Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Huawei Nexus 6P


djkostas20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έκανα καθαρή πάντως σε Nitro. Έβαλα και magisk πρώτη φορά έτσι για να το δω. Αν και το έκανα όλο αυτό μπας και παίξει το OTE TV GO αλλά που τέτοια τύχη

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι δυστηχώς δεν παίζει το OTE GO. Είμαι και εγώ παθών. Έπρεπε να μας ρωτήσεις μην κάνεις τσάμπα τόση ταλαιπωρία :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα καθαρή πάντως σε Nitro. Έβαλα και magisk πρώτη φορά έτσι για να το δω. Αν και το έκανα όλο αυτό μπας και παίξει το OTE TV GO αλλά που τέτοια τύχη

 

Όχι δυστηχώς δεν παίζει το OTE GO. Είμαι και εγώ παθών. Έπρεπε να μας ρωτήσεις μην κάνεις τσάμπα τόση ταλαιπωρία :D

Βγάζει από την αρχή μήνυμα ότι είναι rooted; Δεν έχω δοκιμάσει. Όλες οι άλλες των τραπεζών παίζουν κανονικά. Ένα τσεκ στο hide του magisk Manager και περνάνε. Θα κάνω μια δοκιμή και γω το βράδυ έτσι για το αμωτο. Αν και δεν είμαι συνδρομητής.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει από την αρχή μήνυμα ότι είναι rooted; Δεν έχω δοκιμάσει. Όλες οι άλλες των τραπεζών παίζουν κανονικά. Ένα τσεκ στο hide του magisk Manager και περνάνε. Θα κάνω μια δοκιμή και γω το βράδυ έτσι για το αμωτο. Αν και δεν είμαι συνδρομητής.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Όχι δεν είχε ποτέ θέμα στην αρχή! Όταν πατάς να δεις κανάλι στο βγάζει οπότε εαν δεν είσαι δεν μπορείς να τσεκάρεις. Οπότε για μένα πρακτικά το magisk δεν λέει κάτι. Τράπεζες μπαίνω από browser οπότε δεν έχω θέμα

 

Όχι δυστηχώς δεν παίζει το OTE GO. Είμαι και εγώ παθών. Έπρεπε να μας ρωτήσεις μην κάνεις τσάμπα τόση ταλαιπωρία :D

 

Σιγά την ταλαιπωρία! Έτσι και αλλιώς αν όχι κάθε μήνα κάθε δεύτερο καθαρή εγκατάσταση κάνω. Ποτέ δεν είμαι υπερ του dirty flashing. Μισή ώρα δουλειά είναι να κατέβουν όλες οι εφαρμογές και άλλη μισή να ρυθμίζω όπως θέλω το τηλέφωνο

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και η τράπεζα Πειραιώς πάντως το πιάνει και γράφει rooted device αλλα δουλεύουν όλα.

 

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και η τράπεζα Πειραιώς πάντως το πιάνει και γράφει rooted device αλλα δουλεύουν όλα.

 

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

Με magisk Root μόνο δεν το βγάζει καν αυτό.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν το βγάζει η Πειραιώς. Παλαιοτερα σε άλλες εκδόσεις το έβγαζε σε άλλες σε πέταγε έξω. Τώρα με magisk παίζει. Έκανα την δοκιμή. Αλλά το ote tv με έκαιγε!

Το οποίο δυστυχώς δεν

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι τραγικοί πάντως με το όλο θέμα root και εφαρμογές ote, Nova.

Για παράδειγμα το video pass του motogp παίζει παντού. Root, HDMI, chromecast και ότι βάλει ο νους του καθένα. Είναι βλάκες δηλαδή οι της Dorna. Η εφαρμογή της Nova δεν παίζει ούτε με data!

Τουλάχιστον έτσι ήταν πριν την ξεχάσω εντελώς πως υπάρχει.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι είναι απαράδεκτοι!!!! Γενικότερα η θέση των εφαρμογών γύρω από την ανίχνευση του ρουτ είναι απαράδεκτη. Όπως είχα εξηγήσει και στην Πειραιώς μετά από πολλά email που ανταλλάξαμε και αρκετά τηλέφωνα επίσης, εάν θεωρούν ότι χάνεται κάποιου είδους ασφάλεια των συναλλαγών ή υπάρχει περίπτωση κλοπής δεδομένων κλπ εξαιτίας του ρουτ το μόνο που αρκούσε είναι κατά την ανίχνευση του να δίνεται σχετική προειδοποίηση και νέα αποδοχή "terms of use" όπου θα ήταν και αυτοί καλυμμένοι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νέα Krexus και γω ακόμα στο Service :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι θες? Αν θες στοκ εμπειρία χωρίς πολλά πολλά και ελάχιστο features πας σε Krexus. Αλλά και πιο αργό support καθώς ο dev ότι φτιάχνει το κάνει στον ελεύθερο χρόνο του και έχει να ασχολείται και με το Substratum.

PN στοκ και αυτή αλλά με περισσότερα features.

RR δεν ξέρω αλλά από παλιά σε άλλα κινητά είναι πολύ καλή επιλογή

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικό για εμένα είναι να υπάρχει support στις roms, με ενδιαφέρει ο ήχος (συμβατότητα​ με arise) και να έχει καλή διαχείριση μπαταρίας. Αυτά σε πρώτη φάση.Ειχα δοκιμάσει PN σε 7.0 αλλά δεν μου έκατσε καλά.Τωρα ελπίζω να έχουν αλλάξει τα πράγματα.RR είχα σε άλλες συσκευές και ήταν σούπερ smooth.Μαλλον θα τις ξαναπάρω με την σειρά να δω τί παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικό για εμένα είναι να υπάρχει support στις roms, με ενδιαφέρει ο ήχος (συμβατότητα​ με arise) και να έχει καλή διαχείριση μπαταρίας. Αυτά σε πρώτη φάση.Ειχα δοκιμάσει PN σε 7.0 αλλά δεν μου έκατσε καλά.Τωρα ελπίζω να έχουν αλλάξει τα πράγματα.RR είχα σε άλλες συσκευές και ήταν σούπερ smooth.Μαλλον θα τις ξαναπάρω με την σειρά να δω τί παίζει.

 

Support έχουν όλες από όσο ξέρω. Απλώς η Krexus μπορεί να αργήσει πιο πολύ. Καμία φορά και η PN αργεί. Αλλά θα βγάλει ενημέρωση για το patch του μήνα. Εγώ δεν τρελαίνομαι και τόσο καθώς έτσι και αλλιώς τα μηνιαία patch δεν έχουν και τπτ αλλαγές. Όποτε βγάλουν το βάζω.

Διαχείριση μπαταρίας με όλες τα ίδια βλέπω. Δεν υπάρχει διαφορά. Τουλάχιστον στο δικό μου κινητό από Cataclysm μέχρι τώρα στην Nitrogen ποτέ δεν είδα διαφορά από rom. Μόνο με αλλαγή kernel όπου και πάλι είχα παίξει τόσο πολύ με τις ρυθμίσεις του που είχα χάσει αρκετά σε απόδοση για να λάβω ικανοποιητικό κέρδος. Οπότε από κάποια στιγμή και μετά πήγαινα σε ρυθμίσεις κοντά σε στοκ με μικροαλλαγές και μικρό κέρδος.(π.χ στις 4 ώρες SOT να βγάλει +15 λεπτά). Πιο πολύ το Kcal,ι το dt2w και το μπλοκάρισμα μερικών wakelock ήταν ο λόγος του custom kernel. Τώρα αν τα εισάγει αυτά μία ρομ δεν ξέρω αν θα συνεχίσω να βάζω.

 

Αλλά πάρτες όπως λες μία μία, μείνε μία εβδομάδα μαζί τους με καθαρή εγκατάσταση και αποφάσισε ποια σου ταιριάζει παραπάνω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατήσει κάνεις χαμηλή ποιότητα κλήσεων ;;;; Έχω Resurrection rexix αλλά και με νίτρο πάλι με ακούνε ή χαμηλά ή χαλιά. Δεν ξέρω αν φταίει που έχω περάσει arise Deuteronomy και add on Dolby Atmos.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιησεις το noise cancellation mic

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω arise εδώ και πολλούς μήνες αλλά κανένα παράπονο από συνομιλητές. Δουλεύω screw'd, du και abc rom.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω arise εδώ και πολλούς μήνες αλλά κανένα παράπονο από συνομιλητές. Δουλεύω screw'd, du και abc rom.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατατοπισε με λίγο ως προς το arise. Έχεις το αρχείο με aroma installer γενικά ποιες ρυθμισεις χρησιμοποιείς

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι οφείλεται το arise για το πρόβλημα καθώς αν δεν κάνω και λάθος δεν πειράζει κάτι στο μικρόφωνο του κινητού. Το πιθανότερο είναι το noise cancellation mic οπότε από εκεί ξεκίνησε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι οφείλεται το arise για το πρόβλημα καθώς αν δεν κάνω και λάθος δεν πειράζει κάτι στο μικρόφωνο του κινητού. Το πιθανότερο είναι το noise cancellation mic οπότε από εκεί ξεκίνησε.

Ποιες ρυθμισεις έχεις στο arise

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ρυθμισεις έχεις στο arise

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Arkamys, Dolby, viper, ice2 pure, remove deep buffer και set Linux permissive. Δεν είχα πουθενά πρόβλημα με SuperSU. Αν όμως είσαι με magisk θα πρέπει να έχεις τον flash kernel που είναι permissive για να δουλέψουν όλα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...