Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω μια απορία αν μπορεί καποιος να βοηθήσει... Στο email μου εχω φτιάξει 3 επιπλέον φακέλους και ερχονται κατευθείαν σε αυτους emails... Το θεμα μου είναι οτι δεν λαμβάνω ειδοποιήσεις οτι εχω νεο email σε αυτούς τους φακέλους παρα μόνο για τον φάκελο εισερχόμενα... Στο S4 που ειχα εως τώρα η εφαρμογη του email εμφανιζε όλους τους φακέλους και εστελνε όλες για ολα τα εισερχομενα ειδοποιήσεις... Κανω κάτι λάθος;

EDIT: Ακυρο το βρήκα παιδιά.. δεν είχα τικάρει ολους τους φακέλους

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by PanaGeorge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα κ χρονια πολλα...εχω να κανω μονο μια παρατηρηση...το συγκεκριμενο κινητο δεν λειτουργει σε 4g δικτυο της Q telecom σε καμια απο τις δυο σλοτ... προτιμωμενη λειτουργια δικτυου εμφανιζει μονο την GSM/WCDMA οταν στην σλοτ εχει εισαχθει η (καινουρια) σιμ της Q... οι ανθρωποι της WIND σε επιισκεψη μου στο καταστημα τους δεν μπορεσαν να βρουν λυση...
Link to comment
Share on other sites

PanaGeorge ποια εφαρμογή για e-mails χρησιμοποιείς;;

Την προεγκατεστημένη εφαρμογή στο τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα κ χρονια πολλα...εχω να κανω μονο μια παρατηρηση...το συγκεκριμενο κινητο δεν λειτουργει σε 4g δικτυο της Q telecom σε καμια απο τις δυο σλοτ... προτιμωμενη λειτουργια δικτυου εμφανιζει μονο την GSM/WCDMA οταν στην σλοτ εχει εισαχθει η (καινουρια) σιμ της Q... οι ανθρωποι της WIND σε επιισκεψη μου στο καταστημα τους δεν μπορεσαν να βρουν λυση...

 

Ας υποθέσουμε οτι σου έχουν δώσει τη σωστή κάρτα sim, επειδή στο google αν ψάξεις θα βρεις διαφορές στα άρθρα που αναφέρονται στις υποστηριζόμενες μπάντες της συσκευής, η μόνη αξιόπιστη πηγή πληροφόρησης είναι το αυτοκόλλητο πάνω στο κουτί του τηλεφώνου. Όπως λοιπόν βλέπεις και σε αυτήν τη φωτο πρέπει αν ελέγξεις εάν η συσκευή που διαθέτεις υποστηρίζει την μπάντα της Wind.

Link to comment
Share on other sites

Ας υποθέσουμε οτι σου έχουν δώσει τη σωστή κάρτα sim, επειδή στο google αν ψάξεις θα βρεις διαφορές στα άρθρα που αναφέρονται στις υποστηριζόμενες μπάντες της συσκευής, η μόνη αξιόπιστη πηγή πληροφόρησης είναι το αυτοκόλλητο πάνω στο κουτί του τηλεφώνου. Όπως λοιπόν βλέπεις και σε αυτήν τη φωτο πρέπει αν ελέγξεις εάν η συσκευή που διαθέτεις υποστηρίζει την μπάντα της Wind.

 

φιλε μου καλημερα... η καρτα ειναι σωστη(αλλωστε στο προηγουμενο τηλεφωνο λειτουργουσε το 4g απροβληματιστα), δεν ειναι ομως επισης θεμα υποστηριζομενης μπαντας της συσκευης..η wind και η q telecom εχουν το ιδιο δικτυο αλλωστε...οταν μπηκε επανω καρτα της wind η επιλογη LTE εμφανιστηκε σε αντιθεση με την καρτα της Q η οποια εμφανιζε τις επιλογες που αναφερα στο πρωτο ποστ...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου έτυχε το πιο κουλό απ' όλα. Ανοίγω το κινητό για πρώτη φορά, περνάει η marshmellow με το update, εγκαθιστώ τις εφαρμογες και περνάω 4-5 μέρες πένα από άποψη μπαταρίας.

 

Κάπου εκεί, και χωρίς να έχω εγκαταστήσει κάτι καινούργιο και χρησιμοποιώντας μόνο επίσημα και γνωστά apps, αρχίζει η μπαταρία και χάνει μέσα στη νύχτα... 4-5%, ενώ έχανε μόλις 1%. Σε νορμάλ χρήση με 3g 4g τις 3 ώρες τις βλέπει με τα κιάλια. Γενικά δεν έχω ιδέα τι παίζει, πάντως με την μπαταρία δεν είμαι ευχαριστημένος... Να κάνω ένα factory reset? Να βάλω greenify να δω τι παίζει? :/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Απο δικη μου βλακεια εσβησα κατι βιντεος (Ultra HD) απο την καρτα. Υπαρχει τροπος επαναφορας η καποιο προγραμμα μεσω pc αν βαλω τη καρτα;

Καποιος που να εχει δοκιμασει καποιο προγραμμα και να δουλευει αξιοπιστα;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βρω σε πιο σημειο βρισκετε η ρύθμιση να ειναι και οι δυο κάρτες ενεργές. Δηλαδη οταν μιλάω με την sim1 και με καλουν στην sim2 να μην ερχετε σαν μυνημα ,αλλα σαν κληση...αναμονή κλησης. Τωρα απλα ερχετε ενα απλο sms που με ενημερωνει απλα οτι καποιος με καλεσε. Ελπιζω να σας εδωσα να καταλαβετε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μολις εφτασε στα χέρια μου φρεσκο πραμα πολυ δυνατη συσκευη αλλα εχω ενα μικρο προβλημα... Και στα 2 card slots η μεγιστη ταχύτητα είναι Ε. Στην προηγουμενη συσκευη μου LG G2 επιανα 4g για πλακα, μηπως θελει κάποια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μολις εφτασε στα χέρια μου φρεσκο πραμα πολυ δυνατη συσκευη αλλα εχω ενα μικρο προβλημα... Και στα 2 card slots η μεγιστη ταχύτητα είναι Ε. Στην προηγουμενη συσκευη μου LG G2 επιανα 4g για πλακα, μηπως θελει κάποια ρυθμιση?

 

Πηγαινε Ρυθμισεις --> ασυρματα δικτυ --> Δεδομενα κινητης --> Εκει βγαζει ξεχωριστα την καθε Sim. Ορισε ποια θελεις ενεργη και μετα πανω δεξια που εχει 3 καθετες τελειες πατα εκει και επελεξε το κατω κατω δικτυα κινητης --> Λειτουργια δικτυου --> Δες αν ειναι στο Αυτοματο GSM/WCDMA/LTE (πρωτη επιλογη)

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε Ρυθμισεις --> ασυρματα δικτυ --> Δεδομενα κινητης --> Εκει βγαζει ξεχωριστα την καθε Sim. Ορισε ποια θελεις ενεργη και μετα πανω δεξια που εχει 3 καθετες τελειες πατα εκει και επελεξε το κατω κατω δικτυα κινητης --> Λειτουργια δικτυου --> Δες αν ειναι στο Αυτοματο GSM/WCDMA/LTE (πρωτη επιλογη)

 

Σ'ευχαριστω πολύ αδερφέ!:up::up::yahoo::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

http://i68.tinypic.com/xgjfo.png

 

3h οθόνη στο 50%. Πρώτη φορά τέτοια απόδοση

Πως τα κατάφερες?

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως τα κατάφερες?

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

 

http://i66.tinypic.com/2z8dpc0.png

 

Να και στο τέλος της μπαταρίας. Δεν έκανα τίποτα. Τόσο πήγε μόνο του για 1η φορά. Έχω κάνει downgrade σε 5.1. Αλλά και πάλι ποτέ δεν έφτανε τόσο. Είναι παλαβό το κινητό:p

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την ένταση του τηλ όταν μιλάω και μετά πάλι ανεβαίνει μόνη της ξέρει κανείς κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

http://i66.tinypic.com/2z8dpc0.png

 

Να και στο τέλος της μπαταρίας. Δεν έκανα τίποτα. Τόσο πήγε μόνο του για 1η φορά. Έχω κάνει downgrade σε 5.1. Αλλά και πάλι ποτέ δεν έφτανε τόσο. Είναι παλαβό το κινητό:p

 

έλα παναγία μου.... Εγώ με το 6ρι παντως, 3h με το ζόρι. Έκανα και factory reset κτλ, αλλά δεν. Μετριότατο standby, και μια μέρα με το ζόρι... :/

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι από μένα.. Μετά απο τρεις μήνες απροβλημάτιστης συμβίωσης, και ενώ πηγα να διαβασω ένα μέηλ, τσααακ, αρχισε τα boot loops...

Κρίμα και το είχα συμπαθήσει το κινητό...

Αντα να διαβάσουμε τώρα τι θα κάνουμε...

Αν έχει κανείς καποιο πρόχειρο λινκ ας το ποστάρει..

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα εμένα χάνει με όλους τους τρόπους. Όταν απλα είναι σε standby, όταν παίζω μαζί του, γενικά δεν έχω ιδέα τι του τρώει μπαταρία κτλ. Τώρα πρώτο στην θέση ήταν το messenger, άλλες φορές όχι. Έκανα uninstall και τα fb-messenger να τεστάρω, τίποτα. Factory reset έκανα, τα πάντα όλα...
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα εμένα χάνει με όλους τους τρόπους. Όταν απλα είναι σε standby, όταν παίζω μαζί του, γενικά δεν έχω ιδέα τι του τρώει μπαταρία κτλ. Τώρα πρώτο στην θέση ήταν το messenger, άλλες φορές όχι. Έκανα uninstall και τα fb-messenger να τεστάρω, τίποτα. Factory reset έκανα, τα πάντα όλα...

 

φιλε μου και το δικο μου σχεδον ετσι ηταν μεχρι που εκανα το εξης: αναβαθμιση απο lollipop σε marshmallow μεσω lg bridge...αμεσως μετα εκανα hard reset και στησιμο ξανα απο την αρχη χωρις back up...σε εμενα αυτο δουλεψε και εχω καλυτερη μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και το δικο μου σχεδον ετσι ηταν μεχρι που εκανα το εξης: αναβαθμιση απο lollipop σε marshmallow μεσω lg bridge...αμεσως μετα εκανα hard reset και στησιμο ξανα απο την αρχη χωρις back up...σε εμενα αυτο δουλεψε και εχω καλυτερη μπαταρια...

 

εμένα έχει κάνει ήδη το upgrade, οπότε λες απλά να κάνω factory reset και χωρις back up restore?

Link to comment
Share on other sites

εμένα έχει κάνει ήδη το upgrade, οπότε λες απλά να κάνω factory reset και χωρις back up restore?

 

Δεν ξερω φιλε μου,δεν ειμαι ειδικος,εγω απλα σου ειπα πως βελτιωσα την μπαταρια μου... εκανα hard reset μετα το update και εστρωσε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...