Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω αυτό το κινητό και το έχω πάει android 6 v6 ... το ξέρω χαζομάρα αλλά ενώ κάνω όλες τις ενημερώσεις στο messenger δεν μου προσθέτει τις ιστορίες! Δεν ξέρω που άλλου να αναφερθώ! Έχω προσπαθήσει και με apk αλλά τίποτα. Έχετε κάποια γνώμη;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω πιστευω οτι φταει το messenger και οχι το κινητο. Δοκιμασε να κανεις εναν καθαρισμό δεδομενων της εφαρμογης αλλιως απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση. Ολοι ξερουμε οτι και f.b και messenger με τοσες ενημερωσεις καθημερινά τις έχουν κανει χαλια τις εφαρμογές. Εγω παλιοτερα δεν μπορουσα να μπω στο f.b μου το εβγαζε μη συμβατό ενω με αλλες συσκευες εμπαινα κανονικα
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποιος τρόπος να κρύψουμε (hide) ή disable μια εργοστασιακή εφαρμογή (bloatware) χωρίς root; Είδα μια που λέγεται debloater που δοκίμασα χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία. Ευχαριστώ πολυ
Υποτίθεται ότι πρέπει να γράψω κάτι εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το κινητο,μου εχει δημιουργησει κατι θεματα με το touch,την μπαταρια που κραταει με το ζορι 8-9 ωρες χωρις καν να το λειτουργησω και με την κλασσικη υπερθερμανση.Λεω να ακολουθησω τον οδηγο του saviano στο #987 post για clean install Rom μπας και φτιαξει αλλιως παμε για καινουριο κινητο.Εχετε καμια συμβουλη ή κατι να προσεξω πριν μπω στη διαδικασια ; Στη χειροτερη αν δεν μπει η ROM η γινει καποιο λαθος τι θα συμβει ; Υπαρχει καποιος που του απετυχε η διαδικασια ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποιος τρόπος να κρύψουμε (hide) ή disable μια εργοστασιακή εφαρμογή (bloatware) χωρίς root; Είδα μια που λέγεται debloater που δοκίμασα χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία. Ευχαριστώ πολυ

Μπορεις να το κανεις με καποιο διαφορετικο launcher πχ.nova

Edited by Thanos_Tj
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποιος τρόπος να κρύψουμε (hide) ή disable μια εργοστασιακή εφαρμογή (bloatware) χωρίς root; Είδα μια που λέγεται debloater που δοκίμασα χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία. Ευχαριστώ πολυ

 

Καλημερα.Χρειάζεσαι root για διαχειριση των εργοστασιακων εφαρμογων που ειναι εγκατεστημενες στο "system".

 

@Thanos_Tj

αν το τηλ σου έχει το παλιό τσιπ (εκδοση τηλ προ Αυγουστου) δοκιμασε να ακολουθησεις τον οδηγο μου μηπως και "στρωσει".

Παλαιότερα ειχαν αναφερθει θεματα με το touch και γινόταν επιστροφη του τηλ.Τι ακριβώς αντιμερωπίζεις;

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Χρειάζεσαι root για διαχειριση των εργοστασιακων εφαρμογων που ειναι εγκατεστημενες στο "system".;

Αυτοί οι οδηγοί που έχεις θα μπορέσω να το κάνω root;

Υποτίθεται ότι πρέπει να γράψω κάτι εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Χρειάζεσαι root για διαχειριση των εργοστασιακων εφαρμογων που ειναι εγκατεστημενες στο "system".

 

@Thanos_Tj

αν το τηλ σου έχει το παλιό τσιπ (εκδοση τηλ προ Αυγουστου) δοκιμασε να ακολουθησεις τον οδηγο μου μηπως και "στρωσει".

Παλαιότερα ειχαν αναφερθει θεματα με το touch και γινόταν επιστροφη του τηλ.Τι ακριβώς αντιμερωπίζεις;

Εχω android 6 και ν6 μεσω wireless update,το κινητο το ειχα παρει τον προσφατο Αυγουστο.Γενικα απο την αρχη ηταν οτι να'ναι,το ειχα κανει αντικαταση αλλα και το αλλο τα ιδια προβληματα ειχε,τηγανιζεις ομελετα απο την υπερθερμανση και η μπαταρια φευγει στο πι και φι χωρις να το χρησιμοποιω καν,μονο με χρηση ραδιοφωνο-ebook-messaging.Τον τελευταιο μηνα το touch ειναι με τα κεφια του,μια δουλευει μια οχι,ιδιαιτερα στο κατω μερος της οθονης αμα του την δωσει και τρελαθει αλλου πατας αλλου καταλαβαινει.Σκεφτομουν να το πάω infoquest πάλι και να ζητήσω αντικατάσταση αλλά να περιμένω ένα μήνα χωρίς κινητό για να μου το φτιάξουν η να μου το αντικαταστήσουν αξίζει ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θυμάσαι ποιο ήταν το post που είχε αντιμετωπίσει άλλος πρόβλημα με το touch ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι οδηγοί που έχεις θα μπορέσω να το κάνω root;

 

Εξαρταται απο το chip που έχεις...

Πες μου πόσο χώρο συνολικά το τηλ σου έχει;Αν και δέν το βρίσκεις απο 'κει αλλα πάνω-κάτω θα καταλαβω...(πότε το αγόρασες;Αυγουστο '16 πρίν ή μετά;)

 

@Thanos_Tj

Εφόσον είσαι στην εγγύηση ούτε να το συζητας!!!Αυτο πλήρωσες με την αγορα σου!!την εγγύηση.

Για το touch αν το ψαξεις, θα το βρεις στο διαδικτυο.Αλλα μην χανεις χρόνο.πισω και αντικατασταση!!!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο το chip που έχεις...

Πες μου πόσο χώρο συνολικά το τηλ σου έχει;Αν και δέν το βρίσκεις απο 'κει αλλα πάνω-κάτω θα καταλαβω...(πότε το αγόρασες;Αυγουστο '16 πρίν ή μετά;)

 

@Thanos_Tj

Εφόσον είσαι στην εγγύηση ούτε να το συζητας!!!Αυτο πλήρωσες με την αγορα σου!!την εγγύηση.

Για το touch αν το ψαξεις, θα το βρεις στο διαδικτυο.Αλλα μην χανεις χρόνο.πισω και αντικατασταση!!!

Το αγορασα τέλος Αυγούστου του 2016 το θεμα ειναι οτι ποτε δεν πεταω οτι κουτια εχω απο συσκευες που αγοραζω και μεσα στα κουτια βαζω τις αποδειξεις-εγγυησεις και τετοια.Για καποιο περιεργο λογο ομως δεν ηταν η αποδειξη μεσα στο κουτι ουτε και πουθενα αλλου οπου εψαξα.Λες να μου δημιουργησουν θεμα στην infoquest αν δεν εχω την εγγυηση ; Λογικα δεν κρατανε τα αρχεια στους υπολογιστες τους ; Το κινητο το ειχα παραγγειλει απο Μυτιληνη και μένω Αθήνα οπότε δεν μπορώ να πάω στο κατάστημα να συνεννοηθώ μαζί τους για την αποδειξη,μπορεί να τους κάνω ένα τηλεφωνημα όμως.

 

Αυτή είναι η μνήμη :dd26d62b534355c184b8b59f29f9e4b7.jpg

Edited by Thanos_Tj
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα τέλος Αυγούστου του 2016 το θεμα ειναι οτι ποτε δεν πεταω οτι κουτια εχω απο συσκευες που αγοραζω και μεσα στα κουτια βαζω τις αποδειξεις-εγγυησεις και τετοια.Για καποιο περιεργο λογο ομως δεν ηταν η αποδειξη μεσα στο κουτι ουτε και πουθενα αλλου οπου εψαξα.Λες να μου δημιουργησουν θεμα στην infoquest αν δεν εχω την εγγυηση ; Λογικα δεν κρατανε τα αρχεια στους υπολογιστες τους ; Το κινητο το ειχα παραγγειλει απο Μυτιληνη και μένω Αθήνα οπότε δεν μπορώ να πάω στο κατάστημα να συνεννοηθώ μαζί τους για την αποδειξη,μπορεί να τους κάνω ένα τηλεφωνημα όμως.

Για την μνημη δεν πηγαινε σ'εσενα!!(αλλα @Lara_Croft).

Μίλησε με το καταστημα που το πηρες.Εξήγησε τους και δες τί μπορούν να κανουν εκεινοι.Εννοείται οτι θες αποδεικτικο (=απόδειξη) για την infoquest.

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα τέλος Αυγούστου του 2016 το θεμα ειναι οτι ποτε δεν πεταω οτι κουτια εχω απο συσκευες που αγοραζω και μεσα στα κουτια βαζω τις αποδειξεις-εγγυησεις και τετοια.Για καποιο περιεργο λογο ομως δεν ηταν η αποδειξη μεσα στο κουτι ουτε και πουθενα αλλου οπου εψαξα.Λες να μου δημιουργησουν θεμα στην infoquest αν δεν εχω την εγγυηση ; Λογικα δεν κρατανε τα αρχεια στους υπολογιστες τους ; Το κινητο το ειχα παραγγειλει απο Μυτιληνη και μένω Αθήνα οπότε δεν μπορώ να πάω στο κατάστημα να συνεννοηθώ μαζί τους για την αποδειξη,μπορεί να τους κάνω ένα τηλεφωνημα όμως.

 

Αυτή είναι η μνήμη :dd26d62b534355c184b8b59f29f9e4b7.jpg

 

Αν η αγορά του έγινε απο aplon.gr πάρε τηλέφωνο του λες την συγκεκριμένη ημερομηνίας αγοράς όχι στο περίπου ?και ονοματεπώνυμο με imail ή με ταχυδρομείο πιστεύω να την έχεις!!

Link to comment
Share on other sites

Αν η αγορά του έγινε απο aplon.gr πάρε τηλέφωνο του λες την συγκεκριμένη ημερομηνίας αγοράς όχι στο περίπου ?και ονοματεπώνυμο με imail ή με ταχυδρομείο πιστεύω να την έχεις!!

Ναι απο το aplon εγινε.Την συγκεκριμενη ημερομηνια δεν την θυμαμαι αλλα αν τους δωσω τηλεφωνο,ονοματεπωνυμο,email,και την οδο που το εστειλαν λογικα θα το βρουνε.Θελω να πιστευω

Link to comment
Share on other sites

H Απορια σου ειναι γιατι κοκκινησε;

γιατι δεν το πατας να δεις; και να πεταξεις οτι κατεβασες; Που απο οτι προβλεπω δεν ειναι λιγα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο το aplon εγινε.Την συγκεκριμενη ημερομηνια δεν την θυμαμαι αλλα αν τους δωσω τηλεφωνο,ονοματεπωνυμο,email,και την οδο που το εστειλαν λογικα θα το βρουνε.Θελω να πιστευω

Μακάρι κάντο γρήγορα ,είναι και στην μέρα που θα τους πιάσεις. Παράξενοι ...μια έτσι μια αλλιώς? Για αγορά είναι και οι πρώτοι. Να επιμένεις.

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο το chip που έχεις...

Πες μου πόσο χώρο συνολικά το τηλ σου έχει;Αν και δέν το βρίσκεις απο 'κει αλλα πάνω-κάτω θα καταλαβω...(πότε το αγόρασες;Αυγουστο '16 πρίν ή μετά;)

 

@Thanos_Tj

Εφόσον είσαι στην εγγύηση ούτε να το συζητας!!!Αυτο πλήρωσες με την αγορα σου!!την εγγύηση.

Για το touch αν το ψαξεις, θα το βρεις στο διαδικτυο.Αλλα μην χανεις χρόνο.πισω και αντικατασταση!!!

 

12.33GB Μου το έδωσαν αντικατάστασή Γτ το παλιό χάλασε το touch αριστερά.

Υποτίθεται ότι πρέπει να γράψω κάτι εδώ...
Link to comment
Share on other sites

12.33GB Μου το έδωσαν αντικατάστασή Γτ το παλιό χάλασε το touch αριστερά.

Μάλλον σου κάνουν τα αρχεία εδώ, γι'αυτο που ρώτησες εξ'αρχής...root κτλ.

Στο φόρουμ της cubot γράφει ένας για το νέο chip κτλ...ριξε μια ματιά να ενημερωθείς.

Με μια εφαρμογή (emmc brickbug check) βλέπεις τί chip έχεις ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε saviano σε παρακαλώ ρίξε μια ματιά εδώ, είναι όντως για αυτά με την νέα emmc? http://forum.cubot.net/viewtopic.php?f=21&t=1193 Είναι σωστή η διαδικασία που γράφουν;
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω. Αλλά περιμένω από king root άμα έχεις ακουστά να το κάνω root μέσω εκεί Edited by Lara_Croft
αλλαγη
Υποτίθεται ότι πρέπει να γράψω κάτι εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε saviano σε παρακαλώ ρίξε μια ματιά εδώ, είναι όντως για αυτά με την νέα emmc? http://forum.cubot.net/viewtopic.php?f=21&t=1193 Είναι σωστή η διαδικασία που γράφουν;

 

Λογικα ναι...η διαδικασια ειναι η ιδια οπως την εχω πει κι εγω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Όποιος έχει απορία πως μπορεί να βγάλει το search που έχει στο cubot στο home screen (δεν ειναι της google το search) απλά πάς στο μενού και σέρνεις το search ή σάρωση (είναι μεγεθυντικός φακός) και το πάς στο app info ή πληροφορίες εφαρμογής και απλά πατάς απενεργοποίηση. (Μπορεί να χρειαστεί επανεκκίνηση)
Υποτίθεται ότι πρέπει να γράψω κάτι εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Όποιος έχει απορία πως μπορεί να βγάλει το search που έχει στο cubot στο home screen (δεν ειναι της google το search) απλά πάς στο μενού και σέρνεις το search ή σάρωση (είναι μεγεθυντικός φακός) και το πάς στο app info ή πληροφορίες εφαρμογής και απλά πατάς απενεργοποίηση. (Μπορεί να χρειαστεί επανεκκίνηση)

 

Όπως το λες.Βγήκε και σε εμένα!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως το λες.Βγήκε και σε εμένα!!

 

Χαίρομαι. Το αναρωτιόμουν και εγω πως βγαίνει αυτό. Και κατάτύχη το βρήκα. Τώρα είναι κούκλα.Αμα μπορούσε κάποιος να το βάλει πρώτη σελίδα εκεί που έχει και άλλα αρχεία γιατί μπορεί να μην το ξέρεις κάποιος και μπορεί να το βρει.

Edited by Lara_Croft
Υποτίθεται ότι πρέπει να γράψω κάτι εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...