Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Κάνει αναβάθμιση σε app ,μετά βγαίνει το LG life's good...που δεν το βλέπω αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...και κάνει κύκλους ξανά και ξανά και ξανά και ξανάμανα και δω αρχίζω τα καντήλια ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να προσθέσω ότι δεν μπορώ να κάνω hard reset ...life's good .....................

Ναι δυστυχώς... η συσκευη σου εχει μπει σε bootloop.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το διόρθωσα με hard reset παίδες ....η ερώτηση είναι : θα ξανάρθει ;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το διόρθωσα με hard reset παίδες ....η ερώτηση είναι : θα ξανάρθει ;;;;

 

Πολύ πιθανό... λάβε τα μέτρα σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό... λάβε τα μέτρα σου.

Τι μετρα ; να κατασκηνωσω οξω απο την LG...life's good :eek:

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις πάρει backup στα πράγματα που θεωρείς απαραίτητα να μη χαθούν.

Εντάξει....αυτό είναι; νομιζα μετρα να μην ξανασυμβεί ή αν ξανασυμβεί και δεν επανέρχεται...για να δούμε

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει....αυτό είναι; νομιζα μετρα να μην ξανασυμβεί ή αν ξανασυμβεί και δεν επανέρχεται...για να δούμε

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Eπειδη εχω μπερδευτει , το bootloop δεν το καλυπτει η εγγυηση ?

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη εχω μπερδευτει , το bootloop δεν το καλυπτει η εγγυηση ?

 

Το bootloop καλύπτεται από την εγγύηση με αλλαγή πλακέτας, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι μετά την επισκευή δεν υπάρχει περίπτωση να το ξανά πάθει.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ΔΕΝ το δίνω...θα πεθάνω μαζί με την εγγύηση του...

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εντάξει....αυτό είναι; νομιζα μετρα να μην ξανασυμβεί ή αν ξανασυμβεί και δεν επανέρχεται...για να δούμε

 

Δυστυχώς δεν έχει βρεθεί λύση σε αυτό.

 

Eπειδη εχω μπερδευτει , το bootloop δεν το καλυπτει η εγγυηση ?

 

Όσο φυσικά δεν έχεις κάνει root / bootloader unlock τη συσκευή σου.

 

Να θυμίσω βέβαια ότι για το bootloop υπάρχει ξεχωριστό θέμα, ας μην κάνουμε σε όλα την ίδια συζήτηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχει βρεθεί λύση σε αυτό.

 

 

 

Όσο φυσικά δεν έχεις κάνει root / bootloader unlock τη συσκευή σου.

 

Να θυμίσω βέβαια ότι για το bootloop υπάρχει ξεχωριστό θέμα, ας μην κάνουμε σε όλα την ίδια συζήτηση.

Καλημερα παιδες!! Οποιος εχει serial κατω απο 600 ειναι πολυ πιθανο να του εμφανιστει boot-loop, ακομα και στα ΔΙΚΑΡΤΑ!!

Εμενα μου εμφανιστηκε πριν 2 βδομαδες, ξαφνικα ενω το κινητο δουλευε μια χαρα μετα απο 5 μηνες.... ειχα περασει την εκδοση 6.0 (serial ειχα 512) , το ειχα φορτωμενο με προγραμματα, δεν μου εμφανιζε το παραμικρο κολλημα... ουτε ζεσταινοταν. Μια μερα ξεκιναει ξαφνικα τα boot, δεν μπορουσα να μπω ουτε σε download/upload mode.... Το εστειλα στην Αθηνα, στο καταστημα που το πηρα, το στειλαν αυτοι στην αντιπροσωπια και σε 4 μερες μου το στειλαν πισω. Αλλαξαν μητρικη.... βαλαν την 606 (S/N: 606KPGS181991) με προεγκατεστημενη την εκδοση mm 6.0 ....ειδωμεν!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οποιος εχει serial κατω απο 600 ειναι πολυ πιθανο να του εμφανιστει boot-loop, ακομα και στα ΔΙΚΑΡΤΑ!!

 

Το έχουμε ξαναπεί πολλές φορές... δεν έχει να κάνει με το αν είναι δίκαρτο ή όχι και επίσης δεν έχει να κάνει ούτε με το serial number, όλα (καινούργια ή παλιά) έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστεί το γνωστό πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.μια βοήθεια.έχω κάνει root στο κινητό και Θέλω να το επαναφέρω γιατί θα το δώσω.ξέρετε αν πρέπει να βάλω κάποιο συγκεκριμένο firmware για να είναι εντός εγγύησης? Δεν θυμάμαι ποιος χωράς firmware φόραγε.το έχω πάρει από kaiser.Το lg info μου λέει ότι ήταν για Πορτογαλία.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by samy_roula7
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι με lollipop v10l euro.Όχι δεν έχω ξεκλειδώσει το bootloader Μόνο ροοτ μέσω υπολογιστή.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ.απλά μέσω lgup πέρασα την 10L και όλα κομπλέ.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί πολλές φορές... δεν έχει να κάνει με το αν είναι δίκαρτο ή όχι και επίσης δεν έχει να κάνει ούτε με το serial number, όλα (καινούργια ή παλιά) έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστεί το γνωστό πρόβλημα.

Ε τοτε ..τον ηπιαμε!!! (με το συμπαθειο!!) Κι αν μας συμβει οταν θα μαστε εκτος εγγυησης τι θα γινει;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι μια ερώτηση(αν και θα εχει απαντηθεί πολλάκις) οι διαφορες με το μονοκαρτο ποιές είναι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ασυρματη φορτιση και υποστηριζει lte αλλα οχι lte +.εχει λιγοτερα θεματα με bootloops λογω αλλης μητρικης.και νομιζω οτι ειναι παρα πολυ καλο δικαρτο και value for money πλην της μπαταριας που πιστευω θα την διορθωσουν στην 6.0.1

Ok σε ευχαριστώ.

Να υποθέσω το η υποστήριξη σε 4g+ δεν είναι θέμα αναβάθμισης...;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεί κάποια στιγμή να το "δώσουν";;

 

Και κάτι άλλο, βλέπω (το πήρα τελικά γιατί χρειαζόμουν άμεσα DUAL) κάποιες εφαρμογές μου τις διπλοεμφανίζει.... Το είχα δει και παλιότερα στο G3 αλλά μόνο σε μια και δεν είχα δώσει σημασία... Εδώ έχω 6/7 διπλοεμφανιζόμενες... Κάποια λύση;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη φόρτιση υποστηρίζει;

Το τηλέφωνο ναι αλλά ο φορτιστής που δίνει η LG δεν είναι Quick charger. Πρέπει να προβείς σε αγορά αλλού

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο ναι αλλά ο φορτιστής που δίνει η LG δεν είναι Quick charger. Πρέπει να προβείς σε αγορά αλλού

Σ'ευχαριστώ, έχεις να προτείνεις κάποιον γι αγορά;

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ, έχεις να προτείνεις κάποιον γι αγορά;

Εγώ αγόρασα εναν φορτιστή αυτοκινήτου quick charge 2.0 μάρκας tronsmart και είναι άψογος και με πολύ γρήγορη φόρτιση... έχει και σπιτιού αυτή η εταιρία.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ασυρματη φορτιση και υποστηριζει lte αλλα οχι lte +.εχει λιγοτερα θεματα με bootloops λογω αλλης μητρικης.και νομιζω οτι ειναι παρα πολυ καλο δικαρτο και value for money πλην της μπαταριας που πιστευω θα την διορθωσουν στην 6.0.1

Εχω την εντύπωση ότι το H818N δεν υποστηρίζει LTE+ και είναι με cat4.

 

Το H818P από αυτά που θυμάμαι είναι με cat6 και LTE+, όπως ακριβώς και το μονόκαρτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε τοτε ..τον ηπιαμε!!! (με το συμπαθειο!!) Κι αν μας συμβει οταν θα μαστε εκτος εγγυησης τι θα γινει;;;

Μετά απο 2 χρόνια , μάλλον θα χρειάζεσαι κάτι πιο σύγχρονο ούτως ή άλλως και η τιμή του θα έχει απαξιωθεί εντελώς. Πάντως εγώ στην τιμή που πωλείται εδώ και κάποιους μήνες , θα το αγόραζα ακόμη και χωρίς εγγύηση !!! :)

300 ευρώ τόσο ολοκληρωμένο επώνυμο δίκαρτο τηλέφωνο δεν πρόκειται να ξαναυπάρξει (dual sim 4G, ξεχωριστή θέση για Microsd, ir, fmradio, εξαιρετική κάμερα και οθόνη, καλό ηχείο κτλ κτλ).

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...