Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που κολλάει το καλώδιο με την κατανάλωση το βράδυ;

 

Στον τροπο φορτισης του κινητου. Δε φορτιζει σωστα. Το επαθα στο LG Optimus G , οπου απορρουσα τι εγινε ξαφνικα και το κινητο τα εχει φτυσει (πολυ καιρο πριν). Εβαζα το καλωδιο και μου εδειχνε "αργη φορτιση" , και μετα δε το αναγνωριζε στο pc. Οταν αλλαξα καλωδιο , ολα εγιναν οπως ηταν πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι φόρτιζε αργά ή ότι φόρτιζε λάθος δηλαδή;

Πάντως δεν αναφέρθηκε κάπου ότι του έχει βγάλει αργή φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Σωστά ,άλλαξε μια και καλώδιο να δούμε. Πολλές φορές της lg χαλανε, μου έχει τύχει με το παλιότερο μου κινητο, και σίγουρα θα τύχει και με το g4 κάποια στιγμή

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γειά σας παιδιά ,

Sorry τώρα είδα τα μυνήματα σας. Λοιπόν το καλώδιο το έχω αλλάξει εδώ και ένα μήνα το είχα πάρει απο το Πλαίσιο 6ευρώ αν θυμάμαι καλά. Λέτε να αλλάξω πάλι το καλώδιο? Τι να πώ πιά δεν ξέρω...

Κοιτάξτε εδώ ένα περίεργο πράγμα που βγάζει το Gsam :

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNSGJiRFpueDB4ZDg/view?usp=sharing

Πώς είναι δυνατό η οθόνη να είναι off και να αποφορτιζεται κατά 72% ?

 

Σύγνωμη πάλι σας έχω ζαλίσει με το πρόβλημα μου .

 

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά ,

Sorry τώρα είδα τα μυνήματα σας. Λοιπόν το καλώδιο το έχω αλλάξει εδώ και ένα μήνα το είχα πάρει απο το Πλαίσιο 6ευρώ αν θυμάμαι καλά. Λέτε να αλλάξω πάλι το καλώδιο? Τι να πώ πιά δεν ξέρω...

Κοιτάξτε εδώ ένα περίεργο πράγμα που βγάζει το Gsam :

https://drive.google.com/file/d/0B6hwx4FszLwNSGJiRFpueDB4ZDg/view?usp=sharing

Πώς είναι δυνατό η οθόνη να είναι off και να αποφορτιζεται κατά 72% ?

 

Σύγνωμη πάλι σας έχω ζαλίσει με το πρόβλημα μου .

 

Καλό βράδυ

 

Αν αλλαξες και καλωδιο , τοτε τι να πω... Ειτε αλλαζεις μπαταρια, ειτε το στελνεις στο service. Υπαρχει προβλημα μετα απο τοσα hard reset να μη στρωνει! Ουσιαστικα εφοσον εισαι σε εγγυηση, σερβις και αλλαγη μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Αφου αλλαξες και καλωδιο τοτε οντως τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα.

Και μετα απο τοσα hard reset ειδικα, δυσκολα θα στρωσει το πρόβλημα χωρις σερβις.

Και μπαταρια να αλλαξεις, αν ειναι θεμα κινητου τα ιδια προβληματα θα εχεις μετα απο λιγο καιρο.

Βεβαια αν το πας στην LG μαλλον το πρωτο που θα κανουν θα ειναι να του αλλαξουν μητρικη...

Ενημερωσε μας φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο δεν φταίει μην λέτε ότι θέλετε.. Κάποια εφαρμογή κάνει την δουλειά. Δοκίμασε Hard reset και δες χωρίς εφαρμογές πώς πάει. Αυτή είναι η συμβουλή μου στείλε μια και τη χρήση από τις ρυθμίσεις του κινητού. Τι καταναλώνει και πόσο
Link to comment
Share on other sites

Αφου αλλαξες και καλωδιο τοτε οντως τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα.

Και μετα απο τοσα hard reset ειδικα, δυσκολα θα στρωσει το πρόβλημα χωρις σερβις.

Και μπαταρια να αλλαξεις, αν ειναι θεμα κινητου τα ιδια προβληματα θα εχεις μετα απο λιγο καιρο.

Βεβαια αν το πας στην LG μαλλον το πρωτο που θα κανουν θα ειναι να του αλλαξουν μητρικη...

Ενημερωσε μας φιλε.

 

Μάλιστα κατανοητό , θα το πάω στην LG να δούνε τι συμβαίνει αφού είναι ακόμη και στην εγγύηση .

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο δεν φταίει μην λέτε ότι θέλετε.. Κάποια εφαρμογή κάνει την δουλειά. Δοκίμασε Hard reset και δες χωρίς εφαρμογές πώς πάει. Αυτή είναι η συμβουλή μου στείλε μια και τη χρήση από τις ρυθμίσεις του κινητού. Τι καταναλώνει και πόσο

 

Γιατι το συνεχιζεις; Δε λεμε οτι θελουμε , ουκ ολιγες φορες εχει συμβει. Εσυ παλι του λες να κανει hard reset. Μια σελιδα πισω αν διαβαζες, θα εβλεπες οτι εχει κανει 4 φορες ο ανθρωπος, ποσες να κανει;

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή το προκαλεί αυτό ή κάποια ρύθμιση. Άμα δεν δει μια μια τις εφαρμογές πώς θα γίνει. Επίσης είπα να ποσταρει χρήση από στατιστικά μπαταρίας από τις ρυθμίσεις. Σε ρώτησα το δικό σου τι έκανε δεν απάντησες άμα φόρτιζε αργά πώς δημιουργεί πρόβλημα. Εσύ γιατί επιμένεις δηλαδή; Τι να συνεχίσω ακριβώς. Λέω εγώ τη γνώμη μου λες τη δικιά σου. Εσύ όμως επιμένεις ότι είσαι σωστός δεν δέχεσαι άλλες. Ας πάει στο service το παιδί να μας πει και φταίει. Δικό μου είναι το πρόβλημα; Εγώ θα τρέξω; Εγώ τη γνώμη μου λέω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ διαβασες 1-2 σελιδες πισω; Εχει ποσταρει ποσες φωτογραφιες το παιδι , απο GSAM, ποσες ακομη να ποσταρει δηλαδη; Ποια ρυθμιση ειναι αυτη που το προκαλει, με την οποια εχει κανει 4 φορες hard reset και συνεχιζεται;

Λες τη γνωμη σου , συμφωνω, αλλα διαβασε λιγο πιο πισω. Αυτο που λες το εχει κανει ηδη.

Λεω ακριβως τι μου συνεβη εμενα με το καλωδιο , ελεος δηλαδη, διαβασε πιο πισω στην ιδια σελιδα να δεις τι γραφω. Επισης στο ιδιο θεμα ακριβως , εχει ποσταρει παραπανω απο ενα ατομο προβλημα με το καλωδιο και λανθασμενη φορτιση. Πως να το εξηγησω αλλιως; Ειπαμε, να παει στο σερβις, να του αλλαξουνε μπαταρια και οτι αλλο προκυψει.

Link to comment
Share on other sites

Αν και αυτό με το καλώδιο ακόμα δεν το ξεκαθάρισες.. Τι σημαίνει "λανθασμένη" φόρτιση; Τέλος πάντωςν. Ας πάει το παιδί στο σέρβις και ας μας ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω πως να το εξηγησω καλυτερα. Παραδειγμα καποια παιδια απο εδω, με το ενα καλωδιο , ενω βλεπανε 100% φορτισμενο το κινητο τους, εχαναν μπαταρια πολυ πιο γρηγορα απο οσο θα επρεπε (φανταζομαι οτι δε φορτιζε σωστα λογω φθαρμενου καλωδιου). Με αλλαγη καλωδιου, ολα καλα.

Ο φιλος παραπανω εχει κανει τα παντα: Gsam φωτογραφιες, ειδαμε 11+% το android να τρωει μπαταρια, ειδαμε να του τρωει 70+ σε idle (αν ειναι δυνατον) , εχει κανει 4 φορες hard reset. Και εχει αλλαξει και καλωδιο!!!

Οποτε δε μενει κατι αλλο...

 

Σε εμενα το καταλαβα επειδη αραια και που εβγαζε και "αργη φορτιση" στο παλιο κινητο (σα να το εβαζα να φορτισει στο pc ). Παρολα αυτα το προβλημα ηταν στο καλωδιο, και ακομη και να μην ελεγε αργη φορτιση ,καποια στιγμη εχανα μπαταρια σα τρελος. Στο τελος , δεν αναγνωριζε το κινητο μεσω usb (παροτι εδειχνε πως "φορτιζει" ). Το αλλαξα και ολα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

http://thumbnails116.imagebam.com/49163/5aa3a6491624373.jpg

 

http://thumbnails116.imagebam.com/49163/74e053491624538.jpg

 

Και εγω ιδια προβληματα με τον φιλο εχω εδω και ενα μηνα. Μπορει να μην χανω 40% το βραδυ αλλα επειδη παρατηρουσα την μπαταρια ηταν παντα μεσα στο 4ωρο η οθονη και εννοειτε πως ηταν πρωτη σε καταναλωση. Τωρα το screenshot που εβγαλα ηταν η ΚΑΛΥΤΕΡΗ μερα του κινητου. 2 ωρες. Εχει τυχει να τελειωνει η μπαταρια με 40 λεπτα on screen... Ειμαι και εγω για reset e?

 

http://www.imagebam.com/image/1b8304484978340

Edited by titovic
Link to comment
Share on other sites

http://thumbnails116.imagebam.com/49163/5aa3a6491624373.jpg

 

http://thumbnails116.imagebam.com/49163/74e053491624538.jpg

 

Και εγω ιδια προβληματα με τον φιλο εχω εδω και ενα μηνα. Μπορει να μην χανω 40% το βραδυ αλλα επειδη παρατηρουσα την μπαταρια ηταν παντα μεσα στο 4ωρο η οθονη και εννοειτε πως ηταν πρωτη σε καταναλωση. Τωρα το screenshot που εβγαλα ηταν η ΚΑΛΥΤΕΡΗ μερα του κινητου. 2 ωρες. Εχει τυχει να τελειωνει η μπαταρια με 40 λεπτα on screen... Ειμαι και εγω για reset e?

 

http://www.imagebam.com/image/1b8304484978340

 

Άνετα! Χεχε. Κι αν δεν λειτουργήσει βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο club του προβληματικού καλωδίου, τις 4 μέρες αργούσε να φορτίσει, δοκίμασα άλλο καλώδιο και το φόρτισε κάπου στα 45 λεπτά.

Επίσης τώρα που το κοιτάω προσεκτικά το προβληματικό καλώδιο τα πινάκια στο micro uab δείχνει σαν να λείπει μία χρυσή επαφή!!

Η απο την αρχή ήταν σχεδιαστικά η απο το πολή μπάσε βγάλε ξηλώθηκε το πινάκι

1η εικόνα το προβληματικού καλώδιο

2η εικόνα λογικά πρέπει να υπάρχει το πινάκι φυσιολογικά.

Tο καλώδιο που δοκίμασα είχε όλα τα πινάκια.

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο club του προβληματικού καλωδίου, τις 4 μέρες αργούσε να φορτίσει, δοκίμασα άλλο καλώδιο και το φόρτισε κάπου στα 45 λεπτά.

Επίσης τώρα που το κοιτάω προσεκτικά το προβληματικό καλώδιο τα πινάκια στο micro uab δείχνει σαν να λείπει μία χρυσή επαφή!!

Η απο την αρχή ήταν σχεδιαστικά η απο το πολή μπάσε βγάλε ξηλώθηκε το πινάκι

1η εικόνα το προβληματικού καλώδιο

2η εικόνα λογικά πρέπει να υπάρχει το πινάκι φυσιολογικά.

Tο καλώδιο που δοκίμασα είχε όλα τα πινάκια.

 

Δεν σου λείπει κανένα pinάκι, έτσι είναι(με ένα pin λιγότερο) από το εργοστάσιο.

Link to comment
Share on other sites

Επιδημία... χθες κι εμένα τέλειωσε σε 12 ώρες η μπαταρία, με Android sytem 33%. Χθες ήταν και η πρώτη φορά που μου κόλλησε να μετράει χρόνο μετά από τερματισμένη κλήση και το έκανα restart.

Θα πάρω ένα backup, θα βάλω ότι ενημερώσεις έχει, και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

@minast Πολύ υψηλό ποσοστό. .. 2 % είναι το δικό μου τώρα που το κοίταξα από περιέργεια
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Επιδημία... χθες κι εμένα τέλειωσε σε 12 ώρες η μπαταρία, με Android sytem 33%. Χθες ήταν και η πρώτη φορά που μου κόλλησε να μετράει χρόνο μετά από τερματισμένη κλήση και το έκανα restart.

Θα πάρω ένα backup, θα βάλω ότι ενημερώσεις έχει, και βλέπουμε...

 

Μου συνεβη ξανα , 1 μηνα μετα σχεδον , μολις τωρα. Μιλουσα, και ξαφνικα δε με ακουγε ο συνομιλητης. Πηγα να τερματισω κληση, και δεν τερματιζοταν. Κατεβαζω την μπαρα, κανω end, και γραφει "call ended". Υποψιασμενος, μπαινω στο dialer και η κληση εκει , κολλημενη (δε μετρουσε). Σε αυτη την περιπτωση απαξ και δε το καταλαβεις, αν σε καλουν, δεν λαμβανεις κληση, ενω απεναντι χτυπαει κανονικα (μοιαζει σα να μη το σηκωνεις δηλαδη).

Θα το πεταξω στον τοιχο την 3η φορα, θα ειναι και η φαρμακερη :p

Η μπαταρια παλι εμενα λεει 2-3% το android system. Γενικα το κινητο το εχω πολλες ωρες standby οποτε το SOT μειωνεται δραματικα, αλλα δεν εχω θεμα, καθως ετσι και αλλιως κανω 4-5 μερες να το φορτισω. Λογικο κιολας

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Επεσα για υπνο με 98% και ξυπνησα με 40%. 14 λεπτα SOT. Και το γραφημα μονο επεφτε ενω κοιμομουν. Πολλα προβληματα το κινητο. Μετανιωμενος ηδη..
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή στο κάνει.

Από το Νοέμβρη κάτοχος και αν αγόραζα ξανά πάλι το ίδιο θα έπαιρνα..

Αν εξαιρέσεις το ρίσκο του bl...

Επεσα για υπνο με 98% και ξυπνησα με 40%. 14 λεπτα SOT. Και το γραφημα μονο επεφτε ενω κοιμομουν. Πολλα προβληματα το κινητο. Μετανιωμενος ηδη..
Link to comment
Share on other sites

@minast Πολύ υψηλό ποσοστό. .. 2 % είναι το δικό μου τώρα που το κοίταξα από περιέργεια

 

Ναι, είναι το κλασικό bug του android system που σχετίζεται συνήθως με updates στα android services. Πάντως είναι η πρώτη φορά που το έχω πάθει στο G4 και μετά την επανεκκίνηση ήταν όλα εντάξει. Κι εγώ δεν έχω παράπονα από το τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά, η μπαταρία είναι άπλα καλή σε wifi καταστάσεις.

 

Όταν είσαι έξω και δουλέψεις έστω λίγο 3G/4G η μπαταρία δε φτάνει ούτε για ζήτω....

 

τουλάχιστον έχω πάντα μαζί μου powerbank

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά, η μπαταρία είναι άπλα καλή σε wifi καταστάσεις.

 

Όταν είσαι έξω και δουλέψεις έστω λίγο 3G/4G η μπαταρία δε φτάνει ούτε για ζήτω....

 

τουλάχιστον έχω πάντα μαζί μου powerbank

 

θα διαφωνισω λιγο αδερφε εχω μονιμα ανοιχτο wifi/4g/gps/περιστροφη,viber/messenger/fb σε συνεχή λειτουργια δηλαδή να μην σταματάν οταν κλείνω οθονη λιωνω σε μηνυματα στοιχημα live Ολη μερα Instagram με φωτεινότητα στο 56% βεβαια και βγαζει 1,5 μερα αερα!!νομιζω πως ειναι καλη αυτονομια με ολα αυτα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνισω λιγο αδερφε εχω μονιμα ανοιχτο wifi/4g/gps/περιστροφη,viber/messenger/fb σε συνεχή λειτουργια δηλαδή να μην σταματάν οταν κλείνω οθονη λιωνω σε μηνυματα στοιχημα live Ολη μερα Instagram με φωτεινότητα στο 56% βεβαια και βγαζει 1,5 μερα αερα!!νομιζω πως ειναι καλη αυτονομια με ολα αυτα

 

Είσαι με λολιποπ φίλε;Γιατί με μαρσμαλοου που είμαι εγώ και όλα ανοιχτά μια μέρα με το ζόρι..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...