Jump to content

[LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον μόνο σε custom Rom γινεται απ' ότι κατάλαβα αυτό που λέμε . . . να έχει επιλογή για όσες εφαρμογές έχεις εγκατεστημένες στο διπλό παράθυρο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 814
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πωπωπωπωωω.. Πέρασα το πρωί την 3.9 G5 rom του τούρκου. Κ το κινητό έγινε πραγματικά ρουκέτα.! Ανανεώθηκε .πήρε ζωή. Κ το είχα βαρεθεί... Όσοι το έχετε Ρουτ κ έχετε περάσει ρεκοβερυ δοκιμάσετε την..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ψήνομαι για ροοτ. ξερει καποιος αν τα ρουταρισμενα παθαινουν bootloop; κάποιο λινκ για την custom ; Edited by mger
Link to comment
Share on other sites

Ότι υπάρχει από custom rom θα το βρεις εδω. Με δίκη σου ευθύνη...

 

Για το θεμα του root-αρισματος ψαχνομαι κι εγω σχεδον απο την πρωτη στιγμη, αλλα ολοκληρωμενος οδηγος δεν ειδα να υπαρχει πουθενα... Τουλαχιστον για ΜΜ (διορθωστε με αν κανω λαθος)...

 

Ειδα αυτο: http://forum.xda-developers.com/g4/general/unlock-bootloader-install-twrp-root-t3128241 αλλα δεν ξερω αν ξεκλειδωνοντας τον bootloader, γινει factory reset στη συσκευη...(οπως στα HTC & τα Nexus)

Στη συγκεκριμενη σελιδα αναφερει: Your phone will have TWRP and would be Rooted. Choose the TWRP manager to boot into recovery when you want.

 

Γιατι αυτο? Δεν υπαρχει η δυνατοτητα με συνδυασμο πληκτρων ή με το power menu?

 

Επισης, οσοι εχουν ηδη "πειραξει" τη συσκευη τους, ειναι ικανοποιημενοι με τις (οποιες) custom roms κυκλοφορουν? (δεν εννοω AOSP, CM κλπ., μονο LG based...)

 

Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λόγω του προβλήματος που εχει εμφανιστεί με το bootloop, είναι ελάχιστοι εδω στο φόρουμ που έχουν ξεκλειδώσει bootloader και έχουν προχωρήσει σε "πειράγματα" της συσκευής, ωστόσο υπάρχουν κάποιοι τολμηροί οι οποίοι ίσως σε βοηθήσουν. Λόγω της περιορισμένης κινητικότητας σε πειράγματα, δεν έχουμε φτιάξει σχετικούς οδηγούς εδω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη χαζομαρα να χρειαζεται να ξεκλειδωσεις τον bootloader για ενα απλο root.Πολυ μεγαλο μειον για μενα..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει κανει ρουτ σε lolipop h815 διχως ξεκλειδωμα bootloader υπαρχει; Να μου πει λιγο ποια διαδικασια να ακολουθησω.. και αν θελησω να κανω unroot μετα τι κανω; flash με lg up?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καποιος που να εχει κανει ρουτ σε lolipop h815 διχως ξεκλειδωμα bootloader υπαρχει; Να μου πει λιγο ποια διαδικασια να ακολουθησω.. και αν θελησω να κανω unroot μετα τι κανω; flash με lg up?

 

Η διαδικασία είναι αυτή που αναφέρεται εδώ.

 

Επιστροφή σε stock κατάσταση με το LG UP όπως είπες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει λεμε , ποσες φορες πρεπει να ειπωθει. Ειναι θεμα απο την εκδοση 6.0 και μετα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ρουτ σε 6.0 h815 διχως ξεκλειδωμα bootloader υπαρχει;

Μπορουμε ρε παιδια???

 

πατα ενα unlock τon bootloader. φλασαρε και μια custom. του τουρκαλα ας πουμε που πυροβολαει.. και θα ησυχασεις..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι αυτή που αναφέρεται εδώ.

 

Επιστροφή σε stock κατάσταση με το LG UP όπως είπες.

 

Γιαυτη την διαδικασια ξερεις τιποτα;

http://www.usmanalitoo.com/how-to-root-lg-g4-without-pc/ δειχνει αρκετα ευκολοτερο... βλακεια τωρα ειδα οτι θελει ξεκλειδωμενο bootloader..

Εγω που εχω το h815 ολλανδικο ποιο θα πρεπει να διαλεξω στον οδηγο που εδωσες; το International H815 10c Version ?

Ειμαι σε 10d θα υπαρξει θεμα; Την mm για h815 netherlands που μπορω να την βρω να υπαρχει για back up?

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτη την διαδικασια ξερεις τιποτα;

http://www.usmanalitoo.com/how-to-root-lg-g4-without-pc/ δειχνει αρκετα ευκολοτερο...

Εγω που εχω το h815 ολλανδικο ποιο θα πρεπει να διαλεξω στον οδηγο που εδωσες; το International H815 10c Version ?

 

LG 4G Models List

 

LG Spirit 4G Zwart

LG Spirit 4G (C70) – Zwart

LG Leon 4G Zwart

LG Spirit 4G Goud

LG Nexus 5 – 4G

 

Που ειδες LG G4 παραπανω , δεν εχω ιδεα :p

 

Χμ , ο τιτλος λεει G4 ,εχει το κινητο , αλλα παρακατω λεει οτι να'ναι.. Πραγματικα "αξιοπιστο" site :lol:

 

 

Επισης , δεν υπαρχει μεθοδος χωρις unlocking, οποτε το παραπανω προφανως δεν ειναι για G4

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πατα ενα unlock τon bootloader. φλασαρε και μια custom. του τουρκαλα ας πουμε που πυροβολαει.. και θα ησυχασεις..!!

 

Με custom rom το μόνο που δεν καταφέρνεις είναι να ησυχάσεις. Απεναντίας, μπαίνεις σε μια αέναη διαδικασία αλλαγής rom αφιερώνοντας χρόνο για κάτι που πλέον η προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό. Για να μη μιλήσω για το θέμα της απώλειας της εγγύησης...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με custom rom το μόνο που δεν καταφέρνεις είναι να ησυχάσεις. Απεναντίας, μπαίνεις σε μια αέναη διαδικασία αλλαγής rom αφιερώνοντας χρόνο για κάτι που πλέον η προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό. Για να μη μιλήσω για το θέμα της απώλειας της εγγύησης...

 

Στο μυαλο μου εισαι... Μονο ενα root θα ηταν χρησιμο για διαφορετικους λογους, δε χρειαζεται customιες το κινητο , εκτος και αν εχεις το μικροβιο και βαριεσαι γρηγορα. Ευτυχως δε το'χουμε ολοι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελίκα δεν προχωρισα σε ροοταρισμα ασαφειες πολλες στο κειμενο κλπ... ξανα πηγα σε mm τωρα..

Ελπιζω στο android 7 να βγει κανενα one click root βασικα να βγει το android 7 για lg g4 γιατι ετσι οπως παει δεν το βλεπω :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ελπιζω στο android 7 να βγει κανενα one click root βασικα να βγει το android 7 για lg g4 γιατι ετσι οπως παει δεν το βλεπω :p

 

Χλωμό το βλέπω. Η τάση είναι να έχουμε όλο και περισσότερες κλειδωμένες συσκευές μελλοντικά που σημαίνει ότι θα είναι όλο και πιο δύσκολο να ξεκλειδώνονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η μονη λυση για ροοτ με κλειδωμενο bootloader ειναι να εχεις lollipop?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χλωμό το βλέπω. Η τάση είναι να έχουμε όλο και περισσότερες κλειδωμένες συσκευές μελλοντικά που σημαίνει ότι θα είναι όλο και πιο δύσκολο να ξεκλειδώνονται.

 

Τοτε παει για κλεισιμο η lg. H χαρα του android ειναι η ελευθερια που σου προσφερει οσες εταιριες δεν το προσφερανε κλεισανε ή πατωσανε..

Η επομενη συσκευη μου θα ειναι κινεζικη... αρκει να βαλουν nfc και qi charging.. ηταν και ο μοναδικος λογος που δεν πηγα σε made in china συσκευη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τοτε παει για κλεισιμο η lg. H χαρα του android ειναι η ελευθερια που σου προσφερει οσες εταιριες δεν το προσφερανε κλεισανε ή πατωσανε..

Η επομενη συσκευη μου θα ειναι κινεζικη... αρκει να βαλουν nfc και qi charging.. ηταν και ο μοναδικος λογος που δεν πηγα σε made in china συσκευη... ;)

 

+1 Το ροοτ για μενα ειναι μονοδρομος αμα θες android.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ασχολούμαι καιρό με Android μήπως το boot loop είναι ένας εκ βιασμός για root και να μην μπορείς να το κάνεις χωρίς Unlock bootloader??? Δεν σας κουραζω με ανάλυση καταλαβαίνετε τι εννοώ....
Link to comment
Share on other sites

+1 Το ροοτ για μενα ειναι μονοδρομος αμα θες android.

 

Μονοδρομος δεν ειναι... ειναι ομως μια πολυ καλη επιλογη οταν εχεις βαρεθει το κινητο και θες απλα να το πειραξεις μετα απο 1-2 χρονια...

Τεσπα. Αυτη τη στιγμη δεν με ενδιαφερει το ρουτ μιας και μιλαμε για μια διαδικασια που ειδα και επαθα μονο και μονο απο την αναγνωση της..

Εγω παντως θα ελπιζω στο android 7 να μας δοθει η δυνατοτητα για ρουτ διχως nerd hackες.. κλπ... Παω 30 σε λιγες ημερες δεν θελω να καιγομαι με αυτα οπως παλια... :p θελω να παταω ενα κουμπι και να γινεται... :p

Link to comment
Share on other sites

Μονοδρομος για καποιον που θελει να παει την συσκευη του παραπερα και θελει να ασχοληθει.Δεν μπορουν να μας στερουν αυτη την χαρα! :) Το ροοτ ποιο πολυ το θελω για xposed+greenify τπτ αλλο.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...