Jump to content

Doogee Homtom HT7


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και απο εμενα. Αγόρασα και εγω για την σύζυγο το εν λόγο κινητό και ομολογώ, υπερ ευχαριστημενος. Εχουμε ενα θεματακη μονο με καπια σβησίματα του κινητου . Οχι ρεσταρτ απλα τελειως απενεργοποιηση. Εχουμε εγγυηση απο το καταστημα πουτο πηρα στην Ελλαδα αλλα πριν το πάω, θελω να σας ρωτησω τη γνωμη σας και αν εχει συμβει σε καποιον αλλο. Σας ευχαριστω!!!

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@koulis1grk με τι λογισμικό το πήρες; Το δικό μου με 2,1,2 δεν κάνει το παραμικρό.

Καλά είναι να το πας από κει που το πήρες να το δουν.

Link to comment
Share on other sites

@koulis1grk με τι λογισμικό το πήρες; Το δικό μου με 2,1,2 δεν κάνει το παραμικρό.

Καλά είναι να το πας από κει που το πήρες να το δουν.

To idio λογισμικο εχουμε:(

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

To idio λογισμικο εχουμε:(

Υποθετω βεβαια οτι εκανες μια επαναφορα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω βεβαια οτι εκανες μια επαναφορα.

 

Ekana αναβάθμιση σε αυτην την έκδοσή απο την προηγούμενη μολις το πήραμε αλλα επαναφορά δεν εκανα .:O Λες φιλε μου να ειναι η αιτια??::!:

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ekana αναβάθμιση σε αυτην την έκδοσή απο την προηγούμενη μολις το πήραμε αλλα επαναφορά δεν εκανα .:O Λες φιλε μου να ειναι η αιτια??::!:

Για να ξερεις,με το που βγαζεις το εκαστοτε κντ απο το κουτακι του,ακομα και σφραγισμενο κανε παντα μια εργοστασιακη επαναφορα,και μετα στησε το κντ σου οπως θες,

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για να ξερεις,με το που βγαζεις το εκαστοτε κντ απο το κουτακι του,ακομα και σφραγισμενο κανε παντα μια εργοστασιακη επαναφορα,και μετα στησε το κντ σου οπως θες,

 

Σε ευχαριστω . Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων και αναμένω. Θα ενημερώσω σε περίπτωση που δεν διορθωθεί το πρόβλημα:)

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πως βαζω twrp recovery ?

 

Στάλθηκε από το HT7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην πρώτη σελίδα είναι ο οδηγός

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω . Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων και αναμένω. Θα ενημερώσω σε περίπτωση που δεν διορθωθεί το πρόβλημα:)

 

Παντως αφου εχεις εγγυηση μην κανεις τιποτε που τη χανεις μεχρι reset και μετα επιστροφη

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα είναι ο οδηγός

 

δεν το αναγνωριζει....εχω ηδη εγκατεστημενους το mtkvcom drivers

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

tigerdaytona Καταρχήν σε τι windows είσαι;

Αν δεν το αναγνωρίζει σημαίνει ότι κάτι λάθος γίνεται με τους drivers..

Εγώ πριν κάνα μήνα το έκανα με αυτόν τον οδηγό και δεν κόλλησα πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Για να ξερεις,με το που βγαζεις το εκαστοτε κντ απο το κουτακι του,ακομα και σφραγισμενο κανε παντα μια εργοστασιακη επαναφορα,και μετα στησε το κντ σου οπως θες,

 

Oλα καλα εως τωρα σε ευχαριστω πολυ!!!!:D

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου HOMTOM HT7 (το πήρα 37 € τον Δεκέμβριο από 1949deal.com) είχα προβλήματα με τα γνωστα malware (εγκαθιστούσε τυχαίες εφαρμογές, διαγράφονταν μόνες τους οι επαφές, διαγράφονταν φωτογραφίες και βιντεο, άλλαζε το home directory του χρήστη, διαγράφοτναν αρχεία του Android Κλπ).

Αρχικά είχα την ROM 1.1.2.

Μετά έβαλα την 2.0.3. που αναφερόταν ως malware free. Η τυχαία εγκατάσταση εφαρμογών σταμάτησε αλλά οι διαγραφές συνεχίστηκαν.

Μετά έβαλα την 2.1.2. που αναφέρεται επίσης ως malware free. Όλα πήγαιναν καλά μέχρι που κάποια στιγμή κατά λάθος έτρεξα το Bagan keyboard και ..... voila !

Σβήστηκαν οι επαφές, τα αρχεία φωτογραφιών και βίντεο και άλλαξε το home dir του default user.

Άρα, συμπεραίνω οτι το Bagan keyboard που περιλαμβάνεται ! στην ROM 2.1.2 είναι αδιαμφησβήτητα malware !

Προφανώς είναι πολύ κρίμα και μεγάλη απογοήτευση για τους πελάτες της που η HOMTOM δεν μπορεί εδώ και πάνω από 6 μήνες να φτιάξει μία ROM για το HT7 χωρίς malware !

Και εδώ διερωτάται κανείς :

- Είναι ανίκανοι ?

- Εϊναι αδιάφοροι για την υποστήριξη των χρηστών ?

- Εξυπηρετούν συμφέροντα (π.χ. συμβόλαιο με την εταιρεία του Bagan keyboard ) ?

Επομένως παραμένει η μόνη λύση να κάνεις root και να απεγκαταστήσεις το Bagan Keyboard και τις υπόλοιπες "κινέζικες" εφαρμογές χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου HOMTOM HT7 (το πήρα 37 € τον Δεκέμβριο από 1949deal.com) είχα προβλήματα με τα γνωστα malware (εγκαθιστούσε τυχαίες εφαρμογές, διαγράφονταν μόνες τους οι επαφές, διαγράφονταν φωτογραφίες και βιντεο, άλλαζε το home directory του χρήστη, διαγράφοτναν αρχεία του Android Κλπ).

Αρχικά είχα την ROM 1.1.2.

Μετά έβαλα την 2.0.3. που αναφερόταν ως malware free. Η τυχαία εγκατάσταση εφαρμογών σταμάτησε αλλά οι διαγραφές συνεχίστηκαν.

Μετά έβαλα την 2.1.2. που αναφέρεται επίσης ως malware free. Όλα πήγαιναν καλά μέχρι που κάποια στιγμή κατά λάθος έτρεξα το Bagan keyboard και ..... voila !

Σβήστηκαν οι επαφές, τα αρχεία φωτογραφιών και βίντεο και άλλαξε το home dir του default user.

Άρα, συμπεραίνω οτι το Bagan keyboard που περιλαμβάνεται ! στην ROM 2.1.2 είναι αδιαμφησβήτητα malware !

Προφανώς είναι πολύ κρίμα και μεγάλη απογοήτευση για τους πελάτες της που η HOMTOM δεν μπορεί εδώ και πάνω από 6 μήνες να φτιάξει μία ROM για το HT7 χωρίς malware !

Και εδώ διερωτάται κανείς :

- Είναι ανίκανοι ?

- Εϊναι αδιάφοροι για την υποστήριξη των χρηστών ?

- Εξυπηρετούν συμφέροντα (π.χ. συμβόλαιο με την εταιρεία του Bagan keyboard ) ?

Επομένως παραμένει η μόνη λύση να κάνεις root και να απεγκαταστήσεις το Bagan Keyboard και τις υπόλοιπες "κινέζικες" εφαρμογές χειροκίνητα.

 

Τελικα εσυ τι εκανες??το απεγκατεστησες και ολα οκ?

Στο δικο μου που το αγορασα τον Μαρτιο δεν εχει εμφανισει κατι απο ολα αυτα που λες,

μηπως οι πρωτες παρτιδες ειχανε αυτο το προβλημα??

Τωρα ειμαι στην 2.1.2 δεν εχω ανοιξει ποτε αυτο το Bagan Keybord και ολα οκ...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειμαι στην 2.1.2 δεν εχω ανοιξει ποτε αυτο το Bagan Keybord και ολα οκ...

 

Και εγώ με την 2,1,2 είμαι - το πήρα και δεν έχω συναντήσει κάτι παρόμοιο.

Το μόνο αρνητικό μέχρι τώρα , το οποίο θα το στρώσω πιστεύω είναι η ένδειξη της μπαταρίας.

Στην αρχή κατεβαίνει αργά και όταν φτάσει στο 5% κολλάει για ώρες.

Αν βγάλεις την μπαταρία και την ξανά βάλεις η ένδειξη πάει στο 35%.

Σήμερα θα δοκιμάσω να την καλιμπράρω..

Θα δείξει....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... το κινητό έχει πάθει soft brick (κολλάει στην αρχική οθόνη) και δεν μπαίνει ούτε σε recovery, ενώ βγάζει την επιλογή... μπορεί κάποιος να μου πει τι θα κάνω?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... το κινητό έχει πάθει soft brick (κολλάει στην αρχική οθόνη) και δεν μπαίνει ούτε σε recovery, ενώ βγάζει την επιλογή... μπορεί κάποιος να μου πει τι θα κάνω?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

έχεις βάλει custom recovery να φανταστώ;

Έχεις τίποτα να χάσεις στο κινητό; Φωτογραφίες κλπ;

Link to comment
Share on other sites

έχεις βάλει custom recovery να φανταστώ;

Έχεις τίποτα να χάσεις στο κινητό; Φωτογραφίες κλπ;

Φίλε δεν έχει τπτ το κινητό...(παρθένος κινέζος)... ούτε κάτι σημαντικό μέσα... είναι ενός φίλου που δεν ξέρει απο τέτοια....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν έχει τπτ το κινητό...(παρθένος κινέζος)... ούτε κάτι σημαντικό μέσα... είναι ενός φίλου που δεν ξέρει απο τέτοια....

 

Με flashtool μπορείς να το ξανά στήσεις από την αρχή.. Υπάρχουν και στο συγκεκριμένο φόρουμ οδηγίες για όλα τα mtk.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... το κινητό έχει πάθει soft brick (κολλάει στην αρχική οθόνη) και δεν μπαίνει ούτε σε recovery, ενώ βγάζει την επιλογή... μπορεί κάποιος να μου πει τι θα κάνω?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αν ειναι απο Ελλαδα να πας να το αλλαξεις

Αν ειναι απο Κινα πριν κανεις οτιδηποτε στειλε ενα video στο μαγαζι που το πηρες μηπως σου γυρισουν κσποια χρηματα πισω

Μετα βαλε τα flash tools κατα 99% θα το φτιαξεις

Link to comment
Share on other sites

Να ΄στε καλά παιδιά.... ευχαριστώ....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εσυ τι εκανες??το απεγκατεστησες και ολα οκ?

Στο δικο μου που το αγορασα τον Μαρτιο δεν εχει εμφανισει κατι απο ολα αυτα που λες,

μηπως οι πρωτες παρτιδες ειχανε αυτο το προβλημα??

Τωρα ειμαι στην 2.1.2 δεν εχω ανοιξει ποτε αυτο το Bagan Keybord και ολα οκ...

 

Ναι και εγώ με την 2.1.2. όσο δεν άνοιγα το Bagan Keyboard δεν είχα κανένα πρόβλημα. Και όταν το άνοιξα το άνοιξα κατά λαθος.

Πήγα να επιλέξω ελληνικά κατά την πληκτρολόγηση και κατά λάθος πάτησα την επιλογή Bagan Keyboard που "τελείως τυχαία" είναι ακριβώς από κάτω.

Νομίζω οτι υπάρχουν τρεις λύσεις:

1. Προσέχεις να μην ανοίξεις ποτέ το Bagan Keyboard (risky)

2. Κάνεις root και απεγκαθιστάς όλες αυτές τις έξτρα εφαρμογές που στο κάτω-κάτω δεν χρειάζονται.

3. Δεν κάνεις root αλλά πηγαίνεις στις Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Όλα, βρίσκεις το Bagan Keyboard, πατάς ένα κλικ, σου εμφανίζει τις ρυθμίσεις για την εφαρμογή και πατάς "Απενεργοποίηση". Η εφαρμογή θα μπεί σε ξεχωριστή λίστα με τις "Απενεργοποιημένες" εφαρμογές.

 

Εγώ έκανα προς το παρόν το 3ο και όντως το Bagan Keyboard εξαφανίστηκε από τις επιλογές πλήκτρολόγησης.

Οπότε μπορεί η λύση αυτή να "ξορκίζει"τελικά το malware και να μην υπάρχει πλέον κανένα πρόβλημα με την 2.1.2

Αυτή την στιγμή το δοκιμάζω να δω αν είναι όλα ΟΚ με τη ναπενεργοποίηση του Bagan Keyboard.

Αν κάποιος βρεί και άλλη εφαρμογή που προκαλεί "περίεργες" συμπεριφορές ας την κάνει post να την απενεργοποιήσουμε επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Στην αναβάθμιση 2.1.2 μετά δεν μου άνοιγε καμία εφαρμογή όλες έβγαζαν force stop και αναγκαστικά έκανα wipe Data για να δουλέψει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...