Jump to content

Doogee Homtom HT7


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη ολοι οι προηγουμενοι χρηστες και σε αυτο το φορουμ και σε αλλα που λενε για malware στα προηγουμενα firmware δεν ισχυει??

Εσυ δεν το συναντησες καθολου αυτο το προβλημα??

Οπως και να εχει μου εχουν δωσει ηδη τρακινγκ απο το βικμαλ ,οποτε και να ηθελα να ακυρωσω δεν μπορω:)

Ειμαι στην αναμονη και εχω περιεργεια να δω τι θα συναντησω....αλλα αφου ολοι λετε οτι το τηλ με την νεα εκδοση πεταει τι αλλο να πω εγω????:)

 

Δηλαδη πρωτα το παρηγγειλες και μετα ρωτησες?:)

Μην ανησυχεις παντως, οπως στα ειπε ο φιλος πριν ειναι. Το προβλημα που λες παρουσιασθηκε σε καποιους φιλους απο τα πρωτα κοματια αλλα στην συνεχεια τακτοποιηθηκε. Εγω με δυο κοματια απο τα πρωτα, δεν ειχα κανενα προβλημα.

Οσα κυκλοφορουν τωρα εχουν αλλη ρομ, απροβληματιστη.

καλοριζικο και θα το ευχαριστηθεις.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη πρωτα το παρηγγειλες και μετα ρωτησες?:)

Μην ανησυχεις παντως, οπως στα ειπε ο φιλος πριν ειναι. Το προβλημα που λες παρουσιασθηκε σε καποιους φιλους απο τα πρωτα κοματια αλλα στην συνεχεια τακτοποιηθηκε. Εγω με δυο κοματια απο τα πρωτα, δεν ειχα κανενα προβλημα.

Οσα κυκλοφορουν τωρα εχουν αλλη ρομ, απροβληματιστη.

καλοριζικο και θα το ευχαριστηθεις.

 

Ρωτησα πρωτα εδω για το τηλ. και αφου πηρα θετικη απαντηση τοτε το παρηγγειλα(μπορεις να το δεις στα προηγουμενα μηνηματα),μετα διαβασα ολο το θρεντ και ανχωθηκα αλλα αφου δεν υπαρχει θεμα ολα οκ!!!Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ολοι οι προηγουμενοι χρηστες και σε αυτο το φορουμ και σε αλλα που λενε για malware στα προηγουμενα firmware δεν ισχυει??

Εσυ δεν το συναντησες καθολου αυτο το προβλημα??

Οπως και να εχει μου εχουν δωσει ηδη τρακινγκ απο το βικμαλ ,οποτε και να ηθελα να ακυρωσω δεν μπορω:)

Ειμαι στην αναμονη και εχω περιεργεια να δω τι θα συναντησω....αλλα αφου ολοι λετε οτι το τηλ με την νεα εκδοση πεταει τι αλλο να πω εγω????:)

Οπως αναφερω και στο video,σε 17 συσκευες που εφερα δεν ειχα ποτε καποιο,θεμα.

Αλλα μην γραφουμε τα ιδια και τα ιδια.Κοιτα να το χαρεις το κντ σου οσο μπορεις.:)

 

@Evaggelos1

Οντως,απο τις λιγες συσκευες που προτεινω αφοβα πλεον.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε κανενα προβλημα με αυτα που αναφερεις,δεν εχεις κανενα θεμα πλεον(οχι οτι ειχε πριν).Ειναι ενα απροβληματιστο κντ,και για τα λεφτα που θα δωσεις ευκαιρια πλεον.:)

Πριν ειχε κ ΠΑΡΑΕΙΧΕ.το οτι δε τα εμφανισε σε εσας δε παει να πει οτι λεμε μ.......... βγαλμενες απο την κουτρα μας.ολοκληρο νημα στο xda υπαρχει για την παρολα του κινεζου.κ το off γιατι το εχεις στην αρχικη;φοβασαι το αθλιο power button;καλα κανεις εγω με knock on off ειμαι κ κανω επανακκινησεις μεσα απο το titanium για να μη προκαλω το ειδη υπο καταρευση κουμπι.το τηλ ειναι τιμιο για τα λεφτα του μεχρι εκει.παραπανω κοπλιμεντα δε χρειαζονται.για να μη μιλησω για την ελλατωματικη recovery που δε μπορεσα ποτε να κανω ota update κ στην επανεκκινηση κολαγε.πως θα ολοκληρωσει χωρις recovery οεο;ευτυχως περασα την twrp κ απο εκει οτι βγει σε zip ανανεωνω.

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι κάνουν παράπονα....για συσκευή των 60€....Ότι πληρώσεις παιρνεις. Εδώ έχουν θέματα τα iPhones των 700 +€
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι κάνουν παράπονα....για συσκευή των 60€....Ότι πληρώσεις παιρνεις. Εδώ έχουν θέματα τα iPhones των 700 +€

Δεν κανω παραπονα σας λεω για το τι μου εχει παρουσιασει κ μες στο σχολιο μου υπαρχει η φραση (τιμιο για τα λεφτα του) οποτε;δε σε καταλαβαινω τι εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Πριν ειχε κ ΠΑΡΑΕΙΧΕ.το οτι δε τα εμφανισε σε εσας δε παει να πει οτι λεμε μ.......... βγαλμενες απο την κουτρα μας.ολοκληρο νημα στο xda υπαρχει για την παρολα του κινεζου.κ το off γιατι το εχεις στην αρχικη;φοβασαι το αθλιο power button;καλα κανεις εγω με knock on off ειμαι κ κανω επανακκινησεις μεσα απο το titanium για να μη προκαλω το ειδη υπο καταρευση κουμπι.το τηλ ειναι τιμιο για τα λεφτα του μεχρι εκει.παραπανω κοπλιμεντα δε χρειαζονται.για να μη μιλησω για την ελλατωματικη recovery που δε μπορεσα ποτε να κανω ota update κ στην επανεκκινηση κολαγε.πως θα ολοκληρωσει χωρις recovery οεο;ευτυχως περασα την twrp κ απο εκει οτι βγει σε zip ανανεωνω.

Καλα τι δεν κατλαβαινεις? οτι κουραζεις και επαναλμβανεσαι..........οκ ρε φιλε το δικο σου εχει θεματα,ας μην επερνες τα πρεσαελ που ουτε ξερουμε τι καγκουριες εχει κανει το καθε καταστημα......πετα το.τα δικα μας και ειναι δεκαδες πια δεν εχουν κανει το παραμικρο,εδω και τοσο καιρο παει τρενο.ποιο κουμπι ρε φιλε...εχει δει τα αλλα,πενταπλασιας αξιας τι κουμπια εχουν??και φιλε εμεις δεν το πηραμε για να το σκαλιζουμε και να μπαινουμε στην ρεκοβερη και ολα αυτα.

Μια χαρα τα λεει στο βιντεο το παλικαρι.3 πιτσες δωσαμε να το παρουμε δεν περιμενουμε και θαυματα....ξερουμε τι αγορασαμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλα τι δεν κατλαβαινεις? οτι κουραζεις και επαναλμβανεσαι..........οκ ρε φιλε το δικο σου εχει θεματα,ας μην επερνες τα πρεσαελ που ουτε ξερουμε τι καγκουριες εχει κανει το καθε καταστημα......πετα το.τα δικα μας και ειναι δεκαδες πια δεν εχουν κανει το παραμικρο,εδω και τοσο καιρο παει τρενο.ποιο κουμπι ρε φιλε...εχει δει τα αλλα,πενταπλασιας αξιας τι κουμπια εχουν??και φιλε εμεις δεν το πηραμε για να το σκαλιζουμε και να μπαινουμε στην ρεκοβερη και ολα αυτα.

Μια χαρα τα λεει στο βιντεο το παλικαρι.3 πιτσες δωσαμε να το παρουμε δεν περιμενουμε και θαυματα....ξερουμε τι αγορασαμε.

 

Φιλε μου δεν υπαρχει λογος εντασης,ολοι μας εχουμε καταλαβει πλεον.

Ο καθενας κανει τις επιλογες του,αναλογα της αναγκες του,και τι τον καλυπτη.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλα τι δεν κατλαβαινεις? οτι κουραζεις και επαναλμβανεσαι..........οκ ρε φιλε το δικο σου εχει θεματα,ας μην επερνες τα πρεσαελ που ουτε ξερουμε τι καγκουριες εχει κανει το καθε καταστημα......πετα το.τα δικα μας και ειναι δεκαδες πια δεν εχουν κανει το παραμικρο,εδω και τοσο καιρο παει τρενο.ποιο κουμπι ρε φιλε...εχει δει τα αλλα,πενταπλασιας αξιας τι κουμπια εχουν??και φιλε εμεις δεν το πηραμε για να το σκαλιζουμε και να μπαινουμε στην ρεκοβερη και ολα αυτα.

Μια χαρα τα λεει στο βιντεο το παλικαρι.3 πιτσες δωσαμε να το παρουμε δεν περιμενουμε και θαυματα....ξερουμε τι αγορασαμε.

Corelakia στο πουλαω το θες;συγνωμη αν σε κουρασα μπορει να εχεις κ καποιο θεμα στην αναγνωση κ κουραζεσε να διαβαζεις.οχι οτι μου καιγετε κ καρφι βεβαια.

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως ο μικρος το εχει μουρλανει στην τουμπα ειναι σκυλος τελικα χαχαχαχα

 

εκανε και αναβαθμιση και ειναι οκ τωρα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος που το πήρα για έναν ξάδελφο με κανονική αγορά και ΌΧΙ presale (από vıck...) μου βγήκε πατάτα και έγινα ρεζίλι στον άνθρωπο . Μέχρι να το φέρω στα ίσα είδα και έπαθα. Ο άνθρωπος τελικά πήγε και αγόρασε και ένα εφεδρικό κινητό από γερμανό με 60 ευρώ.

Κριμα γιατί μου άρεσε πολύ το κινητό και μοιάζει με ακριβή κατασκευή ,ήθελα να το παραγγείλω για μένα αλλά μάλλον αυτή τη φορά από άλλο κινέζο.

 

Από ποιο άλλο κατάστημα μπορούμε να παραγγέλνουμε με ελληνική κάρτα ;

Edited by ozgur_hfo
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος που το πήρα για έναν ξάδελφο με κανονική αγορά και ΌΧΙ presale (από vıck...) μου βγήκε πατάτα και έγινα ρεζίλι στον άνθρωπο . Μέχρι να το φέρω στα ίσα είδα και έπαθα. Ο άνθρωπος τελικά πήγε και αγόρασε και ένα εφεδρικό κινητό από γερμανό με 60 ευρώ.

Κριμα γιατί μου άρεσε πολύ το κινητό και μοιάζει με ακριβή κατασκευή ,ήθελα να το παραγγείλω για μένα αλλά μάλλον αυτή τη φορά από άλλο κινέζο.

 

Από ποιο άλλο κατάστημα μπορούμε να παραγγέλνουμε με ελληνική κάρτα ;

 

Δηλαδη τι ακριβως προβλημα ειχες?malware?Γιατι αγορασα και εγω απο vickmall

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι ακριβως προβλημα ειχες?malware?Γιατι αγορασα και εγω απο vickmall

 

Ναι φίλε , το malware είχα.

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Ωχ,ωχ...λες να το εχει και το δικο μου?Ποτε περιπου εκανες την παραγγελια?ποτε σου ηρθε??

Τι ακριβως εκανες για να το φτιαξεις?Οταν ηρθε ποια εκδοση ειχε??γιατι τα παιδια λενε πως με το νεο FOTA δεν υπαρχει προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πηρα 80 ευρω απο Ελληνικο καταστημα δεν εχω κανενα θεμα με malware

 

Με ποιά έκδοση σου ήρθε ; 2.0.3 ;

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ελεος.....ξανα και ξανα και ξανα τα ιδια...καντε το update σε 2.0.3,αν δεν ειναι ηδη περασμενο απο το εργοστασιο,και δεν εχει κανενα malware....δηλαδη τρεξατε καποιο προγραμμα και σας το εβγαλε σαν malware ..τι ειναι αυτα που γραφετε.....:)

 

@bill27

Θα γερασεις πολυ γρηγορα......:lol:

 

@ozgur_hfo

Για ποιον ακριβως λογο εγινες ρεζιλι φιλε μου??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

@bill27

Θα γερασεις πολυ γρηγορα......:lol:

 

 

χαχα!!ναι γενικα ειμαι ανυπομονος...:lol:

γνωριζει κανενας αν θα παρει android 6?

Edited by bill27
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κομμάτι έτυχε σε σας αλλά αυτό που έιχα παραγγείλει ήταν στην πρώτη έκδοση της ρομ και μέχρι να βγεί η 2.0.3 το τί σαβούρα κατέβαζε από προγράμματα και παιχνίδια δε λέγετε . Εγώ όπως είπα το είχα παραγγείλει για τον ξάδερφο μου και έκανε παράπονα ο άνθρωπος και δε τον πίστευα γιατί δε μου εχει τύχει τέτοιο πράμα (και δεν είναι η πρώτη και η δεύτερη φορά που έχω παραγγείλει τηλέφωνο απο Κίνα) . Τέσπα μόλις μου το έφερε ο ανθρωπος για να το δω από κοντά και να δω τί θα κάνω φ΄ρικαρα. Θα το έσπαγα στον τείχο μιλάμε ...τόσο πολύ. Αλλά ευτηχώς βγηκε η 2.0.3 και την κατέβασα ,από τότε δε βλέπω να'χει τίποτα. Αλλά χθες που το είδα με φορτωμένο το go launcher μου φάνηκε πιο βαρύ και αργό από το δικό μου cubot s168 που πάει σαν σφαίρα μετά απο 1,5 χρόνο χρήσης. ΑΥΤΑ
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πηρα 80 ευρω απο Ελληνικο καταστημα δεν εχω κανενα θεμα με malware

Τα θεματα με το malware πρεπει να εχει τελειωσει για τα καλα με αναβαθμισεις που πηρε το τηλ μη σε ανησυχει.εσυ θελω να πιστευω οτι σε καλυπτει κ εγγυηση αφου ειναι απο ελληνικο καταστημα ετσι δεν ειναι;ευχομαι βεβαια να μη σου χρειαστει απο περιεργεια ρωταω.

Υ.Γ corelakia σε κουρασα;συγνωμη ετσι;

Υ.Γ2 ο τροπος που αρπαζεστε μερικοι κ υπερασπιζεστε το χρεπι που κρατατε στα χερια σας με ξεπερνα.αλλα βλεπετε πρεπει με το ζορι να πιστεψετε οτι το βαρυ τουβλο ειναι lg v10.

Edited by georgerapp
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια κάποιος!!!! Πήγα να κάνω την ΟΤΑ ενημέρωση από 2.0.1 σε 2.0.3 και μένει κολλημένο στο logo HOMTOM. Προσπαθώ μετά να περάσω με το SP tool την rom και μόλις συνδέω το τηλέφωνο και ξεκινάει το download flash,σταματάει και γράφει:¨Download flash fail!please press CTRL+ALT+T to turn on debug log then reproduce again¨.Τα πατάω και τίποτα ξανά και ξανά το ίδιο.Τι κάνουμε τώρα;

 

edit: το έβαλα σε άλλη usb θύρα του pc και έγινε το update κανονικά.

Edited by dkan
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω πάρει και εγώ το κινητό αυτό γισ ένα φίλο πολύ καλό για το κόστος του αλλά έχει ένα θέμα με το ακουστικό είναι λίγο σαν να θέλει πριμα παραπάνω δεν ακούγεται όπως στα στο δικό μου το xiaomi, έχει κανείς κάποια ιδέα τη μπορεί να είναι; έχω πάει και στους ήχους στις ρυθμίσεις έβαλα εκεί κάτι που έλεγε βελτίωση ήχου αλλά δεν αλλάζει κάτι, αν κάποιος γνωρίζει αν είναι θέμα ρύθμισης η κάτι άλλο.....;
Link to comment
Share on other sites

Τα θεματα με το malware πρεπει να εχει τελειωσει για τα καλα με αναβαθμισεις που πηρε το τηλ μη σε ανησυχει.εσυ θελω να πιστευω οτι σε καλυπτει κ εγγυηση αφου ειναι απο ελληνικο καταστημα ετσι δεν ειναι;ευχομαι βεβαια να μη σου χρειαστει απο περιεργεια ρωταω.

Υ.Γ corelakia σε κουρασα;συγνωμη ετσι;

Υ.Γ2 ο τροπος που αρπαζεστε μερικοι κ υπερασπιζεστε το χρεπι που κρατατε στα χερια σας με ξεπερνα.αλλα βλεπετε πρεπει με το ζορι να πιστεψετε οτι το βαρυ τουβλο ειναι lg v10.

Ρε φιλε 60 ευρο εδωσα,5 εχω φερει για φιλους,και κανενα δεν εβγαλε τιποτα,το μηχανακι πεταει,οκ δεν παιζω βαρια παιχνιδακια,αλλα μια χαρα τα παει για τα λεφτα του,και εσυ το μονο που κανεις ειναι να τρολαρεις μονιμα,μαθετε πρωτα τι ειναι το malware,αφου το γραφετε ολοι,και τι κανει,και μετα να γραφετε για αυτο.Αρπαζομαι οταν διαβαζω οτι ναναι.Εαν δεν το θες να στο αγορασω εγω.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε 60 ευρο εδωσα,5 εχω φερει για φιλους,και κανενα δεν εβγαλε τιποτα,το μηχανακι πεταει,οκ δεν παιζω βαρια παιχνιδακια,αλλα μια χαρα τα παει για τα λεφτα του,και εσυ το μονο που κανεις ειναι να τρολαρεις μονιμα,μαθετε πρωτα τι ειναι το malware,αφου το γραφετε ολοι,και τι κανει,και μετα να γραφετε για αυτο.Αρπαζομαι οταν διαβαζω οτι ναναι.Εαν δεν το θες να στο αγορασω εγω.....

Η αληθεια ειναι οτι εχουμε παρασυρθει κ παμε να μαλωσουμε για το homtom οποτε να ζητησω συγνωμη διοτι ξεφυγα κ αναγνωριζω το λαθος μου.το κινητο κ εμενα μου τα κανει ολα τα χατιρια κ το αγορασα για πλακα πιο πολυ να εχω μια πιο μεγαλη οθονη να κανω το browsing στο σπιτι.βεβαια δεν εχω προβλημα να στο δωσω κ θα ηθελα αφου καθετε στο σπιτι.αν κ δε το θεωρω σωστο γιατι εχει προβληματικο power button κ το δουλευω με το knock on off.αν παλι δε κολας φυσικα κ δε θα στο δωσω 60 αλλα 30 αφου το αγορασα 40.επισης δεν εχω τον ανταπτορα για τα ακουστικα γιατι τα πρωτα δεν ειχαν μεσα.οποτε δε βρισκω λογο να το παρεις κ να σε κουρασει ειδικα το θεμα με το κουμπι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ειχα το μεγαλύτερο προβλημα απο ολους και σας διαβεβαιώνω οτι τωρα το κινητο ειναι μια χαρα εκανε μονο του αναβάθμιση εδω και καιρο και ολα καλα

 

γιατι το κουραζετε ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...