Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ναι αυτο βλεπω πως πολλοι το γραφουν μαλλον το διατυπωσα λαθος...

 

Τα τρία πρώτα γράμματα από το serial number της συσκευής σου (που το βλέπεις είτε στο εσωτερικό της συσκευής, είτε στο κουτί εξωτερικά), δείχνουν την ημερομηνία παραγωγής του. πχ...

 

510 = 10/2015

602 = 02/2016

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά τσεκάρετε αν έχει κανει τιποτα updates κατά την διάρκεια της νυχτας, το location καλο είναι να βρίσκεται στο δίκτυα , ενηνερωσεις καιρού να γίνονται σε μεγαλύτερα διαστήματα (π.Χ. 6 ωρες), το Wi-Fi να κλείνει αυτόματα όταν δεν είναι συνδεμενο κτλ κτλ

Θα προσπαθήσω να το "σκισω" σήμερα σε χρήση (με 4G μόνιμα ανοιχτο) και θα ανεβάσω στατιστικά το βράδυ για να έχετε ένα μέτρο .

Λοιπον....μέχρι στιγμης είμαι με 12 ώρες χρήσης , 4G & Wi-Fi μόνιμα ανοιχτό , viber, messenger , Facebook , Gmail , συγχρονισμοι τα παντα.

Φωτεινότητα στο αυτόματο (max γιατί ήμουν περισσότερο σε εξωτερικό χώρο ) , χρήση κυρίως σερφάρισμα με 4G , ένα video 20 λεπτών με mxplayer, καμία 10αρια φωτογραφίες με την κάμερα , ελάχιστες κλήσεις και έχω 2 ώρες οθόνη με υπόλοιπο μπαταρίας 70%. Θεωρητικά πάω δηλαδή για 4.30-5 ώρες οθόνης.

Καθόλου άσχημα νομίζω.

Φοραω την εργοστασιακή V10L-EUR-XX Lollipop (επέστρεψα από την MM), εντελώς stock, χωρίς root ή κάποιο εξειδικευμένο πρόγραμμα κτλ

http://s7.postimg.org/lnpq2qlmj/Screenshot_2016_03_25_19_05_21.png

free uploader

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....μέχρι στιγμης είμαι με 12 ώρες χρήσης , 4G & Wi-Fi μόνιμα ανοιχτό , viber, messenger , Facebook , Gmail , συγχρονισμοι τα παντα.

Φωτεινότητα στο αυτόματο (max γιατί ήμουν περισσότερο σε εξωτερικό χώρο ) , χρήση κυρίως σερφάρισμα με 4G , ένα video 20 λεπτών με mxplayer, καμία 10αρια φωτογραφίες με την κάμερα , ελάχιστες κλήσεις και έχω 2 ώρες οθόνη με υπόλοιπο μπαταρίας 70%. Θεωρητικά πάω δηλαδή για 4.30-5 ώρες οθόνης.

Καθόλου άσχημα νομίζω.

Φοραω την εργοστασιακή V10L-EUR-XX Lollipop (επέστρεψα από την MM), εντελώς stock, χωρίς root ή κάποιο εξειδικευμένο πρόγραμμα κτλ

http://s7.postimg.org/lnpq2qlmj/Screenshot_2016_03_25_19_05_21.png

free uploader

 

Μπορείς να μου πεις που βρήκες την εργοστασιακή ? h818p

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις που βρήκες την εργοστασιακή ? h818p

Ευχαριστώ

Είχαν βάλει link εδώ μέσα και στο xda πριν λίγο καιρο και την είχα κατεβάσει

Link to comment
Share on other sites

Είχαν βάλει link εδώ μέσα και στο xda πριν λίγο καιρο και την είχα κατεβάσει

 

Sto xda που βρήκα ενα αρχείο που το έχει βάλει ο ‘Γρηγόρης’ δεν δουλεύει

Εδώ δεν έχω βρει κάτι

Αν δεν σου κάνει κόπος αν μπορείς κάπου να το βάλεις …η να μου πεις που είναι ….θα ήμουν υπόχρεος ..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Sto xda που βρήκα ενα αρχείο που το έχει βάλει ο ‘Γρηγόρης’ δεν δουλεύει

Εδώ δεν έχω βρει κάτι

Αν δεν σου κάνει κόπος αν μπορείς κάπου να το βάλεις …η να μου πεις που είναι ….θα ήμουν υπόχρεος ..

Ευχαριστώ

Αν θέλεις να το κάνεις root το system image της v10l H818P PRT κατέβασε το από εδωhttps://mega.nz/#!FN0wAAIb!2OlAWTMRaGzmkA7DOTA9kxVuV_4vg2qie-GckOIj0NI

Αν θέλεις το kdz αρχείο μπορώ να το ανεβάσω.Τα λινκ που είχαν δωθει ήταν από lg.Αν δεν δουλεύουν μάλλον κάτι άλλαξε η lg.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να το κάνεις root το system image της v10l H818P PRT κατέβασε το από εδωhttps://mega.nz/#!FN0wAAIb!2OlAWTMRaGzmkA7DOTA9kxVuV_4vg2qie-GckOIj0NI

Αν θέλεις το kdz αρχείο μπορώ να το ανεβάσω.Τα λινκ που είχαν δωθει ήταν από lg.Αν δεν δουλεύουν μάλλον κάτι άλλαξε η lg.

Μόνο σε αυτή την έκδοση βγάζει τόσο καλή μπαταρία ;

Link to comment
Share on other sites

Εντέλει με 5.1 βγαζει πολυ καλους χρόνους. Με την ΜΜ εχει βαλει καλαμακι και την ρουφαει την μπαταρία. Υπάρχει πουθενα το λινκ για την 5.1 να το κατεβασουμε?
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να το κάνεις root το system image της v10l H818P PRT κατέβασε το από εδωhttps://mega.nz/#!FN0wAAIb!2OlAWTMRaGzmkA7DOTA9kxVuV_4vg2qie-GckOIj0NI

Αν θέλεις το kdz αρχείο μπορώ να το ανεβάσω.Τα λινκ που είχαν δωθει ήταν από lg.Αν δεν δουλεύουν μάλλον κάτι άλλαξε η lg.

 

ευχαριστω

δεν θελω να το κανω root

το kdz αρχειο ειναι το δικο του αυτο που ειχε απο τοτε που το πηραμε ? δηλ. την V10L-EUR-XX

αν ναι αυτο θελω

και παλι ευχαριστω

Edited by spyros_greece
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ευρωπαϊκό τηλέφωνο (ακόμη και branded), το firmware είναι κοινό για ολους. Είτε είναι πορτογαλικό , είτε ρουμανικο, πολωνικό κτλ η έκδοση θα είναι v10K-EUR-ΧΧ, v10L-EUR-XX. κοκ

Με το ίδιο αρχείο που κατέβασα (v10L - 1.7gb σε μέγεθος ) όταν το πέρασα σε branded G4, μου εγκατέστησε τα λογότυπα του παρόχου και αντίστοιχα σε unbranded μου πέρασε την rom χωρίς καθόλου λογότυπα. Έχουν φτιάξει δηλαδή μια Rom για όλα τα ευρωπαϊκά G4 H818P.

Αν καταφέρω θα την ανεβάσω αλλά με τις γραμμές που εχουμε, το να κάνεις upload 1.7gb είναι ένα θέμα.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ευρωπαϊκό τηλέφωνο (ακόμη και branded), το firmware είναι κοινό για ολους. Είτε είναι πορτογαλικό , είτε ρουμανικο, πολωνικό κτλ η έκδοση θα είναι v10K-EUR-ΧΧ, v10L-EUR-XX. κοκ

Με το ίδιο αρχείο που κατέβασα (v10L - 1.7gb σε μέγεθος ) όταν το πέρασα σε branded G4, μου εγκατέστησε τα λογότυπα του παρόχου και αντίστοιχα σε unbranded μου πέρασε την rom χωρίς καθόλου λογότυπα. Έχουν φτιάξει δηλαδή μια Rom για όλα τα ευρωπαϊκά G4 H818P.

Αν καταφέρω θα την ανεβάσω αλλά με τις γραμμές που εχουμε, το να κάνεις upload 1.7gb είναι ένα θέμα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά. Αν είσαι Αθηνά κανονίζουμε να την πάρω και να την ανεβάσω εγώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ προκαταβολικά. Αν είσαι Αθηνά κανονίζουμε να την πάρω και να την ανεβάσω εγώ

Δεν είμαι Αθηνα δυστυχώς. Έχει ξεκινήσει να την ανεβάζει ο Γρηγόρης , οπότε λίγο υπομονή μέχρι να δημοσιευτεί το link

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα. Ευχαριστούμε προκαταβολικά

Αν υπάρξει κανένα πρόβλημα την ανεβάζω και εγώ μετά .

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και από εμενα

από σημερα κατοχος του τηλ και εγω

καποιες ερωτήσεις στα να κανω γιατι είναι η πρωτη μου φορα με LG

 

για το ροοτ υπαρχει μονο η μέθοδος που αναφερει το XDA? γιατι βρηκα και αυτά εδώ ,αλλα δεν ξερω εάν τα εχει δοκιμασει καποιος από εσας

http://www.rootmaster.xyz/tag/lg-g4-dual-sim-custom-rom-install

http://androidgoroot.com/how-to-root-lg-g4-dual/

επισης θα ηθελα να ρωτησω εάν καποιες από αυτές τις μεθόδους δουλευει σε ΜΜ?

 

και τελευτeο..υπαρχει καποιο λινκ που να είναι μαζεμένα όλα αυτά τα προγραμματα που αναφαιρετε στο φορουμ όπως για παράδειγμα το lg bridge ,kdz ,lg root κτλ ώστε να τα βρω καπου όλα μαζι,γιατι καποια από τα λινκ που βρηκα είναι παλια και δεν δουλευουν πια

 

σας ευχαριστω πολύ για την βοηθειας σας.

 

Υ.Γ εχω διαβασει το φορουμ σας αλλα μιας και δεν εχω εμπειρια από το LG μου είναι λιγο δυσκολο να τα καταλαβω όλα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ανέβηκε.H818P V10L-EUR-XX KDZ

 

Γρηγόρη είσαι πρώτος !!!!

Μπορείς να δώσεις και στοιχεία όπως προέλευση κλπ.?

Ευχαριστούμε ….

Link to comment
Share on other sites

Γρηγόρη είσαι πρώτος !!!!

Μπορείς να δώσεις και στοιχεία όπως προέλευση κλπ.?

Ευχαριστούμε ….

Όταν λες προέλευση τι εννοείς;Το δικό μού είναι PRT.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες προέλευση τι εννοείς;Το δικό μού είναι PRT.

 

επειδή δεν τα ξέρω καλά ακόμα ….

Το δικό μου είναι από ρουμάνια αν βάλω αυτό που μας έδωσες θα φαίνετε ότι είναι πορτογαλικό ?

Και τα update θα είναι από πορτογαλια ?

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψε και ο panosf για όλα τα ευρωπαϊκά είναι μια rom για αυτό και έχει το χαρακτηριστικό EUR. Edited by grigoris_a
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κ εγώ κάτοχος εδώ κ 2 βδομάδες.. Μου έχει έρθει η ενημέρωση για την MM αλλά δεν την έχω βάλει ακόμη.. Αξίζει να την περάσω η το κινητό θα γίνει χειρότερο.. Κερδίζω κάτι σε σχέση με την 5.1; Επίσης η σειρά του δικού μου είναι 512.. Υπάρχει πιθανότητα για το γνωστό πρόβλημα με το boot loop ή εμφανίζεται μόνο στα μονοκαρτα; Σας Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...