Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι δίκαρτο αλλά διαχειρίζεται μία SIM.Αν θές ψάξε για δίκαρτο με dual sim ACTIVE (οχι dual sim standby).

Αν το θές ΟΝΤΩΣ για ΑΠΛΗ χρήση όπως λες, αξίζει να το πάρεις.

 

Προς όλους τους ενδιαφερομένους:

 

Η συσκευή που βγήκε μετά τον Σεπτέμβρη έχει άλλο emmc και παρουσιάζει θέματα (στις αναβαθμίσεις,root,recovery) ενώ οι οδηγοί εδώ στο φόρουμ θέλουν τροποποίηση....και αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει χρόνος.

 

Καλές γιορτές.

Επίσης φίλε , μολις το παρέλαβα κι εγώ και προσπαθώ χωρίς να βγάζω άκρη.Καλές γιορτές και ελπίζω του χρόνου :lol: να έχουμε λυση!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να πάρω ένα Android δίκαρτο μέχρι 100€ το οποίο δεν σκοπεύω να το πειράξω, root, rom κλπ. Το θέλω για πρώτο κινητό, καθημερινή χρήση, απλή, βασική,

όχι παιχνίδια - μουσική -βίντεο,

μόνο browsing - κλήσεις - whatsapp - viber - runkeeper, camera FV-5.

Μου αρέσει που υπάρχει μεγάλη κοινότητα για υποστήριξη, να προτιμήσω το Cubot Note S ή είναι καλό κυρίως για να το "σκαλίζεις" και δεν βολεύει για χρήση όπως βγαίνει από το κουτί;

Για όλα αυτά που είπες φίλε ,το κινητό είναι όπλο.Λίγο η κάμερα φαίνεται αργή και μερικές φωτό θολώνουν ,αλλά σε γενικές γραμμές είναι οκ...Πιστεύω θα σε καλύψει απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Εχω εδώ και 5 μήνες το cubot note s και εγώ τα εξής θέματα. Η μπαταρία κρατά πολύ λίγο. Και όταν το έχω στο φορτιστη και μιλάω με βίντεο κλήση, αντί να φορτίζει αποφορτιζετε ακόμα. Εχει τύχει σε κάποιον αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα Android δίκαρτο μέχρι 100€ το οποίο δεν σκοπεύω να το πειράξω, root, rom κλπ. Το θέλω για πρώτο κινητό, καθημερινή χρήση, απλή, βασική,

όχι παιχνίδια - μουσική -βίντεο,

μόνο browsing - κλήσεις - whatsapp - viber - runkeeper, camera FV-5.

Μου αρέσει που υπάρχει μεγάλη κοινότητα για υποστήριξη, να προτιμήσω το Cubot Note S ή είναι καλό κυρίως για να το "σκαλίζεις" και δεν βολεύει για χρήση όπως βγαίνει από το κουτί;

Ψάξε φιλαράκι για κάτι άλλο υπάρχουν στην αγορά καλύτερα .Το δικό μου από αντικατάσταση το δεύτερο δηλαδή έχω θέμα με οθόνη .Αν το αγοράσεις και δεν σου βγάλει θέματα τότε για αυτά που θέλεις είναι καλό.Σε εμένα ούτε καν χρόνος. Μακριά θα είστε στην τσίτα μία το ένα μία άλλο?Αν έχεις χρόνο για χασομέρι και 100ευρω για πέταμα πάρτε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Εχω εδώ και 5 μήνες το cubot note s και εγώ τα εξής θέματα. Η μπαταρία κρατά πολύ λίγο. Και όταν το έχω στο φορτιστη και μιλάω με βίντεο κλήση, αντί να φορτίζει αποφορτιζετε ακόμα. Εχει τύχει σε κάποιον αυτό;

Ε τώρα φορτίζει το κινητό κι εσύτο δουλεύεις ... κανονικά κλειστό θέλει . Μήπως θέλεις καινούργια μπαταρία::

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Πώς θα μετρησω την μπαταρία αν φταίει αυτή η το κινητό;

 

Όταν λες αποφορτίζεται,τί εννοείς;Μήπως οτι η ένδειξη ποσοστού της μπαταρίας κατεβαίνει πολύ γρήγορα;(ή η διάρκεια της μπατ. είναι μικρή; )

Άλλο ένδειξη και άλλο διάρκεια.

Δώσε στοιχεία για να σε βοηθήσουμε αν μπορούμε.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία διαρκει μισή μερα και οταν το φορτιζω και ειμαι για παράδειγμα φβ ενω δείχνει οτι φορτιζει το ποσοστο πεφτει
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία διαρκει μισή μερα και οταν το φορτιζω και ειμαι για παράδειγμα φβ ενω δείχνει οτι φορτιζει το ποσοστο πεφτει

 

Δηλαδη μεσα σε μιση μερα ΣΒΗΝΕΙ το κινητο σου απο μπαταρια;;;;;;;;

Γιατί ΕΙΠΑΜΕ....άλλο η ενδειξη άλλο η διάρκεια!!!

 

Αν σου ΣΒΗΝΕΙ μέσα σε μια μερα μάλλον έχεις θέμα με τη μπαταρία....και πας για νέα.Εκτος κι αν εισαι εντος εγγυησης και το αναφερεις εκει που το πηρες.

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα μετρησω την μπαταρία αν φταίει αυτή η το κινητό;

Κατεβασε την εφαρμογή repair battery life μηπως σου στρωσει λίγο και το ampere να δεις κατα την φορτιση τις ενδείξεις

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Τις έχω κατεβάσει αυτές τις εφαρμογές, ο φοστιστης δουλεύει μια χαρά

 

Βάλε και βγάλε την μπαταρία σου και δες τα ποσοστά πριν και μετά

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα. Ηταν 70% και μετα πήγε 72%

Μια ερώτηση.Όταν σου πέφτουν τα ποσοστά μπαταρίας σου πέφτουν κατακόρυφη δηλ με την μία πχ από 80%σε 40% και από 40%στο2% Ποιά android έχεις;

Και κάτι άλλο όταν δεις ότι σου πέφτουν τα ποσοστά με την μία βγάλε την μπαταρία και την ξανά βάζειςκαι δες τα ποσοστά ή βάλτο να φορτώσει κλειστό βλέπεις τα ποσοστά με το που το βάλεις να φορτίσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βγηκε καινουριο update απο την cubot note s v5

 

Βάλτο θα δεις μεγάλη διαφορά στο κινητό!!

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα εχεις δει? εγω μολις περασα το update

 

Αν έχεις βάλει την v5 θα δείτε τα θέματα με ποσοστά μπαταρίας δεν θα υπάρχουν δηλαδή οι κατακόρυφος πτώσεις των ποσοστών δηλ αν σου δείχνει πχ10% θα είναι40%η πραγματική δηλ αυτά τα ποσοστά που σου δείχνει το κινητό δεν είναι τα αληθές.. Είναι ένα γενικό θέμα με πολλά cubot note s αναφέρεται απο πολλούς μας στο ποστ.Θα δείτε ότι ρολάρει το κινητό καλύτερα στο ίντερνετ και η μπαταρία κρατάει περισσότερ.

Link to comment
Share on other sites

Τα ποσοστά της μπαταρίας ανεβαίνουν και κατεβαίνουν κανονικά. Εμένα δεν μου βγάζει ενημεροση v.5. To v,4 έχω με android 6.0

 

Αφού η μπαταρία σου δείχνει κανονικά τα ποσοστά , από ότι λες δεν σου κρατάει για αρχή κάνε βέλστικη φόρτιση δηλ άσε να πέσει στα κόκκινα φόρτωσε το κλειστό στα100% και για μία ώρα ακόμη. Αυτό για δύο τρείς φορές μέχρι να πάρει τα πάνω της η μπαταρία.Αν δείτε ότι δεν στρώνει στο σέρβις Όσο για την v5 υπάρχει και η v6 την περνάς εσύ υπάρχει στο ποστ εδώ! θα ψαξω και θα σου πω τι να κάνεις το έχω κάνει στο δικό μου με επιτυχία! αρκεί να έχεις sd κάρτα μνήμης

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω foust

 

3 Οκτ. 2016, 12:18

#987 δες εδω στο εκεί που λέει συνημένα αρχεία εκεί είναι η v5 v6\

ή απο εδω 1.) vesion 5: https://yadi.sk/d/zYDGRW6QuKYFx

2.) version 6: https://yadi.sk/d/3oMTcvbtvhopZ

Εάν είσαι στην 4, ρίχνεις την 5 και 6 στην SD και κάνεις αναβάθμιση απο το κινητό (Ρυθμίσεις - Σχετικά με το Τηλέφωνο - Ενημερώσεις Συστήματος - Τοπικές ενημερώσεις...και επιλέγεις το αρχείο απο την SD). πρωτα την v5 και μετά την v6

πρωτού κάνει όλα αυτά μια επαναφορα εργοστατιακων ρυθμήσεων του κινητού να ξέρεις θα χαθουν όλα ...φωτο ,app .Κτλ

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση με το t card 924 δεν εκανα επαναφορα.δεν ειδα καμια διαφορα στην μπαταρια παντως μηπως πρεπει να κανω με το spflash? Edited by soulis13
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση με το t card 924 δεν εκανα επαναφορα.δεν ειδα καμια διαφορα στην μπαταρια παντως μηπως πρεπει να κανω με το spflash?

 

δεν χρειάζεται με το spflash ,τι ποσοστό έχεις τώρα σου πέφτει ομαλά;

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...