Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή το λαπτοπ η κόρη το έβγαλε off και μπαίνω από το κινητό σε ποιο σχόλιο θα βρω τις οδηγίες για την ν6; ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι αργεί, αργεί. Είναι πολύ μεγάλη η μπαταρία και ο φορτιστής δεν είναι "γρήγορης τεχνολογίας".

 

Αυτό σημαίνει πιο αργή φόρτιση, αλλά καλύτερη "υγεία" της μπαταρίας. Όσο πιο γρήγορα φορτίζει, τόσο περισσότερο κακό της κάνει και τόσο πιο γρήγορα χαλάει.

 

Αυτό ισχύει για όλες τις μπαταρίες και για όλους τους τύπους γρήγορης φόρτισης, όχι μόνο του Cubot.

Πολύτιμες αυτές οι συμβουλές κάποιες δεν τις γνώριζα.Ομως απευθυνόμενος σε αυτούς που κάνουν ερωτήσεις κάποιοι μπαίνουν στον κόπο να απαντήσουν.Κι αυτοί που κάνουν το ερώτημα δεν μπαίνουν στο κόπο ρε παιδί να που ένα ευχαριστώ για την απάντηση! Τι να πεις.....

Link to comment
Share on other sites

... και γω ψάχνομαι τόση ώρα να καταλάβω τι σημαίνει το "φορτώσει"!!!! :-)

 

Θέλει πολύ χρόνο. Πραγματικά. Εμένα απο 5-10% για πλήρη φόρτιση κάνει κοντά 6 ώρες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φορτωσει εγραψα αιντε χαχαχαχαχα ο δαιμων του πληκτρολογιου χτυπησε παλι φορτισει ηθελα να γραψω

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Πολύτιμες αυτές οι συμβουλές κάποιες δεν τις γνώριζα.Ομως απευθυνόμενος σε αυτούς που κάνουν ερωτήσεις κάποιοι μπαίνουν στον κόπο να απαντήσουν.Κι αυτοί που κάνουν το ερώτημα δεν μπαίνουν στο κόπο ρε παιδί να που ένα ευχαριστώ για την απάντηση! Τι να πεις.....

 

Οντως πολιτιμες καποιες απο τις συμβουλες του φιλου μας αλλα για να εξηγουμαστε για να μην παρεξηγουμαστε ολοι μας εχουμε ιεραρχησει τις προτεραιοτητες μας,για καποιους απο εμας τα κινητα pc κ.τλ δεν ειναι το κεντρο του κοσμου μας ωστε να στηνουμε καραουλι πανω απο την συσκευη για να δουμε αν απαντησε καποιος και να πουμε ενα ευχαριστω που δεν κοστιζει τιποτα,αναπαντεχα οπως καλη ωρα τωρα θα το δουμε και ολα θα παρουν τον δρομο τους για αυτο καλο θα ηταν να μην προτρεχουμε γιατι το μονο ευκολο αλλα και αδικο ταυτοχρονα ειναι να κατηγορουμε πισω απο μια οθονη ανθρωπους που δεν γνωριζουμε.Ειλικρινα χωρις παρεξηγηση παντα αυτο το γραφω επειδη εκτος του οτι ειμαι ενεργο μελος του φορουμ μπαινοντας σχεδον καθημερινα σε πολλα θεματα πρωτη φορα βλεπω μια τετοια παραθεση και το λεω γιατι και εγω εχω βοηθησει ουκ ολιγες φορες και το αντιθετο φυσικα χωρις να το κανω θεμα λογω αυτων που προανεφερα γνωριζοντας εννοειται το πως λειτουργει το φορουμ....Τι να πω....

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τον χρονο σου αλλα αργει υπερβολικα πολυ mr_47 ομως το Cubot και το ταμπλετ μου εχει μεγαλη μπαταρια αλλα φορτωνει κανονικα.Αλλα 6-7 ωρες που γραφει φυσικα ο pavllidisk δεν κανει ευτυχως.Θα δοκιμασω να το βαλω στο fast charging του Battery Doctor μηπως δω διαφορα και θα το ρουταρω κι ολας για να κατεβασω το titanioum για να παγωσουν καποιες εφαρμογες που τρεχουν στο backround...
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και ο saviano χτυπάμε 6ωρα. Δεν ξέρω γιατί. Εμένα, απο την μια με εκνευρίζει... αλλά από την άλλη με βολεύει (ας πούμε) γιατί το βάζω πριν κοιμηθώ και το πρωί είναι έτοιμο, χωρίς να σκέφτομαι υπερφορτίσεις κλπ.

Το 6ωρο όμως που κάνει (παίρνει περίπου 15% ανα ώρα) είναι πάρα πολύς χρόνος.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την μπαταρια και την φορτιση της εχω γραψει σε αρκετα παλαιοτερο ποστ τους ακριβεις χρόνους φορτισης και διαρκεια.

Έχοντας περασει απο τα χερια μου διαφορα κινητα μπορω να πω οτι μεχρι στιγμης ΔΕΝ έχω συναντησει ΤΕΤΟΙΟ ΘΗΡΙΟ!!!

Μου βγαζει ανετα 4ημερο (έχω φτασει και 7μερες με χρηση ΜΟΝΟ ως τηλ!!!).

Το έχω πάντα σε 2G και μόνο όταν θελω κάτι σε αναζητηση το βάζω 3G.

Πλέον είναι η κύρια συσκευη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

... και γω ψάχνομαι τόση ώρα να καταλάβω τι σημαίνει το "φορτώσει"!!!! :-)

 

Θέλει πολύ χρόνο. Πραγματικά. Εμένα απο 5-10% για πλήρη φόρτιση κάνει κοντά 6 ώρες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να το φορτώσει με ρεύμα. :p

 

Αρκετά είναι μπορώ να πω..

 

Πολύτιμες αυτές οι συμβουλές κάποιες δεν τις γνώριζα.Ομως απευθυνόμενος σε αυτούς που κάνουν ερωτήσεις κάποιοι μπαίνουν στον κόπο να απαντήσουν.Κι αυτοί που κάνουν το ερώτημα δεν μπαίνουν στο κόπο ρε παιδί να που ένα ευχαριστώ για την απάντηση! Τι να πεις.....

 

Ας είχα (-με) λύσει όλα μας τα προβλήματα και το μόνο που μας απασχολούσε να ήταν ένα ευχαριστώ. :)

 

Ευχαριστω για τον χρονο σου αλλα αργει υπερβολικα πολυ mr_47 ομως το Cubot και το ταμπλετ μου εχει μεγαλη μπαταρια αλλα φορτωνει κανονικα.Αλλα 6-7 ωρες που γραφει φυσικα ο pavllidisk δεν κανει ευτυχως.Θα δοκιμασω να το βαλω στο fast charging του Battery Doctor μηπως δω διαφορα και θα το ρουταρω κι ολας για να κατεβασω το titanioum για να παγωσουν καποιες εφαρμογες που τρεχουν στο backround...

 

Τίποτα. Βασικά, μπορείς να έχεις γρήγορη φόρτιση με τραγικά εύκολο τρόπο. Αλλάζεις το "τούβλο" του φορτιστή. Αν κοιτάξεις αυτό του Cubot, γράφει Output=1A. Οποιοσδήποτε φορτιστής, που θα γράφει αριθμό μεγαλύτερο από 1, θα σου κάνει πιο γρήγορη τη φόρτιση.

 

Το αντίθετο κάνω στην άλλη κύρια συσκευή μου. Εκείνη έχει γρήγορο φορτιστή (2A). Όμως, επειδή προσέχω γενικά τις συσκευές μου και δε θέλω να χαλάσει η μπαταρία, τη φορτίζω με έναν φορτιστή του 1A. Χονδρικά κάνει το διπλό χρόνο να φορτίσει τη μπαταρία, αλλά δεν τη ζορίζει ούτε στο ελάχιστο. Και χρησιμοποιώ το γρήγορο φορτιστή όταν βιάζομαι.

 

 

P.S.: Πρέπει να είμαι στο 4ωρο, όσον αφορά τη φόρτιση. Με v6. Αλλά, δεν είναι το πιο κρύο κινητό. Έχει βελτιωθεί παρά πολύ η θερμοκρασία, αλλά κρύο (όπως η άλλη συσκευή μου), δεν είναι. Για τα λεφτά του είναι "κλέψιμο". :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να το φορτώσει με ρεύμα. :p

 

Αρκετά είναι μπορώ να πω..

 

 

 

Ας είχα (-με) λύσει όλα μας τα προβλήματα και το μόνο που μας απασχολούσε να ήταν ένα ευχαριστώ. :)

 

 

 

Τίποτα. Βασικά, μπορείς να έχεις γρήγορη φόρτιση με τραγικά εύκολο τρόπο. Αλλάζεις το "τούβλο" του φορτιστή. Αν κοιτάξεις αυτό του Cubot, γράφει Output=1A. Οποιοσδήποτε φορτιστής, που θα γράφει αριθμό μεγαλύτερο από 1, θα σου κάνει πιο γρήγορη τη φόρτιση.

 

Το αντίθετο κάνω στην άλλη κύρια συσκευή μου. Εκείνη έχει γρήγορο φορτιστή (2A). Όμως, επειδή προσέχω γενικά τις συσκευές μου και δε θέλω να χαλάσει η μπαταρία, τη φορτίζω με έναν φορτιστή του 1A. Χονδρικά κάνει το διπλό χρόνο να φορτίσει τη μπαταρία, αλλά δεν τη ζορίζει ούτε στο ελάχιστο. Και χρησιμοποιώ το γρήγορο φορτιστή όταν βιάζομαι.

 

 

P.S.: Πρέπει να είμαι στο 4ωρο, όσον αφορά τη φόρτιση. Με v6. Αλλά, δεν είναι το πιο κρύο κινητό. Έχει βελτιωθεί παρά πολύ η θερμοκρασία, αλλά κρύο (όπως η άλλη συσκευή μου), δεν είναι. Για τα λεφτά του είναι "κλέψιμο". :)

Καλημέρα εγω οπως είχα προαναφερει δεν το αγορασα σταθηκα τυχερουλα και το κέρδισα απο το Gearbest αλλά οντως για τα χρήματα του είναι καλη συσκευή. Για την ωρα την εχω ως κύρια συσκευή. Σήμερα παρατήρησα αφου φορτιστηκε η συσκευή οτι ξαφνικά απο το 100% πήγε στο 83% και μετα 89...η αλήθεια είναι οτι οι αλλες μου συσκευές δεν μου το έχουν κάνει ποτέ αυτό...Τωρα θελω να δοκιμασω να το ρουταρω με το kingroot άραγε θα ρουταριστει? Η να δοκιμασω αλλη one click εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το CUBOT_NOTE_S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγω οπως είχα προαναφερει δεν το αγορασα σταθηκα τυχερουλα και το κέρδισα απο το Gearbest αλλά οντως για τα χρήματα του είναι καλη συσκευή. Για την ωρα την εχω ως κύρια συσκευή. Σήμερα παρατήρησα αφου φορτιστηκε η συσκευή οτι ξαφνικά απο το 100% πήγε στο 83% και μετα 89...η αλήθεια είναι οτι οι αλλες μου συσκευές δεν μου το έχουν κάνει ποτέ αυτό...Τωρα θελω να δοκιμασω να το ρουταρω με το kingroot άραγε θα ρουταριστει? Η να δοκιμασω αλλη one click εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το CUBOT_NOTE_S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η τελευταία έκδοση του kingroot θεωρητικά ρουτάρει σχεδόν Τα πάντα, σε εμένα τουλάχιστον δουλεύει άψογα σε ένα Xperia Tablet S που δεν μπορούσα να το κάνω root με τίποτα..

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

.....Τωρα θελω να δοκιμασω να το ρουταρω με το kingroot άραγε θα ρουταριστει? Η να δοκιμασω αλλη one click εφαρμογή?

Καλημέρα.Δές/Διάβασε το πρώτο ποστ.... ;)

 

Συμβούλή:Για την μπαταρία, χρειάζεται 4-5 ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ κύκλους φόρτισης-αποφόρτισης για να αποδόσει τα μέγιστα.

Απο 'κει και πέρα παίζουν ρόλο οι εφαρμογές που "τρέχουν" (π.χ fb, η πιο ενεργοβόρα εφαρμογη που υπάρχει!) και το στήσιμο των ρυθμίσεων του κινητού.(αν επιλέγουμε ως ρύθμιση το "αυτόματο" ,όπου υπάρχει σαν επιλογή τότε σίγουρα αυτό δεν είναι φιλικό προς την μπαταρία ;) )

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο ειπα για το king root και εgv ενα vdf smart ultra 6 που εχω δεν μπορουσα να το ρουταρω με τιποτα αλλα τελικα μετα απο πολλα ραγισματα ρουταριστηκε .Μονο με αυτο ειχα αντιμετωπισει τετοιο προβλημα ολες μου τις αλλες συσκευες τις εχω ρουταρει κανονικα και εχω αλλαξει και rom

 

Να σου πω την αληθεια αποφευγω να αποφορτιζω τις συσκευες τελειως με το που φτασουν στο 20-30% τις φορτιζω αλλωστε λενε κι ολας οτι δεν χρειαζεται να αποφορτιζονται τελειως οι μπαταριες και ουτε να φορτιζονται και στο 100% αυτο βεβαια το κανω..Η τεχνολογια της μπαταριας μας ειναι τυπου Li-ion ιδια εχω και στο vdf που ειναι 3000 mah αλλα φορτιζει μπαμ-μπαμ...Θα δοκιμασω να το κανω παντως αυτο με τις αποφορτισεις μηπως οντως στρωσει αλλα εχω την εντυπωση οτι φταιει ο φορτιστης γιατι στο ampere μου εβγαλε οτι η συσκευη υπολογιζει 0mA την παλια (προ lollipop) μετρηση και αν θελω να την χρησιμοποιησω κατι που δεν μου εχει βγαλει σε αλλη συσκευη.Τωρα π,χ που εβαλα τον φορτιστη για να μπω στο ampere απο 60% παροτι φορτιζει πηγε στο 56% τελειως τρελο.Λες και η μπαταρια ειναι πεγμενη τελειως,,,

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μυνήματα
Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το πήρα κι εγώ προχθες. Αν και ήμουν λίγο επιφυλακτικός αφού δεν γνωρίζω την εταιρία , μπορώ να πω ότι η πρώτη εντύπωση ειναι θετική. Το δούλεψα λίγο όπως το πήρα με V5 περασμένη και σήμερα έκανα clean install και την αναβάθμιση V6 και όλα μια χαρα. Αν και λίγο νωρίς για συμπεράσματα..η μπαταρία δείχνει τέρας. Λίγο καλύτερη κάμερα και θα ήταν άψογο αλλά ας μη ζητάμε πολλά από κινητό κάτω των 100€...οποτε όλα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ προχθες. Αν και ήμουν λίγο επιφυλακτικός αφού δεν γνωρίζω την εταιρία , μπορώ να πω ότι η πρώτη εντύπωση ειναι θετική. Το δούλεψα λίγο όπως το πήρα με V5 περασμένη και σήμερα έκανα clean install και την αναβάθμιση V6 και όλα μια χαρα. Αν και λίγο νωρίς για συμπεράσματα..η μπαταρία δείχνει τέρας. Λίγο καλύτερη κάμερα και θα ήταν άψογο αλλά ας μη ζητάμε πολλά από κινητό κάτω των 100€...οποτε όλα καλα.

Καλορίζικο μία χαρά είναι το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχει η κοπελιά θέμα με την μπαταρία με το ζόρι μια μέρα βέβαια δουλεύει και τα δεδομένα και το fb αλλά και πάλι μου φαίνεται λίγο πέφτει πολύ γρήγορα απτο 100 στο 80 κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχει η κοπελιά θέμα με την μπαταρία με το ζόρι μια μέρα βέβαια δουλεύει και τα δεδομένα και το fb αλλά και πάλι μου φαίνεται λίγο πέφτει πολύ γρήγορα απτο 100 στο 80 κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

το 20 % σε ποση ωρα πεφτει;

απο την αλλη το φατσοβιβλιο ειναι λιγακι ενεργοβορο, δες στις εφαρμογες μηπως υπαρχει κατι που τρεχει στο παρασκηνιο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχει η κοπελιά θέμα με την μπαταρία με το ζόρι μια μέρα βέβαια δουλεύει και τα δεδομένα και το fb αλλά και πάλι μου φαίνεται λίγο πέφτει πολύ γρήγορα απτο 100 στο 80 κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

Ποιά ROM έχει;

Η "πτώση" αυτή είναι φυσιολογική....Το θέμα είναι για πόσο χρόνο κρατιέται μετά σε αυτό το 80%;

Το κινητο (η μπαταρία του δηλαδη) θέλει 4-5 πλήρεις φορτίσεις-αποφορτίσεις για να "στρώσει".

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που είχε το κινητό δεν έχω δει ποια είναι ακριβώς. Παραπονιεται ότι της τελειώνει πολύ γρήγορα αυτό το -20 είναι σε πολύ σύντομο διάστημα ίσως σε λιγότερο και απο 2 ώρες

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που είχε το κινητό δεν έχω δει ποια είναι ακριβώς. Παραπονιεται ότι της τελειώνει πολύ γρήγορα αυτό το -20 είναι σε πολύ σύντομο διάστημα ίσως σε λιγότερο και απο 2 ώρες

 

Μάθε να γράφεις νόημα δεν βγαίνει!!

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω την v6 ?

 

Δες post 1118 :-)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μάθε να γράφεις νόημα δεν βγαίνει!!

 

Μάθε να διαβάζεις μια χαρά νόημα βγαίνει σύμφωνα με την κουβέντα που είχα πάρα πίσω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που είχε το κινητό δεν έχω δει ποια είναι ακριβώς. Παραπονιεται ότι της τελειώνει πολύ γρήγορα αυτό το -20 είναι σε πολύ σύντομο διάστημα ίσως σε λιγότερο και απο 2 ώρες

Εάν είσαι με Android 6 (v.4 και κάνω) είσαι οκ.

Αυτό με την μπαταρία 100-80 είναι η αλήθεια ότι το κάνει μερικές φορές. Πέφτει εύκολα και μετά μέχρι να πάει από το 80% στο 70% κάνει μισή μέρα :rolleyes:

Εντάξει...δεν είναι κάτι το σοβαρό γιατί δεν επηρεάζει την συνολική αναμονή. Είναι απλά λανθασμένη ένδειξη. Είναι στα ψηλά και δεν δημιουργεί πρόβλημα. Το πρόβλημα θα ήταν εάν η λάθος ένδειξη ήταν στα χαμηλά και ξαφνικά εκεί που είχες 20-30% το έβλεπες με 1%!

 

Εάν θέλεις, βγάλε την μπαταρία για 2-3 λεπτά και ξαναβάλτην. Θα βελτιωθεί η κατάσταση για λίγο καιρό. Μετά θα στο κάνει πάλι όμως. :cool:

Το βασικό είναι να έχεις καλό χρόνο αναμονής. Τί "οθόνη" βγάζεις; Εάν πιάνεις τις 8-9 ώρες...όλα τα άλλα είναι ψιλοπράγματα. ;)

 

Αυτό που έχω να πώ μετά από καιρό με την 6 v.6 είναι οτι η συσκευή είναι ΑΨΟΓΗ ΣΕ ΟΛΑ! Κάτι λεπτομέρειες με το +5 -5% ούτε που με απασχολούν και δεν θα έπρεπε να απασχολούν ούτε εσάς. Η συσκευή για 70ευρώ που την πήρα (ή έστω και 100 που το πήραν άλλοι), έχει βάλει τα γυαλιά σε οτιδήποτε άλλο είχα μέχρι τώρα! Δουλεύουν Ο-Λ-Α ρολόι!

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σε παλαιότερα post είχα αναφέρει ότι για πλήρη φόρτιση η συσκευή μου κάνει να φορτίσει περίπου 6 ώρες (ίσως και παραπάνω). Αυτό με τον μαμά φορτιστή.

 

Εχθές δοκίμασα με ένα φορτιστή 1Α απο iPhone. Έκανε 4 ώρες.

Λογικά λοιπόν, μάλλον ο δικός μου μαμά φορτιστής έχει "θέμα".

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω τσεκαρει το πρόβλημα δεν είναι του φορτιστή.... αλλά το καλώδιο που έχει ή συσκευασία όταν έρχεται το κινητό... δοκιμασμένο και με άλλους φορτιστες 1A δεν περνάει πάνω από 0.45 κατά την διάρκεια τις φορτισεις....δοκιμασε με άλλο καλώδιο και θα δεις διαφορά...!!

 

Στάλθηκε από το MediaPad T1 8.0 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...