Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιά εφαρμογή καιρού κατέβασες; Μήπως δεν έχεις δώσει δικαιώματα τοποθεσίας; Την είχα πατήσει και εγώ έτσι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καιρός XL pro είναι free αυτό που έδειξε με αυτό όταν είσαι κλειστό χώρο καθυστερεί να συνδεθεί ή σου βγάζει λάθος τοποθεσία .Οι χάρτες που δουλεύουν με gps δέν έχω πρόβλημα!Για τον καιρό δεν ξέρω μάλλον έχει πρόβλημα με το gps το πρόγραμμα

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα πήγα για αντικατάσταση της κάρτας sim αυτό που μου είπαν να βγάλω το antivirus δημιουργούν προβλήματα στα κινητά και στα tablet και όχι καλό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζει κανεις,εαν γινεται screen mirroring με smart tv?

Εχει επιλογη screen mirroring η συσκευη?Αυριο-μεθαυριο το περιμενω και δεν γνωριζω.Τα sansung galaxy s7 π.χ εχουν...

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζει κανεις,εαν γινεται screen mirroring με smart tv?

Εχει επιλογη screen mirroring η συσκευη?Αυριο-μεθαυριο το περιμενω και δεν γνωριζω.Τα sansung galaxy s7 π.χ εχουν...

 

Όχι.Πρέπει να βρείτε άλλο τρόπο,μέσω κάποιας εφαρμογής ή custom rom για mirroring.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα πριν λιγο πσρελαβα την συσκευη μου και εγω και θα ηθελα να ρωτησω τι καρτες sim παιρνει?Η micro ειναι μεγαλη για το slot.Δοκιμασα να βαλω nano η μια πιανει η αλλη οχι γιατι ελαχιστα πιο μικρη και μαλλον δεν πιανει ολη την επιφανεια για να κανει επαφη..εχει αντιμετωπισει αλλος παρομοιο προβλημα στις micro sim?Kαι κατι αλλο οταν ανοιξατε την συσκευη σας ειχε να την ρυθμισετε απο την αρχη σαν καινουργια συσκευη?Γιατι εμενα οχι
Despina!
Link to comment
Share on other sites

...τι καρτες sim παιρνει?.....οταν ανοιξατε την συσκευη σας ειχε να την ρυθμισετε απο την αρχη σαν καινουργια συσκευη?...

 

Microsim παίρνει.

Τί εννοείς ρυθμίσεις;Σαν καινούρια;;Εσένα από πού ξεκινησε το στήσιμο;

Απο πού το πήρες αν επιτρέπεται;Με τί έκδοση σου ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι Marchmallow το κερδισα σε διαγωνισμο του GearBest και το παρελαβα σημερα.Αλλα οταν το ανοιξα δεν ηταν οπως οταν ανοιγεις τις καινουργιες συσκευες που φτιαχνεις π.χ Γλωσσα λογαριασμο κ.τλ...Αλλα παροτι εκανα επαναφορα παλι το ιδιο μου ανοιξε..Aκυρο για τις καρτες sim τελικα και οι δυο μπηκαν μια χαρα απλα επρεπε να το τοποθετησω με τροπο.Μου ειχαν στραβοκοψει την μια οταν ειχα ζητησει nano sim Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι Marchmallow το κερδισα σε διαγωνισμο του GearBest και το παρελαβα σημερα.Αλλα οταν το ανοιξα δεν ηταν οπως οταν ανοιγεις τις καινουργιες συσκευες που φτιαχνεις π.χ Γλωσσα λογαριασμο κ.τλ...Αλλα παροτι εκανα επαναφορα παλι το ιδιο μου ανοιξε..Aκυρο για τις καρτες sim τελικα και οι δυο μπηκαν μια χαρα απλα επρεπε να το τοποθετησω με τροπο.Μου ειχαν στραβοκοψει την μια οταν ειχα ζητησει nano sim

 

Σχετικά με τις κάρτες sim. Πέρασέ απαλά με μια λίμα νυχιών, για να ισιώσουν όσο είναι δυνατό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αλλα οταν το ανοιξα δεν ηταν οπως οταν ανοιγεις τις καινουργιες συσκευες που φτιαχνεις π.χ Γλωσσα λογαριασμο κ.τλ...Αλλα παροτι εκανα επαναφορα παλι το ιδιο μου ανοιξε..

 

Έτσι ανοίγουν όλα. Με αυτόν τον απότομο τρόπο... μην σε ανησυχεί αυτό λοιπόν . :-)

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις κάρτες sim. Πέρασέ απαλά με μια λίμα νυχιών, για να ισιώσουν όσο είναι δυνατό.

Οκ ολα καλα τις εβαλα και τις 2. Θα τα λεμε συχνα γιατι σιγουρα θα εχω αποριες για την συσκευη.Παντως σαν πρωτη εμπειρια την βλεπω πολυ καλη βεβαια ακομα την επεξεργαζομαι.Το μονο που ακομα να συνηθισω ειναι το led στο notification και στο ,button (πληκτρα) ;)

 

Στάλθηκε από το CUBOT_NOTE_S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ ολα καλα τις εβαλα και τις 2. Θα τα λεμε συχνα γιατι σιγουρα θα εχω αποριες για την συσκευη.Παντως σαν πρωτη εμπειρια την βλεπω πολυ καλη βεβαια ακομα την επεξεργαζομαι.Το μονο που ακομα να συνηθισω ειναι το led στο notification και στο ,button (πληκτρα) λογω της κανονικης μου συσκευης ;)

 

Στάλθηκε από το CUBOT_NOTE_S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το CUBOT_NOTE_S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλα μιλαμε για τοσο χαμηλη τιμη που εχει το Cubot note S ειναι οντως πολυ καλο.Του εβαλα και τον nova Launcher και πλεον μπορω να ανοιγω κλεινω την οθονη με διπλο ταπ ταπ ακομα βεβαια δεν εχω τελειωσε με τις ρυθμισεις μου...σε λιγο θα βαλω ενα συντομο βιντεακι να το μοιραστω μαζι σας..
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλα μιλαμε για τοσο χαμηλη τιμη που εχει το Cubot note S ειναι οντως πολυ καλο.Του εβαλα και τον nova Launcher και πλεον μπορω να ανοιγω κλεινω την οθονη με διπλο ταπ ταπ ακομα βεβαια δεν εχω τελειωσε με τις ρυθμισεις μου...σε λιγο θα βαλω ενα συντομο βιντεακι να το μοιραστω μαζι σας..

Το άνοιγμα με 2πλό κλικ το έχει και από την μαμά ΚιΟΥμπΟτ. :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια? Εγω να σου πω την αληθεια δεν το βρηκα στις ρυθμισεις ακομα βεβαια το ψαχνω αλλα τον nona δεν τον αλλαζω ειναι ο αγαπημενος μου.Εχω συνηθισει το διπλο ταπ οθονης απο το ταμπλετ μου Lg gad v500 που του εχω την μαμα lg ,αλλα και στην αλλη μου συσκευη απο την μαμα Vodafone παλι ανοιγωκλεινει Στο Cubot το ενεργοποιησα μονο με τον nova..
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Τώρα τελευταία έχω παρατηρήσει κάποιο είδος κολλήματος στην ώρα. Δηλαδή ενώ μπορεί η ώρα που δείχνει το ρολόι που έχω βάλει στην οθόνη να δείχνει την κανονική, αυτή που εμφανίζεται πάνω δεξιά να έχει κολλήσει κάποια λεπτά πίσω. Το κάνω επανεκκίνηση και το πρόβλημα διορθώνεται. Η έκδοση που έχω είναι η 6.0 v4.0, την οποία είχε ήδη όταν το παρέλαβα.

Αν έχει συμβεί σε κάποιον άλλο ή γνωρίζει από τι προκαλείται θα ήθελα να με βοηθήσει.

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ ολα καλα τις εβαλα και τις 2. Θα τα λεμε συχνα γιατι σιγουρα θα εχω αποριες για την συσκευη.Παντως σαν πρωτη εμπειρια την βλεπω πολυ καλη βεβαια ακομα την επεξεργαζομαι.Το μονο που ακομα να συνηθισω ειναι το led στο notification και στο ,button (πληκτρα) ;)

 

Εδώ θα είμαστε, για τα όποια προβλήματα.

 

Ναι, πολλές συσκευές απευθείας από Κίνα, ακολουθούν αυτό το μοτίβο (όχι led στα capacitive πλήκτρα, όχι notification led).

 

Καλησπέρα,

Τώρα τελευταία έχω παρατηρήσει κάποιο είδος κολλήματος στην ώρα. Δηλαδή ενώ μπορεί η ώρα που δείχνει το ρολόι που έχω βάλει στην οθόνη να δείχνει την κανονική, αυτή που εμφανίζεται πάνω δεξιά να έχει κολλήσει κάποια λεπτά πίσω. Το κάνω επανεκκίνηση και το πρόβλημα διορθώνεται. Η έκδοση που έχω είναι η 6.0 v4.0, την οποία είχε ήδη όταν το παρέλαβα.

Αν έχει συμβεί σε κάποιον άλλο ή γνωρίζει από τι προκαλείται θα ήθελα να με βοηθήσει.

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

 

Χμ. Ποιο τρόπο έχεις επιλέξει να ρυθμίζεται η ώρα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Χρησιμοποιώ την αυτόματη ζώνη ώρας και την αυτόματη ημερομηνία και ώρα που παρέχεται από το δίκτυο. Μπορεί να δημιουργούν αυτά το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Χρησιμοποιώ την αυτόματη ζώνη ώρας και την αυτόματη ημερομηνία και ώρα που παρέχεται από το δίκτυο. Μπορεί να δημιουργούν αυτά το πρόβλημα;

 

Ναι. Κλείσε ό,τι είναι αυτόματο σχετικά με την ώρα και ρύθμισέ τα εσύ. Όπως το σκέφτομαι, δε νομίζω να έχεις μετά κάποιο πρόβλημα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κλείσε ό,τι είναι αυτόματο σχετικά με την ώρα και ρύθμισέ τα εσύ. Όπως το σκέφτομαι, δε νομίζω να έχεις μετά κάποιο πρόβλημα.

Θα το δοκιμάσω!! Ευχαριστώ για την βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμένα εχει android 6 τώρα το v 5ή 6 είναι αυτό που λέει Μ800 cVBOT V5.0_20160815 ; Ενα θεμα που παρατηρησα ειναι οτι η μπαταρια κανει σκαλοπατια τι να κανω; χρειάζεται να κανω τα βηματα για να γινει v6? θα έχει διαφορά στη λειτουργία του; ευχαριστώ Edited by mondeo81
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμένα εχει android 6 τώρα το v 5ή 6 είναι αυτό που λέει Μ800 cVBOT V5.0_20160815 ; Ενα θεμα που παρατηρησα ειναι οτι η μπαταρια κανει σκαλοπατια τι να κανω; χρειάζεται να κανω τα βηματα για να γινει v6? θα έχει διαφορά στη λειτουργία του; ευχαριστώ

H v06 με την v05 διαφορές σε λειτουργία δεν έχει όσο για την μπαταρία στο δικό μου με τα σκαλοπάτια είδα διαφορά ...... τέλειωσαν Βάλε την ν06!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα οτι η συσκευη αργει πολυ να φορτωσει ειδικα αν ειναι ανοιχτο το wi-fi ..Κοιταω να μην αφηνω να τρεχουν εφαρμογες στο backround και εχω βαλει κι ολας να μην μου εμφανιζονται ειδοποιησεις...Εχει παρομοιο προβλημα καποιος? Θα μπορουσα να το φορτιζω με αλλον φορτιστη (ταχυφορτιστη)? Και αλλη μια ερωτηση η v06 ειναι ενημερωση η καποια ρομ?
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα οτι η συσκευη αργει πολυ να φορτωσει ειδικα αν ειναι ανοιχτο το wi-fi ..Κοιταω να μην αφηνω να τρεχουν εφαρμογες στο backround και εχω βαλει κι ολας να μην μου εμφανιζονται ειδοποιησεις...Εχει παρομοιο προβλημα καποιος? Θα μπορουσα να το φορτιζω με αλλον φορτιστη (ταχυφορτιστη)? Και αλλη μια ερωτηση η v06 ειναι ενημερωση η καποια ρομ?

 

Ότι αργεί, αργεί. Είναι πολύ μεγάλη η μπαταρία και ο φορτιστής δεν είναι "γρήγορης τεχνολογίας".

 

Αυτό σημαίνει πιο αργή φόρτιση, αλλά καλύτερη "υγεία" της μπαταρίας. Όσο πιο γρήγορα φορτίζει, τόσο περισσότερο κακό της κάνει και τόσο πιο γρήγορα χαλάει.

 

Αυτό ισχύει για όλες τις μπαταρίες και για όλους τους τύπους γρήγορης φόρτισης, όχι μόνο του Cubot.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

... και γω ψάχνομαι τόση ώρα να καταλάβω τι σημαίνει το "φορτώσει"!!!! :-)

 

Θέλει πολύ χρόνο. Πραγματικά. Εμένα απο 5-10% για πλήρη φόρτιση κάνει κοντά 6 ώρες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...