Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα...η v20D είναι η τελευταία. Προσωπικά παραμένω στη V10L, λόγω καλύτερης αυτονομίας.

Συμφωνω απολυτα και εγω στην V10L ειμαι , αλλα εχει καιρο που βγηκε η 20d και μου φαινεται παραξενο που δεν βγηκε νεωτερη .

Τελικα βγηκε η v20e στην Ινδια οποτε λογικα σε λιγο θα ερθει και στα ευρωπαικα .

http://forum.xda-developers.com/g4/general/h818p-firmware-v20e-india-h818p-2016-05-t3387587

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.Νέος κάτοχος του τηλ και πρώην κάτοχος note 3.

Η μετάβαση οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν πολύ ευ πι πιο εύκολη από ότι περίμενα.Αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος για ροοτ και εν συνεχεία. Xposed Γιατί όλα καλά αλλά χωρίς αυτά η συμβίωση είναι δύσκολη.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας εκ των προτέρων.(Είμαι με mm και όχι με lollipop).

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Νέος κάτοχος του τηλ και πρώην κάτοχος note 3.

Η μετάβαση οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν πολύ ευ πι πιο εύκολη από ότι περίμενα.Αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος για ροοτ και εν συνεχεία. Xposed Γιατί όλα καλά αλλά χωρίς αυτά η συμβίωση είναι δύσκολη.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας εκ των προτέρων.(Είμαι με mm και όχι με lollipop).

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το εχω κανει οποτε αν τελικα το κανεις μας λες εντυπωσεις .

https://www.search4roots.com/how-to-easily-root-lg-g4-h818p-dual-marshmallow-6-0-1/

http://forum.xda-developers.com/g4/themes-apps/guide-installing-xposed-locked-t3181593

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Νέος κάτοχος του τηλ και πρώην κάτοχος note 3.

Η μετάβαση οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν πολύ ευ πι πιο εύκολη από ότι περίμενα.Αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος για ροοτ και εν συνεχεία. Xposed Γιατί όλα καλά αλλά χωρίς αυτά η συμβίωση είναι δύσκολη.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας εκ των προτέρων.(Είμαι με mm και όχι με lollipop).

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για root πρεπει να είσαι σε lolipop.Η mm δεν έχει ρουτ για το H818P.Ο τρόπος για να γινει root είναι να φλασαρεις prerooted image.Ειναι εύκολο και δεν απαιτεί πολύ χρόνο.

Το σωστό μέρος για να δεις ειναι εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3115759

 

Αν έχεις πρόβλημα στείλε pm να σε βοηθήσω

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

θα προτείνατε την αναβάθμιση σε mm? Έχω τηλ κινητό 3 μΕ 4 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.την περιορισμένη αυτονομία την αντιμετωπίζω με 2η μπαταρία και όλα καλά.

τι λετε;θα μπορούσε να είναι και poll

Link to comment
Share on other sites

θα προτείνατε την αναβάθμιση σε mm? Έχω τηλ κινητό 3 μΕ 4 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.την περιορισμένη αυτονομία την αντιμετωπίζω με 2η μπαταρία και όλα καλά.

τι λετε;θα μπορούσε να είναι και poll

Άμα βάλεις mm θα πάρεις και 3η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... Η μπαταρία δεν είναι αντάξια ή η διαχείριση δεν είναι αντάξια ή κατανάλωση είναι μεγάλη.

Αυτό που δεν παίζεται είναι η εμπειρία χρήσης. Οπότε ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Έχω ξενερώσει απίστευτα με την μπαταρία ΑΛΛΆ δεν το αλλάζω κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... Η μπαταρία δεν είναι αντάξια ή η διαχείριση δεν είναι αντάξια ή κατανάλωση είναι μεγάλη.

Αυτό που δεν παίζεται είναι η εμπειρία χρήσης. Οπότε ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Έχω ξενερώσει απίστευτα με την μπαταρία ΑΛΛΆ δεν το αλλάζω κιόλας.

Εννοείς στην MM ή γενικά; Η ΜΜ είναι λίγο πιο σπιρτοζα, αλλα δυστυχώς έχει και άλλα θέματακια περα απο την αυτονομια ,όπως αυτό του Knock code, καθως απαιτεί το λιγότερο 6 χτυπήματα σε τουλάχιστον 3 τεταρτημορια της οθόνης. Πρέπει δηλαδή να γίνεσαι πιανίστας για να ξεκλειδώνεις το τηλεφωνο.

 

Παντως ακόμη και να πεις να το αλλάξεις. ..να πάρεις τί καλυτερο σε αυτά τα επίπεδα χρήματων; Ειδικά σε δικαρτο δεν υπάρχει κάτι πιο ολοκληρωμένο μέχρι τα 500 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αν θα το άλλαζα θύρα ήταν μόνο για την μπαταρία. Κατά τα άλλα είναι καταπληκτικό. Οι δε φωτογραφική του φανταστική.

Μόνο η μπαταρία αρνητικό. Αλλά που να βρεις 2καρτο με τέτοια συνολική εικόνα και τιμή....

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στην MM ή γενικά; Η ΜΜ είναι λίγο πιο σπιρτοζα, αλλα δυστυχώς έχει και άλλα θέματακια περα απο την αυτονομια ,όπως αυτό του Knock code, καθως απαιτεί το λιγότερο 6 χτυπήματα σε τουλάχιστον 3 τεταρτημορια της οθόνης. Πρέπει δηλαδή να γίνεσαι πιανίστας για να ξεκλειδώνεις το τηλεφωνο.

 

Παντως ακόμη και να πεις να το αλλάξεις. ..να πάρεις τί καλυτερο σε αυτά τα επίπεδα χρήματων; Ειδικά σε δικαρτο δεν υπάρχει κάτι πιο ολοκληρωμένο μέχρι τα 500 ευρώ.

Γενικά εννοώ. Δεν υπάρχει τέλειο, και δεν τα ψηριζω. Από όλα όσα είχα, για επαγγελματική χρήση, έχει την καλύτερη εμπειρία χρήσης... μακράν... και ας τα έχω πάρει στο κρανίο που το φορτίζει και δεν μπορώ να ανεβάζω την φωτεινότητα. Δεν πειράζει...

Δεν πεθαινω για κινητό, ότι και να μου δώσεις θα την βγάλω την άκρη.

Knock code δεν χρησιμοποιώ λόγω πολιτικής της εταιρείας, αλλά και να χρησιμοποιουσα δεν τι βρίσκω τόσο ενοχλητικό.

Απλά δεν μπορώ να βρω αντικαταστατη του.

Το V10 είναι μεγάλο και το G5 είναι αρθρωτο και κανένα δεν μου έχει κάτσει στο μάτι ή στο χέρι όπως το G4

Edited by Grgasteus
Link to comment
Share on other sites

Για root πρεπει να είσαι σε lolipop.Η mm δεν έχει ρουτ για το H818P.Ο τρόπος για να γινει root είναι να φλασαρεις prerooted image.Ειναι εύκολο και δεν απαιτεί πολύ χρόνο.

Το σωστό μέρος για να δεις ειναι εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3115759

 

Αν έχεις πρόβλημα στείλε pm να σε βοηθήσω

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αρχικά σε ευχαριστώ πάρα πολύ πολύ.Η αλήθεια είναι οτι έχω<πειράξει> πολλά τηλέφωνα πιο δύσκολα όπως το htc m7 για παράδειγμα στο θέμα root flashing Rom κλπ αλλά την τρομάρα που πέρασα με το lg δεν περιγράφεται.Έκανα downgrade σε lollipop(αν δεν έβλεπα με τα μάτια μου την διαφορά στην καταναλώση της μπαταρίας,θερμοκρασιας δεν θα το πίστευα,ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα) και μετά ροοτ.Όλα καλά.Χαλαρά κατεβάζω flashfire και συνεχίζω να βάλω ότι λένε οι φίλοι στο xda.xposed sdk22.arm64,v74*.zip με flashfire έκδοση 0.50.Ξεκινάω...τίποτα.failed.ξεκίναγε την διαδικασία αλλά δεν.ψαχνω και ήσαν έκδοση 0.27.όλα καλά ξεκινάει τελειώνει λέει done μετά από 25 περίπου λεπτά και Τελος.όταν άνοιξε έμεινε στο logo!!!!.Τίποτα.

Ξεκιναω factory settings.το κάνει πάει να κάνει boot,logo τέλος.

Τίποτα.dead.Για να μην σας κουράζω μέσω προγράμματος lgκατι δεν θυμάμαι τα έκανα όλα 6,7 φορές και τελικά το αρχείο για το exposedείναι το sdk22,arm64,v85.προσοχή.ακόμα και το ροοτ μια το έκανε μια έβγαζε ότι ήθελε.Σας ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Όποιος γνωρίζει 2 ερωτήσεις:

Α. Πως μπορώ να κάνω με το flashfire backup, και αν μπορώ να είναι σε image ώστε σε περίπτωση κολλήματος να το βάλω κατευθείαν...

Β. Αν υπάρχει κάτι σε xposed ανάλογο σε immerse me αλλά για lollipop?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα.Πολύ χρήσιμα αυτά που έχω διαβάσει εδώ και μάλλον θα το πάρω.Μια ερώτηση έχω μόνο.Λαμπάκι για εισερχόμενα μηνύματα sms email κλπ έχει?Είναι χρωματιστό?Στο gsmarena πάντως δεν το λέει.Ευχαριστώ.

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

εχει φιλε μου led ειδοποιησεων.

Σε ευχαριστώ.Παω να το τσιμπίσω από τον kaizer στα 319 ευρώ.Το μελετάω εδώ και λίγο καιρό.¨Όντως δείχνει μονόδρομος για δίκαρτο.

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα lg πεφτει η τιμη τους. το v10 εχει 400 απο 600ευρω μεσα σε 4 μηνες και αυτο προβλημα εχει; Το g5 επεσε 200 ευρω και αυτο προβλημα εχει; Μονο σε κατι samsung και iphone δεν πεφτει η τιμη οταν βγει ο διαδοχος τους!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως παιδιά με lollipop μου βγάζει η μπαταρία όσο και στο note 3, μια μέρα δηλαδή με όλα ανοιχτά.Δεν έχω ιδιαίτερη απαίτηση αφού κάθε βράδυ το φορτίζω.Σε mm η μπαταρία είναι τραγική.Αλλά αφού μπορούμε να έχουμε lollipop όλα μια χαρά.

Απλα αν υπάρχει κάποιο παιδί που έπαθε αυτό το περιβόητο bootlopp θα ήθελα να μας πει αν δοκίμασε να βάλει το τηλ σε download mode και να βάλει ένα image της lollipop και να το ξεκινήσει με το lgup.Εγώ το κατάφερα και βγήκε από bootloop αλλος?

Cheers to all.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος οδηγος για downgarde σε lollipop?
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω το ξυπνητηρι ξεκινά να χτυπάει και στα 2-3 δευτερόλεπτα σταματάει ο ήχος λες και πάτησα να σταματήσει.. καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω το ξυπνητηρι ξεκινά να χτυπάει και στα 2-3 δευτερόλεπτα σταματάει ο ήχος λες και πάτησα να σταματήσει.. καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αφού μπορείς και το αφήνεις και 2-3 δευτερόλεπτα... είσαι Θεός, το κλείνω αμέσως μόλις χτυπήσει αλλιώς θα "σπάσει"

Θα το δοκιμάσω αύριο και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος οδηγος για downgarde σε lollipop?

http://www.droidopinions.com/downgrade-lg-g4-h818p-dual-5-1-1-lollipop/

 

Διάβασε το καλά και κάντο με υπομονή.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

http://www.droidopinions.com/downgrade-lg-g4-h818p-dual-5-1-1-lollipop/

 

Διάβασε το καλά και κάντο με υπομονή.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To εχεις κανει εσυ?? ειμαι τρομερα απογοητευμενος απο την μπαταρια με ΜΜ... Αλλιως το κινητο δεν υπαρχει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω κάνει.εύκολο είναι.απλά ακολούθησε τις οδηγίες

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνεις πρόβλημα όταν συγχρονίζει επαφές από εταιρικό λογαριασμό; μου δείχνει τις επαφές, σε όσες έχω γενέθλια, μια μέρα πριν. Ενώ στο server τις έχω με σωστή ημερομηνία, στο τηλέφωνο τις δείχνει μια ημέρα νωρίτερα, και στο G4 και στο G2. Σε Asus selfie και Asus zenfone 2 τις δείχνει κανονικά.

Φυσικά και γίνομαι ρόμπα γιατί στέλνω τα χρόνια πολλά μια μέρα νωρίτερα

 

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...