Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα με τα παλιά δεν σου δούλευαν και με τα ανανεωμένα του saviano δουλεύουν;;; Άρα super!!!!

 

Υ.Γ εάν με το ρομποτάκι έτρεχε μπάρα που γέμιζε σιγά σιγά, τότε η αναβάθμιση έγινε ;-)

 

ναι και στα δύο... είμαι στην βελτιστοποίηση εφαρμογής 26/51

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι και στα δύο... είμαι στην βελτιστοποίηση εφαρμογής 26/51

 

Απο stock recovery την έβαλες την 4 ή απο wirelles update;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Απο stock recovery την έβαλες την 4 ή απο wirelles update;

 

από ενημερώσεις συστήματος -> τοπικές ενημερώσεις -> κάρτα sd

Link to comment
Share on other sites

από ενημερώσεις συστήματος -> τοπικές ενημερώσεις -> κάρτα sd

Ωραία...ωραία...σπέσιαλ...

Το απόγευμα που θα πάω σπίτι βάζω μπρος και ενημερώνω. :-)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση της v4 με επιτυχία. Πάμε για την v5

:up::yahoo::up:

 

Τελείωσε το πανηγύρι...αυτό ήταν...όλα θα πάνε καλά τώρα :happy:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο @grigas....

 

@pavlidisc : Όχι τίποτα άλλο...φοράει και μεγάλο νούμερο παντόφλα η σύζυγος.....:lol::lol::lol:

εξ'αιτίας σου έκανα τη βελτιστοποίηση του οδηγού...

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα άλλο...φοράει και μεγάλο νούμερο παντόφλα η σύζυγος.....:lol::lol::lol:

εξ'αιτίας σου έκανα τη βελτιστοποίηση του οδηγού...

Φίλε...σου χρωστάει πολλά όλο το forum. Χωρίς εσένα ακόμα θα ψάχναμε το ποσοστό της μπαταρίας και το GPS (εγώ προσωπικά δεν είχα πρόβλημα με αυτά...αλλά οι περισσότεροι είχαν...).

Το Επίσημο site είναι για κλάματα...οπότε...μονόδρομος ο οδηγός σου.

 

41 Νο παντόφλα φίλε!!! Άστα να πάνε...

Εχθές το έβγαλα την ψυχή το Cubot...απο τις 17:30 το παίδευα...drivers, flashtools κλπ...έφαγα και εκείνο το σκάλωμα με το recovery αντί για το ΚΛΕΙΣΤΟ...έπιασα 23:00 και ακόμα το κινητό ήταν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας. Στο τέλος αφού είδα οτι δεν μπαίνουν οι v456 ... το παράτησα...και το έστησα ξανά με την v.3 επάνω. Γιατι άν την άφηνα χωρίς τηλέφωνο...:cry:

 

Ελπίζω, να μήν χρειαστεί να ξαναφλασάρω την v.3 (εχθές 3 φορές!!!) και να το ξαναστήσω γιατί...την κάτσαμε άσχημα! :D

Φαίνεται οτι οι "καινούριες" v456 που έδωσες μπαίνουν κανονικά...

Άντε να δούμε...:cool:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη και η v6!!! :)

Άντε βρε...μεγειά!

Και στα δικά μας οι 3άρηδες!!! :p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από την μετάβαση από v3 σε v6. Αισθητά πιο γρήγορος ο Chrome, και επιτέλους έχουμε πάλι φόντο στους φακέλους εφαρμογών και δεν βγάζουμε τα μάτια μας. Τα περί μπαταρίας θα τα δω εν καιρώ, ξεκίνησα τις αναβαθμίσεις με 87% και έφτασα στο 70 (πήραν κάπου 1 ώρα και οι 3).

 

Ευχαριστώ στον saviano είπα;;; Ας ξαναπώ! Ευχαριστώ πολύ για το σωτήριο πακετάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

S A V I A N O O O O O O!!!!

Μπήκε η ρουφ....άνα!!!!!

 

Cubot%20v.6.png

 

:w00t::yahoo::clap:

 

Κάνουμε και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων παιδιά ή το αφήνουμε όπως είναι;;;;;;;;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κάνουμε και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων παιδιά ή το αφήνουμε όπως είναι;;;;;;;;

 

εγώ το άφησα έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να πούμε"Τέλος καλό,όλα καλά!!!"

Δεν χρειάζεται επαναφορά.

 

@pavlidisc

Ω,ρε φίλε μου τί έχει να γίνει σήμερα το βράδυ..........;) ;) ;) !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ή μπαταρία δεν πέφτει με τίποτα. Δεν έχω καταλάβει κάτι . Εγώ είχα περάσει την v4 σε cd καρτα και μετά την εγκατάσταση από τις τοπικές ενημερώσεις. Το ίδιο έκανα και με την v 5 και την v6. Εσείς όλοι που ακολούθησατε τον οδηγό του savario τι διαφορά έχουν τα δύο κινητά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Saviano. Συγνώμη ....

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα μετά το updade είναι ,που δεν διάβαζε την sim έβγαλα την κάρτα την σε δύο λεπτά την ξανάβαλα και από τότε ο.κ

saviano μετά το πέρασμα της v5, v6 με τις οδηγίες σου φέρτε μου κινητά να φλασάρω ....να τα λιώσω χαχα χα

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...με ξεσηκωσατε και μενα για να προσπαθήσω πάλι! Παλαιότερα δοκίμασα αλλά δεν τα είχα καταφέρει.Οπότε έχω να κάνω τρία updates v4,v5 και v6.

Το βράδυ αργά θα προσπαθήσω και πιστεύω να τα καταφέρω.

Μια ερώτηση μόνο... Προτού περάσω τα updates ένα ένα μέσω τοπικων ενημερώσεων και κάρτας μνήμης θα πρέπει να κάνω κάποιο hard reset η κάτι άλλο? Γιατί έτσι δεν νομίζω να τα πάρει τα updates.Η μήπως θα πρέπει να ξαναπερασω την rom 6 μέσω sp flash και μετά τα updates?

Ευχαριστώ

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

στα ερωτήματα σου όχι τα κάνεις όπως είναι το κινητό σου.Καλη :):)επιτυχία. Aα...Αυτο που σου προτείνω είναι να κάνει υpdata χωρίς την sim. Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Στο φόρουμ της cubot την λύση την έδωσε το Ελληνικό δαιμόνιο .Αν περίμεναν από το φόρουμ θα ήταν μονόδρομος η v04, σε κάτι γερασμένα κινητά τους.
Link to comment
Share on other sites

Με ψήσατε να βάλω τα v5 και v6 κι εγώ (άλλο που δεν ήθελα :lol: ).

 

Αν δεν πάει κάτι καλά, με sp flash tools μπορώ να επιστρέψω στην v3;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με ψήσατε να βάλω τα v5 και v6 κι εγώ (άλλο που δεν ήθελα :lol: ).

 

Αν δεν πάει κάτι καλά, με sp flash tools μπορώ να επιστρέψω στην v3;

Καλά τι κάθεσαι ...ν06 την έχω τρις ημέρες χωρίς προβλήματα αντίθετα το κινητό πάει σφαίρα.Στραβη δεν θα γίνει.... ξεκίνησε το .Αν δεν πάει κάτι καλά φτου,φτου σε πάει στην ν04 υπ υπόψην ,την ν05και ν06θα βάλεις όπως ν04 δεν χρειάζεται άλλο

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα φαίνεται να δουλεύουν όλα ρολόι!

 

Ερώτηση 1 : Αυτή η οθόνη... όταν πατάς το κουμπί για να ανάψει... γιατί αργεί τόσο. Κάνα 3sec τα θέλει...

Ερώτηση 2 : Όσοι κάνουν κάτω από 4 ώρες για πλήρη φόρτιση (5% - 100%) μπορούν να δουν πόσα Α ειναι ο φορτιστής τους;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

στα ερωτήματα σου όχι τα κάνεις όπως είναι το κινητό σου.Καλη :):)επιτυχία. Aα...Αυτο που σου προτείνω είναι να κάνει υpdata χωρίς την sim.

Ok...ευχαριστω

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα φαίνεται να δουλεύουν όλα ρολόι!

 

Ερώτηση 1 : Αυτή η οθόνη... όταν πατάς το κουμπί για να ανάψει... γιατί αργεί τόσο. Κάνα 3sec τα θέλει...

Ερώτηση 2 : Όσοι κάνουν κάτω από 4 ώρες για πλήρη φόρτιση (5% - 100%) μπορούν να δουν πόσα Α ειναι ο φορτιστής τους;

 

1)Δεν χρησιμοποιώ το πλαινό κουμπί (είναι και ψευτοπλαστικο άρα όσο το δυνατόν λίγοτερη χρήση ;) ) αλλά το "έξυπνο" Smart Wake.(με διπλο κλικ πανω στη σβηστή οθόνη οκ;)

2)Το γράφει πάνω ο Φορτιστής!!!!(μας κούφανες!!)

Σε παλαιότερο ποστ μου περιγράφω ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ τους χρόνους φόρτισης.

Ίδιοι παραμένουν και με τη νέα ρομ.

Σημαντικό είναι όταν φτάνει 100% η ένδειξη να το αφήνεις 15-20 λεπτά ακόμη.

 

Από το 5->0% μπορεί να κάνει και μία μέρα να πέσει-σβήσει τελείως!!!(ειδικά άν είστε μέτριοι χρήστες και έχετε και καλό σήμα)

 

Δοκιμάστηκαν ΟΛΑ τα παρελκόμενα κινητού (bluetooth,Otg,Radio κτλ) & ΟΛΑ είναι ΟΚ!!!

Link to comment
Share on other sites

1)Δεν χρησιμοποιώ το πλαινό κουμπί (είναι και ψευτοπλαστικο άρα όσο το δυνατόν λίγοτερη χρήση ;) ) αλλά το "έξυπνο" Smart Wake.(με διπλο κλικ πανω στη σβηστή οθόνη οκ;)

Αυτό χρησιμοποιώ και εγώ κυρίως...και μάλιστα ακριβώς για τον λόγο που αναφέρεις...αλλά και πάλι...δεν ξυπνάει γρήγορα η συσκευή.

2)Το γράφει πάνω ο Φορτιστής!!!!(μας κούφανες!!)

Ναι ρε...το ξέρω! :happy:

Το ρωτάω γιατί ο mr_47 ανέφερε οτι η συσκευή του φορτίζει στο 3ωρο! Μήπως έχει φορτιστή 2Α; Ο δικός μου πάντως είναι 1Α (αγορασμένη απο Κίνα η συσκευή) και φορτίζει πλήρως την συσκευή σε 6 ώρες.

 

Ερώτηση 3 : Την "Έξυπνη εξοικονόμηση ενέργειας" που βρίσκεται στο Ρυθμίσεις - Μπαταρία την έχετε ενεργή;

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...