Jump to content

[LG G4] Φωτογραφίες / βίντεο


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eμενα παλι, στην εκδοση 4 εχει περιορισμο στα 5 Min. Την απεγκατεστησα, την ξανα εγκατεστησα, αλλα και παλι ο χρονικος περιορισμος.

Αυτο τωρα πως γινεται βρε παιδια. ?:blink:

 

Δεν κανετε και ενα τεστ με 1 και 2 fps (time lapse) γιατι και εκει 5 λεπτα με αφηνει να τραβηξω.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μολις δοκιμασα την καμερα v.10 σε μενα 5 λεπτα και στο 4κ και στο 1080p 60 fps

εσεις που κατεχετε απο φοτο και βιντεο κανουμε καποιες ρυθμισεις στο manual video? WB to εχω 4000 ειναι σωστο? και το ois που εχει μεσα πρεπει να ειναι on η δεν χρειαζεται?

τα κουμπια διπλα απο το iso ενα S και ενα AE-L τι ειναι? αυτα τα πειραζουμε? δοκιμασα και 4κ με 64 bitrate και πραγματικα ειναι παρα πολυ καλο! νομιζω εχει διαφορα απο την στοκ καμερα στα 48. απλα οταν πλησιαζω πολυ κοντα στο βιντεο ενα αντικειμενο σαν να θολωνει λιγο και δεν εστιαζει αμεσα καθαρα...μηπως θελει καμια ρυθμιση...το focus ειναι στο auto

σορρυ αν σας ζαλισα αλλα δεν ειχα αλλη φορα τοσο εξελιγμενη καμερα σε κινητο!:)

Link to comment
Share on other sites

Το iphone φιλε μου εχει απεριοριστο και το s7 νομιζω καθως και τα καλα κινεζικα..καπου πηρε το ματι μου software αλλα δεν θυμαμαι...μακαρι να βρεθει τροπος για 4κ και 1080 στα 60 fps απεριοριστο

 

Α ναι; Δεν ημουν σιγουρος εξ αρχης φιλε μου, εισαι σιγουρος; Δεν το εχω ψαξει στα τελευταια κινητα. Απο iphone, iphone 6s plus να φανταστω.

 

Και οσο για γενικες απαντησεις στα υπολοιπα παιδια απο πανω μου, στα 60fps εμενα παιδια η v4 δεν εχει περιορισμο απ την αρχη που το εβαλα σε 1080@60. Σε 4k φυσικα ναι. Η αποθηκευση στην καρτα δε γινεται (ακομα τουλαχιστον), και το ois σε manual video και 60 fps εχω την εντυπωση οτι ειναι προεπιλεγμενο και δε σε αφηνει να το απενεργοποιησεις και η αληθεια ειναι οτι μου βγαινουν σταθεροτατα χωρις κανα χειρουργικο χερι. Και γενικο tip τερματιστε εννοειται τα bitrates σε ολες τις αναλυσεις!

Edited by akumiris
Link to comment
Share on other sites

Στα 60fps τοσο το OIS οσο και το steady απενεργοποιουνται και τα δυο. Στα υπολοιπα frames και στην μεταξυ συγκριση OIS VS STEADY δεν εχω αποψη, δεν βλεπω καποια αξιοσημειωτη διαφορα μεταξυ τους.

 

Φιλε akumiris εισαι σιγουρος οτι κανεις ληψη 60fps μεσα απο το manual video. ? Η μηπως μπηκες μεσα στο manual video, επελεξες 60fps και υστερα κανεις record απο το βασικο και οχι απο την καρτελα manual video. ?

 

Συγνωμη αν ακουγεται αφελες αυτο που ρωτω, αλλα ρωτησα στο νημα του xda και μου απαντησαν οτι ειναι νορμαλ να κανει εγγραφη μονο 5 λεπτα στα 1-2-60 fps, αρα ετσι ειναι φτιαγμενο.

Απορω πως εσυ γραφεις με 60 καρε πανω απο 5 λεπτα, εκτος κι αν εχει γινει αυτο που ανεφερα. (γραφεις απο το βασικο και οχι απο το manual) Αλλιως δεν μπορω να βγαλω ακρη τι συμβαινει. Ειναι κι αλλοι απο οτι βλεπω που λενε οτι εχει time limit 5 λεπτα. Και μονο εσυ και αλλος ενας φιλος (johnnyman25) αναφερατε οτι δεν εχετε περιορισμο.

Ειναι καπως παραξενο ολο αυτο το θεμα, να δουμε τι συμβαινει.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

παιδια το focus ειναι αμεσο στο 4κ? σαν ν αργει λιγο και για δευτερολεπτα ειναι λιγο blur,,,μετα ειναι πεντακαθαρο,,,,θελει καποια ρυθμιση στο focus? το laser autofocus δεν ειναι αμεσο?
Link to comment
Share on other sites

Στα 60fps τοσο το OIS οσο και το steady απενεργοποιουνται και τα δυο. Στα υπολοιπα frames και στην μεταξυ συγκριση OIS VS STEADY δεν εχω αποψη, δεν βλεπω καποια αξιοσημειωτη διαφορα μεταξυ τους.

 

Φιλε akumiris εισαι σιγουρος οτι κανεις ληψη 60fps μεσα απο το manual video. ? Η μηπως μπηκες μεσα στο manual video, επελεξες 60fps και υστερα κανεις record απο το βασικο και οχι απο την καρτελα manual video. ?

 

Συγνωμη αν ακουγεται αφελες αυτο που ρωτω, αλλα ρωτησα στο νημα του xda και μου απαντησαν οτι ειναι νορμαλ να κανει εγγραφη μονο 5 λεπτα στα 1-2-60 fps, αρα ετσι ειναι φτιαγμενο.

Απορω πως εσυ γραφεις με 60 καρε πανω απο 5 λεπτα, εκτος κι αν εχει γινει αυτο που ανεφερα. (γραφεις απο το βασικο και οχι απο το manual) Αλλιως δεν μπορω να βγαλω ακρη τι συμβαινει. Ειναι κι αλλοι απο οτι βλεπω που λενε οτι εχει time limit 5 λεπτα. Και μονο εσυ και αλλος ενας φιλος (johnnyman25) αναφερατε οτι δεν εχετε περιορισμο.

Ειναι καπως παραξενο ολο αυτο το θεμα, να δουμε τι συμβαινει.

Φιλε μου δεν μπορει να συμβαινει αυτο, γιατι μολις το δοκιμασα, και παροτι ειναι στα 60fps στο manual, γυρνωντας στο βασικο επανέρχεται στα 30,οποτε αυτο αποκλειεται. 60 γράφει μονο στο manual. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχει περιορισμό στα παιδια.

Edited by akumiris
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοουσα. Μηπως ΕΣΥ νομιζες οτι στο βασικο γραφει με 60 αν πρωτα εχεις βαλει στο manual video 60.

Εγω ξερω οτι δεν γινεται στο βασικο. Δεν ηξερα αν κι εσυ το γνωριζεις και υπεθεσες οτι τραβουσες με 60.

 

Τωρα το μυστηριο εχει πιασει ταβανι. Εισαι μεσα στο manual βιντεο βαζεις 1080 με 60 καρε, αρχιζεις εγγραφη και επανω αριστερα το χρονομετρο καποια στιγμη ξεπερνα τα 5 λεπτα και συνεχιζει να γραφει....ειλικρινα δεν εχω ιδεα τι συμβαινει.

Μαι στο xda ρε παιδι μου ενω εχω ρωτησει 2 φορες την πρωτη δεν πηρα απαντηση και την δευτερη εισεπραξα ενα "yes" στην ερωτηση αν το time limit ειναι φυσιολογικο να συμβαινει. Με το ζορι τους τα βγαζω ενα ενα.

Συνεχιζουμε το ψαξιμο...!

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι παραπανω απο εμφανης η διαφορα απο 60 σε 30 ωστε να μη το καταλαβαινε οτι τραβαει στα 30... Φανταζομαι... :p

Ουτε σε εμενα γραφει 1080@60 πανω απο 5 λεπτα. Και εκδοση 3 και 4.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι παραπανω απο εμφανης η διαφορα απο 60 σε 30 ωστε να μη το καταλαβαινε οτι τραβαει στα 30... Φανταζομαι... :p

Ουτε σε εμενα γραφει 1080@60 πανω απο 5 λεπτα. Και εκδοση 3 και 4.

 

Nαι ειναι, αλλα τι να υποθεσω αφου ακρη δεν βγαινει. ? Ακομα και στο xda διαβαζω οτι και οι αλλοι εχουν time restriction 5 λεπτα.

http://forum.xda-developers.com/g4/themes-apps/root-v10-camera-ported-to-g4-t3366878/page34

 

Αντε τωρα να βγει ακρη. Ρωτησα λοιπον με p.m. που εκανε την εκδοση του apk μπας και ξεκαθαρισει το τοπιο.

Αναμενω απαντηση του. Σε εμας εδω μονο 2-3 εχουν βαλει το apk για να κανουν καποια δοκιμη να μας πουν και αυτοι τι συμβαινει στο δικο τους κινητο. ? (και νομιζα πως θα πεσουν ολοι σαν ακριδες μολις ακουγαν εγγραφη σε 60 καρε) :lol:

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα σε G4 ρουμανικό στην τελευταία marshmallow με τη v4 του προγράμματος σε manual 1080p 60FPS και σταμάτησε και στο δικό μου στα 5 λεπτά. Το βίντεο ήταν στατικό και έβγαλε αρχείο μεγέθους 1.26 GB
Link to comment
Share on other sites

Mηπως οσοι δεν εχουν το time restriction εχουν περασει το mod με TWRP recovery που ειχε κυκλοφορησει πριν βγουν τα apk που δεν χρειαζονται root και εχει γινει παρανοηση εκει. ? (αλλα και παλι αναφερθηκε η V4 για την οποια μιλαμε)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοουσα. Μηπως ΕΣΥ νομιζες οτι στο βασικο γραφει με 60 αν πρωτα εχεις βαλει στο manual video 60.

Εγω ξερω οτι δεν γινεται στο βασικο. Δεν ηξερα αν κι εσυ το γνωριζεις και υπεθεσες οτι τραβουσες με 60.

 

Μα αυτο σου λεω, δεν μπερδευτηκα! Εξ αρχης σου ειπα οτι ειναι στο manual mode, και προσθεσα τι συμβαινει οταν το γυρνας σε basic. Ημουν σιγουρος δηλαδη οτι ειναι manual mode, αλλα για το φοβο των ιουδαιων, δοκιμασα αλλαγη manual to basic και τα fps πηγαν στα 30. Τα 60 ειναι επιλογη του manual mode οπως υποθετω συμβαινει και στο V10.

Τωρα τι να σου πω κι εγω φιλε, ισως να απαντανε βεβιασμενα και φευγαλεα γιατι εχουν μεγαλο feedback; Τι να πω. Ισως για καποιον ηλιθιο λογο εχει να κανει με το region του κινητου;;; Δεν μπορω να φανταστω το τελευταιο αλλα δεν το αποκλειω κι ολας. Τα παιδια που δοκιμασαν διαφορετικες εκδοσεις λενε οτι συνεχιζουν να εχουν περιορισμο. Εγω απλα το περασα την 1η φορα και εγραψα 8.5 περιπου λεπτα! Αντε βγαλε ακρη. :confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Νομιζω ειναι παραπανω απο εμφανης η διαφορα απο 60 σε 30 ωστε να μη το καταλαβαινε οτι τραβαει στα 30... Φανταζομαι... :p

Ουτε σε εμενα γραφει 1080@60 πανω απο 5 λεπτα. Και εκδοση 3 και 4.

 

Καλα η διαφορα δεν ειναι απλα εμφανης, βγαζει ματι!! Στα 30 ειναι σα να βλεπεις ταινια, και στα 60 σα να βλεπεις κατι σε απ'ευθειας μεταδοση.

Edited by akumiris
Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι πολυ παραξενο αν σε καποιους εχει και σε καποιους δεν εχει χρονικο περιορισμο.

Και ο τυπος που εβγαλε την ported εκδοση δεν μου εχει απαντησει ακομη για το τι συμβαινει ακριβως.

Θα το παρακολουθω το θεμα. Ευχομαι να βγαλει και V5 που να εχει 100% ασυμπιεστο το jpeg παντως.

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου στα 60 δεν έχει χρονικό περιορισμό...μόνο στο 4κ έχει όριο τα 5 λεπτά

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ένα κομμάτι ουρανού μέσα απ΄τη ζούγκλα...πάλι καλά που έχουμε κι αυτό και ανακουφίζεται το μάτι απ΄την ασχήμια!

27169793011_8e61369711_c.jpg20160522_210507 by George Kr., on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Lg g4 auto

 

 

27170939011_6fe793916e_c.jpg2016-05-25_02-52-27 by Guardian, on Flickr

 

 

26964974790_689fd03c7b_c.jpg20160525_134425 by Guardian, on Flickr

 

 

 

27240190445_d9fdbffa52_c.jpg20160525_134430 by Guardian, on Flickr

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μερικές της περασμένης εβδομάδας. :p

http://s33.postimg.org/43lh58x27/20160501_195802_01.jpg

 

http://s33.postimg.org/831z9sd3z/20160501_200100_01.jpg

 

http://s33.postimg.org/o7oe30ggv/20160514_025158_edited.jpg

 

http://s33.postimg.org/acl1nffq7/20160514_0213202.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει γινει καμιά ειδική επεξεργασία μόνο το hue άλλαξα και κατέβασα λίγο το saturation ήθελα να δώσω την αίσθηση καπως του night vision αλλά οχι τόσο έντονα.

 

Exposure time 15" και το iso στο 50.

Link to comment
Share on other sites

Έχει το κινητό να κατεβάζεις επιπλέον επιλογές-ρυθμίσεις για την κάμερα, όπως έχουν τα samsung? Σήμερα μου έσπασε τα νεύρα ένας φίλος με ένα note 4 πως έχει και 360 μοίρες να βγάζει και το καλύτερο κινητό του 15 δεν έχει και άλλα τέτοια χαζά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Φωτογραφίες / βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...