei P8...σιγουρα καποια αλλα κινεζικα που δεν τα ξερουμε...μετα το Xperia z5 και μετα το iPhone 6s/plus

Link to comment
Share on other sites

Τίνος είναι η D5000?? ...την ίδια slr ¨εχουμε :lol: πλάκα πλάκα παραμένει από τα καλύτερα μηχανάκια σε "σωστά" mpixel ... με έναν 50αρι prime βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασες το siemens s55.

 

γιατι βγαζει καλυτερα απο το Xiaomi Note 2? εχει ποσταρει αρκετα δειγματα καποιος φιλος

Link to comment
Share on other sites

Τίνος είναι η D5000?? ...την ίδια slr ¨εχουμε :lol: πλάκα πλάκα παραμένει από τα καλύτερα μηχανάκια σε "σωστά" mpixel ... με έναν 50αρι prime βγάζει εξαιρετικές φωτογραφίες ;)

Mine :)

Αν και τα εχει τα χρονακια της, ειναι μια χαρα. Υπεραρκετη για την ερασιτεχνικη χρηση που τη θελω. Πιστευω οτι πρακτικα οι διαφορες σε αχεση με το τελευταιο μοντελο της σειρας, ειναι μηδαμινες.

γιατι βγαζει καλυτερα απο το Xiaomi Note 2? εχει ποσταρει αρκετα δειγματα καποιος φιλος

Τα εχω δει. Οχι, δεν συμφωνω οτι τραβαει καλυτερα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με όλο το θάρρος παιδιά απλά τα σημερινά κινητά με τα πολλά Mpixel σε σχέση με τα παλαιότερα 5-6 χρόνων πίσω, τα θεωρώ κατώτερα των περιστάσεων...σας παραθέτω μερικές φωτό από το 2009 με το εξαιρετικό C905 (όπου C= Camera phone) και σε εξαιρετικά δύσκολες συνθήκες jazz-night με πολύ χαμηλό φωτισμό (Εδιμβούργο).

 

http://s12.postimg.org/mpslgvtmh/DSC01138.jpghttp://s12.postimg.org/ewxcb5y9l/DSC01212.jpg

http://s22.postimg.org/ysmr9534t/DSC01232.jpghttp://s10.postimg.org/ey9fv2o7p/DSC01193.jpg

 

 

από τα καλύτερα κινητά σε θέμα φωτογραφίας ... 6-7 χρόνια πίσω μιλάμε. ;)

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_c905-2427.php

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mine :)

Αν και τα εχει τα χρονακια της, ειναι μια χαρα. Υπεραρκετη για την ερασιτεχνικη χρηση που τη θελω. Πιστευω οτι πρακτικα οι διαφορες σε αχεση με το τελευταιο μοντελο της σειρας, ειναι μηδαμινες.

 

μαζί με την κορυφαία D90 εκείνης της εποχής (ίδια specs έχει η D5000 ;) )

http://www.dpreview.com/reviews/nikond5000

από τα καλύτερα μηχανάκια ( & κουφάρια) οι γνώστες ξέρουν ότι δεν συνέφερε την Nikon να συνεχίσει την παραγωγή τους...τα σημερινά δεν έχουν καμία σχέση σε ποιότητα κατασκευής ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με όλο το θάρρος παιδιά απλά τα σημερινά κινητά με τα πολλά Mpixel σε σχέση με τα παλαιότερα 5-6 χρόνων πίσω, τα θεωρώ κατώτερα των περιστάσεων...σας παραθέτω μερικές φωτό από το 2009 με το εξαιρετικό C905 (όπου C= Camera phone) και σε εξαιρετικά δύσκολες συνθήκες jazz-night με πολύ χαμηλό φωτισμό (Εδιμβούργο).

 

http://s12.postimg.org/mpslgvtmh/DSC01138.jpghttp://s12.postimg.org/ewxcb5y9l/DSC01212.jpg

http://s22.postimg.org/ysmr9534t/DSC01232.jpghttp://s10.postimg.org/ey9fv2o7p/DSC01193.jpg

 

 

από τα καλύτερα κινητά σε θέμα φωτογραφίας ... 6-7 χρόνια πίσω μιλάμε. ;)

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_c905-2427.php

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μαζί με την κορυφαία D90 εκείνης της εποχής (ίδια specs έχει η D5000 ;) )

http://www.dpreview.com/reviews/nikond5000

από τα καλύτερα μηχανάκια ( & κουφάρια) οι γνώστες ξέρουν ότι δεν συνέφερε την Nikon να συνεχίσει την παραγωγή τους...τα σημερινά δεν έχουν καμία σχέση σε ποιότητα κατασκευής ;)

 

Το εχω το Sony Erricson C905...απιστευτη καμερα και φοβερη υλοποιηση.

zeiss φακος, xenon flash και φοβερο software...οταν η Sony εκανε παπαδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ο καθενας βλέπει με το δικο του μάτι τις φωτογραφίες αλλα καποια πράγματα ειναι τοσο εμφανή που πλεον αν αρχίσουμε να ψαχνουμε για δικαιολογίες χτυπανε άσχημα.

Οσο για το θεμα με τα ποτήρια και ρην απόδειξη δεν νομιζω να οφείλεται σε εστίαση σε αλλο σημείο. Το θεμα ηταν τοσο περιορισμένο που οποιαδήποτε λαθος εστίαση θα έκανε καρά μπαμ.

 

Τες πα, αυτές ηταν οι παρατηρήσεις μου, απλά η προσπάθεια δικαιολογιας της αποτυχίας των Ν4/Ν5 με καθε τρόπο, με ήρθε καπως ...

Απλα να δεχτούμε οτι εδω, στο συγκεκριμενο vs, με τις συγκεκριμένες συνθήκες δεν έδειξαν κατι το ιδιαίτερο μαζί με το Ζ5, σε αντίθεση με τα άλλα δυο.

 

Καλα ναι, αλλα η αποδειξη πισω απο το ποτηρι δεν ειναι το πιο ασφαλες θεμα για να βγαλεις συμπερασμα για λεπτομερεια.. Αντιθετα στο συγκριτικο που ειχα κανει με edge vs 6s η κοπελα στο βαθος που την ηξερα, δεν την καταλαβαινες με το Iphone ενω με το edge τα χαρακτηριστικα της ξεχωριζαν.. Τελος παντων, καλα ναμαστε θα κανουμε και αλλο, τωρα ηταν βιαστικος καφες απο μεριας μου τουλαχιστον.

Οσο για το Ζ5 απλα δεν το ειδα ναναι χαλι οπως περιγραφεται αλλα μια χαρα κοντα στα αλλα.

 

Εγω προσωπικα δεν εχω κανενα λογο να δικαιολογησω καμια συσκευη. :)

 

Σωτηρη εσυ πρωτος ειπες οτι δε σαρεσε κατι στο Ν5..ασχετως αν φταιει η συσκευη ή αν εσυ εκανες κατι λαθος.

 

Πολυ ψηλα το βαλες στη λιστα το z5.Στην πρωτη τετραδα συμφωνω κι εγω.Μετα ακολουθουν Meizu MX5,Meizu MX4, Nexus 6P,Nubia Z9, Xiaomi Note 3, Xiaomi Note 2, Huawei P8...σιγουρα καποια αλλα κινεζικα που δεν τα ξερουμε...μετα το Xperia z5 και μετα το iPhone 6s/plus

 

Οταν θα δω συγκρτικο με τα αλλα που αναφερεις θα σου πω, μεχρι τοτε οταν βλεπω ποσο κοντα ειναι το Ζ5 διαφωνω..

επισης δεν ξερω αν τα κινητα που αναφερεις εχουν αντιπροσωπεια και εγγυηση 2 ετων εδω ή απλα δινουν εγγυηση τα μαγαζια που τα φερνουν με ο,τι αυτο σημαινει..Για μενα παιζει ρολο αυτο και ασχετως αν ειναι συγκριτικο καμερων, συγκρινω κινητα που παιζουν μπαλα με ιδιους κανονες..γιατι αυτο αλλαζει τιμη κτλ κτλ. Οσο για το Ρ8, επειδη το εχω δει, αμφιβαλλω αν ειναι καλυτερο απο Ζ5 και ας εχει Ois..Ομοιως το 6Ρ.

 

Με όλο το θάρρος παιδιά απλά τα σημερινά κινητά με τα πολλά Mpixel σε σχέση με τα παλαιότερα 5-6 χρόνων πίσω, τα θεωρώ κατώτερα των περιστάσεων...σας παραθέτω μερικές φωτό από το 2009 με το εξαιρετικό C905 (όπου C= Camera phone) και σε εξαιρετικά δύσκολες συνθήκες jazz-night με πολύ χαμηλό φωτισμό (Εδιμβούργο).

 

http://s12.postimg.org/mpslgvtmh/DSC01138.jpghttp://s12.postimg.org/ewxcb5y9l/DSC01212.jpg

http://s22.postimg.org/ysmr9534t/DSC01232.jpghttp://s10.postimg.org/ey9fv2o7p/DSC01193.jpg

 

 

από τα καλύτερα κινητά σε θέμα φωτογραφίας ... 6-7 χρόνια πίσω μιλάμε. ;)

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_c905-2427.php

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μαζί με την κορυφαία D90 εκείνης της εποχής (ίδια specs έχει η D5000 ;) )

http://www.dpreview.com/reviews/nikond5000

από τα καλύτερα μηχανάκια ( & κουφάρια) οι γνώστες ξέρουν ότι δεν συνέφερε την Nikon να συνεχίσει την παραγωγή τους...τα σημερινά δεν έχουν καμία σχέση σε ποιότητα κατασκευής ;)

 

Για το C905 συμφωνω, κινηταρα με τρομερη καμερα, μαζι με κ850 που ηταν επανασταση τοτε. Ακομα μετανοιωνω που το χαρισα σε μια πρωην...το ειχα παρει σε χρυσο εν τω μεταξυ που ηταν πανακριβο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη φωτο φαινεται οτι η Sony εχει τον καλυτερο φακο απο ολους.

Καλυτερη λεπτομερεια και ευκρινεια απ'ολα.

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη φωτο φαινεται οτι η Sony εχει τον καλυτερο φακο απο ολους.

Καλυτερη λεπτομερεια και ευκρινεια απ'ολα.

 

αυτην εξω εννοεις στο λιμανι? Για τις αλλες?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θα επανερθω αργοτερα...θελουν μελετη.

 

χαχαχα, εμενα μου το λες? ουτε εγω τις εχω δει αναλυτικα, δεν ειχα κουραγιο.

Παντως το οτι θελουν τοση μελετη δειχνει οτι οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες και οτι το Ζ5 δεν ειναι μαπα, τουλαχιστον εδω.. Τωρα μακαρι να ειχαμε χρονο για πιο πολλες και σε Manual και σε αλλες συνθηκες, αλλα ετρεχα και δεν ειχα και μπαταρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που παρατηρησα και live αλλα και μετα τα uploads ειναι οτι το Ζ5 τεινει να κοκκινιζει αρκετα το καφε χρωμα των παγκων. Πραγματικα πολυ κακο color accuracy.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που παρατηρησα και live αλλα και μετα τα uploads ειναι οτι το Ζ5 τεινει να κοκκινιζει αρκετα το καφε χρωμα των παγκων. Πραγματικα πολυ κακο color accuracy.

Ναι, το κανει εντονο κοκκινο. Αλλα αυτο με λιγο ρυθμιση αλλαζει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που παρατηρησα και live αλλα και μετα τα uploads ειναι οτι το Ζ5 τεινει να κοκκινιζει αρκετα το καφε χρωμα των παγκων. Πραγματικα πολυ κακο color accuracy.

 

γενικα τα σονυ στα θερμα χρωματα δεν ειναι ακριβη, ενω στα ψυχρα ειναι παντα σωστα..Αντιθετα τα samsung ειναι στα αναποδα. Βεβαια και τα δικα μας το τραπεζι δεν το επιασαν ακριβως οπως ηταν αλλα λιγο πιο ανοιχτο νομιζω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα χρωματα του m8 ειναι αψογα! :D:cool:

 

Ό,τι φωτογραφία και να έβγαζα με την ultrapixel και στο Μ7 και στο Μ8 τα χρώματα πάντα ήταν απίστευτα κοντά στην πραγματικότητα. Κατά κύριο λόγο στους εσωτερικούς χώρους γιατί στον ήλιο είχε λίγο θεματάκι λόγω μεγαλύτερων πίξελς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τα χρωματα του m8 ειναι αψογα! :D:cool:

 

παντως τωρα που τις κοιταζα τις εσωτερικες, δεν ειναι και τοσο καλα..ακομα και το Ζ5 στην τελευταια ειναι καλυτερο στα χρωματα απο το Μ8 πιστευω..Και το edge νομιζω ειναι αριστο, δεν ειχα κατσει να τις προσεξω. Τωρα για το Note 5 νομιζω οτι καποια πατατα εχει γινει, παιζει ναχες δαχτυλια στο φακο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...